Autor Wątek: Idea/Pomysł: Sygnalizacja PKP okresu 1959-1969 - z czym to się je w TeDe.  (Przeczytany 4283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 92
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Snape na torach
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1868km
  • Trains Routed: 281
Re: Sygnalizacja PKP okresu 1959-1969 - z czym to się je w TeDe.
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Styczeń 2017, 10:13:48 »
Jazda z dodatkowego na "jedno zielone" można np spotkać w Pilawie na części towarowej wyjeżdżając z torów 54, 56 i 58 w kierunku peronów. Tam może być zastosowane jedno światło zielone pomimo jazdy przez rozjazdy na bok, bo i tak prędkość drogowa w stacji jest 40km/h.

Tak jeszcze odnosząc się do jednego zielonego. Akurat wczoraj byłem w Pilawie na ww. torach. ;)
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline Paweł

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 7
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
Re: Sygnalizacja PKP okresu 1959-1969 - z czym to się je w TeDe.
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Styczeń 2017, 17:59:58 »
Wydaje mi się że nie ma większego sensu robić trzech zielonych. O ile w ogóle były gdzieś stosowane, a nie tylko pojawiły się w przepisach sygnalizacji, to było to w latach międzywojennych w WWK, na sygnalizatorach które wyglądały nieco inaczej niż współczesne. Współczesny tabor też nie bardzo będzie pasował do międzywojennej sygnalizacji.

chciał zrobić "sztucznego Sz'ta" i wychodziła mu choinka raz czerwone, raz matowobiałe, raz czerwone raz matowobiałe

Jak czerwone zapala się z opóźnieniem to zgaśnie na stałe i nie będzie migać na przemian z białym. Słyszałem historie, jak dawno temu na pewnej stacji maszynista się przywalił, że sygnał zastępczy jest nieprawidłowy, bo czerwone nie zgasło... A na nastawnię przyszedł jakiś nowy i podał normalny zastępczy zamiast migać tarczą, jak wszyscy inni.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
Odp: Sygnalizacja PKP okresu 1959-1969 - z czym to się je w TeDe.
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Marzec 2017, 18:00:13 »
Czy istnieje możliwość utworzenia dawnych tarcz ostrzegawczych i powtarzaczy? (np. zielone i pomarańczowe światło na raz)
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 152
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2348km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Marzec 2017, 18:04:10 »
Czy istnieje możliwość utworzenia dawnych tarcz ostrzegawczych i powtarzaczy? (np. zielone i pomarańczowe światło na raz)

Istnieje, jednak są pewne ograniczenia i niedogodności w ich obsłudze. Planowana jest implementacja starego systemu w grę, więc na razie prace nad druciarstwem sygnalizacyjnym zostały wstrzymane do odwołania.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Marzec 2017, 19:43:25 »
Istnieje, jednak są pewne ograniczenia i niedogodności w ich obsłudze. Planowana jest implementacja starego systemu w grę, więc na razie prace nad druciarstwem sygnalizacyjnym zostały wstrzymane do odwołania.
Cieszy mnie ta informacja :) Aktualnie buduję stację z starym systemem systemem. I tu mam pytanie: czy z głównego, bocznego toru (nie wiem czy napisałem to w 100% dobrze) można użyć semafory dwukomorowe (zielone + czerwone), podczas, gdy najbliższe zwrotnice łączą z torem, który posiada peron?

Przy okazji: semafory sześciokomorowe też są planowane?

Pozdrawiam,
Zuger Polska
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline Marcin_S

• Global Moderator
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Siła reputacji: 92
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Snape na torach
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1868km
  • Trains Routed: 281
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Marzec 2017, 20:41:34 »
czy z głównego, bocznego toru (nie wiem czy napisałem to w 100% dobrze)
Co innego jest tor główny zasadniczy, co innego tor główny dodatkowy, a jeszcze co innego jest tor boczny.

zwrotnice
Rozjazdy.

czy (...) można użyć semafory dwukomorowe (zielone + czerwone), podczas, gdy najbliższe zwrotnice łączą z torem, który posiada peron
Yyy.. Waat? Nie bardzo rozumiem.. A co ma semafor do peronu..
Brudne kible, spóźnienia, dziwni ludzie. Śmierć, odchody i rdza. Wszystko to znajdziecie na torach.
- PKP Cargo S.A. Centralny Zakład Spółki -

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Kwiecień 2017, 19:49:05 »
Bez skryptu mrugającego czerwonym światłem się nie obejdzie.
W związku z absurdalnym pkt.3.4.regulaminu TS uniemożliwiającemu mi rozgrywkę na nastawni dalsze rozwijanie scenerii przeze mnie zostało wstrzymane do odwołania (absurdalnego punktu regulaminu).

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 242
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:04:31 »
Bez skryptu mrugającego czerwonym światłem się nie obejdzie.
Ja mam program miksona do podawania S1a tylko teraz kwestia jak ulozyc komory w TD
PROJEKTY: Ocieszyn Głowny - Coś się tam buduje ;)
Najlepszym lekarstwem na kłamstwo, jest PRAWDA !

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 250
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 10176km
  • Trains Routed: 3389
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:06:30 »
dolna czerwona musi być osobna ;). Swoja drogą NitroSWDR możnaby wbogacić o taka funkcje :D
Wypadkowa TD2.

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • hulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczyhulek nastawniczy
  • Ekspert ds. Edytora
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwiecień 2017, 20:09:27 »
dolna czerwona musi być osobna
Warto wiedzic tylko i tak ja musze miec jakies zdjecie badz szczegolowy opis krok po kroku jak to zrobic.

Offline Radmorek

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • Radmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 507km
  • Trains Routed: 249
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwiecień 2017, 22:26:21 »
Wystarczy, że zrobisz semafor SBL ale z głowicą czterokomorową, w TD2 nie ma sytuacji w której podaje się S1a

Offline ED161

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 85
  • ED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezes
  • Distance Travelled: 5220km
  • Trains Routed: 1009
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Kwiecień 2017, 23:12:00 »
jak do Jallaha zagadasz to Ci da z Dziwnowic razem z programem do sterowania
Projekt "Siódemka" - 15%
Mińsk Mazowiecki - 55%

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Ekspert ds. Edytora
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Kwiecień 2017, 16:04:37 »
jak do Jallaha zagadasz to Ci da z Dziwnowic razem z programem do sterowania
Wlasnie zapukalem do niego, ciekaw czy odpisze ;D