Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Szczurów  (Przeczytany 1375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
  • Distance Travelled: 761km
  • Trains Routed: 578
Szczurów
« dnia: 15 Listopad 2016, 14:40:18 »
Nieaktualne info schowałem do spojlera, nieaktuane załączniki usunąłem. Aktualne wstawie w niedługim okresie czasu ;)
Spoiler: pokaż
Witam!
Zamierzam zbudować fikcyjną scenerie, wzorowana na prawdziwej stacji, ale z ulepszeniami ;) Byłbym wdzięczny za opinie, wskazówki, konstruktywną krytyke oraz rozwianie kilku moich wątpliwości. W załączeniu stworzony przeze mnie schemat (czarne- tory główne, brązowe- boczne), czy taka stacja ma jakiś sens? Wygląda realistycznie? Jeszcze mam dylemat czy robić na wersje 83, czy 84, jest sens tworzyć na stare, jak już nowe będzie?
Czy semafory nazywać od A do Z? Akurat tak wychodzi, że użyte wszystkie poza 2 literkami w zapasie... W takim wypadku lepiej wywalić zbędne, czy dodać nr toru?
I ostatnie, wersja 84 będzie oficjalnie obsługiwać SBL, bez dodatkowych programów?
Z góry dzięki :D
(Edit: PS. przepraszam za brzydki schemat :( )
Ed2: Na torach głównych od A do B nie będzie zwrotnic krzyżowych, to tylko tak wstępnie tak wygląda... ;)
Edit3: Załączam screeny! Tory stacyjne już ułożone ;) (perony zaznaczyłem tylko początek i koniec)

Szczurów w wersji zmodyfikowanej:
> Mała stacja węzłowa w małym ludnościowo (około 50k mieszkańców), ale dużym powierzchniowo mieście. W sumie 5 krawędzi peronowych, 3 tory główne zasadnicze, 3 dodatkowe i 1 tor boczny z odgałęzieniami na rampe i plac załadunkowy. Schemat niedługo stworze.
> 2 szlaki dwutorowe (vmax 120km/h) i 1 jednotorowy (vmax 60km/h). Wszystkie zelektryfikwane, ruch towarowy i osobowy. Na szlaku dwutorowym (jeszcze bez nazwy  :-[) nieczynna bocznica szlakowa przmianowana na posterunek odstępowy i przystanek osobowy. Ze względu na stan zwrotnicy, znaczne ograniczenie prędkości 20-40km/h, musze jeszcze przemyśleć ;)
> W dalszych planach LCS, ale to jeszcze kawał czasu więc nie warto mówić o tym więcej ;)
>Update 04.05.17r. Screeny! Wiem, jeszcze zielona pustynia, ale zawsze coś ;) (opis w spojlerze)
>Update 10.05.17r. Trakcja made by Sabyryn
Spoiler: pokaż
1 - Perony i budynek dworcowy
2 - Głowica północna. Tor 5 (najbliżej budynku) tylko dla EZT zaczynających i kończących bieg. W tamtym kierunku większy ruch osobowy.
3 - Głowica południowa. Tor odgałęziający się w strone szlaku to taki upośledzony tor wyciągowy, bo nie ma wjazdu z niego na tor główny. Przez ten zwiększony kąt nie mogłem ustawić anglika dobrze. Jeśli to nie jest ok to bym musiał całą zrobić na nowo (i przy okazji przedłużyć tory stacyjne) Prosze o opinie!
4 - Posterunek odstępowy Szczurów Nowe Miasto. W tle nieczynna bocznica szlakowa. Zastanawiam się czy ten p.ods. jest tam potrzebny. Może poprostu unieważnić semafory? Prosze o opinie!

-----------------
Stan prac: (10.05.2017r)
Układ torowy: 100%
Sygnalizacja: 80% (Do wstawienia kilka powtarzaczy, wskaźniki)
Trakcja: 100% Zrobione przez Sabyryna  ;D
Otoczenie: 2%(Wstawione perony)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 18:56:40 wysłana przez Meril »

Online Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 235
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 9671km
  • Trains Routed: 3255
Re: Szczurów
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2016, 15:26:47 »
Nie sama 0.84, ale SCS2 ;)
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline mnichu303

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • mnichu303 pracownik torowy
    • http://td2.info.pl/index.php?action=register
  • Distance Travelled: 927km
  • Trains Routed: 77
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2016, 18:24:08 »
Ciekawe ciekawe! Może nie mam doświadczenia w tworzeni scenerii takich jak Pruszcz Gdański itp... ,ale wychodzę z założenia żebyś robił na 0.8.4. A na dodatek sceneria trochę realna. Mam nadzieje że czegoś nie zwalisz

Dodano: 15 Listopad 2016, 18:25:38

A i dodatkowo sceneria będzie z kształtówką czy z SCS
Moja ulubiona lokomotywa to ET-22
Wodorów- 10%
Grabowo Gdańskie- 10%

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2016, 20:52:52 »
Powiem tylko 5 słów powtarzane przez wiele już osób:
Pics or it didn't happen.
Przydałoby się dodać punkt do regulaminu.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2016, 21:19:40 »
A i dodatkowo sceneria będzie z kształtówką czy z SCS
Pod SCSa.
Pics or it didn't happen.
Przecież nie dałem statusu [wip] tylko [talk], bo w tej chwili chce zapytać czy coś takiego ma wogóle sens, by nie było że gotowe, a Wy do mnie że "tak się nie robi, powinno być tak czy siak, -> od nowa bo do niczego sie nie nadaje"
Oczywiście wszystkie główne pod drutem planuje, choć może ten jednotorowy można by zrobić bez, no ale nie miałoby za dużo połączeń, bo chyba jak narazie są z 3 scenerie bez trakcji ;P Jak będzie co pokazać, to pokaże :)

Offline kam55

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 118
  • kam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezeskam55 prezes
  • Organizator sesji
  • Distance Travelled: 3231km
  • Trains Routed: 1775
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2016, 21:51:58 »
Co do schematu:
- ze szlaku A powinna być możliwość wjechania na peron 1.
- wyjazd z bocznicy nr. 1 powinien być na tor przy peronowy lub zostawić tak jest, ale usunąć żeberko a jego tor połączyć z torem z naprzeciwka i ew. obok je zrobić.

Na forum jest temat w którym są zawarte strony pomocne ws. budowy stacji - zajrzyj tam.

Robiąc na 0.8.3 nie powinno być problemów z dłubaniem przy niej dalej w 8.4, jednak kilka krzaczków powstanie i trzeba je będzie poprawić/usunąć. Same tory możesz spokojnie w 8.3 robić, zwłaszcza jeżeli nie przewidujesz tam żadnych "specjalnych" rozjazdów. Otoczenie już zostaw na 8.4.
Tak, na 8.4 będzie możliwość sterowania SBL "lepiej" niż teraz.
--->>> TARNÓW<<<--- Sceneria Prywatna

Offline Meril

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2016, 23:19:23 »
Ze szlaku A celowo nie ma wjazdu na peron pierwszy, bo tak jest w pierwowzorze, tylko że akurat w nim nie ma szlaku roboczo nazwanego C, to może faktycznie by się przydał, tylko że coś takiego daje jakiś charakter tej stacji ;) Wyjazd bocznicy 1 przeniesiony. Tory postawie jutro, jeśli zdąże. Dzięki ;)

Offline Meril

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2016, 19:48:04 »
Chciałem się pochwalić postępami prac, a tu edytor z wersji 84 zrobił psikusa i wyczyścił wszystko... Autosave, backupy, station.sc... wszystko puste... Kurde :/ Więc znowu jestem z gołymi torami :(
Przy okazji, pokaże wam jak będzie wyglądać sygnalizacja, tylko że przez zachowanie dróg ochronnych wygląda to brzydko :( Da się coś z tym zrobić?

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
  • Jak skończę robić pulpit to kontrolka się zapali.
    • nieudana strona...
  • Distance Travelled: 901km
  • Trains Routed: 282
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2016, 23:23:22 »
Echh... te różowe tory
Byle tylko ich w ostatecznej wersji nie było  ;)
Fizyka rigidbody - tworzenie skryptów/testy    Łódź Fabryczna - 0% (tworzenie modeli) Projekt ŁKA 2.5%
jeśli mamy gotową część systemu, która jest sprawdzona i w pełni funkcjonalna, nie ma sensu pisać wszystkiego od zera tracąc swój czas

Offline Meril

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2016, 15:31:27 »
Odpowiednie nasypki i tekstury szyn to sprawa kosmetyczna. Nie wiem czy przypadkiem one nie występują tylko na najniższych ustawieniach grafiki?

EDIT: Po raz kolejny mi wszystko wyczyściło. Prace wstrzymane, do czasu wyjścia poprawek do edytora >:(
EDIT2: Poprawki do edytora są, prace wznowione :D
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2016, 14:42:45 wysłana przez Meril »

Offline Meril

• Supporter
  • *
Odp: Szczurów
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Kwiecień 2017, 00:38:15 »
Zacząłem robić te scenerie kompletnie od zera, z licznymi zmianami. Nie wiem czy mogę założyć nowy temat, a ten usunąć, czy poprostu zedytować pierwszy post?
Różnice między pierwotnym pomysłem a obecnym:
 - Między innymi docelowo będzie to LCS, ale najpierw zbuduje tą stacje, nie mam doświadczenia, to wole nie rzucać się na głęboką wode. A poza tym, lscy będą miały smaczek dopiero przy swdr2,więc na niego poczekam  8)
 - Schemat stacji także uległ zmianie. Trwają prace nad Zawierciem i Częstochową to nie będę robił fikcyjnej przeróbki stacji między nimi, tylko najwyżej w przyszłości zrobie realną, a tą znacznie zmodyfikowałem by za pare lat nie było dwóch bardzo podobnych stacji ;)
 > Jeśli ktoś lubi wieszać kable, to byłbym wdzięczny za pomoc (pw, ale za jakiś czas bo teraz jest taki stan że wstyd pokazać)  ;D

Offline Meril

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Maj 2017, 22:30:45 »
Update!
Dodane screeny, prośba o pomoc pkp energetyki. Czekam na opinie, konstruktywną(!) krytyke i takie tam :)

Offline Sabyryn

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 46
  • Sabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytorSabyryn dyspozytor
  • Awatar, lata 60, źródło: FB
  • Distance Travelled: 5083km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Maj 2017, 22:53:24 »
Jeżeli w pełni ukończyłeś układ torowy, jesteś zdecydowany co i jak ma wyglądać, jestem w stanie pobawić się w energetykę, jeśli o to Ci chodzi.
Naterki, Kcynia, Hel.