Autor Wątek: Talk/Rozmowa: długie składy i mocny spadek wydajności  (Przeczytany 690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 8
  • wikingkr pracownik torowy
    • ProjektNysa.blogspot.com
  • Distance Travelled: 1814km
  • Trains Routed: 48
długie składy i mocny spadek wydajności
« dnia: 12 Marzec 2017, 18:41:09 »
 Cześć! Tutaj pytanie z myślą o posiadaczach starszego bądź mniej wydajnego sprzętu. Otóż przy dłuższych składach symulator/komputer/sprzęt stwierdza że najlepszym pomysłem będzie dla nas pokaz slajdów z przejazdu: czyli mocny spadek FPSów. Czy idzie to jakoś obejść? Czy zostaje nam tylko skrócenie składu i wyobraźnia że mamy wagony na haku? :)

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 65
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
Odp: długie składy i mocny spadek wydajności
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marzec 2017, 07:19:06 »
Nie poradzisz. To kwestia procesora, który liczy fizykę dla każdego Twojego wagonu. Do 25 jeszcze jakoś idzie ale 26 spotyka się z gwałtownym spadkiem wydajności. Kiedyś jak jeszcze stara sceneria Pawłowic Śląskich funkcjonowała z Miksonem próbowałem montować takie węglowe składy, 50 połączyłem choć to już bolało, ale gdy dopiąłem następne 25 TD2 przestał w ogóle odpowiadać.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marzec 2017, 10:32:57 »
Kiepsko trochę. Zauważyłem również mocny spadek wydajności w siodemkach po dodaniu opcji odpalania na zimno. Teraz pytanie, czy będą jakieś prace nad optymalizacją, czy zbierać na nowego kompa.

Offline superantek24

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • superantek24 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 491km
  • Trains Routed: 20
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2017, 18:23:25 »
Wydaje mi się, że nowy komputer niewiele da, sam mam PC z i7 4790K @4.7 i GTX1060 6GB + 12GB RAM (TD2 na SSD) i o ile jadąc na szlaku nie ma problemów, tak na tych większych stacjach (niestety obojętnie od ustawień graficznych), mam dosyć spore spadki FPS'ów w zależności od prawdopodobnie ilości graczy i torowiska (obiektów) na danej stacji (problem ten zaobserwowałem jedynie na multi). Sprawa wygląda podobnie przy mijaniu w okolicach stacji (mniejsze spadki, ale są) i minimalna ścinka przy zmianie scenerii. Fajnie by było gdyby teraz popracować właśnie nie tyle nad nowymi funkcjami i możliwościami symulatora, a bardziej skupić się na optymalizacji.

Offline Ryszard

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 75
  • Ryszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezesRyszard prezes
  • Distance Travelled: 2003km
  • Trains Routed: 646
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2017, 18:52:10 »
W chwili obecnej jak dla mnie powinieneś się cieszyć, że TD2 nie został pozostawiony na pastwę losu. :P Po odejściu ważnych dla Tedeka osób może teraz być odczuwalny zastój w rozwoju i brak ruchu na serwerze multiplayer. Z czasem, wszystko powinno wrócić do normy i myślę, że ewentualnie wtedy programiści mieliby czas skupić się na w/w optymalizacji. Żeby nie było, że post nie wnosi nic do tematu, to też potwierdzę fakt, że na singleplayer na długim składzie nie odczuwam spadku wydajności na dużych stacjach z bardzo dokładnym otoczeniem. Natomiast w sytuacji odwrotnej jest to mocno odczuwalne. Ilość graczy jak dla mnie też ma na to wpływ, gdyż wtedy jest większa ilość modeli na samej stacji.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2017, 18:54:45 wysłana przez Ryszard »

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 147
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 4797km
  • Trains Routed: 1799
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2017, 20:37:34 »
Na nowym sprzęcie nie mam żadnych problemów z wydajnością przy najwyższych ustawieniach graficznych.

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2017, 21:15:36 »
Niestety nie każdego stać na nowy sprzęt. Nie mniej jednak mam nadzieje że TD dożyje czasów dobrej grywalności :P

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 147
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 4797km
  • Trains Routed: 1799
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2017, 22:42:11 »
A na starszym też nie było źle. Chociaż optymalizacja rzeczywiście kuleje.

Offline KacpErB

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • KacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZKacpErB miłośnik KKZ
  • Miły kolega :)
  • Distance Travelled: 749km
  • Trains Routed: 147
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2017, 22:54:11 »
Nawet jakby twój sprzęt był arcydziełem to pomyśl jaki spadek ma dyżurny i inni grający w obrębie stacji. To poprostu nierealne.
GROOOOAANNN!

Offline wikingkr

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2017, 16:05:17 »
Nawet jakby twój sprzęt był arcydziełem to pomyśl jaki spadek ma dyżurny i inni grający w obrębie stacji. To poprostu nierealne.
Swego czasu roniłem za dyżurnego w Tomaszowie Mazowieckim, jak pojawiały się duże składy razy kilka problemów takich nie było.
Być może wynika to z tego, że fizyka jest liczona tylko na komputerze gracza dla jego pociągu a nie dla wszystkich* ( co z resztą widać jak są słabe pingi kiedy pociągi przeskakują)

Nie wiem jak u Was, natomiast u mnie w trybie jednoosobowym spokojnie mój ziemniak daje radę uciągnąć nawet 30 wagonów. Natomiast gdy przejdę na multiplayera to tą samą wydajność mam przy 6~8 wagonach niezależnie od ilości składów na obecnej scenerii

*Poprawcie mnie jeśli się mylę :P

Offline shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 189
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5198km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj 2017, 16:54:03 »
Przed odejśćiem Mr.Dyrektora ten temat był załatwiony i w ostatniej beta wersji już długie składy nie lagowały  :-X

Offline Mati67

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 37
  • Mati67 toromistrzMati67 toromistrzMati67 toromistrzMati67 toromistrzMati67 toromistrzMati67 toromistrzMati67 toromistrz
  • Distance Travelled: 1682km
  • Trains Routed: 423
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lipiec 2017, 20:53:48 »
Mam pentiuma 3.5ghz 2 rdzenie i jakoś chodzi td2 na past na wiekszych sceneriach typu lcs.szy gorzej już.
Linia 117 :D

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 181
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 11694km
  • Trains Routed: 1312
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipiec 2017, 22:21:22 »
Rdzawa łopata za wykopanie tego wątku, możesz mieć i pentiuma 1 rdzeń, ale bardzo wiele zależy od grafiki i ilości ramu i stanu systemu. Wiec takie info że masz taki a taki procek to można między bajki włożyć.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 65
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lipiec 2017, 08:01:50 »
Nie wiem, ale wydaje mi się, że akurat temat spadku wydajności na dłuższym składzie można podpiąć wyłącznie pod CPU. Nie mniej jednak faktem było (nie wiem jak jest teraz) że ciągnąc do 25 wagonów gra chodziła nawet u mnie na laptopie z prockiem 2,4GHz 4rdzeniowym, 4GB RAM bardzo stabilnie, a dopięcie 26 wagonu wywoływało klatkozę agonalną.
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...