Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Żółciów  (Przeczytany 1453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
Żółciów
« dnia: 04 Październik 2016, 14:51:55 »
Witam. Od wczoraj dłubię fikcyjną stację Żółciów. Jest to stacja położona między Piłkowem a Żółciowem Zachodnim, który jest posterunkiem odgałęźnym. Wszystkie semafory na stacji są świetlne. Powodem powstania jest fakt, że chciałem modyfikować Grab, ale ponieważ modyfikują ją slimson i uetam, postanowiłem stworzyć własną.
W obrębie stacji znajduje się elektrociepłownia (EC Żółciów). Jest ona całkowicie skomputeryzowana i posiada 7 tarcz manewrowych.
Stacja jest w sam raz dla tych którzy chcą nauczyć się obsługi SCS-a.

Szlaki:
PI - długość 2020 m, w stronę Piłkowa,
ZZ - długość 1990 m, w stronę Żółciowa Zachodniego.

Prędkości maksymalne i ograniczenia konstrukcyjne:
Prędkość maksymalna w obrębie stacji jak i na obu szlakach wynosi 80 km/h, a szlak w kierunku EC Żółciów i sama elektrociepłownia dostosowane są konstrukcyjnie odpowiednio do 33 i 40km/h, ale nie należy przekraczać 25km/h.
Elektrociepłownia jest jedynym elementem stacji, który nie posiada sieci trakcyjnej.
Oczywiście w przyszłości zostaną zrobione sąsiadujące stacje - jako oddzielne scenerie.

Schemat stacji:
Spoiler: pokaż

Spawny:
B i J - tor 2, pociągi pasażerskie o długości do 175m (odległość między semaforami wynosi 125m)
E - tor 5, pociągi towarowe o długości do 400m (odległość między semaforami wynosi 300m)
F - jak wyżej, dodatkowo, jeżeli skład nie przekracza 200m, lokomotywa jest spalinowa/parowa oraz jeżeli pozwala na to aktualny tabor znajdujący się na bocznicy, można zostawić wagony/podstawić się w EC Żółciów
Tm2 - rampa ładunkowa, spawn lokomotyw elektrycznych lub towarowych ze składem max do 100m

Co jest zrobione:
Układ torowy - 100%
Elektryfikacja - 100%
Sygnalizacja i wskaźniki - 100%
Otoczenie - 95% (brakuje tylko jednego pola uprawnego)
Pulpit SCS - 0% (oczekiwanie na nową wersję SCS-a, aby mieć pewność, że coś się nie popsuje)

Screeny:
Spoiler: pokaż

Początki prac nad otoczeniem:

Niemalże koniec prac nad otoczeniem:

Informacje dodatkowe:
- Sceneria jest robiona na 0.84 więc zostanie wydana kiedy tylko wyjdzie ta wersja. Na pulpit SCS trzeba będzie czekać kilka dni od wydania nowej wersji. Wersje testowe będą w odpowiedzi numer 5.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2016, 15:43:55 wysłana przez jakubg1 »

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 187
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5072km
  • Trains Routed: 1496
Re: Żółciów
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2016, 15:26:46 »
Szczerze to nie ogarniam wrzucania zapowiedzi stacji bez choćby jednego, jedynego screena  ;D

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2016, 15:50:07 »
Muszę je tylko wrzucić na hosting.

Ok wrzucone
« Ostatnia zmiana: 04 Październik 2016, 15:53:45 wysłana przez jakubg1 »

Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 23
  • mistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1713km
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2016, 15:56:15 »
Te płytki z pierwszego screena to podłoże z opcji affect terrain przy terrain pointach?
Stacja Białobrzeg-100%

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Październik 2016, 15:57:31 »
Tak. ;)

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2016, 19:20:12 »
Wieści z placu bojubudowy. Zrobiłem dworzec i drogę do elektrociepłowni.

Dodano: 13 Październik 2016, 07:38:05

Zrobiłem dosyć dużo otoczenia. Wkrótce powstawiam wysięgniki i sieć trakcyjną.

Dodano: 14 Październik 2016, 17:25:23

Daję stację do testów.
Nie będę odpowiadał na pytania typu "Dlaczego mam czerwone kropki?" oraz "Dlaczego mam "cant find prefab blablabla?"".
« Ostatnia zmiana: 14 Październik 2016, 17:25:37 wysłana przez jakubg1 »

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
Odp: Żółciów
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Luty 2017, 10:17:30 »
Jedna z osób już uruchomiła wersję testową Żółciowa na najnowszej wersji. W związku z tym uprzedzam:
NIE WOLNO WAM DYŻUROWAĆ NA TEJ SCENERII, z uwagi na to że nie ma jeszcze pulpitu SCS.
Ponieważ nie ogarniam nowego SCS-a, proszę kogoś o zrobienie pulpitu. W przeciwnym wypadku sceneria nie będzie możliwa do dyżurowania.
W poniższym załączniku znajduje się aktualna wersja Żółciowa.
Powodzenia przy pracach.

Pusta przestrzeń naprzeciwko budki dyżurnego zastąpiono polem uprawnym.
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2017, 10:19:28 wysłana przez jakubg1 »

Offline Ulfrig

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 401
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • Ktoś musi tu trzymać porządek, nie? :P
  • Distance Travelled: 2016km
  • Trains Routed: 3019
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Luty 2017, 11:43:08 »
Jedna z osób już uruchomiła wersję testową Żółciowa na najnowszej wersji. W związku z tym uprzedzam:
NIE WOLNO WAM DYŻUROWAĆ NA TEJ SCENERII, z uwagi na to że nie ma jeszcze pulpitu SCS.
Ponieważ nie ogarniam nowego SCS-a, proszę kogoś o zrobienie pulpitu. W przeciwnym wypadku sceneria nie będzie możliwa do dyżurowania.
Powodzenia przy pracach.

Nie sądzisz, że do zrobienia pulpitu SCS, przydatny będzie plan? :) Można takowy wykonać w dowolnym programie do grafiki wektorowej, po więcej info udaj się do mentoriousa, on napewno powie Ci coś więcej na ten temat, ja się na tym jakoś specjalnie nie znam. W każdym razie, polecam zrobić takowy plan (np podobny do tych na semaforku), bo bez tego jest o wiele ciężej. Bez planu życzę powodzenia w szukaniu osoby chętnej, która zrobie SCS poprawnie, aby nie rzucał błędami :)
« Ostatnia zmiana: 25 Luty 2017, 11:46:00 wysłana przez Ulfrig »
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline mikkeboss

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • mikkeboss pracownik torowy
  • Distance Travelled: 148km
  • Trains Routed: 14
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Luty 2017, 11:51:24 »
Przy wjeździe od strony nastawni sygnalizator przejazdowy celuje w trawę zamiast w drogę  ;)

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Luty 2017, 12:18:08 »
Powodzenia przy pracach.

Nie sądzisz, że do zrobienia pulpitu SCS, przydatny będzie plan? :) Można takowy wykonać w dowolnym programie do grafiki wektorowej, po więcej info udaj się do mentoriousa, on napewno powie Ci coś więcej na ten temat, ja się na tym jakoś specjalnie nie znam. W każdym razie, polecam zrobić takowy plan (np podobny do tych na semaforku), bo bez tego jest o wiele ciężej. Bez planu życzę powodzenia w szukaniu osoby chętnej, która zrobie SCS poprawnie, aby nie rzucał błędami :)
A jak wół jest w pierwszym poście...
Jak nie widzisz, proszę bardzo.

Offline Ulfrig

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Luty 2017, 12:27:26 »
Powodzenia przy pracach.

A jak wół jest w pierwszym poście...
Jak nie widzisz, proszę bardzo.

Panie kolego :P a gdzie położenia zasadnicze zwrotnic? Gdzie strona zwrócenia semaforów i tarcz manewrowych? I gdzie ich komory xD nie wiadomo co tam jest ;)
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Luty 2017, 12:43:06 »
I tak będziesz musiał odpalić stację w edytorze bo nie ma izolacji :P

Offline Ulfrig

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Luty 2017, 13:10:01 »
I tak będziesz musiał odpalić stację w edytorze bo nie ma izolacji :P

Ja nie będę musiał :P
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline autobusiarz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • autobusiarz dyżurny ruchuautobusiarz dyżurny ruchuautobusiarz dyżurny ruchuautobusiarz dyżurny ruchuautobusiarz dyżurny ruchuautobusiarz dyżurny ruchu
    • Firma do TD2
  • Distance Travelled: 2665km
  • Trains Routed: 530
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Luty 2017, 21:02:33 »
Ja to w ogole sie zastanawiam, co to za schemat...
Do sem. kształtowych może i by się sprawdziła taka "prowizorka", ale na świetlne to nawet nie ma mowy.
Owińska - <planowanie budowy od podstaw>  Sulejówek Miłosna - 0% Nałęczów - projekt porzucony LCS Autobusowo - 40%

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Luty 2017, 10:47:34 »
Obecnie nie mam czasu i weny aby zrobić lepszy schemat. Jedyny jaki został to kostkowy. Na wektorowy musicie poczekać około 2 tygodnie.