Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10
21
W trakcie prac / Odp: LCS Wielichowo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcin_S dnia Wczoraj o 14:52:06 »
Z uwagi na często powtarzające się pytanie, chciałbym poinformować, iż sceneria Wielichowo przechodzi gruntowną modernizację oraz zostaje przystosowana do nowej wersji symulatora.
Głównie uwagę skupiam na położeniu od nowa sieci trakcyjnej, natomiast również zostaje poprawiony układ torowy, sygnalizacja, otoczenie, itd..
Co by przybliżyć poziom zmian na scenerii wrzucam kilka screenów nowej szopy. ;)

P.S. Tak wiem, nie ma jeszcze W17 i tarcze nie są podpisane..
22
Scenerie / Odp: Głębce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez trainfun09 dnia Wczoraj o 13:26:40 »
Ooo, stacja :D. Poniżej screen z prac nad Porodzinem ;).
23
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Neodokuran dnia Wczoraj o 11:13:47 »
Punkt regulaminu
3.16 Użytkownicy nie mają prawa dodawać punktów reputacji bez uzasadnienia czy też łamiących pkt. 3.3, 3.4 § 3 „Posty, wątki, dyskusja - prawa i obowiązki użytkowników”.
2.3 Maszynista ma prawo do oceny dyżurnego ruchu. Może to uczynić klikając jedną ze strzałek znajdujących się obok okienka czatu (raz na 2 godziny).

Wystarczy naprawde lekka modyfikacja tych punktów.
24
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Drozda32 dnia Wczoraj o 10:27:04 »
Już widzę trolowanie reputacjami i wyrzucanie dyżurnego tak bo go nie lubię...
25
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Neodokuran dnia Wczoraj o 07:45:28 »
na 5-10 minut nie bedzie stacji, narobi rozkładów jazdy, a potem wskoczy na inne miejsce... ewentualnie, zeby byl zmuszony zalogowac sie na powrót na te sama stację... (nie wiem, systemowo)"
26
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trepan dnia Wczoraj o 07:43:31 »
Idea słuszna, ale realizacja wymaga przemyślenia. W każdym razie powinny być mechanizmy pozwalające skuteczniej zdjąć pacjenta z DR.
27
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miki2076 dnia Wczoraj o 07:04:14 »
Najprostsza propozycja: głosowanie za wyrzuceniem Dr'a ze stacji przez społeczność poprzez czat w TD2 (coby nitro dodatkowych linijek nie musiał dopisywać) i nap jeśli 51 % za to kolega wylatuje z "banem" 5 - 10 minut.

Co myśli o tym społeczność?
Osobiście jestem za!
28
Pomoc doraźna / Odp: Budowa scenerii - pytanie o zgodność z przepisami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Trepan dnia Wczoraj o 06:58:19 »
W5 tam z lewej nie umieszczasz? Manewry do semaforów lub na rozkaz? Czy może to punkty końcowe 1k i 2k? Swoją drogą przed semaforem? Spokojnie manewr można by było podawać do F1/F2 i ewentualnie za nimi ustawiać granicę przetaczania. Wtedy semafory F1, F2, H1, H2 na scs muszą zostać zmodyfikowane do podawania Ms2 również (na gruncie i tak muszą mieć białą komorę do SZ). No i brak mi tu semafora E (i nie tylko). Do tego jak wspomniał Drozda, szlak Rf ma bardzo trudny element w układzie torowym, żeby coś na niego wysłać masz tylko jedno miejsce peronowe, żeby przyjąć również, jak i gdzie się mają minąć? Odwrócenie rozjazdów 12, 13, 22, 23 by dało dwa miejsca peronowe na takie operacje, układ nadal ambitny i trudny, ale nie ryzykujesz, że dwa składy stanął nos w nos i trzeba manewrować. Na torach 40a, 31a, 4a i 4 (za rozjazdem 18) mile widziana niania wykolejnica. Zwłaszcza 31a, tam nie ma jak zabezpieczyć kozłem.

Sam układ torowy najlepiej sobie narysować na kartce od ręki i przemyśleć temat jak podam z A do B, z B do A i poprawki zajmą chwilę. W edytorze wyprucie połowy torowiska to czasem koniec prac nad scenerią, bo nie da się tego poskładać zgodnie ze sztuką. No i nieporównywalnie więcej czasu, pracy i wysiłku.

Planujesz na autoryzację robić?
29
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kacper9 dnia Wczoraj o 06:54:52 »
Najprostsza propozycja: głosowanie za wyrzuceniem Dr'a ze stacji przez społeczność poprzez czat w TD2 (coby nitro dodatkowych linijek nie musiał dopisywać) i nap jeśli 51 % za to kolega wylatuje z "banem" 5 - 10 minut.

Co myśli o tym społeczność?
30
Dyskusje / Odp: Poprawki do regulaminu Dyżurki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez inomushis dnia 15 Marzec 2018, 23:36:33 »
Drodzy forumowicze,
cieszymy się, że angażujecie się w rozwój symulatora poprzez zgłaszanie nowych pomysłów, idei i rozwiązań.
Jednakże - z uwagi na to, że wiele tematów dyskusji powtarza się w ostatnim czasie dość często - należy Wam się garść wyjaśnień.

Od dawna analizujemy problem dotyczący komunikacji na teamspeaku, rozważając wszystkie za i przeciw. Tak samo staramy się wypracować najkorzystniejszy kompromis pomiędzy płynną symulacją, a realizmem prowadzenia ruchu kolejowego. Dlatego też - planujemy w najbliższym czasie skupić się na budowie rozwiązań dotyczących mechaniki dyżurki poprzez rozwiązania systemowe.

Wiele spraw, o których wspominacie w kontekście regulaminu można rozwiązać programowo, jak chociażby weryfikacja kompetencji dyżurnego ruchu przez innych dyżurnych oraz przez maszynistów, których obsługuje. Podany w temacie przykład dotyczący minimalnego wieku użytkownika prowadzącego stację nie jest w stu procentach trafiony - forumowy profil można uzupełnić dowolnymi wartościami, a barwa głosu podczas rozmów na TSie nie zawsze pozwoli odróżnić 13 czy 14 latka - tak więc ustalanie granicy na tym poziomie jest nietrafione. Dodatkowo ustalenie granicy wiekowej może być krzywdzące dla niektórych użytkowników - nie jeden nastolatek wykazuje się większą znajomością tematu niż dorosły użytkownik, którego niewiedza wynika tylko z tego, że stawia on swoje pierwsze kroki. Weryfikacji wiedzy dyżurnych powinni dokonywać inni użytkownicy, starsi doświadczeniem. I nie mówimy tutaj o wirtualnych egzaminach, ale o zastosowaniu systemu reputacji, który nigdy nie był wykorzystany w stu procentach.

To oczywiście jeden z wielu przykładów. Train Driver 2 powinien być miejscem, w którym wiele zasad wynika z samej mechaniki, a nie z regulaminu, którego połowa użytkowników i tak nie przeczytała. Praktyczne mechanizmy zawsze będą łatwiejsze do zrozumienia niż paragrafy tekstu. Chcemy zadowolić dyżurnych ruchu poprzez usprawnienie ich rozgrywki, ale również w dalszej przyszłości zwiększyć dostępność punktów spawnu dla mechaników. Prosimy Was o jeszcze odrobinę cierpliwości. Wrócimy z kolejną dawką informacji kiedy gotowe będą konkretne propozycje lub zwrócimy się z pytaniami do Was, kiedy potrzebny będzie feedback od społeczności.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10