Autor Wątek: Crash przy wjeździe - koniec torów, coś poszło nie tak  (Przeczytany 992 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 12840km
  • Trains Routed: 37
Odp: Crash przy wjeździe - koniec torów
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Marzec 2017, 16:15:17 »
Kolejny kwiatek: próba spawnu w Ligocie Centralnej i komunikat "tory się skończyły". Czy ktoś wie o co w tym chodzi? Bo to z lekka zaczyna być żenujące.
EDIT: wjazd do Ligoty Centralnej-to samo. W załączniku log nr 1.

Dodano: 30 Marzec 2017, 19:40:48

Dzisiaj koniec torów po wjeździe do LCS Szymankowszczyźnice. Ma ktos jakis pomysł od czego to badziewie w ogóle? Bo myslę, że w przeciwnym razie to szkoda nawet o tym pisać.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2017, 19:40:48 wysłana przez Tomaszek_Lodz »

Offline sebalorek

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • sebalorek dyżurny ruchusebalorek dyżurny ruchusebalorek dyżurny ruchusebalorek dyżurny ruchusebalorek dyżurny ruchusebalorek dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 9414km
  • Trains Routed: 332
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marzec 2017, 20:14:34 »
Potwierdzam, po wjeździe na LSC Szym. z Blaszek crash z powodu "Tory się skończyły" (1 raz od wydania wersji miałem taki przypadek).

Dodatkowo zauważyłem od kilku dni, że jak chcę wyjść z gry do menu czy ogólnie opuścić grę po wciśnięciu Esc, to gdy klikam Tak, by potwierdzić wyjście NIC SIĘ NIE DZIEJE, zero reakcji. Podkreśla tylko pole na zielono, ale nie mogę wyjść mimo klikania na Tak. Muszę wychodzić na krzyżyk... Co się stało z tym? Ktoś ma podobnie?

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Marzec 2017, 20:28:52 »
Z tym nie działającym przyciskiem "TAK", potwierdzam, u mnie to samo. Jeszcze nadmienię przy okazji osiąganie prędkości przekraczającymi prędkość światła (czasami).

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Marzec 2017, 20:07:24 »
Również miałem dzisiaj ten sam problem z wyjściem z gry. To było zaraz po tym jak próbowałem wejść na stację chyba w Bielsku Wschód, gdzie zaraz po spawnie mój lok osiągnął prędkość światła, po czym zaliczyłem crash, trwało to jakieś 2 sekundy. Po crashu już nie mogłem wyjść z gry poprzez menu, jedynie zamknięcie procesu w win.

Offline eM8Ka

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • eM8Ka dróżnik obchodowyeM8Ka dróżnik obchodowy
  • Do zobaczenia na szlaku!
  • Distance Travelled: 1119km
  • Trains Routed: 118
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Kwiecień 2017, 21:36:39 »
Ja mam tak - co prawda nie crash, ale:
Dojeżdżam do końca scenerii, są napisy "Ładowanie następnej scenerii", "Ładowanie ukończone ". Rośnie, a jeśli następna sceneria jest duża - bardzo mocno rośnie - wykorzystanie RAM. Czyli na razie wszystko prawidłowo. Po wjechaniu na nową scenerię mam czarny ekran z logo TrainDriver. Jednak pociąg ciągle jedzie. Dopiero po chwili sceneria wyświetla się prawidłowo. Mogę zatem przejechać jakiś wskaźnik lub nawet semafor.
Przy tej wielkości plików scenerii mój internet jest wystarczająco szybki. Za to przy ładowaniu i wyświetlaniu nowej scenerii strasznie męczy się dysk (cóż CrystalDisc na postawie SMART-a już ostrzega na żółto, czyli dysk wybiera się już na emeryturę). Ponieważ zjawisko zachodzi po przekroczeniu przez TD 2,3GB w RAM dochodzę do wniosku, że:
- 4GB to jednak trochę mało dla TD, choć można grać bez większych problemów,
- trzeba sobie jakoś radzić przy słabszym sprzęcie  ;)

Pomysłem na ograniczenie problemów może być technika jazdy. Dojeżdżając do końca scenerii, gdy jestem już w magicznym lasku i kolejna się ładuje, schodzę nastawnikiem do 0. Wjazd na nowa scenerię zawsze z wybiegu - aby nie stracić kontroli po zgaśnięciu ekranu. Jeśli następna sceneria to jakiś LCS, to zwalniam do 80km/h, nawet niżej. W ten sposób daję komputerowi więcej czasu na załadowanie scenerii.
Ponadto warto używać Menedżera zadań jako dodatkowego wskaźnika na lokomotywie. Gdy użycie RAM przez TD rośnie (znacznie powyżej 1/2 zainstalowanej) - należy zwolnić, by dac komputerowi czas na "uspokojenie się". Opóźnienia z tego powodu? Cóż, warto poprosić DR, by rozkład ułożył na mniejszą prędkość.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 134
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6045km
  • Trains Routed: 2350
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Kwiecień 2017, 10:26:06 »
Nie siać dezinformacji! W momencie pojawienia się czarnego ekranu skład jest zamrożony, a jedynie dźwięk jest odtwarzany. Taka technika jazdy jaką proponujesz wprowadza opóźnienie i rozwala RJ.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Kwiecień 2017, 11:41:39 »
Nie zgadzam się Kacper. Testowałem przejazd między Pawłowicami Śląskimi i Górnuiczymi (jakieś 40m Connectiona w sumie z obu stron) i skład jedzie gdy ekran jest czarny. Na dużej skali jak to ma miejsce najczęściej może ciężko to wyłapać, ale na małej widać jak na dłoni.
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 134
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6045km
  • Trains Routed: 2350
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Kwiecień 2017, 12:44:03 »
Ja taki przypadek miałem 1 raz (słownie raz!) i wydawało mi się, że stoi ;P.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3056km
  • Trains Routed: 1039
Odp: Crash przy wjeździe - koniec torów, coś poszło nie tak
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Kwiecień 2017, 14:39:54 »
Tym razem crash przy połączeniu się online na wjeździe na scenerię Przewole - coś poszło nie tak. Po crashu wysiadłem z loka i ujrzałem porozrzucane moje wagony. Wcześniejsze dwie scenerie przejechałem normalnie.

Dodano: 09 Kwiecień 2017, 18:03:05

Kolejny crash - tory się skończyły. Wjazd na Przyłubie.
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2017, 18:03:06 wysłana przez Aderian94 »
Heaven Of System

Offline vB

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • vB pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1537km
  • Trains Routed: 190
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Kwiecień 2017, 10:13:24 »
To i ja dołożę cegiełkę od siebie, bo nikt z Was o takim przypadku nie wspomniał. Poza tym, że na wjazdówkach wylatywałem, to mam jeden przypadek jazdy na off gdzie wyleciałem zatrzymując się pod semkiem wyjazdowym (coby dopytać na SWDR, czy mogę z partyzanta wiosłować dalej), więc już ledwo co się wlokłem.

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 113
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Distance Travelled: 2304km
  • Trains Routed: 981
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwiecień 2017, 12:53:44 »
swoisty bug...  wystarczylo na Legionowie usunac tory i polozyc jeszcze raz i jest ok
LCS Legionowo [===||======] 40%

Marcin. Po prostu Marcin. Dla wybranych Neo.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3056km
  • Trains Routed: 1039
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Maj 2017, 20:40:39 »
Dzisiaj przy pierwszym razie do Szymanko coś tam bez problemu się połączyłem. Zatrzymałem się pod wjazdowym, by poczekać na odpowiedni sygnał. Dyżurnemu padł internet, ale po chwili wrócił. I podczas ponownego połączenia się do dyżurnego, gdy czekałem pod wjazdowym, nastąpił crash - tory się skończyły. A wagony zostały porozrzucane po torze. Wszystkie miały coupled, czyli były połączone ze sobą.
Heaven Of System

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Maj 2017, 19:16:14 »
Dzisiejszy wjazd do stacji Buk, cos poszło nie tak i oczywiście krasz. Log w załączniku. Wcześniej wszystko było ok z ta stacją.

Offline QazMati

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 146
  • QazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezes
  • Kocham burze <3
  • Distance Travelled: 636km
  • Trains Routed: 1074
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Maj 2017, 20:40:57 »
Ja dyżuruję w Ligocie Centralnej i powiem Wam, że bardzo rzadko ktoś się wykoleja na wjeździe/wyjeździe. O wiele częściej przy spawnowaniu się.

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Maj 2017, 20:59:12 »
No wiec tu nie ma zasady. Raz jest stacja taka, a raz taka. Ostatnio problem przy spawnie był na szymankach. W Buku zdarzyło się to pierwszy raz.