Ankieta

Czy jesteś za wprowadzeniem proponowanej zmiany w regulaminie?

TAK
46 (59%)
NIE
32 (41%)

Głosów w sumie: 78

Głosowanie skończone: 15 Wrzesień 2017, 16:16:23

Autor Wątek: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu  (Przeczytany 1461 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 198
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7981km
  • Trains Routed: 3006
Odp: Idea/Pomysł Zabronione dyżurowanie bez sprawnego mikrofonu
« Odpowiedź #45 dnia: 09 Wrzesień 2017, 19:11:00 »
Stworzyć osobny kanał: Łącze Zapowiadawcze.

Mamy R1-R8.
A przecież wszystkie rozmowy pomiędzy maszynista-dyżurny a dyżurny-dyżurny odbywają się na kanałach od R1-R8, tak jest na polskich kolejach i nie istnieje takie cos jak łącze zapowiadawcze.
Kolejny Gamon...
Pierwszy to od tego że nie ma krzywych przejściowych i ramp przechyłkowych, a drugi, że dyżurny uzgadnia przejazd na radiotelefonie...
A centralka czy jest? Telefonem do zośki z monopolowego? NIE! Jest łączem zarówno strażnicowym (tak tak jest coś takiego i służy do komunikacji z dróżnikami) jak i ZAPOWIADAWCZYM, czyli: komunikacji z następnymi stacjami. Przykład:
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2017, 21:17:53 wysłana przez Kacper9 »
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 13545km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Wrzesień 2017, 20:26:20 »
Na każdym kanale powinien siedzieć jeden admin non stop i po każdym zdaniu niezwiązanym z prowadzeniem ruchu wywalać z serwera... ale jakoś tego nie widzę, a inaczej to bez sensu.

Czyli rozumiem, ze mamy siedzieć na TS, aby was wykopywać i banować z kanałów TS. Da się zrobić ;) ale wtedy braknie  czasu na poprawki i nowe pojazdy w TD2. Podejrzewam ze po 7dniach kopania 99% będzie mieć bana na TS. Administracja i GM maja reagować na skrajne przypadki. Bo maja ważniejsze sprawy na głowie niż uspokajanie DR i mechów, którzy nie potrafią się zachować poważnie. Sami zresztą odpowiadacie za bałagan, zamiast trzymać się kanałów które sobie przyjęliście na stracie, to po około 15 max 30 minutach 90% złazi się na jeden kanał. Skutkiem jest tego to co ostatnio bywa na TS.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2017, 22:57:39 wysłana przez Marcin_S »
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 236
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 7231km
  • Trains Routed: 3376
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Wrzesień 2017, 23:05:27 »
Brawo, kto dziś robi nockę na forum ?

Dodano: 09 Wrzesień 2017, 23:14:10

Na każdym kanale powinien siedzieć jeden admin non stop i po każdym zdaniu niezwiązanym z prowadzeniem ruchu wywalać z serwera... ale jakoś tego nie widzę, a inaczej to bez sensu.
Czyli rozumiem, ze mamy siedzieć na TS, aby was wykopywać i banować z kanałów TS. Da się zrobić ;) ale wtedy braknie  czasu na poprawki i nowe pojazdy w TD2.
Dokładnie tak, bo komu zależy na nowych pojazdach i poprawkach. Ważniejsze jest ujadanie i stękanie.
Podejrzewam ze po 7dniach kopania 99% będzie mieć bana na TS. Administracja i GM maja reagować na skrajne przypadki. Bo maja ważniejsze sprawy na głowie niż uspokajanie DR i mechów, którzy nie potrafią się zachować poważnie. Sami zresztą odpowiadacie za bałagan, zamiast trzymać się kanałów które sobie przyjęliście na stracie, to po około 15 max 30 minutach 90% złazi się na jeden kanał. Skutkiem jest tego to co ostatnio bywa na TS.
I bingo, i ruch w symulatorze wymrze, bo 99% będzie mieć bana, to administracja będzie prowadzić ruch, by symek przeżył.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2017, 23:14:10 wysłana przez EN57-002 »

Offline Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 88
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 680
« Odpowiedź #48 dnia: 10 Wrzesień 2017, 00:21:26 »
Brawo, kto dziś robi nockę na forum ?

Wątek został wyczyszczony z waszych pierdół na moją prośbę.

Offline EN57-002

• User
  • Siła reputacji: 236
  • EN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezesEN57-002 prezes
  • Distance Travelled: 7231km
  • Trains Routed: 3376
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Wrzesień 2017, 00:35:19 »
A cusz tam język PL, to taka pierdóła. No to bydziemy fonetycznie pisac, na cusz sie wysilac i odnosic do tego co skrobiemy. Liczy sie tylko walenie w klawe.
Zaglosowalem w ankiecie, bo jakby inaczej.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2017, 00:37:03 wysłana przez EN57-002 »

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 64
  • Shifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezes
  • Dystans do siebie przede wszystkim!
  • Distance Travelled: 5990km
  • Trains Routed: 759
« Odpowiedź #50 dnia: 10 Wrzesień 2017, 00:46:34 »
XDDDDDDDDDD

Z niektórych wypowiedzi, które tu padły to aż śmiać się chce. To nie jest dyskusja na temat naszej wspólnoty, czyli serwera TeamSpeak3, a dyskusja na temat wprowadzenia zakazu dyżurowania bez sprawnego mikrofonu. Wiadome jest, że mikrofon to podstawa, ale jak ktoś go nie ma to nie oznacza, że jest wykluczony z możliwości dyżurowania na stacji. Osobiście miałam sytuację, że musiałam się skomunikować z dyżurnym, który nie posiadał mikrofonu, komunikacja moim zdaniem przebiegała bardzo sprawnie, ale jak widać napisanie zdania "Czy szlak X dla pociągu Y jest wolna" to bardzo ciężkie, albo nawet wręcz niemożliwe do wykonania zadanie, jednak bynajmniej dla mnie jest to łatwe i nie trzeba do tego żadnej siły, żeby takowe zdanie napisać. Więc jak dla mnie, wprowadzenie tego zakazu, tylko by zniechęciło osoby bez mikrofonu do zasiadania na dyżurkę, więc reasumując... Jestem przeciw wprowadzeniu tego zakazu.
Shifter S.A - Kompleksowe zmuszanie do mycia garów, ponieważ prezesowi nie chce się ich zmywać. :D

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 304
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #51 dnia: 10 Wrzesień 2017, 02:52:22 »
Dla mnie osobiście najdziwniejsze jest to, że wypowiadają się w tym temacie osoby, które mają wyprawione 200 pociągów i od czasu zamknięcia SWDR1 nie widziałem ich ani razu na stanowisku DR. Moim zdaniem, decyzje na ten temat powinny podjąć osoby, które w aktywny sposób prowadzą ruch w obecnym systemie. Oczywiście powinniśmy mieć na uwadze sytuacje występuje w mirze domowym danej osoby, gdyż wielu z Nas ma żony, kochanki, dzieciaczki etc. Zdaję sobie sprawę, że nie życzą sobie one, o godzinie 22.30 gadania na całą chałupę o rzeczach dla nich zupełnie irracjonalnych. Zagłosowałem na TAK, ale myślę, że punkt w regulaminie powinien brać pod uwagę w/w aspekty. Nie możemy od razu skreślać osoby, tylko dlatego, że 10 lat temu postanowiła założyć rodzinę.

Co do pewnych poruszonych tutaj spraw: ludzie rodzą się z pewnymi dysfunkcjami. Dysleksja, dysgrafia itp. mają skreślać ludzi, którzy mają olbrzymią wiedzą, tak ważną dla naszej społeczności? Nie każdy musi być tutaj orłem z j. polskiego, matematyki, fizyki czy BÓG raczy wiedzieć czego jeszcze. Również nie rozumiem, co do tematu TSa mają rampy przechyłkowe i krzywe przejściowe, ale co ja tam mogę wiedzieć... Proszę tą część wydzielić, jeżeli zostanie uznana za niestosowną.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2017, 03:34:10 wysłana przez Husarz »
3822

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 13545km
  • Trains Routed: 1350
« Odpowiedź #52 dnia: 10 Wrzesień 2017, 07:44:21 »
Po przemysleniach, doszedlem do wniosku, ze problemem jest umiejscowienie czatu w SWDR 3. Jak by byl podpiety na dole programu jak jest w TS to pewnie wiecej osob by wtedy z niego korzystalo. I znikl by problem ciaglego przeskakiwania TS / SWDR3 / TD2 /SCS. Ciagle przelaczanie sie miedzy programami jest meczace, tymbardziej ze 90% ma TS-a zminimalizowanego (a malo kto ma luksus posiadania 2-3 monitorow).
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Ares28

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 88
  • Ares28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezesAres28 prezes
  • Distance Travelled: 1809km
  • Trains Routed: 680
« Odpowiedź #53 dnia: 10 Wrzesień 2017, 10:24:08 »
Dla mnie osobiście najdziwniejsze jest to, że wypowiadają się w tym temacie osoby, które mają wyprawione 200 pociągów i od czasu zamknięcia SWDR1 nie widziałem ich ani razu na stanowisku DR.

Mnie też to zadziwia, że najwięcej mają do powiedzenia osoby, które nie uczestniczą aktywnie w życiu TDka i o których egzystencji nie miałem pojęcia przed założeniem tego wątku. Rozwalił mnie także Pan PopukaRail który ma przejechane 2km, zero pociągów, i do tego gada od rzeczy bo nigdy na oczy nie widział jak się prowadzi ruch w TD2. Mam tylko nadzieje że takie głosy zostaną unieważnione.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 174
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 5552km
  • Trains Routed: 2024
« Odpowiedź #54 dnia: 10 Wrzesień 2017, 10:26:46 »
Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Muszę przyznać, że tymczasowy swdr daje radę i brakuje tylko kilku rzeczy, żeby spełniał oczekiwania większości dr. Oczywiście, dopóki nie zostanie przywrócona obsługa blokady i nie zniknie tzp, trudno sobie wyobrazić komunikację bez ts. Cały czas jestem dobrej myśli. Pewnie do końca roku uda się przywrócić normalne sterowanie ruchem. Ja mam czas.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 39
  • MaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrz
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3990km
  • Trains Routed: 135
« Odpowiedź #55 dnia: 10 Wrzesień 2017, 19:32:15 »
Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Muszę przyznać, że tymczasowy swdr daje radę i brakuje tylko kilku rzeczy, żeby spełniał oczekiwania większości dr. Oczywiście, dopóki nie zostanie przywrócona obsługa blokady i nie zniknie tzp, trudno sobie wyobrazić komunikację bez ts. Cały czas jestem dobrej myśli. Pewnie do końca roku uda się przywrócić normalne sterowanie ruchem. Ja mam czas.
No właśnie.
Zgodzę się.
Tylko czat działa, a nikt go nie używa
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #56 dnia: 11 Wrzesień 2017, 07:22:19 »
Dla mnie osobiście najdziwniejsze jest to, że wypowiadają się w tym temacie osoby, które mają wyprawione 200 pociągów i od czasu zamknięcia SWDR1 nie widziałem ich ani razu na stanowisku DR.

Mnie też to zadziwia, że najwięcej mają do powiedzenia osoby, które nie uczestniczą aktywnie w życiu TDka i o których egzystencji nie miałem pojęcia przed założeniem tego wątku. Rozwalił mnie także Pan PopukaRail który ma przejechane 2km, zero pociągów, i do tego gada od rzeczy bo nigdy na oczy nie widział jak się prowadzi ruch w TD2. Mam tylko nadzieje że takie głosy zostaną unieważnione.

Nie uczestniczę, bo wolę poczekać na ustabilizowanie się sytuacji, a nie wymuszać jakieś głupie zakazy gry bo nie ma się mikrofonu. Ale przepraszam z góry, że neguję tak genialny pomysł, bo 99% społeczności nie chce się czytać...
Ja mam czas.

No właśnie, ja też. Więc czekam, a nie siłuję się z niedogodnościami. Obecnie zbyt dużo jest tematów w TD2, które sam też zgłosiłem i czekam na ich naprawę. A teraz wybaczcie idę na kawę i zapolować na śniadanie.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline ZnaQu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 112
  • ZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezesZnaQu prezes
  • Distance Travelled: 2490km
  • Trains Routed: 890
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Wrzesień 2017, 19:58:07 »
W ankiecie zagłosowałem na tak, ale jak to jest naprawdę, jeżeli Dyżurny, który siedzi bez mikrofonu na innym kanale i jest OGARNIĘTY(co to znaczy, że odpisuje po chwili) to da się ruch prowadzić bez tego mikrofonu, ostatnimi czasami jak poprzednicy pisali, ludzie się zbiegają jak komary na światło.
Przykład? Siedzę z Matzem i Kacprem na R4 prowadzimy ruch i przychodzą młodzi użytkownicy tegoż symulatora i gadają głupoty, trudno MUTE, potem zaczynają się schodzić kolejni, bo tu siedzą wszyscy i się robi chaos.
Ja bym wprowadził więcej "Młodych Administratorów", którzy by to jakoś kontrolowali, bo obecna administracja, jest w miarę duża, ale więcej jej nie ma, niż jest.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 173
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Jestem dobrym dyżurnym, nie polecam się na dyżurce
  • Distance Travelled: 3563km
  • Trains Routed: 1477
« Odpowiedź #58 dnia: 14 Wrzesień 2017, 09:20:57 »
Ostatnio jak sie wkurzę na śpiewających i jazgoczących, włączam nagrywanie. Cisza na kanale jak makiem zasiał.
Bździno ----> 47% (Układ torowy-100%, Otoczenie-10%, Elektryfikacja-78%, Pulpit-0%)

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 39
  • MaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrzMaciejakS toromistrz
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3990km
  • Trains Routed: 135
« Odpowiedź #59 dnia: 14 Wrzesień 2017, 09:48:11 »
Wdłg. mnie powinien powstać kanał zapowiadawczy na tsie, gdzie siedzieli by sobie dyżurni, a maszyniści by se siedzieli na R1-R7. Proszę, niech chociaż to się sprawdzi, sam będę gonił adminów na tsie, bo stoimy w błocie i tylko gdybanie
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
Poszukuję wykonawcy układu torowego -> Wysoka Kamieńska (mam podkłady)