Autor Wątek: Monitor do 450zł  (Przeczytany 583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 105
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1739km
  • Trains Routed: 783
Monitor do 450zł
« dnia: 12 Styczeń 2017, 21:47:21 »
Jak w temacie - rozglądam się za monitorem do 450zł. Podstawowy wymóg to 1920x1080 i matryca, z którą nie będę miał problemów po kilkuset godzinach palenia. Zacząłem przeglądać topy, rankingi, sklepy, aukcje i szczerze mówiąc dostaję już małpiego rozumu. Ilość towaru jest tak duża, że człowiek wręcz się gubi w tym natłoku.

Możecie mi polecić coś znośnego w tej cenie? Nie wymagam cudów, nie gram wyczynowo czy coś, ekranik będzie służył w większości do wyświetlania TD2, War Thundera i Google Chrome, więc nie musi to być jakiś super hiper nul-hade dolby didźital sprzęt.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
Re: Monitor do 450zł
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:26:01 »
Też miałem ten dylemat. Poszedłem do takiego chociażby Saturna, popatrzyłem który mi się podoba (pod względem obrazu), poczytałem opinie, sprawdziłem ceny konkurencji i kupiłem. Spróbuj pójść tym tropem :D

Offline Radmorek

• Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • Radmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 507km
  • Trains Routed: 249
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2017, 23:47:14 »
Mam BenQ GL2250 i go polecam, FullHD, matryca TN, po roku używania nie ma żadnych wad, usterek. Nie jestem grafikiem, ale na moje oko dobrze odwzorowane kolory używając jasności i 0% i 100%, o niebo lepiej niż w dwuletnim laptopie z tym samym rodzajem matrycy.
Minusy? Brak regulacji wysokości, brak HDMI (ma D-Sub i cyfrowe DVI), tak poza tym innych uwag nie mam.

Jedyne nad czym bym się zastanowił, to za tą cenę, albo ok. 100zł wyższą masz do dyspozycji ekrany o proporcjach 21:9 i rozdzielczości ok. 2200px*1200px, pracowałem i grałem na takich monitorach, i są dużo lepsze od standardowych 16:9 (w grach więcej widzisz, więcej aplikacji pomieścisz na ekranie, lepiej się pracuje na "prostokątnym monitorze")

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 33
  • gravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3010km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2017, 07:38:37 »
Odnośnie braku złącza HDMI problem można rozwiązać ogólnodostępnymi przejściówkami (których koszt oscyluje w granicach 20zł) lub takim kabelkiem: http://www.komputronik.pl/product/96812/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_HDMI_DVI-D_2_0_m.html
KW Poznań

Offline ICC

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 18
  • ICC zwrotniczyICC zwrotniczyICC zwrotniczy
  • Distance Travelled: 2338km
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2017, 10:43:35 »
http://allegro.pl/monitor-samsung-syncmaster-sa300-22-led-i6668378306.html Ja mam coś takiego od 5 lat i sobie chwalę.... ale lepszą frajdę mam teraz na 50" TV 4k na którym gram, obraz praktycznie nie odchodzi jakością od tego z monitora. ;) Na focie tego nie widać, bo aparaty w fonie robią jak chcą, ale jest wypas, aż sie zdziwiłem że taką jakość można uzyskać.

Online Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 140
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 2980km
  • Trains Routed: 1760
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:17:16 »
Cena wyższa, ale mam już dwa i bardzo sobie chwalę. Jedyną wadą, na którą początkowo nie zwróciłem uwagi, jest brak wyjścia displayport. Ogólnie sprzęt dobry, dodatkowo używam go do na najbardziej ekonomicznych ustawieniach, nie lubię, kiedy jest zbyt jasny.
https://www.morele.net/monitor-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-649008/
Nie jest to wysoka cena, a ja nauczyłem się nie oszczędzać przesadnie na sprzęcie, ponieważ może się to źle skończyć. Dwa monitory bardzo się przydają do obsługi TD2.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 145
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 8809km
  • Trains Routed: 1185
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:27:56 »
Ja tylko powiem, zadnej matrycy TN nigdy nie kupie ;)
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2017, 11:29:04 »
Dobre TN nie sa taki zle.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 33
  • gravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3010km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:29:00 »
Odkąd używam monitorów z matrycą IPS i AMVA+ nie wyobrażam sobie powrotu do matrycy TN, w pracy mam monitor z matrycą TN i oczy mnie bolą jak na nią patrzę, kolory wyblakłe, dużo szczegółów ucieka, kiepski kontrast. Polecam każdemu dołożenie tych 200zł i zakup lepszej matrycy.
KW Poznań

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:37:02 »
Potwierdzam, kiedyś jak miałem monitor TN i kupiłem SPV-a i postawiłem obok to aż mi szczęka opadła jak różnica. Teraz w lapku mam TN i mnie coś trafia. Nie mówiąc o parzeniu na monitor z boku TN (najprostsza w produkcji i najtańsza) to w tym przypadku wielkie G.
Ps. dokupiłem używany monitor (19" pva NEK-a 1600x1200) koszt ok 200zł i od razu lepiej ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2017, 14:41:13 wysłana przez Ryszard-san »

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 35
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • Distance Travelled: 1992km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2017, 14:49:10 »
http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/multimedia/LS24F350FHUXEN Ja osobiście polecam ten monitor. Swoje kosztuje, a jest naprawdę bardzo dobry bynajmniej jak na moje oczekiwania. (Tak wiem kosztuje prawie dwa razy tyle jaka miała być cena graniczna, ale wydaje mi się, że uzbierać sobie trochę więcej pieniążków i mieć coś o niebo lepsze niż za te 450 zł).
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2017, 14:50:41 wysłana przez !Marcin »
Autor Scenerii: Samostrzel - 65% LCS Bolesławiec - 15% Wisła Głębce - Prace wstrzymane

Online Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Styczeń 2017, 15:00:28 »
Na xkom jest za 600 zł, chociaż dla mnie maksymalna przekątna to 22 cale, przy większych rozmiarach dostaje oczopląsu.
http://www.x-kom.pl/p/303393-monitor-led-24-269-samsung-s24f350fhux-czarny.html

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Styczeń 2017, 15:11:26 »

Online Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Styczeń 2017, 15:54:47 »
Czy ktoś ma jakieś rozsądne uzasadnienie stosowanie monitorów o takiej przekątnej do grania? Tzn. jak głębokie trzeba mieć biurko, żeby korzystać z czegoś takiego?

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Styczeń 2017, 17:29:11 »
Ja mam 43" w odległości 70cm i jest bajka. Niedawno przewinęło się u mnie sporo gości, wszyscy w coś grali np. na kierownicy itd, nikt nie narzekał.
Obok wisi "stary" samsung FHD na którym wyświetlam SWDR'a.