Autor Wątek: Problem z kartą graficzną w PC  (Przeczytany 1480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cxmaniak

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • cxmaniak pracownik torowy
  • Distance Travelled: 902km
Problem z kartą graficzną w PC
« dnia: 26 Grudzień 2015, 02:16:21 »
Witajcie.
Wczoraj, wyciągając skład 50-ciu węglarek ze stacji Zwierzyniec Towos, nagle nastąpił u mnie znaczny spadek fps do dosłownie kilku klatek na sekundę. Po czym obraz zamroził się na stałe :(. Coyotek widząc mój skład jadący skokami, który w końcu stanął jak wryty, myślał że to lagi w sieci. Pomógł dopiero menadżer zadań w Windowsie i zatrzymanie procesu EU07. Niestety okazało się, że najprawdopodobniej nie daje rady moja karta graficzna, która najnormalniej się przegrzewa :(. Co potwierdził mój późniejszy test w trybie offline na ustawionej grafice w trybie "fantastic". Normalnie na co dzień gram na "good". I teraz pytanie. Czy ma sens przy mojej konfiguracji PC, wymienić kartę którą mam obecnie, czyli GT 240 Gainwarda, na powiedzmy o wiele wydajniejszą, a relatywnie niedrogą GTX 460? GT 240 dawała ogólnie rade, Maszyna na przykład chodziła ok, ale w TD2 przy lepszej jakości grafiki, już niestety nie.
Poniżej podaję konfigurację komputera:
HP dx 2400 Microtower.
Procesor Intel E7200, 2X 2,53 Ghz.
4 gb ramu,
Zasilacz to chieftec 550w.- oryginalnie był Lite-On 350W.
Płyta główna to fabrycznie zakładana IPIBL-LB (Benicia).
System Windows XP pro.
Pozdrawiam.

Offline Dariuszek

• Developer
  • Pioneer
  • *
  • Artist
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 22
  • Dariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowyDariuszek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 961km
  • Trains Routed: 121
Re: Problem z kartą graficzną w PC
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudzień 2015, 02:37:42 »
Seria GT to karty do zastosowań typowo biurowych. GTX to już zupełnie inna liga. Sam mam GTX'a 275 i nie narzekam.
Więc śmiało kupuj. Z tym, że sprawdź jak z wyjściami u Ciebie na zasilaczu, bo np moja karta potrzebuje 4 wyjść prądowych i nie miałem tylu w swoim zasilaczu.
A i sprawdź wielkość samej karty, bo np moja jest naprawde duża i nie do każdej obudowy to upchniesz
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2015, 02:39:47 wysłana przez Dariuszek »

Offline cxmaniak

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudzień 2015, 02:56:48 »
Witam, dzięki za odpowiedź :)
W zasilaczu mam kabli i wtyczek bez liku, także o to się nie martwię. W tą obudowę wejdzie na pewno Gainward i Palit. Modele z dwoma wentylatorami na pewno nie.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 59
  • greg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektor
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudzień 2015, 08:53:46 »
Też tak miałem na lapku, ale 50 wagonów jeszcze jakoś jechało. Po dołączeniu czegokolwiek innego następował zwis. Sądzę, że to nie karta graficzna jest tu winna lecz procesor CPU.
Projekt LCS Jastrzębie - 16%
Poprawki w toku...

Offline m4lymisiu

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • m4lymisiu pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1735km
  • Trains Routed: 310
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudzień 2015, 10:00:26 »
W menedzerze zadań sprawdź jak używasz td2 ile % używa :)
Lcs Laski 15%

Offline matfre96

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 8
  • matfre96 pracownik torowy
  • PKP Intercity S.A.
  • Distance Travelled: 2798km
  • Trains Routed: 105
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2015, 10:58:10 »
Żeby nie wyglądało to na gadkę w stylu "nie znam się to się wypowiem" ja polecam kartę NVidia GeForce GTX550Ti. Sam posiadam, od kilku lat mnie nie zawiodła. Używke powinieneś w niezłej cenie znaleźć.
A tu gorzelnie właśnie widzieliśmy już zamkniętą niestety szkoda...

LCS Wołomin (Warszawa Wileńska - Tłuszcz) - 100% (w fazie testów)

Offline cxmaniak

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2015, 14:11:21 »
Witam.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. CPU raczej nie podejżewam, podczas gry nawet się nie grzeje, natomiast karta graficza tak i to nawet bardzo. Zresztą obecne karty, nawet moja GT 240, przejeły na siebie część pracy związanej z obliczaniem fizyki w grach. Ale oczywiście sprawdzę i ten trop. Wczoraj zrobiłem kolejny test. Zdjąłem pokrywę z PC, uruchomiłem TD2 w offline. Grafikę ustawiłem na fantastic. Sceneria testowa, skład- EU07 plus 22 Eaos. Po paru minutach jazdy znaczny spadek fps. Po zbliżeniu dłoni do karty graficznej, czuć było buchające gorąco. Radiator też był mocno nagrzany. Mógłbym jeszcze spróbować wymienić pastę termoprzewodzącą pod GPU, ale właściwie niedawno to robiłem. Wieczorem będę testował dalej, pod kątem użycia CPU i grafiki.
Pozdrawiam.

Offline cxmaniak

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudzień 2015, 14:25:50 »
Witam ponownie.
 Zrobiłem testy na użycie CPU podczas symulacji TD2. Screeny poniżej. Grafika na fantastic, sceneria testowa, skład EU07 + 44 sztuki Eaos. Jedno co zauważyłem, że podczas przycinki symulacji obciążenie procesora nie zwiększa się, a bywa że i maleje. Widać to na pliku numer 2. FPS jest tutaj niski ( klatkuje ), a procesor ma mniejsze obciążenie niż podczas jazdy na szlaku. Nie wiem od czego to zależy...
 Proszę o opinie na ich temat.
 Tak czy siak kartę graficzną trzeba kupić lepszą. Ewidentnie moja się przegrzewa. Natomiast procek nawet przy takim obciążeniu jak na screenach pozostaje zimny. Sprawdziłem organoleptycznie :P
Pozdrawiam.