Autor Wątek: Solved/Rozwiązane: danio  (Przeczytany 2379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 190
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5327km
  • Trains Routed: 1498
Re: danio
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:19:44 »
Porządek na stacji trzeba trzymać twardą ręką ale ... bez przesady ...

Offline Tymoon

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 34
  • Tymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1495km
  • Trains Routed: 454
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:24:22 »
Może nie jest panem świata ale jest panem swojej stacji, jak uważa że mu coś przeszkadza w prowadzeniu stacji, to ma rację. Nie zmienia to faktu ze nie wiemy co się dokładnie stało.
Aviaton is love, Aviaton is life.

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • danio pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1125km
  • Trains Routed: 345
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:44:57 »
Nie 14 tylko 50.
Konkurs na kicka to tylko nazwa.. Tak naprawdę to jest to zwrócenie uwagi na regulamin dla dzieciarni. Przypomnienie o regulaminie. Kick był
za wcześniejszą sytuację, ale ponieważ nie wiedziałem do końca jak go użyć zapytałem się o to na TS i dopiero po chwili go użyłem.
To nie jest straszenie. Powtórzę, słowo "konkurs" ma odstraszać w sytuacji gdy na stacji mam 8 pociągów, 4 czekają na rozkład i każdy co minutę przypomina że stoi. W tym przypadku ED161 wtrącił się w moją rozmowę i nie dostosował do prośby o zaprzestanie spamu.
Trzykrotne użycie zew-ów już się kwalifikuje do kicka a ja tego nie zrobiłem, dopiero przy kolejnej sytuacji kiedy przeszkadzał w prowadzeniu ruchu. Opanowanie takiej stacji wymaga spokoju i rozwagi. Każde wywołanie w td2 powoduje oderwanie od np. ustawiania przebiegu, zakładania blokady itp.
Przypomnę jeszcze raz że od momentu kiedy wymyśliłem taki sposób na uspokajanie sytuacji na stacji użyłem kicka tylko 1 raz. Moim zdaniem jest
to przestroga że głupie komentowanie i wpisanie "RADIOSTOP!" do chatu również nie może być tolerowane. Może to głupie, ale w tym momencie przez chwile się zastanawiałem czy to faktycznie radiostop czy tylko wygłup. Na pewno przeszkodziło to w prowadzeniu ruchu.
Mimo wszystko uważam że użyłem kicka słusznie. Zasady obowiązujące na stacjach są jasne i 99% osób potrafi się do nich dostosować bez uwag. Wszyscy wiedzą że lepiej poczekać na rj 5 minut i dostać od razu wyjazd niż za godzinę. :)

Poza tym zaznaczam jeszcze raz, że jakbym ja miał na każdego dyżurnego pisać skargi, to gość który mi dał kicka bo chciałem mu podpowiedzieć jak zrobić dobry rozkład też powinien się tu znaleźć. Ja nawet nicka nie pamiętam. To był bezzasadny kick. Przecież rozmowa to nie jest podstawa do wyrzucenia. Gość sobie nie radził, chciałem pomóc to mnie usunął.
Na koniec jeszcze napiszę że ja z chęcią pomagam osobom które chcą się uczyć i potrzebują pomocy w tym. Nie jestem wredny i arogancki, ale nie lubię głupiego spamu.
W mojej ocenie screen jest nieobiektywny i nie wskazuje całej sytuacji. W związku z brakiem obiektywnych dowodów uważam
że skarga jest bezpodstawna.
Zresztą do tej pory nie wiadomo kto wyczyścił mi chat chwilę przed tą sytuacją. Nawet jeżeli chciałbym zrobić screen zostało mi to uniemożliwione takim zachowaniem.
W kwestii nazwy posterunku pragnę zaznaczyć, że żaden moderator ani admin przejeżdżający przez moją stację nie zwrócił mi na to uwagi.Regulamin czytałem dawno więc może coś się zmieniło. Ale taka pomyłka chyba nie jest zagrożona banem? :)
Wnoszę o obiektywne rozpatrzenie skargi.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9671km
  • Trains Routed: 3255
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:49:03 »
Za sam "konkurs" na kicka powinno coś być. Także podsumuje moją ocenę ;) :
- Groźba RS'a - Opanujcie się, bo za takie użycie Rsa już będzie komisja i oddalenie z zawodu.
- Kick bezpoddstawny z uwagi na sam w fakt poinformowania o nim mechanika po zwróceniu przez niego uwagi na niewłaściwe podejście dyżurnego do kary, którą może wymierzyć.
Edek wrzucaj screeny tak jak UAZ mówił ;)
To teraz czekać na ławę.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Szopen

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 2
  • Szopen pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2388km
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:50:12 »
Szanujmy się nawzajem. A później się dziwicie, że "weterani" nie chcą jeździć a pojawiają się trolle. Najlepiej by było jakby czat byłtylko i wyłącznie do komunikacji służbowej a nie gadania o "tyłku pewnej pani".

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Lipiec 2016, 10:54:44 »
Edek ty też byś wyleciał, bo RADIOSTOP! osobiście w tym momencie dałbym w nagłe i dopytywał co się stało ;) mimo, że faktycznie nie było to pięciokrotnie powtórzenie słowa Alarm.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline sadzak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 16
  • sadzak zwrotniczysadzak zwrotniczysadzak zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1967km
  • Trains Routed: 325
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Lipiec 2016, 12:37:04 »
A ja tak sobie czytam ten wątek i swoim skromnym zdaniem się z Wami podziele.....

W porównaniu do innych skarg i wykroczeń z jakimi się tu spotkałem - całe zajście winno zakończyć się męskim uściskiem dłoni kolegów Danio i ... drugiego  (przepraszam, pisze z głowy - chodzi mi o kolegę z Dartem w avatarze), obu troszkę poniosło i tyle tego. Ale to nie powinno to się kończyć jakimikolwiek konsekwencjami karnymi.

Życzę wszystkim miłego weekendu

Offline PabloKrk

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 13
  • PabloKrk dróżnik obchodowyPabloKrk dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 1907km
  • Trains Routed: 718
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Lipiec 2016, 12:45:27 »
Co się z Wami ludzie dzieje? W ostatnim czasie pojawia się więcej skarg niż sensownych postów na forum. Odkąd tu jestem zastosowałem komendę "K" tylko i wyłącznie w uzasadnionych przypadkach (zliczę to na palcach jednej ręki) i to wtedy kiedy faktycznie z trollem się nie dało wytrzymać. Kiedy widzę że ktoś popełnia błędy to staram się wytłumaczyć użytkownikowi co i jak, kiedy ktoś nadużywa ziewania czy trąbki nie kickuje a zwracam uwagę. Lepiej czasami też się ugryźć w język i na spokojnie dotrzeć do użytkownika w początkowej fazie wybryków, natomiast jeśli to nie pomoże zebrać dowody i takiego użyszkodnika odpowiednio ukarać. Więc może warto wpierw nie popadać w nerwowy ból **py, a w miarę możliwości starać się współpracować na tych samych "falach" radiołączności ;)

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • danio pracownik torowy
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Lipiec 2016, 12:51:23 »
@Kacper9
"konkurs" nie jest czymś złym. Uwierz mi że trolle uciekają albo się zamykają i jest cisza. I człowiek spokojnie wszystko wyprawi.
A jak ktoś chce się wygłupiać to nawet nie będzie próbował.....

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Lipiec 2016, 13:31:30 »
 :-\danio z całym szacunkiem, ale konkurs odstrasza młodych, a nie oto chodzi.
Przekroczenie prędkości nawet o 200 km/h nie jest powodem do kicka tak samo jak krótkotrwałe nie szkodliwe zewy (taki tam szum radia ;))

Nowy regulamin piszesz? ;) Załącznik 1, paragraf 2:
,,Jeśli użytkownik łamie regulamin, jego karanie powinno przebiegać następująco:
a) ostrzeżenie słowne od użytkownika widzącego popełnienie przewinienia
b) kick od dyżurnego scenerii
[...]
"
Zarówno przekraczanie prędkości (pośrednio) jak i natarczywe zewy są przez regulamin zabronione. Ten ,,konkurs" pod upomnienie, naciągając, podchodzi.
//UAZownik
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2016, 14:09:51 wysłana przez UAZownik »

Offline mikson

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 65
  • mikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezesmikson prezes
  • Distance Travelled: 2207km
  • Trains Routed: 1556
« Odpowiedź #25 dnia: 29 Lipiec 2016, 14:37:53 »
Do ED161: wyślij pełne screeny, a nie podejrzanie pocięte. ;)
Ty deweloper! Czytałeś prawo autorskie?!
Prawo autorskie, co to znaczy?
No jesteś złodziejem, czy nie?

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • danio pracownik torowy
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Lipiec 2016, 15:38:56 »
@Kacper9
Uwierz mi nie odstrasza. Ja i tak powtarzam co jakiś czas że jest kolejka i proszę czekać będę wołał.
Nie dostanie kick ktoś kto wejdzie i powie jaki ma skład, ale jak będzie kilkukrotni powtarzał że stoi to tak. A żeby tego unikać co jakiś czas przypominam że jest "konkurs" i za tego typu zachowania - niezgodne z regulaminem - są nagrody. To jest zobrazowanie regulaminu.

Zobrazuje to: Regulamin forum / td2 jest regulaminem "konkursu" a do wygrania oprócz "plusów" są kicki. Czy takie zobrazowanie sprawy nie jest uproszczeniem? Jeżeli ja piszę mając 5 osób na stacji "Panowie będę kolejno wyprawiał cierpliwie czekajcie, jednocześnie ogłaszam "konkurs", kto się będzie głupio odzywał bez powodu dostanie kicka" to gdzie tu jest złamanie regulaminu? Jeżeli kolejne pociągi wyjeżdżają i idzie płynnie to każdy widzi że jest ok. Zresztą ja co jakiś czas się odzywam i np. jak jest dużo osób to mówię że czekanie będzie dłuższe. Jeśli ktoś nie ma czasu to piszę że może iść do innej stacji. Naprawdę nie uważam by było to coś złego. A jak trzeba to ludzie się pytają i proszę mi wierzyć bez powodu kicka nie dostaną......

Offline ED161

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 85
  • ED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezes
  • Distance Travelled: 5027km
  • Trains Routed: 1009
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Lipiec 2016, 19:52:03 »
@mikson
Troszkę uważnej przeczytaj pierwszy post ;) Wyjaśniłem tam,że screen "danio 3" to jest kontynuacja screena "danio". Uciąłem screen numer 3,bo u góry znajduje się to samo co w screenie numer 1,ale jak chcesz to masz: połączyłem wszystkie screeny w jeden.

@danio
Cały czas upierasz się,że jechałem 50 km/h over limit,ale to nawet z technicznej strony nie jest możliwe. Ten odcinek był na 40 km/h i gdybym jechał te 90 km/h to by mnie od razu scrashowało. Jechałem 14 km/h ponad limit,ale jak zacząłeś odliczać 5,4,3,2,1 do radiostopu to dałem w nagłe,zamiast sobie spokojnie na "jedynce" wyhamować,żeby nie sparaliżować ruchu po twoich dziwnych zamiarach użycia klawisza F7....

Sądzę,że wiesz o tym,że nadużyłeś swoich praw,ponieważ wczoraj na TS'ie napisałeś,że "przyznasz się do błędu".
Projekt "Siódemka" - 15%
Mińsk Mazowiecki - 55%

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • danio pracownik torowy
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Lipiec 2016, 20:43:13 »
Nie ty tylko inny użytkownik. Podczas jego upominania się wtrąciłeś.
Nie przeinaczaj słów.
Potrafię odróżnić kto jechał.
Wtrąciłeś się i napisałeś "RADIOSTOP!" .... Wcześniej jeszcze ZEW-y ...

Offline danio

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • danio pracownik torowy
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Lipiec 2016, 20:48:06 »
A w drugim screen-e chodziło o to, że po kicku jechałeś off i wjechałeś do następnej stacji bez blokady. Dyżurny miał pretensje i wyjaśniliśmy to sobie.
To nie było przyznanie się do błędu w ww sprawie. Pokaż wcześniejszy screen. Tam jest wszystko.
To co pokazujesz nastąpiło po decyzji o kicku. Decyzja zapadła wcześniej.....