Autor Wątek: Solved/Rozwiązane: Pasjonat  (Przeczytany 526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 384
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4773km
  • Trains Routed: 4632
Pasjonat
« dnia: 19 Grudzień 2016, 16:20:47 »
Przekroczenie wyjazdowego Semafora D  wskazującego sygnał stój (brak dojścia) przez użytkownika Pasjonat. Następnie  dwukrotna proba ruszania mimo niepytania  o zgodę na jazdę po RS. Prawdopodobnie żeby zamaskować swój czyn. Jeszcze wyrzuty do DR.
-Mrozy, 25.11,2016r.
- Świadkowie: brak
- dowody: https://youtu.be/fonJgPyE5Kk?t=15m55s

Skarga została przyjęta przez Administrację Forum.
Jeżeli chcesz przyłączyć się do skargi, to prosimy o napisanie wiadomości, przedstawiającej sytuację, w której użytkownik dopuścił się złamania Regulaminu Forum, bądź Regulaminu Symulatora, najlepiej uzupełnioną o jakiś dowód zaistniałej sytuacji (zrzut ekranu, film, etc.).
Użytkownik Pasjonat został poinformowany o skardze. Mamy nadzieję, że zajmie stanowisko w sprawie.
O dalszym rozwoju sprawy informować będziemy na bieżąco w tym wątku.
//UAZownik

« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2016, 23:54:36 wysłana przez Coyotek »
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Offline Pasjonat

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • Pasjonat dróżnik przejazdowyPasjonat dróżnik przejazdowyPasjonat dróżnik przejazdowyPasjonat dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 1650km
  • Trains Routed: 268
Re: Pasjonat
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2016, 09:45:08 »
 Przekroczyłem wtedy Sr1 o  kilka metrów. Byłem w trakcie hamowania. Po przekroczeniu tego semafora. Cofałem by podjechać pod semafor który przekroczyłem! napisałem kilka slow do DR bo klikał radiostop bez wyjaśnienia. A ja napisałem że cofam pod semafor jak zapytał co ja robię.  :) Nie będę więcej pisał na ten temat.  :) Administracja niech da odpowiednia kare jeśli uważa że zawiniłem.  :) Nagrywajcie, karajcie, róbcie co chcecie już wiem że tak tu jest ;)

Offline Tomiexpress

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • Tomiexpress pracownik torowy
  • Distance Travelled: 129km
  • Trains Routed: 4
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2016, 11:22:25 »
moje 3 grosze ,

1.Maszynista ma obowiązek prowadzenia pociągu w taki sposób aby na pewno zatrzymał pociąg w miejscu do tego wyznaczonym lub przed sygnałem zabraniającym jazdy
2. po przejechaniu sygnału s(r)1 Bez zgody DR nie ma prawa cofać się lub kontynuować jazdy ( wypadek kolejowy bez następstw ).

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 139
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2183km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2016, 11:39:55 »
Na wstępie - zdarzenie stało się niespełna miesiąc temu, co Cię nagle Matz skłoniło do tego, by skargę zgłosić dopiero teraz? Nie wiem, czy w takiej sytuacji nie nastąpiło przedawnienie sprawy, ale niech będzie.

Co do Pasjonata, bezsprzecznie na filmie widać:
- przekroczenie sygnału ,,Stój" z dość znaczną prędkością,
- samowolne, nieuzgodnione przetaczanie po w.w. zdarzeniu,
- niezastosowanie się do procedury po radiostopie,
- ignorowanie poleceń dyżurnego.

Nie zatrzymałeś się kilka metrów za semaforem, a wykorzystałeś do tego prawie całą drogę ochronną. Po przerżnięciu chcesz cofać, bez żadnego powiadomienia, a tym bardziej zgody dyżurnego. Dyżurny klikał radiostop, ponieważ Ty zamiast stać i czekać na instrukcje samowolnie luzujesz loka i wracasz pod semafor - w takiej sytuacji nie masz prawa się ruszyć po zatrzymaniu. Ja rozumiem, że z zabiegania można odruchowo wrzucić nawrotnik na wstecz i podciągnąć, ale Ty pomimo kilku RS dalej luzujesz i jedziesz - a to już jest działanie celowe.

Co do Matza - mam mieszane odczucia co do tej serii radiostopów, pierwszy był zasadny, drugi już mniej, trzeci w sumie niepotrzebny. Ja wiem, że RS na pustej scenerii to najszybszy sposób na zatrzymanie kogoś, ale czy nie poprawniej powiadomić go o tym na czacie? Nie sądzisz, że brak odzewu ze strony dyżurnego po tym zdarzeniu i tylko klikanie RS nie jest swego rodzaju gburstwem?

Cytat: Pasjonat
Nagrywajcie, karajcie, róbcie co chcecie już wiem że tak tu jest ;)

TD2 to nie MaSZyna czy inne tego typu symulatory, że siedzisz za kieratem i pokonujesz setki kilometrów samotnie. Tutaj gra działa jako multiplayer, z definicji musi się opierać na współpracy co najmniej dwóch graczy. Powiedz, co by było, gdyby usunąć regulamin, nie karać i wszystko puszczać płazem? Czy ktoś miałby ochotę w ogóle odpalać symulator, w którym ktoś bezkarnie przerżnie sobie S1, zderzy się z kimś innym, ma w poważaniu przepisy i jeszcze czuje się bezkarny? Sprawa jest prosta: zawiniłeś -> psujesz grę innym -> otrzymujesz karę, tak zawsze było i jest. Przewinienie przewinieniu nierówne, stąd ten cały dział skarg, w którym toczy się dyskusja, a nie jednogłośne ,,winny" i ,,niewinny". Cóż, jeżeli wiesz jak tu jest, i zapewne się z tym nie zgadzasz, to nikt nie przymusza Cię do rozgrywki. Smuci mnie to, że konieczność przestrzeganie zasad i jej konsekwencje wywołują u Ciebie takie odczucia.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Marcin S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 26
  • Marcin S nastawniczyMarcin S nastawniczyMarcin S nastawniczyMarcin S nastawniczyMarcin S nastawniczy
  • Kontroler scenerii
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1486km
  • Trains Routed: 24
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2016, 11:52:54 »
Jeśli można tylko wtrącić.
§69, pkt 1 instrukcji R1:
"Bez pozwolenia dyżurnego ruchu nie jest dozwolone cofanie pociągu z wyjątkiem nagle grożącego niebezpieczeństwa."
§12, pkt 6 instrukcji R12:
"Prowadzący pojazdy kolejowe z napędem (...), po usłyszeniu sygnału "ALARM" zobowiązani są natychmiast zatrzymać pojazd kolejowy, o ile nie nastąpiło to już samoczynnie."
§12, pkt 7 instrukcji R12:
"Odebranie sygnału "ALARM" nadanego automatycznie zobowiązuje wszystkich użytkowników, którzy go odebrali do przełączenia radiotelefonu na kanał ratunkowy (...) w celu wyjaśnienia przyczyny nadania tego sygnału z najbliższym dyżurnym ruchu."
§12, pkt 12 instrukcji R12:
"Prowadzący pojazd kolejowy z napędem, po wyjaśnieniu przyczyn nadania sygnału "ALARM" postępuje stosownie do otrzymanych poleceń."
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 35
  • Coyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrz
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1602km
  • Trains Routed: 462
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2016, 23:52:57 »
No cóż pozostaje tylko poprzeć dwa powyższe posty i przychylić się do zdania oskarżonego. Ponieważ jednak jest to pierwsza kara, a szkodliwość niewielka ( jedyny maszynista ), to za złamanie § 4a i § 4h przyznam... 20%.

Natomiast co do serii RSów - również mam wątpliwości, tym bardziej, że Matz nie starał się od razu komunikować maszynistę tylko czekał na jego dalsze poczynania. Wielka szkoda, że zabrakło tej współpracy.

Rozpatrzono.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz