Autor Wątek: Issue/Problem: Plik stc do mojej stacji  (Przeczytany 3376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 19
  • Kacu zwrotniczyKacu zwrotniczyKacu zwrotniczy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
Re: Plik stc do mojej stacji
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:11:36 »
W pulpitach przykładowych masz SBL. @Greg, przecież ten pulpit jest cały do wywalenia. Odcinki nie są kontrolowane, prędkości, krzywe zwrotnice itp. Co do tych zwrotnic, to po prostu odcinek odchodzący od nieważne której strony MUSI mieć taką samą nazwę izolacji jak zwrotka.

Przykład z mojego pulpitu:
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2360km
  • Trains Routed: 330
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:41:06 »
Co do tych zwrotnic, to po prostu odcinek odchodzący od nieważne której strony MUSI mieć taką samą nazwę izolacji jak zwrotka.

Dzięki, już działa, będę wiedział na przyszłość.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Styczeń 2017, 01:15:01 »
Co do tych zwrotnic, to po prostu odcinek odchodzący od nieważne której strony MUSI mieć taką samą nazwę izolacji jak zwrotka.

Takie jest kryterium wyświetlenia alarmu. Jednak aby było poprawnie, powinien być przynajmniej odcinek od strony iglic, lub dwa odcinki od strony obu odgałęzień. Przy odcinku tylko po jednej stronie odgałęzienia, bez innych przylegających odcinków, działanie również nie będzie do końca prawidłowe, chyba że drugie odgałęzienie jest tylko żeberkiem ochronnym (chodzi o to, aby każdy przebieg przez zwrotnicę przechodził przynajmniej przez jeden odcinek przypisany do Iz zwrotnicy).

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:19:06 »
@Greg, przecież ten pulpit jest cały do wywalenia. Odcinki nie są kontrolowane, prędkości, krzywe zwrotnice itp.
O krzywych zwrotnicach nawet nie wspominam, krzywe bo krzywe, ale jak dobrze zrobi to działać będą. Co do izolacji, to dla mnie oczywistość, o której nawet nie będę wspominał.
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...

Offline MikolajMK

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 0
  • MikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZ
  • Nigdy chyba nie zostanę moderatorem x(
  • Distance Travelled: 313km
  • Trains Routed: 126
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:55:56 »
Nie wiem może jestem bardzo głupi i nie potrafię czytać tego co Paweł napisał w tym temacie i dokumentacji, chodzi o to że chciałem doprowadzić pulpit Sosnowa do używalności na "nowym scs", błędy z nr pociągu poprawiłem jednak zostaje kwestia: Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz4 (sam obiekt zwr./Wk 4ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz4 (sam obiekt zwr./Wk 4cd)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz12 (sam obiekt zwr./Wk 12cd)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz12 (sam obiekt zwr./Wk 12ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz13 (sam obiekt zwr./Wk 13ab)
Nieprawidłowo zobrazowany odcinek Iz13 (sam obiekt zwr./Wk 13cd)
Nie wiem o co w tym chodzi, np. zwrtonica nr.2 jest tak samo z ilustrowana jak nr.13 a jednak scsowi coś w tej 13 nie pasuje, ustawiam zwrotnice tak, jak na starym scs co w sumie na moją logikę jest zgodne z dokumentacja z dnia 7 stycznia tzn. 1klik, idę w prawo zaraz obok 1 kwadratu daje 2, znowu w prawo i obok 2 daje 3, wracam do srodka i klikam nad lub pod srodkowym kwadratem w zależności od tego w która strone prowadzi zwrotnica.

Drugą sprawą jest SBL, czy ktoś byłby aż tak miły żeby pokazać mi instrukcję wstawiania sbl w scs obrazkowo, ew. podesłał jakiś pulpit z sbl, na którym mógłbym się wzorować, bo naprawde analizowałem dokumentację krok po kroku, i naprawde nawet w 1% nie zrobiłem tego dobrze, co wnioskuje po licznych errorach w scs.

Też tego nie rozumiem i dlatego sam nie zrobię pulpitu scs
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2017, 07:58:11 wysłana przez MikolajMK »

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Styczeń 2017, 13:42:15 »
Nie rozumiem, czego można tu nie rozumieć :D

PS.: Niech wam się nie wydaje, że ja kolejarzem jestem. Nawet się nie kwalifikuję do tego zawodu. :(
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 134
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6045km
  • Trains Routed: 2350
« Odpowiedź #51 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:08:59 »
A ja młody i rozumie idealnie :P
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2360km
  • Trains Routed: 330
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Styczeń 2017, 22:13:50 »
Skoro już wszystkie pytania dot. scs obracają się w tym temacie, to mam pytanie, mam szlak 1 torowy z sbl w obu kierunkach, jak zmienić kierunek takiej blokady?
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Paweł pracownik torowy
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Styczeń 2017, 13:54:17 »
O ile to szlak między stacjami sterowanymi z danego pulpitu, to tak samo jak dla blokad szlaków dwutorowych. Dwukierunkowej działającej* sbl na szlakach prowadzących na zewnątrz obecna wersja SCS nie obsługuje - warunkiem działania jest statyczne połączenie stacji w sesji, czego w TD2 obecnie nie ma. Na chwilę obecną pozostaje ruch na TZP na takich szlakach, z unieważnieniem wskazań semaforów sbl.

*poprawnie działającej; blokada dwukierunkowa "rozpołowiona" nie spełnia podstawowej funkcji stawianej blokadom i jak dla mnie powinna być odrzucana przy weryfikacji stacji

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 134
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6045km
  • Trains Routed: 2350
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Styczeń 2017, 15:01:49 »
Dopóki nie ma możliwości połączenia na stałe nie "usterkowałbym" tego ;)
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Paweł pracownik torowy
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Styczeń 2017, 15:45:16 »
To może przyjmijmy, że można sobie uruchamiać takie wynalazki na pulpicie, ale z uwagi na brak dopuszczenia do eksploatacji ruch na takim szlaku prowadzony musi być na TZP z unieważnieniem wskazań sbl ;)

Offline Kacperus

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 43
  • Kacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchuKacperus starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 382km
  • Trains Routed: 354
SCS do stacji.
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Luty 2017, 11:02:32 »
Witam Serdecznie ;) mam pytanko czy ktoś by zrobił SCS'a na moją stację ?  Jeżeli tak to bym był bardzo wdzięczny oraz bym podał stację temu co by zrobił :)

Offline matik00

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 19
  • matik00 zwrotniczymatik00 zwrotniczymatik00 zwrotniczy
  • I 💙 BR285
  • Distance Travelled: 1437km
  • Trains Routed: 153
Re: SCS do stacji.
« Odpowiedź #57 dnia: 12 Luty 2017, 12:27:45 »
Witam Serdecznie ;) mam pytanko czy ktoś by zrobił SCS'a na moją stację ?  Jeżeli tak to bym był bardzo wdzięczny oraz bym podał stację temu co by zrobił :)
Może coś więcej -.- Jaka to stacja ?  Jakiś plan czy cuś ?

Przenoszę.
//UAZownik
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2017, 23:31:08 wysłana przez UAZownik »

Złoty pociąg jest mój ...

Offline DriverPl

• Supporter
  • *
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • DriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZ
  • LSC Dronowo 0,1%
  • Distance Travelled: 453km
  • Trains Routed: 37
Odp: Plik stc do mojej stacji
« Odpowiedź #58 dnia: 27 Luty 2017, 15:45:11 »
Dobra :P , teraz nie szukam pulpitu do scs-a tylko programisty
Ukończenie stacji: Lcs Dronowo 0,1%

Offline DriverPl

• Supporter
  • *
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • DriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZDriverPl miłośnik KKZ
  • LSC Dronowo 0,1%
  • Distance Travelled: 453km
  • Trains Routed: 37
Odp: Plik stc do mojej stacji
« Odpowiedź #59 dnia: 22 Marzec 2017, 21:45:30 »
Dzięki  :) temat chyba można do kosza...
Ukończenie stacji: Lcs Dronowo 0,1%