Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Zalesie  (Przeczytany 3094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3401km
  • Trains Routed: 363
Zalesie
« dnia: 27 Wrzesień 2016, 11:50:34 »
Witam serdecznie, w tym temacie prezentuję moją stację o nazwie Zalesie.
Jest to sceneria w 100% fikcyjna z 100% fikcyjnym układem torów, w związku z czym proszę o opinię i uwagi czy układ torów jest w miarę ok czy jednak lepiej poprawić by wyglądało to realniej ;)
W założeniu miała to być stacja czołowa jak Warszawa Wileńska, jednak w trakcie prac zdecydowałem, że będzie to coś w rodzaju Szczecina Głównego - nie będzie potrzeby oblotów, bo wyjazd lub wjazd będzie po pętli.
Załączam screeny na których widać układ torowy i niektóre urozmaicenia, póki co jest zero roślinności, zero budynków, elektryfikacja jak i semafory są w zalążku, plan stacji dopiero będę rysował.
Wszelkie opinie i krytyka mile widziana, chcę by mapa była zgodna z rzeczywistymi przepisami i miała dużo szczegółów, w związku z czym prace nad nią będą trwały bardzo długi czas :)

EDIT:
stacja w 80% przebudowana, zmieniony układ torów wjazdowych, przebudowane tory stacyjne, dodane tory odstawcze. Ponadto widać zabawy z terenem.

« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2016, 12:45:43 wysłana przez gravition »
KW Poznań

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
Re: Zalesie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Wrzesień 2016, 12:03:00 »
Masz zdecydowanie za krótkie perony dla ezt i dla dłuższych składów. Wypadało by tak z conajmniej 500 m dać dla dłuższych peronów a tak z 250 dla ezt
czy ja wiem, u mnie w pobiedziskach zrobili peron 160 metrów w którym 2xEN76 ledwo się mieści :D
KW Poznań

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • mistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1838km
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Wrzesień 2016, 12:06:04 »
A argument  żeby twoja stacja została zatwierdzona na nowym swdr wystarcza?
Stacja Białobrzeg-100%

Offline gravition

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Wrzesień 2016, 12:07:15 »
A argument  żeby twoja stacja została zatwierdzona na nowym swdr wystarcza?
No chyba że tak, to tam gdzie bocznica dołożę na bocznych torach dwa długie perony i będzie gites :)
KW Poznań

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • mistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczymistersix nastawniczy
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Wrzesień 2016, 13:23:53 »
Jeśli na twojej stacji mają byc tylko osobowe i pośpieszne to te 470 m dla nich wystarczy
Stacja Białobrzeg-100%

Offline gravition

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Wrzesień 2016, 14:37:38 »
Tutaj miało to być, nie mam pojęcia jakim cudem wstawiło się to w dyskusję o 084 :o
KW Poznań

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Wrzesień 2016, 15:48:58 »
moge wykonac dla ciebie otoczenie jestm swietnym kosmetykiem w TD2 :)
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 152
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2348km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Wrzesień 2016, 16:57:17 »
Masz zdecydowanie za krótkie perony dla ezt i dla dłuższych składów. Wypadało by tak z conajmniej 500 m dać dla dłuższych peronów a tak z 250 dla ezt

Masz Ty w ogóle pojęcie o tym, o czym się wypowiadasz? Wiesz chociaż, jaka jest maksymalna długość pociągu osobowego? Pokaż mi stacje tej wielkości, na których perony mają ponad 500m. Na takiej stacji maksimum to 300m, standardowo od 150m do 250m. Zalecam jednak powstrzymanie się od tak bezsensownych ,,rad", już nie wspomnę o tym, że Twoja czasem maszynowa produkcja postów naprawdę zwraca na siebie uwagę.

Co do samej stacji - zapowiada się ciekawie, jednak trochę jest jeszcze do poprawy jak widzę. Tory stacyjne zdecydowanie za krótkie, te 400-500m w części pasażerskiej i 600-650m w części towarowej byłoby wskazane. Semafory wstawiane za blisko miejsc niebezpiecznych, na zbiegu linii semafory od ukresów powinny być w odległości minimum 200m.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:09:26 »
Semafory wstawiane za blisko miejsc niebezpiecznych, na zbiegu linii semafory od ukresów powinny być w odległości minimum 200m.
Bzdura. 100m od granicy przetaczania/ukresu dla semaforów mogących wyświetlić prędkość >40km/h, jeśli mogą wyświetlić tylko 40 to daje się 50m. http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/projektowanie/7_sygnalizacja.html - podrozdział "Drogi ochronne".

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4978km
  • Trains Routed: 465
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:21:43 »
teraz się zacząłem bać...

ja przy projektowaniu swojej mapki korzystam z:

- http://il.pw.edu.pl/~zuraw/pliki/Projektowanie%20stacji%20kolejowych.pdf
- slajdu [daje w załączniku]
- Ie-4

na obecną chwilę mam kawałek stacji, ale zajmuje się szlakami i nie wiem ile mam dać km torów aby było ok, jeżeli prędkość będzie wynosiła ok. 80-100 km/h, może orientacyjne albo wzór?

Offline gravition

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:35:10 »

Masz Ty w ogóle pojęcie o tym, o czym się wypowiadasz? Wiesz chociaż, jaka jest maksymalna długość pociągu osobowego? Pokaż mi stacje tej wielkości, na których perony mają ponad 500m. Na takiej stacji maksimum to 300m, standardowo od 150m do 250m. Zalecam jednak powstrzymanie się od tak bezsensownych ,,rad", już nie wspomnę o tym, że Twoja czasem maszynowa produkcja postów naprawdę zwraca na siebie uwagę.

Co do samej stacji - zapowiada się ciekawie, jednak trochę jest jeszcze do poprawy jak widzę. Tory stacyjne zdecydowanie za krótkie, te 400-500m w części pasażerskiej i 600-650m w części towarowej byłoby wskazane. Semafory wstawiane za blisko miejsc niebezpiecznych, na zbiegu linii semafory od ukresów powinny być w odległości minimum 200m.
Dzieki serdeczne za porady, na pewno je uwzględnię :)
moge wykonac dla ciebie otoczenie jestm swietnym kosmetykiem w TD2 :)
Dzięki, jesli bede potrzebowal pomocy to napisze do Ciebie :)
KW Poznań

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 118
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
  • Organizator sesji
  • Distance Travelled: 3231km
  • Trains Routed: 1775
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:36:37 »
--->>> TARNÓW<<<--- Sceneria Prywatna

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 152
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2348km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:50:32 »
Semafory wstawiane za blisko miejsc niebezpiecznych, na zbiegu linii semafory od ukresów powinny być w odległości minimum 200m.
Bzdura. 100m od granicy przetaczania/ukresu dla semaforów mogących wyświetlić prędkość >40km/h, jeśli mogą wyświetlić tylko 40 to daje się 50m. http://www.kontrakt-bhp.com.pl/paul/projektowanie/7_sygnalizacja.html - podrozdział "Drogi ochronne".

Niech obrazek powie więcej niż 100 słów.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień 2016, 17:52:12 »
Jakby co też mogę dołożyć jakaś cegiełkę w otoczeniu  ;)
Stacja Białobrzeg-100%

Offline gravition

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrzesień 2016, 18:03:35 »
http://td2.info.pl/index.php?action=dlattach;topic=1339.0;attach=8363;image

Jaki typ rozjazdów na tych torach po lewej?
Obecnie juz zmieniony, sa tam zwrotnice z r=500m
KW Poznań