Autor Wątek: Wymyślone linie kolejowe  (Przeczytany 605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline k. wojak

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • k. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchu
  • Jeszcze wielu rzeczy o mnie nie wiecie ;)
    • Kanał Youtube (kolejowy)
  • Distance Travelled: 454km
  • Trains Routed: 4
Wymyślone linie kolejowe
« dnia: 10 Marzec 2017, 23:37:43 »
Cześć :) Macie jakieś pomysły do jakich miejscowości można by było puścić kolej? Jutro dam swoje pomysły :D
"Są na tym świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło"

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 28
  • MaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczy
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3483km
  • Trains Routed: 126
Odp: Wymyślone linie kolejowe
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marzec 2017, 09:27:06 »
Moją wymyśloną linią kolejową byłoby utworzenie Elektrycznej Łącznicy do Bełchatowa, zaczynała by się w Piotekowie, ale jej trasa była by zmieniona (bo jest jedna do Białego ługu, tylko towary...) i np. w Bełchatowie byłaby 3 torowa stacyjka :D
LCS Ożarów Mazowiecki- budejta /Potrzebny SCS (tzn Ulfrig plz)
"fizolofia" ~ Matz32 2017

Offline mentorious

• Artist
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 158
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2332km
  • Trains Routed: 1732
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marzec 2017, 16:55:19 »

Offline k. wojak

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • k. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchuk. wojak dyżurny ruchu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marzec 2017, 22:58:05 »
Dobra wiem, ze niektórzy traktują ten wątek nie poważnie ale obiecałem więc daje wam swoje wymyślone linie:

Pierwsza linia prowadziła by do Bielic w woj. dolnośląskim. Z racji tego, że jest już linia do Stroni Śląskich to wystarczyło by przedłużyć do Bielic przez Nowy i Stary Gierałtów (nie pamiętam kolejności) i niezaelektryfikowaną linię mamy gotową. W Bielicach stacja znajdowała by się na górze ponad wioską. W sezonie jeździły by tam również pociągi dalekobieżne, a bez sezonu pociąg jeden do Poznania (duże możliwości przesiadek), a drugi Szczecina bo blisko Poznania.

Druga wymyślona linia prowadziła by do Szczawnicy w woj. małopolskim. Jest już stacja w Mszanie dolnej (nieczynna) trochę bym ją przerobił i zaelektryfikował i przedłużył i linię Kraków - Mszana Dolna - Kamienica - Krościenko nad Dunajcem - Szczawnica mamy gotową.
Jednak tory nie biegły by tylko do Szczawnicy. Za dworcem tory biegły by nad Grajcarkiem )przy promenadzie od strony lasu) gdzie znajdowałby się przystanek "Szczawnica Promenada", z racji dużej liczby mostów zastanawiałbym się czy warto budować jeszcze jeden dla potrzeb przystanku. Dalej już znajdowała by się mała stacja wraz z torami postojowymi "Szczawnica Miasto", gdzie bieg rozpoczynały by niektóre pociągi. Następnie tory wjeżdżały by to miejscowości Szlachtowa, gdzie zatrzymywały by się tylko pociągi osobowe (mały przystanek z dwoma peronami i budynkiem stacyjnym), zaraz za nim tory pojawały by się przy wąwozie Homole, gdzie znajdował by się przystanek jednotorowy "Jaworki Wąwóz Homole" następną stacją była by stacja "Jaworki", skąd można by było dojechać do cześci miasta zwanej "Białą Wodą" i linia niezaelektryfikowaną do Krynicy.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • MaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczyMaciejakS nastawniczy
    • DinnerObrus
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maj 2017, 22:33:16 »
 shafter, kam55, !Marcin, Ryszard-san, Orbital_Butcher i 4 innych lubiący ten post
Jest to jego własna opinia, a zastopować można prędzej Rak na stacjach przy nieogarach na dyżurce, niż próba pomysłu i kreatywności użytkowników forum...
Jakakolwiek próba integracji - i idziemy tokiem maszyny, od psiu czasu nic się nie zmienia...
Brak szacunku niektórych...
A później na Tsie słyszę dyskusje o trasach kolejowych, dlaczego są zamykane, dlaczego przewozy się zatrzymuje ze wzgl. na stan jak to w Dolnośląskim...
Zanieczyszczenie w Polsce wzrasta, a samochodów liczba się zwiększa. M. in. w Bełchatowie jest większe zanieczyszczenie niż np. w takim 3 razy większym Szczecinie, bo tam są ekologiczne środki transportu, no tramwaje oczywiście, nawet na bilecie ZDiTM można po Szczecinie pociągiem jechać. Samemu tego doświadczyłem i jest to lepsze niż jazda Ikarusem PKSu z lat 70-tych.
W tej chwili buduje się więcej dróg expressowych/autostradowych, niż modernizuje(!) linie kolejowe, nawet ważne dla okolic występowania.
Ale lepiej dać Stop Cancer i czekać na brawa publiczności
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2017, 22:41:38 wysłana przez MaciejakS »

Offline Marcin S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • Marcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowy
  • PKP Cargo S.A.
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1452km
  • Trains Routed: 24
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2017, 23:32:38 »
I z pewnością wymyślanie linii kolejowych na forum TD'ka wspomoże i poprawi obecny stan Polskich kolei.
- Ty świeżak! Czytałeś instrukcje?!
- Instrukcje, co to znaczy?
- No jesteś gitem, czy frajerem?

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 188
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5119km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Maj 2017, 23:48:39 »
W tej chwili buduje się więcej dróg expressowych/autostradowych, niż modernizuje(!) linie kolejowe, nawet ważne dla okolic występowania.

Plany budowy dodatkowych, bardzo potrzebnych odcinków w .pl są od dawna bardzo dobrze znane. Wystarczy poczytać, dowiedzieć się, zacząć lobbować ;)
Historycznych ciekawostek też jest sporo. np. stacja Wisła Glębcę jest położona w taki a nie inny sposób bo w planach było tunelowanie linii do Zwardonia itd
Takich smaczków jest bardzo dużo, chyba lepiej liznąć/opisać troche wiedzy niż wymyślać jakieś farmazony ?
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2017, 23:51:18 wysłana przez shafter »

Offline Radmorek

• Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Radmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 507km
  • Trains Routed: 249
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2017, 23:48:47 »
To pisz do wojewody, marszałka, prezeza PKP, prezesa PKP PLK, zarządu województwa, napisz do prezydentów poszczególnych miast, zbierz podpisy mieszkańców, byłeś na publicznym omawianiu KPK? (o ile coś takiego było, bo z tego co słyszałem, to tak) Ludzie zakładają całe stowarzyszenia i ruchy (vide Podłęże-Piekiełko) w celu stworzenia danej linii, a ty co zrobiłeś? Piszesz swoje wypociny na jednym z mniej znanych forów kolejowych?

Już abstrahując, że PKP to beton a i nie będą robić nowej linii bo komuś z TD2 się zachciało, już pomijając sam fakt, że jak na razie to by się przydały modernizacje (nie rewitalizacje) wielu obecnych linii kolejowych na wczoraj.

dyskusje o trasach kolejowych, dlaczego są zamykane, dlaczego przewozy się zatrzymuje ze wzgl. na stan
A co ma piernik do wiatraka?

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 13138km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Maj 2017, 01:06:40 »

Tyle samo liter? 😉

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • DinnerObrus
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Maj 2017, 09:09:53 »
I z pewnością wymyślanie linii kolejowych na forum TD'ka wspomoże i poprawi obecny stan Polskich kolei.
Specjalnie tego nie napisałem bo to nic nie da, . Pytanie do Autora postu czemu napisał o "raku"?
A po za tym, proszę nie wmawiać mi tu że nie było takich gadanek o Lkach i przewozach na Dolnośląskim, bo sam z dolnych części ciała sobie nie wymyśliłem
To pisz do wojewody, marszałka, prezeza PKP, prezesa PKP PLK, zarządu województwa, napisz do prezydentów poszczególnych miast, zbierz podpisy mieszkańców, byłeś na publicznym omawianiu KPK? (o ile coś takiego było, bo z tego co słyszałem, to tak) Ludzie zakładają całe stowarzyszenia i ruchy (vide Podłęże-Piekiełko) w celu stworzenia danej linii, a ty co zrobiłeś? Piszesz swoje wypociny na jednym z mniej znanych forów kolejowych?

Już abstrahując, że PKP to beton a i nie będą robić nowej linii bo komuś z TD2 się zachciało, już pomijając sam fakt, że jak na razie to by się przydały modernizacje (nie rewitalizacje) wielu obecnych linii kolejowych na wczoraj.

dyskusje o trasach kolejowych, dlaczego są zamykane, dlaczego przewozy się zatrzymuje ze wzgl. na stan
shafter, kam55, !Marcin, Ryszard-san, Orbital_Butcher i 4 innych lubiący ten post
Jest to jego własna opinia, a zastopować można prędzej Rak na stacjach przy nieogarach na dyżurce, niż próba pomysłu i kreatywności użytkowników forum...
Jakakolwiek próba integracji - i idziemy tokiem maszyny, od psiu czasu nic się nie zmienia...
Brak szacunku niektórych...
A później na Tsie słyszę dyskusje o trasach kolejowych, dlaczego są zamykane, dlaczego przewozy się zatrzymuje ze wzgl. na stan jak to w Dolnośląskim...
Zanieczyszczenie w Polsce wzrasta, a samochodów liczba się zwiększa. M. in. w Bełchatowie jest większe zanieczyszczenie niż np. w takim 3 razy większym Szczecinie, bo tam są ekologiczne środki transportu, no tramwaje oczywiście, nawet na bilecie ZDiTM można po Szczecinie pociągiem jechać. Samemu tego doświadczyłem i jest to lepsze niż jazda Ikarusem PKSu z lat 70-tych.
Gdzie ja tu napisałem o zachciankach? Odwołując się do stanu rzeczywistego, chciałem udowodnić że warto czasami dać popis kreatywności nie do końca idealny, nawet nic nie znaczący, niż siedzieć cicho na forum. Na szczęście Kolegi to nie dotknęło, a mnie tylko sprowokowało do wypowiedzi...
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2017, 09:12:09 wysłana przez MaciejakS »

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Grupa_Tymczasowa
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Maj 2017, 10:53:03 »
Nikt kreatywności nie gasi, ale trochę śmieszne i dziecinne są takie wątki. A jak nie wiesz czemu wspomniał o "raku", to faktycznie nie łapiesz poziomu takiego wątku.
Warto byłoby dyskutować o liniach zamkniętych, które kiedyś służyły, a dzisiaj z jakiś powodów zarastają krzakami, fragmentach torów do zakładów, ich wykorzystaniem ponownie w przemyśle, czy turystyce.

Offline k. wojak

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Maj 2017, 13:43:39 »
Ale nie rozumiem skąd to plucie jadem? Moim zdaniem w tym wątku nie ma nic złego, aczkolwiek rozumiem wszystkich, którzy są przeciw. Faktycznie może to trochę niepoważne, ale to świadczy tylko o mojej pomysłowości, a poza tym do niektórych miast (np. do Szczawnicy) w moim odczuciu potrzeba kolei. Może kiedyś zgłoszę projekty do odpowiednich osób w końcu wolno mi. Nie wiem skąd w ogóle ten spór.

Offline Marcin S

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Ekspert ds. kolejowych
  • Kartoteka
  • Marcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowyMarcin S dróżnik przejazdowy
  • PKP Cargo S.A.
    • Domowy symulator EU07
  • Distance Travelled: 1452km
  • Trains Routed: 24
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Maj 2017, 14:47:10 »
Nie jest to kwestia plucia jadem, a stwierdzenie braku sensu tego wątku.
- Ty świeżak! Czytałeś instrukcje?!
- Instrukcje, co to znaczy?
- No jesteś gitem, czy frajerem?