Autor Wątek: WiP/Prace w toku: LCS Pawłowice  (Przeczytany 16729 razy)

1 Użytkownik i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 20
  • ICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2588km
LCS Pawłowice
« dnia: 21 Listopad 2015, 21:41:54 »
Jako że mieszkam ponad 20 lat w Pawłowicach, postanowiłem dać jak najrealniejszy wygląd otoczenia stacji ;) Kilka screenów z efektów pracy.

« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2017, 18:17:47 wysłana przez ICC »

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 118
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
  • Organizator sesji
  • Distance Travelled: 3205km
  • Trains Routed: 1775
Re: Lifting Pawłowic
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Listopad 2015, 22:03:20 »
Super sprawa i dobra robota  :)
--->>> TARNÓW<<<---

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 63
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopad 2015, 08:31:53 »
Brawo :) Jestem pod wrażeniem :)
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • ICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowyICC dróżnik przejazdowy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopad 2015, 13:13:30 »
Dzięki, lecz jeszcze trochę do roboty zostało.  :)

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 63
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2015, 13:33:49 »
Jak będzie gotowe to podeślij, scalę to z najnowszą poprawką :)
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2015, 23:03:08 »
Taka mała prośba do autora modelu różowej siatki.  W sumie słupki są różowe a siatka czarna. Potrzebuję  własnie słupków koloru czarnego i żeby były już wrzucone do TD2 jako drugi model o innym kolorze. Roboty 5min, a będzie napewno ciekawiej. Chcę jak najrealniej oddać tą stację do uzytku z przed "rozbiórki" Jak macie kontakt z autorem to prosiłbym o pomoc w tej kwestii.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2015, 23:05:29 wysłana przez 24666@ICC »

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Listopad 2015, 09:10:58 »
W kolejnej wersji słupki juz będą niebieskie ;D Gdzieś na PKP zabrakło funduszy na farbę ;) Będę dzisiaj w domu, to zrobię Ci wersje czarną,a jeśli masz teksturę to podeślij. Jeśli nie, to zrobimy po prostu czarne słupki.
Generalnie w ogóle jeśli macie realne stacje, możliwość robienia zdjęć na tekstury, jakieś wymiary obiektów, to wrzucajcie na forum, chętnie wymodeluje coś pod określone mapy. Zacznie to wszystko wyglądać realniej ;)

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Listopad 2015, 15:28:24 »
Niestety nie posiadam textury gdyż siatkę dawno zdemontowano. Co do zdjęć i wymiarów budynków stacyjnych, da się zrobić zdjęcia, wymiary na oko przybliżone gdyż wątpie żeby je skądś wyciągnąć jak stacja praktycznie nie istnieje od kilkunastu lat.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2015, 16:46:29 »
Długości i szerokość można z map Google zmierzyć. A wysokość to najlepiej jakieś elementy w budynku zmierzyć, a potem już ze zdjęcia można policzyć wysokość ;D

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2015, 17:42:54 »
Jak już będzie czarna wersja słupków dostępna w edytorze daj znać.

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2015, 21:01:22 »
Jak już podchodzimy do poważnej realności. Prosiłbym też o wiaty peronów (platform_cover_50m) w kolorze także czarnym. Same słupki, i jeśli chodzi o kostkę na peronach, wiem że wszystko jest w kolorze unowocześnionych stacji, lecz chcę zachować stary klimat swojej stacji i potrzebuję peronu a właściwie textury koloru asfaltu z zużytym białym pasem. Poniżej przedstawiam siatkę oddzielającą tory jaką mi trzeba a także texturę peronu i kolor wiaty. Oraz budynek stacji :) W tle nastawnia oraz wiadukt.

« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2015, 21:04:27 wysłana przez 24666@ICC »

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Listopad 2015, 16:44:27 »
Co do modelowania budynku stacji może ten filmik Ci pomoże. :) https://www.youtube.com/watch?v=-Ux9zLiU1gA

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Listopad 2015, 17:12:36 »
Model to nie problem, potrzebuję zdjęcia budynku, na wprost z każdej strony, w miarę możliwości. Inaczej bez tekstur to nie ma sensu modelować. Dwa to zmierzenie chociaż wysokości okna, wtedy będę znał wysokość każdej z części budynku.

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Listopad 2015, 17:33:31 »
Sporo galerii jest w google wpisując pawłowice pkp i zaznaczając opcję grafika. Tak i jak na you tubie. Z filmów z wnętrza o ile pokazują okna idzie na oko wymierzyć wysokość. Miałem kiedyś wymodelowany cały budynek o teksturowany dla Maszyny. Ale tam jest taki biedny edytor że tworzenie stacji zajmuje lata świetlne. I odechciało mi się szybko kontynuowania linii. W TD2 edytor to mistrzostwo w porównaniu co oferuje biedna Maszyna. Wszystko inne na plus jak najbardziej, ale wracając do tematu może za ten czas da się zrobić parę screenshotów z youtuba na textury. Jeśli nie postaram się być w któryś dzień i pocykam, pomierzę co trzeba. Na filmikach też widać płotek pomiedzy torami który potrzebuję. No i szczęsliwy byłbym z takiej textury peronu jaka jest przedstawiona w realu. Też zrobię teksturę, chociaż idzie zrobić fajną z filmiku, a wymodelować prostokąt jako peron i nanieść teksturę asfaltu i dodać do edytora, też nie wielki problem. Na niebiesko teraz wszystko co modernizowane, ja jednak chcę jak pisałem wcześniej zachować oryginalność, i żeby stacja miała klimat. ;)

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Nie mam co wpisać :D
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Listopad 2015, 17:36:49 »
Musisz mieć zgodę na wykorzystywanie materiałów z YouTube.
Moja rada: jak mieszkasz w Pawłowicach, obfoć każdy bok nastawni z każdej strony, a Pitek zrobi resztę. Masz miarę? Możesz zmierzyć okna.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Od 24.05.17 rano do 26.05.17 popołudnie (wycieczka) oraz od 27.05.17 rano do 29.05.17 wieczór. Wtedy mnie nie ma!