Autor Wątek: Dyżurowanie w kilka osób  (Przeczytany 270 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lokol

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • Lokol pracownik torowy
  • Distance Travelled: 302km
Dyżurowanie w kilka osób
« dnia: 02 Kwiecień 2017, 12:12:47 »
Jak obecnie miewa się sprawa obsługi jednej stacji przez dwie (lub więcej) osób? W 0.8.3 w ten sposób obsługiwany był LCS Lisków (podobno, zarejestrowałem się na forum jakiś miesiąc po sławetnej sesji), ale z tego co zrozumiałem, do dyżurowania we dwóch potrzebny był dodatkowy programik stworzony przez samych dyżurnych (@mikson i @matek_9292 bodajże). Słyszałem, że w aktualnej wersji @mikson i @Helikon próbują w parze prowadzić rozgrywkę na Truskawce, ale z wykorzystaniem możliwości samego symulatora. Jeśli można spytać, jaki dokładnie jest pomysł na realizację tego? Czy poza Teamspeakiem przewiduje się inne środki komunikacji między dyżurnymi (na poziomie samego symulatora)? Czy obaj dyżurni mieliby "władzę" nad całym obszarem stacji, czy też każdy zajmowałby się oddzielną jej częścią? I czy można coś zdradzić, jeśli chodzi o postęp nad opracowywaniem takiego rozwiązania? :)

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
Odp: Dyżurowanie w kilka osób
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2017, 12:25:14 »
Już dzisiaj można robić takie zabawy np. przez TeamViewer tylko, że wtedy obsługa jest na zasadzie "raz ty, raz ja".
Bardzo łatwy sposób, żeby kogoś podszkolić/autoryzować itd
Chłopaki na Truskawce mają podzielony pulpit SCS i łaczą sie przy pomocy Hamachi dwoma SCS'ami do jednego TD2.

Offline Lokol

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • Lokol pracownik torowy
  • Distance Travelled: 302km
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2017, 15:07:10 »
Czyli najpierw tworzą własną sieć w Hamachi, a następnie obaj przy włączeniu SCS-a łączą się z tą siecią zamiast z localhostem? I wtedy obaj mogą korzystać z tych samych plików .stc czy muszą to być dwa osobne (na przykład poświęcone oddzielnej części stacji)?

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2017, 15:27:33 »
ZTCW Odcinki izolowane są wspólne, a zwrotnice i sygnalizatory muszą być osobne.

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 23
  • MaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowy
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3260km
  • Trains Routed: 108
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2017, 16:37:12 »
A działałaby opcja Nastawni Wykonawczej i Dysponującej? Na wielu stacjach jest takie Wykorzystanie w rzeczywistości, a zrobilibyśmy tak, że jedna osoba posiada SCS do stacji, a druga Dysponuje SWDR. Oczywiście za pomocą Tsa
Pytanie: Czy potrzebne by było Hamachi do tego?
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2017, 16:40:02 wysłana przez MaciejakS »
Ukończone: Dankowice Glinnik Sprowa
Ożarów Mazowiecki- Faza stawiania Infrastruktury/Potrzebny SCS
Ile mam razy mówić że jestem Stachu!

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2017, 16:39:16 »
Jak się nie boisz komuś podać swojego hasła do SWDR to śmiało ;)

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1134km
  • Trains Routed: 107
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Kwiecień 2017, 16:56:12 »
Też o tym pomyślałem. Ale nie można by było robić tak, że ja bym ogarniał SCSa i TD2 swoim kontem, a druga osoba ogarniająca SWDR by siedziała na swoim koncie? Czemu nie?