Autor Wątek: Talk/Rozmowa: Paczka różnych "lepszych" aplikacji  (Przeczytany 745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Nie mam co wpisać :D
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
Paczka różnych "lepszych" aplikacji
« dnia: 01 Październik 2016, 12:46:54 »
Witam. Przedstawiam wam paczkę różnych aplikacji. Po krótce omówię każdą z nich.

Application: Sterujemy ludzikiem, "w" dwóch opcjach jest magiczny portal, jeśli w niego wskoczymy, możemy zbierać czerwone pieniążki i zielone diamenty, grafiki z "Patyczaka demo" który nigdy nie doczekał się pełnej wersji.
Application 2: Taki zegarek, z muzyczką, test counterów.
Application 3ulu - 2.1: To jest najlepiej rozwinięta aplikacja przez 2 lata do maja 2016 (potem wyszło "kabmetro", o tym później). Mógłbym opowiadać godzinami. Jest to po prostu symulator prowadzącego w teleturnieju "Awantura o kasę". Sterowanie opisane na samej górze, przyciski służą do "wiadomo czego". Intuicyjnie. Jest trochę bugów, np. nie da się ukryć ostatnich zmian czy crash przy wychodzeniu.
Application 12: Łapiemy kryształy. Po dłuższej grze nuda.
Application 13: Losuje po naciśnięciu przycisku. Wielka filozofia.
Application 14: Na górze koszty paliwa, na dole prędkość, wielkie mi rzeczy, same liczniki.
Application 15: Spacja i najeżdżamy na karty. Jeśli nie ma ruchu, następna spacja. Daleki pierwowzór Tripeaksa.
Application 17: Coś, co po uruchomieniu tworzy i wywołuje epilepsję, potem usuwamy kółeczka w tym samym kolorze. Trochę zbugowane pod koniec.
cyfrasamokontroli: Oblicza cyfrę samokontroli. 100% gwarancja działania.
dropskrzyniamc: Generuje loot ze skrzyni. Dostępne tylko pojedyncze z lochów. Nad pozostałymi nie chce mi się pracować lub brak danych. Oblicza looty zgodne z v. 1.9.
et22kab: Nastawnik i bocznik, dalekie do oryginału przyspieszanie. Niedokończone.
generator: Po prostu. Używałem do generowania poc. PR.
kabjakaslok: Bez komentarza.
kablokspalinowa: Trwają prace, obecnie zrobione uruchamianie lokomotywy. Nie znasz klawiszologii - nie odpalisz.
kabmetro: 5 różnych wersji, rozruch impulsowy z falownikami. Przełączanie klawiszami 1-5 pod F-ami. 4 - najbardziej rozwinięta. Sterowanie jak w MaSzynie.
kolofortuny: Nie imituje teleturnieju. Kręcisz spacją. Możesz wygrać lub przegrać kupę kasy. Zielone - wygrywasz pulę, czerwone - przegrywasz pulę (komputer ją przejmuje), niebieskie - podwajasz pulę, turkusowe - pomniejszasz pulę 2 razy, żółte - +1000 do puli.
mierniki: Test mierników.
minus z plusem: Kojarzycie z matematyki ze szkoły podstawowej? Było w którychś ćwiczeniach. Przeniesione na ekran, w innej skali. Rozgrzebane i dużych zmian już nie będzie.
ODJAZDY: Pragotron. Intuicyjne.
Pan Szklanka: Pierwsza moja gra. Dużo nie ma i więcej nie będzie. Ciężko się omija truciznę :)
Saper: Intuicyjne. Nie klikaj za szybko, bo się komputer pogubi i już się nie pozbiera - błędne liczby na polach.
sn61kab: Na ostatniej stronie w Hyde Parku było pytanie o obroty SN61. To ta aplikacja. Sterowanie jak w MaSzynie. Musisz mieć pozycję 1, aby odpalić, klikając "Empty".
Szlaki: Niedokończony generator szlaków. Porzucone odkąd mamy możliwość zrobienia tego bezpośrednio w TD2.
tripeaks: Można się wciągnąć. Pomysł literek z Chainza, bomba - pomysł własny. Enjoy.
zegarek: Po prostu stoper. Jak się w sekundniku czas skończy, to odgrywa pięciokrotnie dźwięk błędnej odpowiedzi z Familiady.

Jak widzicie, trochę tego "syfu" jest. Życzę miłej zabawy.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Od 24.05.17 rano do 26.05.17 popołudnie (wycieczka) oraz od 27.05.17 rano do 29.05.17 wieczór. Wtedy mnie nie ma!

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
Re: Paczka różnych "lepszych" aplikacji
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2016, 15:59:21 »
Kolejna wersja pragotronu specjalnie dla matika00 - 20 liter x 10 wersów. Niestety nie udało się naprawić błędu z brakiem dźwięku. Podjerzewam problem z budową - modułowa ogranicza możliwości programu.
BARDZO, BARDZO, BARDZO WAŻNA UWAGA - Nie wolno "uruchamiać" zbyt dużej ilości klapek! Program może tego nie wytrzymać!
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2016, 16:01:25 wysłana przez jakubg1 »

Od 24.05.17 rano do 26.05.17 popołudnie (wycieczka) oraz od 27.05.17 rano do 29.05.17 wieczór. Wtedy mnie nie ma!

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
Odp: Paczka różnych "lepszych" aplikacji
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Luty 2017, 17:47:06 »
Odgrzewam kotleta ze względu na planowaną nowość do paczki (wydam ją osobno). Jest to druga wersja Sapera. Oto zmiany w porównaniu z pierwszą wersją:
- nowa grafika
- automatyczne rozszerzanie i zwężanie planszy w zależności od jej rozmiaru
- automatyczne zaznaczanie flag (jako opcja w ustawieniach)
- szybsze "odkrywanie" większej ilości pól (wykorzystane najnowsze zdobycze techniki [ CENZURA ;) ]),
- i trochę innych nowości.
Jeszcze tylko...
Spoiler: pokaż

SCREEN! :D

Download jest w innym wątku.
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2017, 18:12:25 wysłana przez jakubg1 »

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
Odp: Paczka różnych "lepszych" aplikacji
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2017, 12:41:39 »
Kolejny odgrzew - zapowiedź nowej wersji programu "Pragotron". A w nim:
- Mniej bugów
- Bardziej dokładna animacja klapek
- Dowolne rozmiary (chyba że ktoś chce 20000x1000 no to mu nie pójdzie i wywali do Windowsa ;D)
- Definiowalne tekstury klapek
- Kilka nowych funkcji, takich jak przeniesienie wszystkich pociągów o jeden wiersz do góry (żeby "hierarchia" wjeżdżania pociągów się zgadzała), możliwość monitorowania klapek każdego peronu/toru osobno oraz jednej wielkiej tablicy przyjazdów/odjazdów, a także wczytywanie pociągów z "presetów" włącznie z możliwością automatycznego przeskakiwania klapek.

Oczywiście nie wszystko się pojawi od razu, będzie dużo updatów, a o stanie projektu będę informował na bieżąco w odrębnym wątku. Dla informacji, program będzie napisany od nowa i od dzisiaj.

*Sam projekt Pragotronu v.2 jest jednym z elementów Wielkiego Zestawu Miłośników Kolei, który to będzie zawierał:
- Program do wprowadzania pociągów jeżdżących w okolicy
- Pulpit kostkowy v2.0 (potrzebni graficy do zrobienia MNÓSTWA grafik pojedynczych kostek, szczegóły na PW), który głównie będzie służył do edytowania układu torowego stacji oraz jej podglądu sytuacji ruchowej w czasie rzeczywistym,
- Pragotron v2.0,
- wygaszacz ekranu wraz z aplikacją która będzie podobna do Traffic Screensaver (jeden tor, jedna stacja, możliwość nawigowania lewo-prawo, podgląd sytuacji itd.),
- parę innych pomniejszych aplikacji.
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2017, 12:47:53 wysłana przez jakubg1 »