Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Obiekty od Lokola  (Przeczytany 22939 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Kwietnia 2017, 17:33:02 »
Zwykły PRAGRATRON
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Kwietnia 2017, 18:38:14 »
Wskaźniki z nowymi teksturami, tym razem z moich zdjęć:



Jak coś, to poprzeczne mocowanie było takie krzywe w rzeczywistości. :P Czy coś poprawić? Może trochę przyciemnić blachę od tyłu?

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Kwietnia 2017, 20:16:05 »
A może dla klimatu udałoby się zrobić zabrudzenie z tyłu, lub Przyciemnienie krawędzi itp.?
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline mnichu303

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Siła reputacji: 106
  • mnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezes
  • Kiedyś to było :)
    • http://td2.info.pl/index.php?action=register
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Kwietnia 2017, 20:40:10 »
Rewelacja. Brakowało takich elementów jak te tabliczki peronowe. Potrafiłbyś wykonać tablice odjazdów takie jak na zdjęciu? Niestety nie posiadam planów i wymiarów.
Bynajmniej program do obsługi tego by Winowskiller się na coś przydał

Dodano: 07 Kwietnia 2017, 20:42:08


ja to bym zrobił dwie wersje wskaźnika W32:
- jedna stara pobrudzona
- druga czysta nowa
« Ostatnia zmiana: 07 Kwietnia 2017, 20:42:44 wysłana przez mnichu303 »

Offline UAZownik

  • Konstruktor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa VI
  • *
  • Wiadomości: 460
  • Siła reputacji: 276
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
    • www.nastawnicownia.pl
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Kwietnia 2017, 12:35:23 »
Zwykły PRAGRATRON

Pragotron, mocium Panie, Pragotron.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Retrato1989

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 263
  • Siła reputacji: 22
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Kiedyś to było...
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Kwietnia 2017, 14:29:57 »
Rewelacja. Brakowało takich elementów jak te tabliczki peronowe. Potrafiłbyś wykonać tablice odjazdów takie jak na zdjęciu? Niestety nie posiadam planów i wymiarów.
Bynajmniej program do obsługi tego by Winowskiller się na coś przydał
Albo podpięcie tego pod SWDR, ewentualnie komenda jak do tych tablic elektronicznych od Matka.
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Kwietnia 2017, 18:09:23 »


Wskaźniki W32 w finalnej wersji. Jeśli nie będzie żadnych uwag, modele polecą do Pitka. ;)

A może dla klimatu udałoby się zrobić zabrudzenie z tyłu, lub Przyciemnienie krawędzi itp.?
ja to bym zrobił dwie wersje wskaźnika W32:
- jedna stara pobrudzona
- druga czysta nowa
Jeśli tylko macie odpowiednie zdjęcia na tekstury, możecie podesłać mi je na PW, a ja postaram się (ale nie obiecuję) coś z nimi zrobić.

Offline mnichu303

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Siła reputacji: 106
  • mnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezesmnichu303 prezes
  • Kiedyś to było :)
    • http://td2.info.pl/index.php?action=register
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Kwietnia 2017, 20:55:17 »


Wskaźniki W32 w finalnej wersji. Jeśli nie będzie żadnych uwag, modele polecą do Pitka. ;)

A może dla klimatu udałoby się zrobić zabrudzenie z tyłu, lub Przyciemnienie krawędzi itp.?
ja to bym zrobił dwie wersje wskaźnika W32:
- jedna stara pobrudzona
- druga czysta nowa
Jeśli tylko macie odpowiednie zdjęcia na tekstury, możecie podesłać mi je na PW, a ja postaram się (ale nie obiecuję) coś z nimi zrobić.

Wiesz co mam blisko do Bytomia więc mogę porobić tylko mi powiedz na PW jakie rzuty

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Września 2017, 21:57:27 »
Wróciłem do tematu tablic, ale tym razem z fototeksturami:

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Września 2017, 22:05:36 »
Właśnie dlatego trzeba utworzyć możliwość pisania Kolorami, np. na tabliczce "Coś takiego"


// Nie cytujemy postu bezpośrednio nad. Robisz to notorycznie, dostajesz procenty. Hammer
« Ostatnia zmiana: 17 Września 2017, 10:13:43 wysłana przez Hammer »
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Września 2017, 22:09:07 »
No no :D Muszę przyznać, że te tablice będą o wiele lepiej wyglądały niż te na nazwę stacji ustawione w szerokość peronu i napisem "Tor 3 Peron 2 Tor5" W planach masz wykonanie podwieszanej wersji tych tablic? (Do umieszczenia w tunelach)

Edit: Już zauważyłem, że są przedstawione stronę wcześniej :P
« Ostatnia zmiana: 12 Września 2017, 22:11:40 wysłana przez Ryszard »

Offline MaciejakS

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 353
  • Siła reputacji: 405
  • MaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezesMaciejakS prezes
  • Tekst osobisty
    • MaciejakS
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Września 2017, 22:27:22 »
Pobaw się tym jeszcze
Priorytet kolejności instalacji wskaźników pod latarnią sygnałową jest następujący:
W21, W24, W20, W19, W26a lub W26b. ~ Ie117

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Września 2017, 23:10:26 »
No no :D Muszę przyznać, że te tablice będą o wiele lepiej wyglądały niż te na nazwę stacji ustawione w szerokość peronu i napisem "Tor 3 Peron 2 Tor5" W planach masz wykonanie podwieszanej wersji tych tablic? (Do umieszczenia w tunelach)

Edit: Już zauważyłem, że są przedstawione stronę wcześniej :P
To działa w ten sposób, że słupek jest osobnym obiektem, a tabliczki są z góry na określonej wysokości tak, aby dopasować się do słupka. Zatem to jest "dwa w jednym" - aby podwiesić tabliczkę wystarczy nie dawać słupka. ;) A to z poprzedniej strony to jest właśnie poprzednia wersja.

Właśnie dlatego trzeba utworzyć możliwość pisania Kolorami, np. na tabliczce "Coś takiego"
Chciałbym, żeby na tych tablicach była możliwość pisania wyłącznie na biało. Kwestia ustawień w Unity.

Offline Matz32

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 413
  • Siła reputacji: 932
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2017, 11:21:24 wysłana przez Matz32 »
Projekt Linia 32 http://img.td2.info.pl/image/XeI3h
Pomagam przy podkladach satelitarnych, wskaznikach , kilometrazu.,chetni pisac PW

Offline Lokol

  • Developer
  • Weteran
  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Siła reputacji: 38
  • Lokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrzLokol toromistrz
Odp: Obiekty od Lokola
« Odpowiedź #29 dnia: 13 Września 2017, 17:17:45 »

Ze szczególną dedykacją dla @shaftera, który podobno nie cierpi wiśni. :D Materiały od @Ryszard i @MaciejakS

Tutaj razem z dwoma tabliczkami kierunkowymi (ten sam obiekt dwa razy), dzięki @Matz32.