Ankieta

Wskaźniki W5 na wyjeździe w kierunku Rybnika

Przesunąć?
12 (80%)
Zostawić jak są?
3 (20%)

Głosów w sumie: 15

Głosowanie skończone: 24 Marca 2016, 12:14:38

Autor Wątek: WiP/Prace w toku: Żory/odg Kleszczów/odg Ciepłownia/podg Suszec Rudziczka/Suszec LK148/159/874/878  (Przeczytany 39976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Jesli to nie problem to moge poprawić ta tarcze i brak trakcji o którym wspominał Aderian, przy okazji zrobił bym troche otoczenia i tchnął zycie w te Żory :p

Jestem jak najbardziej za, ale w tym wydaniu nie ma sensu męczyć się już z otoczeniem, gdyż na kompie mam obecnie prawie kompletny układ torowy z trakcją po sam Suszec i jeśli czujesz się na siłach to mogę Ci to do otoczenia podesłać. Na tej wersji jedynie warto poprawić tarczę i tą trakcję. Jak coś to podeślij, wkleję poprawkę w pierwszy post i nr na SWDR.

Dodano: 27 Marca 2017, 20:50:37


Wrzuciłem poprawkę. Powtarzacz Zo_SpE stoi i w zasadzie nie wiem dlaczego się nie zgłasza. ??? Ktoś może zobaczyć czemu tak jest?
« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2017, 20:50:37 wysłana przez greg86 »

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Wysłałem ci poprawke na priv, co do powtarzacza to jak u mnie patrzyłem to stał, jeśli błąd się powtórzy to postaram się coś pokombinować.

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Poprawki by Zdebu do pobrania w poście pierwszym plus bonus. Wprowadzenie ograniczenia doraźnego przy przejeździe obok miejsca robót.

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Pozwole dodać sobie autoexec z składami które dodałem na bocznicach dla zainteresowanych :)

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Lekki raport tego co do tej pory zostało zrobione w nowej wersji:
  • zabudowany szlak na linii kolejowej 148 od Żor do Suszcza oraz wyjazd w kierunku mijanki Radostowice do tego miejsca
  • zabudowany odcinek od podg Suszec Rudziczka do końca linii 878 (Suszec Kopalnia)
  • poprawki w ograniczeniach prędkości
  • zrekonstruowana trakcja na odcinku Kleszczów - Żory oraz część stacji Żory
  • sukcesywnie wprowadzane są przechyłki na łukach torów szlakowych (obecnie wykonane są łuki LK874 Ciepłownia-Kleszczów oraz odcinek Ciepłownia-Żory.
Na podstawie tego możecie się domyślać ile pracy jeszcze zostało do wykonania. Szacując obecną sytuację dokończenia tego co zaplanowałem w temacie Żor nie jestem w stanie określić konkretnymi ramami czasowymi. Ponadto pragnę wypowiedzieć się w temacie niezadowolenia jakie poprzednia wersja tej scenerii generuje. Nie jest dla mnie problemem usunięcie jej z forum oraz SWDR jednak, ponieważ stacji ogólnie jest mało na razie staram się powstrzymywać, lecz jeśli narzekań będzie więcej zrobię co trzeba. Pozdrawiam i wracam do swoich zajęć.

Dodano: 12 Kwietnia 2017, 13:57:48


Prace nad trakcją. Oryginał i próba odwzorowania.



Dodano: 12 Kwietnia 2017, 14:22:07


Nowinki z dnia 12/04:
  • dalsze prace trakcyjne (m. in. screen wyżej)
  • poprawki położenia i typu semaforów wyjazdowych w kierunku Orzesza i Rybnika (przesunięto bliżej głowicy zwiększając dokładność odwzorowania rzeczywistości i zastąpiono semafory proste wychylonymi)
  • poprawki w torze odstawczym nr 7, przesunięta Tm4, dodana wykolejnica Wk2

Dodano: 12 Kwietnia 2017, 20:20:53


Dalsze prace nad reelektryfikacją Żor dotarły do ciekawego punktu. Widać go na tym filmie po lewej stronie na bramkach. Znajduje się tam wskaźnik We8, z tym że pojawia również na kolejnej bramce. Jak to interpretować?
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2017, 20:21:25 wysłana przez greg86 »

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Postęp prac na dzień 15/04:
  • zelektryfikowano stację Żory wraz z punktami We8/9, UWAGA!! Usunięte zostały wskaźniki We4 (brak w rzeczywistości)
  • wydłużono perony 1 i 2 do rzeczywistych długości
  • wstawione wykolejnice (obsługa Wk4 z toru 2a wyłącznie z nastawni, z powodu braku możliwości ręcznego przestawiania na gruncie)
  • ponowne zbliżenie semaforów wjazdowych od strony Rybnika do głowicy stacji wraz z przesunięciem W5 (obecnie między głowicą a W5 po torze lewym mieści się lokomotywa luzem, po torze prawym zespół trakcyjny)
  • wprowadzona przechyłka na wjeździe z Orzesza
  • wprowadzone przechyłki na szlaku do Warszowic
  • przechyłki i wskaźniki W11 na szlaku 148 do Suszca.

Pojawił się też niestety jeden minus, ale to już nie zostanie naprawione, mianowicie nieco skażona jest długość stacji na plus.

Dodano: 15 Kwietnia 2017, 18:53:14


Na zakończenie dnia ekipa PKP Energetyka dotarła do podg Suszec Rudziczka, przy okazji człowieki z PKP PLK wkopali słupek na początku LK878.

« Ostatnia zmiana: 15 Kwietnia 2017, 18:53:14 wysłana przez greg86 »

Offline niemiec

  • User
  • Weteran
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Siła reputacji: 240
  • niemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezesniemiec prezes
Jak połączyć obie części pulpitu w jeden?

Offline Matias00

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 8
  • Siła reputacji: 40
  • Matias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchuMatias00 starszy dyżurny ruchu
Jak autor wyrazi zgodę mogę wstawić pulpit po mojej edycji która mieści się na 1 ekranie (Rozdzielczość FullHD)
Mapy na warsztacie:    Żyrardów 45%           Radziwiłłów Mazowiecki 0%           Grodzisk Mazowiecki 0%
Odcinek linii 001 gotowy w 15%

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Do obecnie dostępnej wersji Żor można takowy dodać. Do nowej mam już pulpit na 4 ekranach, więc jak będzie dopieszczony do końca, to również możesz przeprowadzić taki zabieg.

Dodano: 16 Kwietnia 2017, 17:13:15


Kolejny dzień prac. Trwa elektryfikacja kopalni.


Dodano: 16 Kwietnia 2017, 17:56:07


W pierwszym poście pulpit do "starych" Żor w wersji FullHD by Matias00 :)
« Ostatnia zmiana: 16 Kwietnia 2017, 17:56:44 wysłana przez greg86 »

Offline Kacper9

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Sponsor
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Siła reputacji: 528
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
Greg, a otoczenie będzie realne? Chciałbym pojechać w takich krzakach :D
Wypowiedź jest moją opinią, nie jest zatem to opinia mojego pracodawcy/firmy/innych podmiotów z którymi współpracuję lub w których imieniu występuję, występowałem bądź będę występował w przyszłości.

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Otoczenie w miarę możliwości i czasu się zrobi. I raczej nie będzie to moje dzieło. ;) mój kalkulator na pustyni obecnie ma zadyszkę. Modernizacji jak już gdzieś pisałem nie będzie prędko.

Dodano: 17 Kwietnia 2017, 17:25:50


Święta, święta i po świętach. Z Lanym Poniedziałkiem kończę wieszanie drutów w kierunku Pszczyny. Teraz kolej na tabliczki kilometrażowe. Potem dekoracje świata. :) Zdebu, dalej masz ochotę na zdobienie?
« Ostatnia zmiana: 17 Kwietnia 2017, 17:25:50 wysłana przez greg86 »

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Taka ot proteza braku słupka pod wskaźnikami We, spotkacie ją na odg Kleszczów w nowym wydaniu.

Offline Matz32

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 413
  • Siła reputacji: 932
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz i Geograf Tedekowy
    • Moj kanal kolejowy na YT
Bardzo fajnie. Milo slyszec ze mimo ograniczeń sprzętowych robota idzie do przodu.
Jak dobrze pójdzie to w połowie Maja, rusza prace nad łącznikiem twoich scenerii z  Czechowicami, czyli Pszczyna wraz  z Radostowicami na LK148 i Kobiórem na LK1. Podkłady już czekają na ułożenie, no ale najpierw muszę wstępnie ten mój LCS ogarnąć na tyle żeby szlo po nim jedzic  ::)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2017, 16:44:11 wysłana przez Matz32 »
Projekt Linia 32 http://img.td2.info.pl/image/XeI3h
Pomagam przy podkladach satelitarnych, wskaznikach , kilometrazu.,chetni pisac PW

Offline greg86

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 994
  • Siła reputacji: 71
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
Później tylko Chybie i Zabrzeg zrobić, i ta część regionu będzie kompletna. A robota idzie bo na razie sceneria dalej pozostaje względnie pustynna.

Offline shafter

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 546
  • Siła reputacji: 221
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
Mapa Okręg Czechowice Dziedzice ma pkt 0,0,0 dokładnie na rozjazdach podg Ochodza, więc spokojnie można by podciągniąc przynajmniej do Zabrzega.
Przejazd z Czechowic przez Pszczynę do Żor to będzie coś  :D
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2017, 18:14:30 wysłana przez shafter »