Autor Wątek: Issue/Problem: Problem z SWDR  (Przeczytany 7054 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymoon

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 34
  • Tymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1495km
  • Trains Routed: 454
Re: Problem z SWDR
« Odpowiedź #90 dnia: 05 Sierpień 2016, 23:24:17 »
Nie dolewaj oliwy do ognia,  matek napisał ze nie tylko po stronie serwera czy swdr 'a. A co to tego buntu czy strajku ( jak zwał tak zwał )  dla mnie jest to zwykła dziecinada, Jeszcze w temacie " problem z swdr ". Co chcieliście tym samym osiągnąć?  Ze swdr 2 wyjdzie w ciągu 2 minut od rozpoczęcia waszego " strajku " ? Ja i tak podziwiam matka ze nie zrobił tego wcześniej, a ten śmieszny " strajk " to czyste przegięcie. To powinno się załatwić inaczej panowie, a nie w taki sposób.   

benk86,  wydaje mi się ze SWDR stoi na dedykowanym dla niego serwerze nie związanym bezpośrednio z td2.
« Ostatnia zmiana: 05 Sierpień 2016, 23:25:53 wysłana przez Tymoon »
Aviaton is love, Aviaton is life.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 15447km
  • Trains Routed: 1394
« Odpowiedź #91 dnia: 05 Sierpień 2016, 23:49:34 »
Strajk miał pokazać, że jest problem, który narasta i uniemożliwia rozgrywkę (zabawę), nikt nie mówił o tym że trzeba wyłączać SWDR. Chodziło o to że jak będą występować lagi to będziemy wychodzić, gdyż szkoda czekać 30 minut aby odprawić pociąg. Niestety odbije się też to trochę na maszynistach, ale i tak większość wychodziła jak widziała że kaplica SWDR-a jest.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 37
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #92 dnia: 05 Sierpień 2016, 23:49:39 »
@Tymoon w takim razie proszę o konkrety. Ciebie nawet wtedy nie było jak były lagi, więc co to możesz wiedzieć, ale nic czekam na propozycje jak ty rozwiązał tę sytuacje.
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Offline Misiek5

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 20
  • Misiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowyMisiek5 dróżnik przejazdowy
  • Młody programista z 5-letnim doświadczeniem
  • Distance Travelled: 3197km
  • Trains Routed: 1473
« Odpowiedź #93 dnia: 05 Sierpień 2016, 23:59:58 »
benk86,  wydaje mi się ze SWDR stoi na dedykowanym dla niego serwerze nie związanym bezpośrednio z td2.
No to źle Ci się wydaje. SWDR stoi na tym samym serwie co forum, bazy danych i rzeczy Matka. Symulator ma inne serwery, bo z Protona.

Offline Tymoon

• Supporter
  • *
  • Tymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchuTymoon dyżurny ruchu
« Odpowiedź #94 dnia: 06 Sierpień 2016, 00:03:17 »
No to dobrze napisałem,  nie związanym bezpośrednio z serwerami w td2. Ja bym czekał na nową wersję,  chcieliście pokazać skalę problemu,  doprowadziliscie do wyłączenia swdr, w sumie dobrze, nie.ma swdr nie ma problemu. Have fun from game now ;-)
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2016, 00:06:20 wysłana przez Tymoon »

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • ICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2651km
« Odpowiedź #95 dnia: 06 Sierpień 2016, 00:04:31 »
Chodziło o to że jak będą występować lagi to będziemy wychodzić, gdyż szkoda czekać 30 minut aby odprawić pociąg. Niestety odbije się też to trochę na maszynistach, ale i tak większość wychodziła jak widziała że kaplica SWDR-a jest.

I o tym cały czas trąbiłem, ale dla innych to spam i że mam problem do dyżurnych heh, gimby i ich rozumowanie.

Offline Tymoon

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: 06 Sierpień 2016, 00:09:10 »
Ehhh, ICC ja napisałem że robisz niepotrzebny spam w momencie jak zacząłeś porównywać maszynę i td2 w kwestii zimnego odpalania, i przydało by się troszkę szacunku, bo jak narazie to pisząc twoim językiem,  ty narazie najbardziej pod gimbusa podchodzisz tym co i jak piszesz.

@Tymoon w takim razie proszę o konkrety. Ciebie nawet wtedy nie było jak były lagi, więc co to możesz wiedzieć, ale nic czekam na propozycje jak ty rozwiązał tę sytuacje.

Masz rację,  nie było mnie, nie wiem co tam się działo ale wiem ze za poinformowanie o skali problemu można było się zabrać inaczej.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2016, 00:18:07 wysłana przez Tymoon »

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • ICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2651km
« Odpowiedź #97 dnia: 06 Sierpień 2016, 00:15:23 »
Eeeeh i znowu robisz nie potrzebny spam pisząc do mnie, skoro do Ciebie nikt nie pisze. I nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek z tobą poruszał kwestię dziadka maszyny. Jeśli tak to sam robisz spam, to nie dział wspominki i nie pisz już do mnie bo ostatnie zdanie po mnie może mieć tylko admin, chyba że ustapie głupocie w bezsensownym dialogu nie wnoszacym nic w temat. 😅 I tym kończę ta nie mająca sensu wymianę zdań. Ave! ( nie ma jak edycja i zmiana textu ....i kto pod gimba brakło argumentów?  xD)
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2016, 00:36:00 wysłana przez 24666@ICC »

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 48
  • Coyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytorCoyotek dyspozytor
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1624km
  • Trains Routed: 523
« Odpowiedź #98 dnia: 06 Sierpień 2016, 00:57:04 »
Kończcie waści, wstydu sobie oszczędźcie. Zrobiliście tutaj niezły Meksyk i nie powiem, że niesłusznie. Oczywiście ja sam nie jestem zadowolony z obniżonej wydajności SWDR, ale za krótko ostatnio siedzę, żeby być na bieżąco. Macie prawo się zdenerwować, rzecz ludzka. Ale z tego wszystkiego mamy taki sajgon, że nie wiem co próbowaliście osiągnąć.Nagłe odlagowanie się SWDR? Czarodziejska różdżka, ktora jednym machnięciem ulży każdemu? Nie tędy droga. Matek też popełnił pochopną i fatalną w skutkach decyzję. Ale czy to właśnie wy do tego nie doprowadziliście?

Temat narazie zamykam, bo już i tak nic nie wskóracie poza wiadrem żali i fali hejtu między sobą. Późno już....
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline matek__9292

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 61
  • matek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezesmatek__9292 prezes
  • Distance Travelled: 2358km
  • Trains Routed: 1481
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Sierpień 2016, 16:34:01 »
I sami mieliście okazję zobaczyć jak ciężko prowadzić ruch bez SWDR. Nie róbcie więc więcej takich rzeczy, bo odechciewa się poświęcać prywatny czas na pisanie tego. Wiem jaka jest sytuacja, dlatego robię nową wersję, która powinna rozwiązać dotychczasowe problemy.
Kiedy SWDR zamulał to powstał jakiś strajk, ale jak został wyłączony to nagle strajku nie ma a jest wielki płacz o przywrócenie.

Jednocześnie postaram się odpowiedzieć na pytania i kwestie które pojawiły się w całym wątku.

=== Postoje z kosmosu ===

To zdarza się w 2 sytuacjach: kiedy jest mało stacji a dużo pociągów, gdyż najbliższe godziny są już zarezerwowane oraz kiedy pociągi NK są nieusuwane i tylko zajmują czas pozostałym, ale to już wina tych co nie usuwają.

=== Jak my możemy lagować SWDR ===

Wymieniam kilka przykładów:
-nieusuwanie pociągów NK
-logowanie się bez stacji, czasem nawet na kilka
-logowanie się, łączenie blokady z samym sobą i wylogowywanie się
-błędne wprowadzanie stacji do systemu

=== Chęć pomocy przy SWDR ===

Coraz więcej osób pyta czy może pomóc, nie zdając sobie sprawy jaką wiedzę musi posiadać. Mam już pomoc w postaci przygotowywania grafik. Wy możecie pomóc, podpowiadając jakiś fajny patent, który można dodać. Po wydaniu wstępnej wersji pomożecie mi testując ją i wypisując wszystkie znalezione błędy. Kiedy wstępne błędy zostaną poprawione to będzie można pomóc mi np. w tłumaczeniu instrukcji na język angielski, bo przyznam, że nie znam go za doskonale.

=== Wydanie nowej wersji spowoduje większe lagi, bo będzie więcej funkcji ===

Obecnie problemem jest nadmierne używanie bazy. Mogę tu zrobić 1000 nowych funkcji, ale jak będę oszczędzał bazę, to nie powinno być problemów z wydajnością.

=== Z nowej wersji powinny być udostępniane screeny pokazujące stan pracy ===

Takie screeny będą pojawiały się w instrukcji, która powoli będzie pojawiać się na naszej wiki. Będę je wstawiał, kiedy będę miał już pewność, że nic nie zmienię na danej stronie, żeby nie zmieniać screena co kilka dni.

Co do całej wrzawy jaka powstała zarówno w tym wątku jak i w prywatnych wiadomościach do większości administracji to jedyną osobą (spoza adminów), którą popieram jest @Tymoon. Jako jedyny postanowił przeprosić, pomimo że nie jest to jego wina i jako jedyny zrozumiał w jaki sposób odebrałem tą niepotrzebną kłótnię. Dziękuję Ci za tą postawę.
Zastanówcie się trochę nad tym co robicie i cieszcie się, że poświęcam swój czas, żeby było jeszcze lepiej.