Autor Wątek: Tunel.  (Przeczytany 283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1134km
  • Trains Routed: 107
Tunel.
« dnia: 21 Marzec 2017, 17:00:36 »
Cześć. Mam pytanie. Jak zrobić tunel lub stacje podziemną?

Offline Kacper9

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 125
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 5968km
  • Trains Routed: 2284
Odp: Tunel.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2017, 17:06:15 »
Aktualnie jest to nie możliwe bez modelu ;) (Dariuszek do Wawy Centralnej robi dedykowany model.).
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpitów. NIE KUPIE SUPPORTERA. Wypadkowa TD2.

Online nitro

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 3598km
  • Trains Routed: 441
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2017, 17:19:39 »
z szarych peronów bez pasów, do tego użyj funkcji grupowania elementów... oczywiście trzeba się namęczyć, ale potem idzie jak woda

nie da się umieścić takiego tunelu w górze...
NitroSWDR [INFO NA TD2] [Github]
NitroCity: trochę tego, trochę tamtego...

Offline eM8Ka

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • eM8Ka dróżnik obchodowyeM8Ka dróżnik obchodowy
  • Do zobaczenia na szlaku!
  • Distance Travelled: 1119km
  • Trains Routed: 118
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marzec 2017, 17:39:28 »
Ten most z filarami się nie nadaje - był na Warszawie Centralnej i wyglądał dziwnie. Te dwa pozostałe mosty, szczególnie ten z masywnymi betonowymi przyczółkami wydaje mi się się dobrym rozwiązaniem. Modele będą nachodzić, ale może ostatecznie tak być.

Jeśli chcemy mieć tunel z owalnym przekrojem to ciekawym pomysłem jest duży ceglany wiadukt. Kiedyś się tym z ciekawości bawiłem. Chciałem wykorzystać jedno jego przęsło, a resztę zasłonić terenem. Wiadukt jest wysoki, więc obniżałem go ujemną współrzędną X. Nawet nieźle to wyglądało po ustawieniu kilku wiaduktów za sobą. Niestety portal nie wyglądał zbyt dobrze. Musiałbym jeszcze pokombinować z terenem i ładnie wymodelować. Tunel miał być pod górą, ale z górą miałem problem. Tor musiałby wchodzić pod teren i w tym celu potrzebne byłoby coś na kształt dziury w terenie. Abo górę "usypać" z polnej drogi itp. Potem chciałem się bawić we wjazd z wykopu, ale też nie wyszło. Niemniej można zawsze próbować ten kierunek rozwijać.

Podoba mi się pomysł z peronami. Proste a skuteczne.

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1134km
  • Trains Routed: 107
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marzec 2017, 18:28:09 »
Dobra, jakoś sobie poradziłem z mostami krótkimi betonowymi i do dwutoru pasuje idealnie. Dzięki za pomoc!