Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Internetowy rozkład jazdy - dyskusja  (Przeczytany 20214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiek5

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 20
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
  • Distance Travelled: 3197km
  • Trains Routed: 1473
Internetowy rozkład jazdy - dyskusja
« dnia: 16 Lipiec 2015, 00:15:41 »
Ten system jest genialny. Ja mam propozycję, żeby po otrzymaniu pozwolenia odtwarzał się dźwięk.
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2016, 21:33:50 wysłana przez matek__9292 »

Offline MarcinW

• Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
Re: Internetowy rozkład jazdy - dyskusja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2015, 00:56:38 »
Wow, super pomysł Matek :)

W przyszłości moglibyśmy pomyśleć, czy nie warto by Twojego systemu zintegrować z głównym programem.

Kolejarz

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2015, 08:56:01 »
Tak jak mówi Misiek, można było by np. dodać sygnał dzwonka jak w blokadzie typu EAP.

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 61
  • matek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezes
  • Distance Travelled: 2358km
  • Trains Routed: 1481
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2015, 09:31:26 »
Postaram się dodać dźwięk gdy ktoś żąda od nas pozwolenia i gdy ktoś da zgodę. Jak możecie to wybierzcie, jakie dźwięki mam dodać.

EDIT:
Narazie dodałem dźwięk dzwonka gdy ktoś od nas żąda pozwolenia i gdy otrzymujemy zgodę, jednak treba tego pilnować, bo może jak coś zrobiłem nie tak to nie zadzwoni :)
Teraz jeśli ktoś wpisuje kilka stacji na początek, po przecinku nie może stawiać spacji. Np.
Cis numer.sc,Dab numer.sc

Dodałem jeszcze takie coś, że stacje, na których jesteśmy są podświetlane na fioletowo.

I zapomniałem dodać, że strona wykorzystuje pliki cookies :)

EDIT2:
Dodałem podawanie liczby wagonów (jest w nawiasie kwadratowym obok numeru).
Pod rozkładem jest lista stacji, które mają włączony rozkład (nieaktywność stacji przez 30s powoduje jej usunięcie z listy aktywnych).
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2015, 19:22:23 wysłana przez matek__9292 »
Train Driver 2? Ja tam wolę mieć kontrolę nad autorstwem.

Offline marcin560

• Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • marcin560 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 84km
  • Trains Routed: 60
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lipiec 2015, 12:31:28 »
Witam mam pytanie skąd wziąść pełną nazwę scenerii aby wpisać w Internetowy rozkład jazdy

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • matek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezes
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lipiec 2015, 12:49:28 »
Odpal symulator, zaloguj się jako dyżurny. Potem odpal drugi raz symulator i w głównym menu będzie twoja sceneria z numerem.

Offline domi.nick

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • domi.nick pracownik torowy
  • Distance Travelled: 601km
  • Trains Routed: 88
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lipiec 2015, 18:43:23 »
Propozycja do administratora - może wątek z linkiem do rozkładu przypiąć na górze forum?

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Lipiec 2015, 19:18:55 »
Propozycja do administratora - może wątek z linkiem do rozkładu przypiąć na górze forum?
Lub dodać link do programu.

Obecnie założenie jest takie, żeby nie usuwać pociągów, które skończyły rozkład, aby zostały do statystyki. Pociąg można usunąć jeśli został źle wprowadzony.
W rozkładzie teraz widać pociągi wprowadzone w ciągu ostatnich 12 godzin i te które jeszcze nie skończyły rozkładu. Są one posortowane w taki sposób, że na górze jest ostatnio wprowadzony pociąg a coraz niżej są coraz starsze wpisy.

Do rozkładu dodałem też generator, aby nie trzeba było wklejać komendy kilka razy. Gdy wygenerujemy rozkład to przeniesie do formularza w którym dodajemy pociąg a komenda będzie już wpisana. Wystarczy tylko dodać pozostałe dane i to wszystko. Należy też pamiętać o skopiowaniu komendy, żeby można było wkleić ją do symulatora.

Jeśli w generatorze nie ma naszej stacji lub jest zapisany zły numer scenerii to można to zmienić wchodząc w listę stacji zapisanych.
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2015, 22:04:52 wysłana przez matek__9292 »

Offline MarcinW

• Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 12
  • MarcinW dróżnik obchodowyMarcinW dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 281km
  • Trains Routed: 76
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2015, 22:31:01 »
Hmm, mógłbym dać linka w programie, ale najpierw muszę uporządkować to menu, bo teraz jest taki bajzel że i tak nie wiadomo, co do czego. Na razie po prostu dam ten wątek jako przypięty, powinno pomóc :)

Offline axtomek

• Pioneer
  • *
  • axtomek pracownik torowy
  • Distance Travelled: 119km
  • Trains Routed: 2
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Lipiec 2015, 20:04:29 »
Pomysł rewelacja. Dość skutecznie symuluje blokadę liniową. Miałbym jedną sugestię, ale nic na siłę. Wczoraj wspominałem o tym @matek__9292. Moim skromnym zdaniem drugie wciśnięcie przycisku semafora początkowego powinno być, jak załączenie bloku Po w blokadzie elektromechanicznej typu C - natychmiast po zajęciu szlaku przez pociąg wyjeżdżający ze stacji, nie zaś dopiero po wyjeździe ze scenerii użytkownika. Wprawdzie wciśnięcie tego przycisku po raz drugi powoduje, że wyświetla się, że pociąg przejechał dany odcinek, od semafora do krańca scenerii, ale dopóki wszyscy użytkownicy będą prawidłowo korzystać z nowej funkcjonalności udostępnionej przez @matek__9292, wszystko będzie działać prawidłowo. Nawet jeżeli ktoś po tym samym odcinku będzie chciał wytrasować swój pociąg w kursie kolizyjnym, nie musimy przyjmować żądania, dopóki nie otrzymamy potwierdzenia z sąsiedniego posterunku, że nasz pociąg dojechał. Jest to stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Fakt, że nie ma zależności urządzeń stacyjnych od tej aplikacji, więc bez naszej zgody i tak sąsiedni posterunek może nam wysłać pociąg, ale w rzeczywistości też może mieć to miejsce, gdy sąsiedni posterunek wyśle pociąg na sygnał zastępczy (jak pod Starzynami). Dodatkowo użycie tej funkcji, jako bloku Po daje mi, jako dyżurnemu sąsiedniego posterunku ciekawą informację, że pociąg realnie wyjechał na szlak, zatem szybciej nabywam pewną istotną informację o sytuacji ruchowej.

Warto by rozważyć jeszcze dodanie w tym rozkładzie jazdy funkcjonalności czatu. Wówczas bez konieczności stosowania TS-a dyżurni mieli by ze sobą łączność. Wciskam żądanie wytrasowania pociągu, ale odcinek jest lub za chwilę będzie zajęty przez inny pociąg, więc dostaję odpowiedź w okienku czatu "Stój 12345, szlak zajęty przez 98765". Można by też wdrożyć wówczas procedurę obsługi blokady liniowej w taki sposób, że przed wysłaniem żądania należy zapowiedzieć pociąg, dla którego będziemy żądać drogi. Ale to już niekoniecznie.

Podsumowując. Pomysł rewelacyjny, moim zdaniem mógłby być jeszcze lepszy, jakby dodać te usprawnienia powyżej, ale tak, czy tak jest to wielomilowy skok w porównaniu do tego, co było. :)

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Lipiec 2015, 15:04:32 »
Uważam, że drugie wciśnięcie przycisku powinno następować po opuszczeniu pociągu ze scenerii. Jeżeli rozkładu używają inni to jest to dla nich informacja, że szlak się zwolnił i dany pociąg może jechać bez późniejszego czekania na wolny szlak.

Mam jednak taki plan, że przy wyjeździe pociągu trzeba będzie naciskać 3 razy przycisk. Pierwszy raz gdy żądamy pozwolenia, drugi raz gdy pociąg wyjedzie na szlak a trzeci raz gdy opuści scenerię. Wtedy czerwony przycisk oznaczałby, że pociąg wjechał na szlak i niedługo będzie na następnej stacji.

Pomysł z czatem jest dobry jednak muszę go odpowiednio zrobić, gdyż im więcej informacji na stronie tym dłużej się ładuje przez co może strasznie migać zawartość. Jakby się udało to zrobiłbym taką możliwość, że czat niebyłby ogólny tylko wybieramy z listy do kogo chcemy pisać i tylko on dostanie wiadomość.

Jeśli zrobiłbym czat i przyciski wyjazdowe na 3 kliknięcia to czat będzie wtedy mało używany co nie oznacza, że niepotrzebny. Na czacie możemy wtedy powiadomić że nie dajemy pozwolenia bo np. chwilowo nie ma miejsca albo zapowiadać, że potrzebujemy jakiegoś luzaka.

Chcem jeszcze dodać trochę więcej typów pociągów i osobne pole na uwagi. Dodam też taką informację, która będzie się wyświetlać, gdy będę coś edytował/poprawiał i mogą być błędy lub żeby chwilowo nie dodawać pociągów.

Na koniec zrobie jakąś lepszą instrukcję w pdf.

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Sierpień 2015, 11:22:04 »
Wrzucam instrukcję do rozkładu. Kilka rzeczy się zmieniło więc proszę o zapoznanie się różnież osoby, które już wiedzą jak to obsługiwać. W razie pytań/problemów/pomysłów proszę pisać w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2015, 12:07:08 wysłana przez matek__9292 »

Offline pause1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • pause1 pracownik torowy
    • Strefa OMSI
  • Distance Travelled: 295km
  • Trains Routed: 243
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Sierpień 2015, 15:17:44 »
Widzę, że teraz są prowadzone jakieś prace nad rozkładem, więc zgłoszę bug, który występuje od rana :P
Wpisałem adres w przeglądarkę i od razu przeniosło mnie do /ram.html, gdzie byłem zalogowany na Krzysztofory. Jednakże stworzyłem sobie nową mapę i to na niech chciałem dysponować. Zatem usunąłem /ram.html z paska i w okienku wklepałem co trzeba. Program znowu przeniósł mnie do /ram.html, ale nadal byłem w Krzysztoforach, spróbowałem ponownie, ale nie dało to skutku. Usunięcie ciasteczek skończyło się tym:
http://i.imgur.com/nQB7huh.jpg
//EDIT
Rozwiązaniem jest pełne przeładowanie strony http://213.73.25.190/td2/ skrótem Ctrl+F5 :p
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2015, 18:17:16 wysłana przez pause1 »

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Sierpień 2015, 18:37:55 »
Nie wiem jak u Ciebie teraz, ale obecnie u mnie ten sam problem. Nic nie pomaga ;)

Offline pause1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • pause1 pracownik torowy
    • Strefa OMSI
  • Distance Travelled: 295km
  • Trains Routed: 243
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Sierpień 2015, 18:42:24 »
Tak jak napisałem, rozwiązaniem jest wczytanie adresu http://213.73.25.190/td2/ i kliknięcie Ctrl+F5