Dział ogólny > Pozostała twórczość / Warsztaty

Pulpit lokomotywy EU07

(1/14) > >>

Pitek:
Siemanko! W sumie od wielu lat planowałem zbudowanie sobie w domu pulpitu "siódemki". Jednak jako osoba niepracująca na kolei i niemająca w ogóle związku z koleją, wmawiałem sobie, że na pewno nie uda mi uzbierać żadnych części. Pewnego dnia, po spotkaniu z kolegą Synchrocyklotron, który mnie natchnął do budowy (jak i mój tata z dziewczyną), postanowiłem pomalutku zbierać to i owo. Stąd po kilku miesiącach zebrało się troszkę elementów, które w jakimś stopniu pozwoliły ruszyć z pracą. Całość pulpitu będzie oparta na płytce Pokeys 57U.
Co do części, które posiadam. Prócz radia (którego historii nie znam), reszta elementów nie pochodzi z żadnej lokomotywy. Moimi przyjaciółmi są OLX oraz znajomi z zakładów pracy, gdzie podobne części jak tam, były stosowane w lokomotywach. Obecnie posiadam:
- hebelki,
- mierniki,
- lampki,
- pakieciaki,
- radio,
- kierownica nastawnika,
- kran fV4a,
- rączka bocznika.
- manometry,
- silniczki pod manometry,
- enkodery,
- hasler,
- klucz nastawnika kierunkowego,
- ozdoby pokrywy nastawnika,
- płytka Pokeys 57U.

Brakuje:

- kran fd1,
- elementy trąbki,
- pokrywa nastawnika,


W tym wątku chciałbym dzielić się informacjami z etapu budowy pulpitu. Docelowo chciałbym używać pulpitu u nas w symulatorze, jednak wszystkie testy odbywają się na symulatorze MaSzyna, gdzie Pokeys jest już zaimplementowany. Być może ten wątek natchnie kogoś do budowy swojego pulpitu, a zamieszczone tutaj zdjęcia i wskazówki ułatwią pracę. Chciałbym również dodać, że wątek będzie miał charakter "krótko-informacyjny", a szczegółowy opis z budowy umieszczę na swojej stronie, do której wkrótce podam linkacz ;) Prace mam już troszkę dalej posunięte, ale spróbuję dawkować etapy, co by nie było wszystko na raz ;) Na start foteczka części elementów, które posiadam, a niedługo zdjęcia z konkretnych prac ;)

tadek40:
No to pieknie że masz uzebrane części.No to możesz się brac do pracy.:D
Życze powodzenia w robieniu pulpitu EU07.:)

mentorious:
Swietnie, ze postanowiles wsadzic to tutaj, pewnie znajda sie i inni. Ja na razie musze zatrzymac sie w miejscu z uwagi na brak hajsow ;)

skorakora:
też się w takie "bajery" bawię i efekt jest :D
fajnie to wygląda jak coś się na biurku świeci, pali, miga, brzęczy

PS.jak są jakieś problemy z elektroniką to elektroniką się zajmuje i mogę ewentualnie pomóc 

Dodano: 25 Października 2016, 22:13:06

tak trochę offtop
możesz to radyjko uruchomić iść na stacje i posłuchać co w trawie piszczy :D

A co do części to wystarczy wyszukać jakiegoś złomowanego loka i się zapytać może coś podrzucą

Pitek:
Ojciec dziewczyny bawi się w elektronikę, więc problemów nie ma. Wzoruję się również na pulpicie Pana Macieja Baura, który zawsze odpowiada na wiadomości, więc wszelkie wątpliwości do tej pory mam rozwiązane.

Co do radia, rozkręcałem je i pewnie dobry elektronik uruchomiłby to (z zasilaczem itp.). Osobiście planuję przerobić to radyjko i wykorzystywać przy komunikacji w TSie ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod