Autor Wątek: SBL  (Przeczytany 1657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
Odp: SBL
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Kwiecień 2017, 01:20:18 »
Przejazd w Mieni: wstawiłeś jakieś czujniki dla toru bocznicy? Taki układ przejazdu z rozgałęzieniem toru nie był przewidziany, przy jazdach z/na bocznicę mogą pojawić się problemy - nie będzie się włączać lub nie będzie się wyłączać.

Przyszło mi jeszcze do głowy takie rozwiązanie, aby na obu odnogach - na torze szlakowym i bocznicy - wstawić tak samo nazwane czujniki najazdowe. Przejazd powinien zamykać się przy jeździe w obu kierunkach, o ile TD2 nie będzie miał problemu z dwoma identycznie nazwanymi czujnikami. Jednak nie zadziała to poprawnie przy jednoczesnych jazdach w różnych kierunkach - np. gdy na czujnik od strony bocznicy minie skład, zatrzyma się przed semaforem, a w tym czasie przejedzie coś w kierunku głównym - informacja o zbliżaniu się składu z bocznicy może się wtedy "zgubić". Można jeszcze spróbować wstawić po dwa czujniki najazdowe z każdego kierunku - jeden w zaprojektowanej odległości przed semaforem, a drugi tuż za semaforem, zapewniający ponowne zamknięcie przejazdu po ruszeniu spod semafora (choć wtedy nie będą zachowane przepisowe czasy ostrzegania). Czy może ktoś sprawdzić czy to zadziała?

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 37
  • gravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrz
  • Distance Travelled: 3038km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Maj 2017, 12:04:56 »
Odkopię temat czujników przejazdu szlakowego - czy jest możliwość, aby w scsie zaimplementować możliwość ręcznego zamykania tego przejazdu? Np. w przypadku chęci odwzorowania realnej stacji takiej jak na zdjęciu w załączniku, zaznaczony kółkiem przejazd jest automatycznie zamykany przez czujniki gdy pociąg jedzie z kierunku 1, ale gdy pociąg jedzie z kierunku 2 czyli od strony stacji zamykany jest przez dyżurnego ruchu, zaś w td-ku nie ma możliwości ręcznego zamknięcia tego przejazdu.
KW Poznań

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Maj 2017, 12:49:42 »
Jeżeli przejazd w SCS będzie uzupełniony o włączanie przebiegami - co jest planowane, to będzie również włączanie ręczne, używane doraźnie przy Sz/rozkazach.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 61
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2415km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Maj 2017, 18:24:30 »
By nie zakładać nowego tematu, podepnę się tutaj, otóż dzisiaj powoli zacząłem robić pulpit dla mojej sceneri, ulożylem kawałek szlaku i wjazdowe, postanowiłem sprawdzić czy mogę podać jakiś sygnał z wjazdowych więc kawałek za sem B wstawiłem testowy semafor "CD", leczy gdy podaję przebieg to scs zastanawia się jak go podać przez 30 sekund do 1 minuty a następnie wywala mi alarm, zakładam że to przez ten odstęp SBL za wjazdowym więc moim pytaniem jest jak to ominąć?
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Ulfrig

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 396
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • Ktoś musi tu trzymać porządek, nie? :P
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 2995
« Odpowiedź #49 dnia: 22 Maj 2017, 18:33:45 »
Sprawa jest banalna: GW_Zw_2728 jest włączonym SBL, czyli nie podasz przebiegu sprzecznego z B. Jak wstawisz strzałki od SBL to będziesz mógł zmienić kierunek SBL. Obecnie sem. GW_Zw_2728 jest ustawiony na wyjazd, czyli dziobem do B ;)
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 61
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2415km
  • Trains Routed: 352
« Odpowiedź #50 dnia: 22 Maj 2017, 20:15:55 »
Okej, dzieki mam problemy z odwracaniem blokad, ale zrobię symbole i sie odezwę.

Dodano: 24 Maj 2017, 22:18:53

I jest tak jak zawsze, niestety nie wiem czemu ale nie mogę odwracać kierunków blokady :(
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2017, 22:18:53 wysłana przez Zdebu »
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Ulfrig

• Global Moderator
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 396
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • Ktoś musi tu trzymać porządek, nie? :P
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 2995
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Maj 2017, 16:26:31 »
Nie rozumiem dlaczego tam jest taki burdel. Strasznie nieczytelny pulpit. Po co tor (2128) odbiega do góry? Wracając do tematu: Obecnie, SBL nie da się obracać, bez "obejścia systemu". Zajrzyj sobie na moje pulpity, to zobaczysz, jak to zrobić (dostępne są na serwerze TS3, przeglądarka plików na kanale twórczych myśli 1, folder "Ulfrig"). Tory 2206a, 2728a, 2729a, 2213a nie są ze sobą połączone, więc SBL prawdopodobnie wcale nie działa na scenerii tak jak powinna. Musisz połączyć te odcinki. Wpis statuspost_blablabla nie służy do zapisywania nazw semaforów i strzałeczek. Ten wpis jest do zaznaczenia nazwy posterunku. Semafory poglądowe (obrazujące stan semafora właściwego), kładzie się za pomocą zaznaczenia checkboxa (w ustawieniach sygnalizatora, w przyborniku) "symb. powt." (zał. pierwszy). Pokazane dokładnie na semaforze "A" na stacji Warszawa Wileńska Marki (Tor szlakowy 1 - zał. drugi) i symbolu powtarzającym stan semafora "A" na stacji Warszawa Wileńska (Tor szlakowy 1 - zał. pierwszy). Dodatkowo, załączam też przykłąd rozwiązania SBL z wyjazdem na szlak, tak, aby dało się ją obracać.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2017, 16:29:29 wysłana przez Ulfrig »
~Maciej T. (Ulfrig)