Autor Wątek: Info: Google Maps Importer  (Przeczytany 2874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • MrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 746km
  • Trains Routed: 264
Google Maps Importer
« dnia: 08 Grudzień 2016, 17:06:36 »
Google Maps Importer
wersja 1.0.5

Google Maps Importer, to program do pobierania map i tworzenia z nich plików .t3d, które można wstawić do edytora. Program ten jest następcą mojego poprzedniego, pełniącego podobną funkcję, stworzonego w języku Java. Ten program jest w C#, co oznacza, że nie potrzebujesz kompletnie nic, oprócz Windowsa (najlepiej od 8 wzwyż).

Changelog:
Spoiler: pokaż

-------1.0.5-------
Poprawka w rozmiarze obiektu mapy cd.
-------1.0.4-------
Poprawki w rozmiarze obiektu mapy.
-------1.0.3-------
Poprawki w działaniu offsetu cd.
-------1.0.2-------
Poprawki w działaniu offsetu.
-------1.0.1-------
Poprawki wymiarów w pliku .t3d
-------1.0.0-------
Pierwsza wersja
--------------------

Instrukcja:
Spoiler: pokaż

Okno główne
Wejdź na stronę Map Google. Znajdź interesujący Cię obszar i przekopiuj jego koordynaty z paska adresu (np. jeśli interesujący nas obszar ma adres "https://www.google.pl/maps/@50.073026,19.9248116,16z", to w programie do pola X wpisujemy "50.073026", a do Y "19.9248116").

Pole do wpisywania klucza API zostawimy na później, na razie nic tam nie wpisujemy.

Offset służy do kalibracji przesuwania kwadratów w płaszczyźne X (pionowo), o tym też później.

Pamiętaj, że jeżeli otworzysz generator i zamkniesz okno z przyciskami od poglądu i generowania T3D, nie będziesz w stanie wygenerować mapy. Musisz otworzyć generator jeszcze raz.

Okno generatora
Jeśli poprzednie kroki wykonałeś poprawnie, otworzy Ci się okno generatora.

Na początek pobierz dowolne 2 kwadraty w pionie (jeden pod drugim), wejdź w "Podgląd" i sprawdź czy poziome "cięcie" jest wykonane w dobrym miejscu. Jeżeli obszary zachodzą na siebie, lub są od siebie oddalone, pobaw się parametrem "Offset".

Każdy kwadrat symbolizuje pole o wymiarach 77m*77m. Wymiary, które wpisałeś wcześniej w oknie głównym są przepisane do górnego lewego kwadratu. Możesz już zacząć pobierać swoją mapę. Do dyspozycji masz 400 pól (20*20). Nie należy tworzyć zbyt dużych map (najlepiej do około 15MB-20MB), gdyż edytor może ich nie ładować. Obszary pobierasz klikając na przycisk. Jeśli wyskoczy błąd o niepoprawnym kluczu API Google, przejdź do końca tej instrukcji. Jeśli nie chcesz uwzględniać danego obszaru w swoim T3D, ale już go pobrałeś, po prostu kliknij na niego, aby go odznaczyć (zaznaczone kwadraty są niebieskie, a niezaznaczone szare, lub mają niebieskie krawędzie).

Jeśli uważasz, że już skończyłeś, możesz przejść do kolejnego kroku. Kliknij przycisk "Generuj T3D". Teraz wpisz nazwę pliku, jaką otrzyma plik T3D i tekstura w formacie .png. Jeśli nazwa jest poprawna, program rozpocznie generowanie plików. W momencie kiedy skończy, wyświetli komunikat.

Klucz API
Z bliżej nieokreślonych przeze mnie przyczyn, niektórzy nie mogą otrzymać dostępu do statycznych map Google'a. Jeśli taki problem występuje u Ciebie, musisz wygenerować sobie klucz API Google. Jak to zrobić dowiesz się na tej stronie.

Proszę zgłaszać wszystkie błędy i pytania w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2017, 20:01:42 wysłana przez MrDyrektor »

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2533km
  • Trains Routed: 384
Re: Google Maps Importer
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2016, 02:12:16 »
Kwadraty się trochę słabo łączą, coś robię źle?
Węzeł Łazowski - 35%

Online greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2016, 07:54:50 »
Masz tu jeden obiekt t3d, czy kilka? Jeśli kilka to wszystko w Twoich rękach podczas pozycjonowania. Jeśli jeden to chyba efekt offsetem trzeba wyrównać.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2016, 11:17:13 »
Masz tu jeden obiekt t3d, czy kilka? Jeśli kilka to wszystko w Twoich rękach podczas pozycjonowania. Jeśli jeden to chyba efekt offsetem trzeba wyrównać.
Jeden obiekt, ustawiłem offset na -9 i wszystkie kwadraty na poczatku sa okej, ale z 3 na końcu nadal "odstają" od reszty, jest jakiś dokładniejszy poradnik do korzystania z tego offseta?
Węzeł Łazowski - 35%

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
  • MrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchuMrDyrektor dyżurny ruchu
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2016, 13:09:25 »
Jest jakiś błąd w algorytmie. Jeśli mi się uda go poprawić, wrzucę wersje wieczorem.

Offline Jallah

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • Jallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2955km
  • Trains Routed: 523
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2016, 18:17:07 »
Offset w ogóle nic nie daje z moich własnych obserwacji. -100 czy 100 offset wszystko jest tak jak było.

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2016, 18:35:35 »
To dziwne, bo u mnie daje i to dużo. Pamiętajcie że w momencie, jak klikamy "Rozpocznij" program przesyła wartości do generatora i one tam zostają. Jeśli chcemy zmienić np. offset, trzeba zamknąć okno generatora i to z przyciskami podglądu itd., zmienić parametry, i kliknąć "Rozpocznij" jeszcze raz. Nie znalazłem żadnego błędu w algorytmie, u mnie wszystko działa dobrze.

@edit: a jednak był błąd, wrzucam wersję, powinno działać dobrze.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2016, 18:40:42 wysłana przez MrDyrektor »

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2016, 22:23:23 »
To dziwne, bo u mnie daje i to dużo. Pamiętajcie że w momencie, jak klikamy "Rozpocznij" program przesyła wartości do generatora i one tam zostają. Jeśli chcemy zmienić np. offset, trzeba zamknąć okno generatora i to z przyciskami podglądu itd., zmienić parametry, i kliknąć "Rozpocznij" jeszcze raz. Nie znalazłem żadnego błędu w algorytmie, u mnie wszystko działa dobrze.

@edit: a jednak był błąd, wrzucam wersję, powinno działać dobrze.

Pobrałem nową wersje i faktycznie z offsetem 0 te kwadraty juz bardziej przylegaja ale nadal nie jest idelanie, jakiekolwiek zmiany w offsecie na + albo - nic nie dają, dodam że zmieniałem offset zgodnie z twoimi wskazówkami wyżej.
Węzeł Łazowski - 35%

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2016, 22:42:05 »
Aktualizacja - offset powinien już działać

Offline Jallah

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Jallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowyJallah dróżnik przejazdowy
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudzień 2016, 23:18:13 »
Offset już działa.
Inny błąd jaki znalazłem to to, ze offset teraz nie reaguje na kratkę z ko ordynatów (1,1) w ogóle nie zmienia swojego położenia podczas gdy reszta tak.

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudzień 2016, 23:25:32 »
No bo nie ma. Offset służy do wyrównywania poziomych krawędzi. W pierwszym rzędzie nie ma czego wyrównać, bo przecież nie masz niczego u góry.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2016, 12:52:34 »
Nie wiem czy przyjmiesz propozycje w tym temacie, ale proponuje aby dodać zapis koordynatów na końcu kwadratów, bo aktualna siatka ma chyba 20x20 kwadratów i gdy wygeneruje szlak musze na Google maps szukać ciągu dalszego, w sensie punktu gdzie kończył sie ostatni kwadrat z siatki, fajnie było by gdyby program robił to za nas :)
Węzeł Łazowski - 35%

Offline MrDyrektor

• Supporter
  • *
  • Moderowany
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2016, 14:05:22 »
Chyba dodam opcje żeby można było wybrać na którym kwadracie zacząć.

Co do tego co mówiłeś - wystarczy ze zapamiętasz sobie mniej więcej miejsce gdzie kończy się pierwszy t3d, znaleźć je na mapie i skopiować koordynaty. W edytorze przecież możesz nałożyć jeden t3d na drugi.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2016, 14:07:55 wysłana przez MrDyrektor »

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2016, 17:13:25 »
Znowu te offsety, jak widać na screenie z offsetem -5 te kwadraty na poczatku sie ładnie wyrównują, a te dalej już trochę gorzej :( Może mały błąd i da się z tym żyć jakoś ale stwierdziłem że lepiej go tu pokazac.
Węzeł Łazowski - 35%

Offline Jallah

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudzień 2016, 21:13:49 »
Chyba dodam opcje żeby można było wybrać na którym kwadracie zacząć.

Co do tego co mówiłeś - wystarczy ze zapamiętasz sobie mniej więcej miejsce gdzie kończy się pierwszy t3d, znaleźć je na mapie i skopiować koordynaty. W edytorze przecież możesz nałożyć jeden t3d na drugi.
Każda mapa zapisuje się inaczej. Sprawdziłem to, oraz wyszło ze w tym samym miejscu mapy mogą być wyskalowane inaczej, co uniemożliwia stworzenie punktu łączenia się dwóch szlaków przy użyciu więcej niż jeden Td3, te 20x20 naprawdę jest za małe na większe stacje...