Autor Wątek: Issue/Problem: Plik stc do mojej stacji  (Przeczytany 3703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Grupa_Tymczasowa
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
Re: Plik stc do mojej stacji
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Grudzień 2016, 19:09:35 »
Dokumentacja jest naprawdę napisana jak dla "cepa", wystarczy otworzyć, przeczytać i działać. Jeśli potrzebujesz pomocy, to do w miarę poprawnie stworzonego pulpitu, a nie do trzech kresek "i co teraz"?
A jak chcesz samemu coś tworzyć, to metodą prób i błędów ułóż i zobacz czy działa, a nie z byle pierdółką od razu na forum, SAMODZIELNOŚCI TROCHĘ.
Tym bardziej jak widzę, że na screenach nawet nie chciało Ci się podmienić wpisu na drabinki w semaforach, tylko przekleiłeś gotowce, to marne losy Twojej stacji. Nie zniechęcam i super, że próbujesz, ale najpierw liźnij minimum zasad przy wstawianiu znaków i sygnalizacji. Wpisy na wszystkie semafory y, yn były na forum, pewnie też tam nie zajrzałeś. Jak ma całe forum budować dla Ciebie Cis, to naprawdę mija się to z celem. 
Przy okazji ankieta out.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2016, 19:30:38 wysłana przez Pitek »

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 155
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6600km
  • Trains Routed: 2621
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Grudzień 2016, 19:26:40 »
Weź w ogóle wywal dwie rzeczy:
 1. Ankietę (na cholere ona jest?),
 2. Cały pulpit jaki zrobiłeś teraz, b oto wygląda jak, a zresztą nie ma cenzuralnego słowa które by to opisało).
Hmm jak patrze na ten Cis to można posterunek bocznicowy tylko z tego zrobić.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline DriverPl

• Supporter
  • *
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 0
  • DriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZ
  • LSC Dronowo 0,1%
  • Distance Travelled: 453km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Grudzień 2016, 11:02:49 »
Eh Pitek, zgaduję to ze zwrotnicami 1.Robi się to jak ,,linie torowe" czyli początek koniec początek koniec?
Ukończenie stacji: Lcs Dronowo 0,1%

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Grudzień 2016, 11:17:45 »
Nie. Najpierw klikasz "nasadę" zwrotnicy, potem jej środek, potem kierunek na wprost a na końcu kierunek na bok.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Grudzień 2016, 14:47:04 »
Nie. Najpierw klikasz "nasadę" zwrotnicy, potem jej środek, potem kierunek na wprost a na końcu kierunek na bok.

Źle. Najpierw pole przed zwrotnicą (kierunek wspólny), pole zwrotnicy, pole za zwrotnicą w kierunku "plus", pole za zwrotnicą w kierunku "minus". Wszystkie cztery pola zwrotnicy muszą ze sobą sąsiadować. Pola "przed", "za" wskazują na pola sąsiedniego obiektu. Proszę korzystać z dokumentacji.

Offline DriverPl

• Supporter
  • *
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • DriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZ
  • LSC Dronowo 0,1%
  • Distance Travelled: 453km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Grudzień 2016, 14:11:12 »
@Paweł dzięki  :D
Ukończenie stacji: Lcs Dronowo 0,1%

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • wikingkr pracownik torowy
    • ProjektNysa.blogspot.com
  • Distance Travelled: 1542km
  • Trains Routed: 48
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Styczeń 2017, 16:39:42 »
postępując zgodnie z instrukcją pojawia mi się taki komunikat: "Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz24"
Ktoś ma pomysł co zrobiłem nie tak? :)

Online UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 119
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1930km
  • Trains Routed: 883
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Styczeń 2017, 17:17:10 »
postępując zgodnie z instrukcją pojawia mi się taki komunikat: "Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz24"

Najlepiej byłoby, gdybyś podzielił się wadliwym pulpitem (lub jego fragmentem, jeśli nie chcesz go udostępniać) jako załącznik - najszybciej i najsprawniej błędy wyłapuje się mając ,,pacjenta" przed sobą ;)

Najprawdopodobniej nie masz odcinka o tej samej nazwie izolacji, który styka się z kratką ,,minus" rozjazdu. W nowej wersji SCSa jest to konieczne.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2017, 17:29:33 wysłana przez UAZownik »
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 61
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2415km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Styczeń 2017, 17:45:35 »

Tego typu błędy wystepują po otworzeniu starego stc nowym scs, miałem to samo na scs wszystko było okej, na nowym mam ten sam błąd.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Styczeń 2017, 18:48:02 »
Pulpity, dla których nowa wersja SCS wyświetla takie błędy, prawdopodobnie wykonane zostały niezgodnie z dokumentacją:

3.3.
Zwrotnica definiowana jest (...) Zdefiniowany w ten sposób obiekt jest symbolem zwrotnicy w jednym polu, a jej odnogi należy odwzorować jako odcinki o wspólnej nazwie odcinka izolowanego.

Brak przylegających do obiektu zwrotnicy odcinków (przynajmniej jednego od strony iglic lub dwóch od strony obu odgałęzień) przypisanych do wspólnego ze zwrotnicą odcinka izolowanego powoduje nieprawidłowe działanie zamknięć ruchowych. W starej wersji błędy nie były wyświetlane, bo nie były wykrywane.

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Styczeń 2017, 18:58:46 »
na razie jest tyle co w załączniku, bo się głowie i troję o co może mu chodzić...  ???

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Styczeń 2017, 06:46:35 »

Źle. Najpierw pole przed zwrotnicą (kierunek wspólny), pole zwrotnicy, pole za zwrotnicą w kierunku "plus", pole za zwrotnicą w kierunku "minus". Wszystkie cztery pola zwrotnicy muszą ze sobą sąsiadować. Pola "przed", "za" wskazują na pola sąsiedniego obiektu. Proszę korzystać z dokumentacji.
\Jakub, pamiętaj, że położenie "plus" nie zawsze jest na wprost :)

Dodano: 10 Styczeń 2017, 06:52:28

na razie jest tyle co w załączniku, bo się głowie i troję o co może mu chodzić...  ???

Błędy zaznaczone na czerwono. Do poprawy wg odpowiedzi poprzedników oraz dokumentacji. Plus popraw nazwy odcinków izolowanych. Nie ma czegoś takiego jak Ie.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2017, 06:52:28 wysłana przez greg86 »
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Styczeń 2017, 18:47:53 »
Ok, już ogarniam, dzięki

Offline MikolajMK

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • MikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZ
  • Nigdy chyba nie zostanę moderatorem x(
  • Distance Travelled: 339km
  • Trains Routed: 126
SCS do stacji Kłotków
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Styczeń 2017, 16:17:58 »
Witam szukam kogoś kto zrobi mi plan stacji i inzolacie do stacji Kłotków. Proszę o zgłaszanie się na PW.
(oczywiście do nowego SCS-a) i też zaznaczy przejazd.

Po co tworzyć nowe tematy, skoro jest jeden, zbiorczy? +20%, to już nie pierwszy raz.
//UAZownik
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2017, 17:45:53 wysłana przez UAZownik »

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 61
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2415km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Styczeń 2017, 22:29:40 »
Nie wiem może jestem bardzo głupi i nie potrafię czytać tego co Paweł napisał w tym temacie i dokumentacji, chodzi o to że chciałem doprowadzić pulpit Sosnowa do używalności na "nowym scs", błędy z nr pociągu poprawiłem jednak zostaje kwestia: Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz4 (sam obiekt zwr./Wk 4ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz4 (sam obiekt zwr./Wk 4cd)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz12 (sam obiekt zwr./Wk 12cd)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz12 (sam obiekt zwr./Wk 12ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz13 (sam obiekt zwr./Wk 13ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz13 (sam obiekt zwr./Wk 13cd)
Nie wiem o co w tym chodzi, np. zwrtonica nr.2 jest tak samo z ilustrowana jak nr.13 a jednak scsowi coś w tej 13 nie pasuje, ustawiam zwrotnice tak, jak na starym scs co w sumie na moją logikę jest zgodne z dokumentacja z dnia 7 stycznia tzn. 1klik, idę w prawo zaraz obok 1 kwadratu daje 2, znowu w prawo i obok 2 daje 3, wracam do srodka i klikam nad lub pod srodkowym kwadratem w zależności od tego w która strone prowadzi zwrotnica.

Drugą sprawą jest SBL, czy ktoś byłby aż tak miły żeby pokazać mi instrukcję wstawiania sbl w scs obrazkowo, ew. podesłał jakiś pulpit z sbl, na którym mógłbym się wzorować, bo naprawde analizowałem dokumentację krok po kroku, i naprawde nawet w 1% nie zrobiłem tego dobrze, co wnioskuje po licznych errorach w scs.
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2017, 22:31:27 wysłana przez Zdebu »
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.