Autor Wątek: Opony  (Przeczytany 407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 39
  • gravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrz
  • Distance Travelled: 3364km
  • Trains Routed: 363
Opony
« dnia: 06 Marzec 2017, 10:23:16 »
Witam forumowiczów,
jako że zbliża się wiosna chciałbym poruszyć temat ogumienia samochodowego.
Jako że dokonałem niedawno zakupu auta, czeka mnie zakup nowych opon, gdyż obecnie założone są już zużyte.
Co sądzicie np. o Michelin CrossClimate? Warto czy może jednak polecicie coś innego?
KW Poznań

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
Odp: Opony
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Marzec 2017, 10:56:32 »
Maiłem już kilku producentów i chociaż na zimę przywiązany jestem jakoś do GoodYear (UltraGrip 7 chyba mam, chociaż w poprzednim aucie 6 były lepsze), to na lato najbardziej cenię Uniroyal RainExpert. Bardzo szybko już nie jeżdżę, bo dawno z tego wyrosłem, więc ich miękkość (na boki) mi nie przeszkadza za bardzo, za to na deszczu są bardzo fajne - właściwie nie czuć, kiedy przejeżdża się przez kałużę. Odprowadzanie wody mają świetne.
Artur

Offline Kacu

• Artist
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • Kacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowyKacu dróżnik przejazdowy
  • "Kaj hajer paczy dziynnie śmierci w łoczy..."
  • Distance Travelled: 292km
  • Trains Routed: 82
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Marzec 2017, 21:56:34 »
Broń Cię Panie Boże kupować opony całoroczne. Ludzie chyba serio muszą spróbować, żeby na własnej skórze się przekonać, co to za badziewie jest. Z resztą, skąpy traci podwójnie, chciałem zaoszczędzić i upiłem właśnie takie opony, co prawda jakieś 6 lat temu. Miałem całoroczne w Fordzie Sierra, za równo z przodu na osi skrętnej, jak i tylnej napędowej. W lecie potrafiłem bez mniejszego problemu wpadać w lekkie poślizgi na szybkich zakrętach podczas deszczu nie ważne czy z wciśniętym gazem, czy na wybiegu, na których nie miałem najmniejszego problemu wcześniej z oponami letnimi (teraz w Irlandii jeżdżę na niedrogich letnich i nawet przy sporym deszczu, którego tutaj nie brakuje, prowadzę co prawda nie Sierrę, a Octavię, która ma notabene gorsze zawieszenie, bardzo pewnie). W zimie jeździło się prawie jak na letnich, nawet leka góra sprawiała mi spore problemy nie mówiąc o skręcaniu na jakimkolwiek skrzyżowaniu, gdzie w lwiej części przypadków kończyło się to driftem.
Ja nigdy więcej nie kupię całorocznych, bo coś co jest do wszystkiego, jest do niczego. No ale jak piszę, to było dawno temu, może teraz coś się zmieniło.
"Jestem śląskie dziecko i Ślązakiem zginę. Kocham śląską ziemię i śląską krainę..."

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 39
  • gravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrz
  • Distance Travelled: 3364km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2017, 07:57:53 »
Dzięki za komentarze chłopaki, wezmę je pod uwagę i chyba kupię normalne sezonówki :)
KW Poznań

Offline daro

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • daro pracownik torowy
  • Distance Travelled: 3259km
  • Trains Routed: 16
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2017, 09:28:53 »
No słuchaj to zależy jakie fundusze chcesz przeznaczyć na opony jak dużo będziesz jeździł itp. Robiąc średnio 1000km miesięcznie i mając opony sezonowe to na ok 6 lat powinien komplet nowych wytrzymać. Ja w zeszłym roku zakupiłem komplet Nokian Line i jestem zadowolony na mokrym trzymają tak samo dobrze jak i na suchym, wcześniej miałem Dunlopy i też nie narzekałem.

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 35
  • Coyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrzCoyotek toromistrz
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1602km
  • Trains Routed: 462
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Marzec 2017, 16:08:02 »
Ja osobiście też miałem zagwozdkę, jakie nowe opony wybrać i ostatecznie postawiłem taką kombinację:
- letnie: Fulda ( z racji kolizji z krawężnikiem dzisiaj mam na bodaj przedniej osi opony węgierskiego producenta, ale nie pamiętam nazwy )
- zimowe: Dębica Frigo

Choć cena nie jest jakoś wybitnie wysoka, to same gumy są przyzwoitej jakości i do tego dość miękkie ( z racji stylu jazdy, który czasami jest agresywniejszy ale w większości spokojnie ). Nie są one zbyt hałaśliwe przy dużych prędkościach, a i obie marki spełniają się w różnych warunkach atmosferycznych.
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline mistersix

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 23
  • mistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowymistersix dróżnik przejazdowy
  • Czary-mary chleb i tost nie rób wstydu usuń post
  • Distance Travelled: 1713km
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Marzec 2017, 20:18:16 »
Również polecam Dębice frigo. Śmigam teraz na nich i zarzutów większych nie mam.
Stacja Białobrzeg-100%

Offline matfre96

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 10
  • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
  • PKP Intercity S.A.
  • Distance Travelled: 3256km
  • Trains Routed: 105
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Marzec 2017, 20:36:57 »
Z kolei ja śmigam na Bridgestone Blizzak i jestem z jednej strony zachwycony nad bardzo dobrą przyczepnością w trudnych warunkach i z drugiej nieco zasmucony bo cieżko jest pójść bokiem w zakrętach :D
« Ostatnia zmiana: 09 Marzec 2017, 20:39:11 wysłana przez matfre96 »
A tu gorzelnie właśnie widzieliśmy już zamkniętą niestety szkoda...

LCS Wołomin (Warszawa Wileńska - Tłuszcz) - 100% (w fazie testów)