Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Obiekty od Lokola  (Przeczytany 22943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Obiekty od Lokola
« dnia: 13 Sierpnia 2016, 22:02:15 »
W tym wątku będę prezentował wszystko to, co uda mi się wymodelować z myślą o Train Driverze. Chętnie przyjmę wasze uwagi, tym bardziej, że jestem początkującym modelarzem. :)

Na początek postanowiłem stworzyć tablice zgodne z Księgą Identyfikacji Wizualnej PKP PLK. Po ewentualnym przesłaniu do administracji niektóre obiekty zyskałyby edytowalne napisy. Jak myślicie, czy takie coś się przyda? Na screenach z edytora umieściłem moje pierwsze próby, natomiast jeśli pomysł spotka się z akceptacją, to będzie tego więcej. ;)

Offline UAZownik

  • Konstruktor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa VI
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Siła reputacji: 276
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
    • www.nastawnicownia.pl
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Sierpnia 2016, 22:22:44 »
Tabliczki wyglądają ok, poprawiłbym tylko tekstury nóg tablic - trochę wieje paintem , fajnie by było dać tam fototex.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Sierpnia 2016, 00:32:30 »
Bardzo ladne :)

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sierpnia 2016, 06:46:24 »
Super!
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpnia 2016, 18:46:35 »
Tabliczki wyglądają ok, poprawiłbym tylko tekstury nóg tablic - trochę wieje paintem , fajnie by było dać tam fototex.

Okazało się, że ich tekstury w ogóle się nie wczytały - zapomniałem dodać rozszerzenia pliku w notatniku. Tak to wygląda obecnie - na pierwszym zdjęciu od strony zacienionej, na drugim od nasłonecznionej:



Lepiej wygląda teraz?

Poza tym, dorobiłem tabliczkę "wyjście" ze strzałką naprowadzającą oraz tablicę z nazwą średnich rozmiarów (o szerokości 3m):



Offline uetam

  • Zasłużony
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Siła reputacji: 115
  • uetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezes
  • Administrator Techniczny
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sierpnia 2016, 21:22:18 »
Tekstury wraz z odpowiednimi shaderami ustawi się już w Unity.
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Sierpnia 2016, 18:48:30 »
Do zestawu dołącza gablota z rozkładem jazdy.  ;)

Offline mistersix

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 327
  • Siła reputacji: 56
  • mistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektormistersix dyrektor
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpnia 2016, 18:53:44 »
Super model :D
Stacja Białobrzeg-100%

Offline bartek0107

  • Weteran
  • Wiadomości: 208
  • Siła reputacji: 130
  • bartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezesbartek0107 prezes
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpnia 2016, 23:28:42 »
Po prostu super! Szybko wyślij to do administracji, aby upchać to do następnej wersji. :)

Offline skorakora

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 239
  • Siła reputacji: 16
  • skorakora zwrotniczyskorakora zwrotniczyskorakora zwrotniczy
    • Danzo Systems - Serwery
Re: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sierpnia 2016, 11:46:06 »
świetne tablice i rozkład przyda się w Zgierzu  ;D (tam tego brakuje)
Anime, inżynieria i nauka to złe połączenie jest. Nie rób tego - wiem co mówie.

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Kwietnia 2017, 12:42:33 »
Zrobiłem coś, czego trochę mi brakowało w Train Driverze, mianowicie wskaźnik W32:


Zdjęcie na tekstury jest udostępnione na mocy licencji Creative Commons 3.0 SA (link). Autorem jest Olek Remesz: Link do strony ze zdjęciem.

Czy byłoby problemem z perspektywy projektu Train Driver 2, abym udostępnił ten wskaźnik na mocy tej samej licencji, zgodnie z wymaganiami CC SA?
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2017, 12:44:27 wysłana przez Lokol »

Offline Pitek

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Kwietnia 2017, 13:01:01 »
Prościej po prostu pójść na jakąś stację i strzelić fotkę :D

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Kwietnia 2017, 13:09:34 »
Ale na te nozke to cos jeszcze naloz, bo wyglada dosc sztucznie  :P

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Kwietnia 2017, 13:42:05 »
Prościej po prostu pójść na jakąś stację i strzelić fotkę :D
Podejrzewałem, że czerpanie z cudzych źródeł (nawet na licencji CC) może być trochę problematyczne, dlatego wolałem od razu jasno przedstawić całą sytuację. Chyba pozostaje zrobić, jak piszesz. :D

Ale na te nozke to cos jeszcze naloz, bo wyglada dosc sztucznie  :P
Masz na myśli jakiś brud, rdzę itp.? Na nóżkę jest nałożony wycinek tej samej tekstury, która jest nałożona na tył. Może sprawia takie wrażenie, bo sama tekstura jest domowej roboty? :P

Dzięki za tak szybki feedback. :)

Offline Retrato1989

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 263
  • Siła reputacji: 22
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Kiedyś to było...
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Kwietnia 2017, 15:19:06 »
Rewelacja. Brakowało takich elementów jak te tabliczki peronowe. Potrafiłbyś wykonać tablice odjazdów takie jak na zdjęciu? Niestety nie posiadam planów i wymiarów.
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!