Autor Wątek: Propozycja na dyżurkę  (Przeczytany 463 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
Propozycja na dyżurkę
« dnia: 01 Kwiecień 2017, 11:43:44 »
Jako nowy, świeży użytkownik już zauważyłem pewien problem. A mianowicie jeżeli dyżurny zasiada na stacji to powinien być na to jakiś minimalny czas ustalony, np. min 1h albo 2h. Tak żeby ta stacja trochę była online, a nie na 30 min :) Już się spotykałem z sytuacją kiedy w połowie rj dostawałem informację, że stacja jest offline. To przecież regulamin mówi, żeby najpierw odprawić wszystkie rozkładowe pociągi a dopiero później zamknąć stację. Wydaje mi się, że taka opcja byłaby bardzo dobra, bo jak ktoś nie wie czy posiedzi dłużej niż 30 minut to lepiej żeby nie siadać w ogóle. A tak 2 godzinki na dyżurce to chyba nie jest dużo? Bynajmniej ja jak się podszkolę na dr to będę siadać na minimum 2 godziny i aż do odprawienia wszystkich rozkładowych pociągów.

Pozdrawiam  8)

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 152
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2348km
  • Trains Routed: 1003
Odp: Propozycja na dyżurkę
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2017, 12:54:16 »
Sytuacje bywają losowe, nie można nakazać siedzenia minimum godzinę czy dwie. Jeżeli ktoś otworzy dyżurkę i wyprawi wszystkie pociągi w 30minut, to nikt nie zabroni mu wyjść - oczywiście jeśli zachowa pełną procedurę, czyli statusy itd.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 25
  • LisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczyLisiczekPL nastawniczy
  • ET22
  • Distance Travelled: 1694km
  • Trains Routed: 177
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2017, 13:41:33 »
i co ci da te wymagane 2h? Nikt ci nie zabroni wyjść :)
Radiowo Towarowe - 50%, Warszawa Kowelska - 0%

Offline matfre96

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 11
  • matfre96 dróżnik obchodowymatfre96 dróżnik obchodowy
  • PKP Intercity S.A.
  • Distance Travelled: 3282km
  • Trains Routed: 105
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2017, 11:57:44 »
To jest tylko gra, wypłaty za to nie dostajesz a istnieje także realne życie aczkolwiek trzeba to pozostawić w gestii każdego użytkownika wybór czy mam akurat na tyle dużo czasu żeby pograć jako dyżurny.
A tu gorzelnie właśnie widzieliśmy już zamkniętą niestety szkoda...

LCS Wołomin (Warszawa Wileńska - Tłuszcz) - 100% (w fazie testów)

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2017, 12:34:50 »
W sumie racja nie mamy wpływu na czynniki zewnętrzne. Sam mam problem z zasilaniem jak jest większa nawałnica za oknem :D Także myślę, że argumenty przeciw wzięły górę i temat można zamknąć.

Offline Retrato1989

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 21
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2431km
  • Trains Routed: 689
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2017, 13:33:06 »
Rozsądnie jest założyć sobie przed rozpoczęciem służby że wchodze np od 16 do 18, maksymalnie 18.30 i czekać na rozkłady. Widząc że ostatni rozkład przypada na 18 plus minus 15 minut zaznaczam ze niedługo kończe, wtedy już nie dostanę nowych rozkładów (przy małej ilości stacji nieco później, lub ewentualnie można rozważyć chwilowe ustawienie dostępności jeśli jakaś stacja nie może ułożyć rozkładu i chciałaby nas uwzględnić w rozkładzie). Wtedy nie ma problemu z nagłą ucieczką lub obsługiwaniem ostatnich pociągów po łebkach.
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!