Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Poznajmy się.  (Przeczytany 79312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ja.ruda

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Siła reputacji: 53
  • ja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnikja.ruda naczelnik
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #90 dnia: 24 Września 2017, 10:43:17 »
Stwierdzam, że wreszcie wypada coś napisać. Jan lat 17. Uważam, że Kraków powinien być stolica Polski. Kolej to pasja, no gdyby nie wzrok byłaby przyszła praca. Uwielbiam dyżury na skomplikowanych stacjach. Szybko się uczę i z reguły wszystko ogarniam. Czasem potrzebuje tylko nakierowania. Staram się być oazą spokoju, ale nie zawsze wychodzi.

A jeszcze jedno, pozdrawiam wszystkich którzy myśleli, że jestem kobietą :)  specjalnie przez jakiś czas nie wyprowadzalem was z tego błędu.  Ubaw po pachy:)) 

Pozdrawiam,
lubie pociągi, to trochę dziwne.

Offline sz045

  • Weteran
  • Wiadomości: 77
  • Siła reputacji: 98
  • sz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezessz045 prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Września 2017, 11:28:20 »
No więc jestem Szymon (stąd sz, a nie sygnał zastępczy ;) ), lat 16 i 1/2  (do marca niedaleko). W TD2 jestem od grudnia zeszłego roku. Mieszkam w Krakowie (lecz z niego nie pochodzę). Najbliższą stacją jest Kraków Prokocim Towarowy. Koleją interesuję się od niemal ośmiu lat, ,,na poważnie" od czterech. Interesuje mnie praca DR i maszynisty. Zaliczam każdy Dzień Kolejarza na KG :D. Z obsługi usrk najbardziej znam urz. przekaźnikowe typu E. Lubię obsługiwać średniej wielkości stacje, bądź też jeździć rzeczywistymi zestawieniami pociągów np. Nosal, Mehoffer, Tatry itd. W wolnym czasie prowadzę fotobloga. Obecnie w technikum. Często ,,dyżuruję" w ISDR, prowadząc w pełnej skali dokumentację (od R146 po D831). To by było na tyle... ;)
http://sz09013.flog.pl
,,Przestańcie pisać skargi na siebie wzajemnie. Więcej uśmiechu, empatii. Zyskujmy wirtualnych przyjaciół a wyjdzie to nam i Train Driver 2 na dobre." ~ Andy

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #92 dnia: 25 Września 2017, 21:34:32 »
Witam. Właśnie do Was dołączyłem. Zawsze czułem pociąg do pociągów. Mam nadzieję wkrótce coś poprowadzić, chociaż na symulatorze ;-) Pozdrowienia z Zielonej Góry.
Mal.

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #93 dnia: 25 Września 2017, 21:44:32 »
Witam. Właśnie do Was dołączyłem. Zawsze czułem pociąg do pociągów. Mam nadzieję wkrótce coś poprowadzić, chociaż na symulatorze ;-) Pozdrowienia z Zielonej Góry.
Mal.

Witaj, pamietaj by przed swoją pierwszą przejażdżką na online zapoznać się z instrukcją oraz przepisami kolejowymi by uniknąć nie potrzebnych nerwów sobie oraz dyżurnym :)

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #94 dnia: 25 Września 2017, 21:47:56 »
Instrukcje już przeczytałem, przepisy właśnie wykuwam na blachę. Z całą pewnością wiele pierwszych przejazdów będzie offline.
Mal.

Offline panmechanik2002

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Siła reputacji: 0
  • panmechanik2002 Kaźnik
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Września 2017, 08:55:49 »
Witam jestem Szymon Biniek obecnie mam 15 lat, mieszkam w Zabrzu na Górnym Śląsku (TA HANYS), interesuje się kolejnictwem ( POWAGA NIE SKAPNIE SIĘ NIKT?! ).

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #96 dnia: 09 Października 2017, 21:54:50 »
Instrukcje już przeczytałem, przepisy właśnie wykuwam na blachę. Z całą pewnością wiele pierwszych przejazdów będzie offline.
Mal.
Wyczuwam kolejnego pożądnego członka naszego Forum ^^

Dzięki za słowa uznania :-) To, że milczę, nie znaczy, że mnie nie ma :-) Od dłuższego już czasu jeżdżę samopas (tzn. offline). Jazda jakoś mi idzie. Z przepisami też nie najgorzej. W przypadku, gdy nie rozumiem jakiegoś znaku profilaktycznie zwalniam do 40 i jakoś to działa, aczkolwiek mogłoby być lepiej. Już nie mogę się doczekać wspólnej zabawy online. Ale najpierw chciałbym zgłębić tajniki odpalania lokomotyw na zimno. Obejrzałem chyba już wszystkie filmy, przeczytałem chyba już wszystkie poradniki, ale nadal mam problemy z odpaleniem na zimno kibelka albo EU07. Nie chcę Was teraz zadręczać pytaniami, prawdopodobnie muszę jeszcze ciut więcej czasu poświęcić lekturze. No chyba, że okaże się, że będę musiał się zapisać na studia do technikum kolejowego, a na to nie mam czasu, chociaż chęci by sięznalazły. Wtedy zarzucę Was pytaniami.
Tak więc melduję że jestem (bo długo milczałem), ćwiczę solo, kształcę się, i mam nadzieję, że niebawem przyjdzie czas, abym pełnoprawnie przystąpił do wspólnej zabawy online.
A przy okazji, czy mogę trochę ponarzekać? Ponarzekam na jakość grafiki w kabinie EP07 i EP08 - kompletnie nieczytelne opisy przełączników. Żeby włączyć wszystkie trzy światła musiałem kilka razy wychodzić przed lokomotywę. Przynajmniej u mnie tak to wygląda. A może można na to jakoś zaradzić? Wiem, to nie jest pytanie dla wątku "Poznajmy się" :-)
« Ostatnia zmiana: 09 Października 2017, 22:02:51 wysłana przez malawista »

Offline Ulfrig

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Siła reputacji: 693
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • :)
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #97 dnia: 09 Października 2017, 22:02:53 »
Odpalanie kibla na zimno póki co nie jest możliwe, więc nie masz się co przejmować że nie idzie. :D Instrukcja odpalenia loka (EU/EP07) jest w dziale z instrukcjami. Powodzenia. :)
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #98 dnia: 09 Października 2017, 23:06:28 »
Odpalanie kibla na zimno póki co nie jest możliwe, więc nie masz się co przejmować że nie idzie. :D Instrukcja odpalenia loka (EU/EP07) jest w dziale z instrukcjami. Powodzenia. :)

Poczytam zatem instrukcje. A tak, swoją drogą, skąd wzięła się potoczna nazwa "kibel"/"kibelek" ? Poza tym, że X lat temu jeżdżąc tego typu pociągami, faktycznie wszędzie śmierdziało dawno nie zmywanym kiblem :-)

Offline panmechanik2002

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 183
  • Siła reputacji: 0
  • panmechanik2002 Kaźnik
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #99 dnia: 09 Października 2017, 23:40:46 »
Odpalanie kibla na zimno póki co nie jest możliwe, więc nie masz się co przejmować że nie idzie. :D Instrukcja odpalenia loka (EU/EP07) jest w dziale z instrukcjami. Powodzenia. :)

Poczytam zatem instrukcje. A tak, swoją drogą, skąd wzięła się potoczna nazwa "kibel"/"kibelek" ? Poza tym, że X lat temu jeżdżąc tego typu pociągami, faktycznie wszędzie śmierdziało dawno nie zmywanym kiblem :-)
Właśnie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie ;)

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #100 dnia: 12 Października 2017, 22:13:06 »
Coś tak czułem, że wiem o co chodzi z tym kibelkiem.
Tymczasem postanowiłem zadebiutować online w piątek wieczorem. Spodziewam się szarf, fanfarów, baloników, przemówień i innych sprzyjających temu akcesoriów i czynności, które uczczą mój debiut. Właśnie naklejam na szyby mojej EU07 zielone liście, mam nadzieje, że są tu tacy, którzy pamiętają czemu służy ten obrządek :-) Naklejam na kabinie A jak i na kabinie B, bo do końca nie wiem w którą stronę pojadę, ale również nie do końca wiem która kabina jest A, a która B. W kabinie nie znalazłem żadnych nalepek o tym świadczących. Tak więc jest 50% szans, że wsiądę do właściwej.
Do zobaczenia na torach! Ten ślamazarny EU07 z kilkoma wagonikami pasażerskimi to ja :-)
Pozdrawiam, do piątku.

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Października 2017, 21:13:29 »
Oznakowanie na pudle lokomotywy pod kabiną. Zupełnie nie wiem czego, i gdzie, szukać. Tymczasem zauważyłem, że w jednej kabinie prędkościomierz jest z zegarem, a w drugiej bez. Dziwny szyfr, ale rozumiem, że prędkościomierz z zegarem wskazuje na kabinę A, a więc jestem w domu :-) (czyli w lokomotywie)
Chyba online dziś nie pojeżdżę, bo "Due to number of free users currently driving, you cant't join session." I co teraz?

Offline adam15a

  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Siła reputacji: 268
  • adam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezesadam15a prezes
  • Byle do końca... :)
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Października 2017, 21:26:30 »
Chyba online dziś nie pojeżdżę, bo "Due to number of free users currently driving, you cant't join session." I co teraz?

wykup supportera
« Ostatnia zmiana: 13 Października 2017, 21:29:32 wysłana przez adam15a »
Brawurowa jazda samochodem cinquec ...  wróć, tramwajem :P

Offline malawista

  • Weteran
  • Wiadomości: 15
  • Siła reputacji: 344
  • malawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezesmalawista prezes
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Października 2017, 21:35:02 »
Matko i córko. Jakieś porwanie było? Kogoś trzeba wykupić? Ciut więcej szczegółów poproszę.

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Poznajmy się.
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Października 2017, 21:48:00 »
Supporter jest w linku /|. Tam masz więcej szczegółów
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117