Autor Wątek: Issue/Problem: Pomniejszanie SCS'a  (Przeczytany 847 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 39
  • Zuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrz
  • Distance Travelled: 1744km
  • Trains Routed: 46
Pomniejszanie SCS'a
« dnia: 02 Październik 2016, 14:53:01 »
Witam.
Mam następujący problem: nie mogę sensownie zmniejszyć SCS'a. Po normalnym pomniejszeniu okna nawet pół stacji potrafi "wylecieć" po za program, a przy dwóch odpalonych stacjach na raz przełączanie okien jest denerwujące. Wygląd załączam w załączniku.
Dziękuję za pomoc,
Zuger
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
Re: Pomniejszanie SCS'a
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Październik 2016, 15:13:17 »
Taki jest urok SCS'a na TM. Większy monitor niestety potrzebny.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 39
  • Zuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrzZuger_Polska toromistrz
  • Distance Travelled: 1744km
  • Trains Routed: 46
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik 2016, 20:54:55 »
Dzięki za odpowiedź. A tak w ogóle, to mam monitor w 4K, ale w Windowsie nie mogę zmienić na wyższą, niż 1920 x 1080. Jest jakieś rozwiązanie?
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 145
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 8777km
  • Trains Routed: 1185
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Październik 2016, 22:34:38 »
sterownik do monitora lub odznaczyć opcje (pokazuj rozdzielczości które ten monitor może wyświetlić)
ja mam 1600x1200 i Tomaszów mi wchodzi
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 102
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Distance Travelled: 1793km
  • Trains Routed: 871
Odp: Pomniejszanie SCS'a
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Luty 2017, 11:00:17 »
Ja również mam problem z scsem... Tyle że ten problem dyskfalifikuje mnie w takim razie z zabawy na większych stacjach, bądź stacjach, które ktoś zrobił na większym ekranie.
Czemu nie ma standaryzacji ekranu w scsie, bądź program nie wykrywa mniejszego ekranu i nie wstawia suwaków do przesuwania ekranu?
Zawieszam grzebanie przy sceneriach, proszę nie podsyłać, nie pytać, inaczej - minimalny czas oczekiwania 2 tygodnie ;P

LCS Legionowo [===||======] 40%

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2225km
  • Trains Routed: 327
Odp: Re: Pomniejszanie SCS'a
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Luty 2017, 11:35:47 »
Dzięki za odpowiedź. A tak w ogóle, to mam monitor w 4K, ale w Windowsie nie mogę zmienić na wyższą, niż 1920 x 1080. Jest jakieś rozwiązanie?

Jesli masz najnowszy sterownik grafy to musisz przewinąć do góry opcje z rozdzielczościami, bo jest ich tam wiecej chociaż nie widać tego na 1 rzut oka, tak było i w moim wypadku na win 10.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/20 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Kacper9

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 125
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 5968km
  • Trains Routed: 2284
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Luty 2017, 14:17:33 »
Standaryzacja jest, ale nikt nie zwraca na to uwagi...
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpitów. NIE KUPIE SUPPORTERA. Wypadkowa TD2.

Offline wiedenka

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 58
  • wiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektorwiedenka dyrektor
  • Twórca pulpitów SCS
  • Distance Travelled: 1423km
  • Trains Routed: 573
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Luty 2017, 14:19:32 »
Zależy też od Windowsa, raz się wyświetlają opcje a raz nie.
Projekty ukończone (2017): wkrótce :)
SCS na warsztacie: Żyrardów 99%  - TESTY   || Radziwiłłów Mazowiecki 85%
Prace wstrzymane: Żółciów 70%    ||   LCS Grodzisk Mazowiecki 0%

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Luty 2017, 14:38:47 »
Dla dużych stacji, które trzeba rozmieścić na dwóch lub więcej obrazach można przewidzieć dodatkowo obraz poglądowy, na którym widać cały obszar i można z niego kontrolować i prowadzić ruch pociągów w podstawowym zakresie poleceń. Suwaki do przesuwania pulpitu są w planach.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 102
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Distance Travelled: 1793km
  • Trains Routed: 871
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Luty 2017, 23:46:18 »
Dla dużych stacji, które trzeba rozmieścić na dwóch lub więcej obrazach można przewidzieć dodatkowo obraz poglądowy, na którym widać cały obszar i można z niego kontrolować i prowadzić ruch pociągów w podstawowym zakresie poleceń. Suwaki do przesuwania pulpitu są w planach.

I tego sposobu próbowałem... zostaje mi tylko zrobić własny pulpit do Częstochowy Osobowej...
Zawieszam grzebanie przy sceneriach, proszę nie podsyłać, nie pytać, inaczej - minimalny czas oczekiwania 2 tygodnie ;P

LCS Legionowo [===||======] 40%

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1134km
  • Trains Routed: 107
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2017, 14:52:09 »
No jeszcze sposób z komendami SCSa. W jakiś sposòb na kartce sobie zrobic schemat nie widocznych na monitorze odcinkow, i komendami ustawiac przebiegi i zmieniac zwrotki

Offline nitro

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 3598km
  • Trains Routed: 441
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2017, 15:18:30 »
No jeszcze sposób z komendami SCSa. W jakiś sposòb na kartce sobie zrobic schemat nie widocznych na monitorze odcinkow, i komendami ustawiac przebiegi i zmieniac zwrotki

zawsze można zrobić print screen odcinków z SCS i wydrukować... też jakiś pomysł jest...
NitroSWDR [INFO NA TD2] [Github]
NitroCity: trochę tego, trochę tamtego...

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2017, 01:17:51 »
Nie lepiej jednak zrobić ten obraz poglądowy zamiast coś rysować/drukować? Nie wiem czy ma sens sterowanie obszarem bez wzrokowej kontroli jego stanu.