Autor Wątek: Lokomotywy spalinowe i szynobusy  (Przeczytany 414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lodzik

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • Lodzik pracownik torowy
  • Distance Travelled: 56km
  • Trains Routed: 4
Lokomotywy spalinowe i szynobusy
« dnia: 16 Kwiecień 2017, 22:47:14 »
Witam! Jak wiem w grze jedyną dostępnym spalinowozem jest SM42 i jego odmiany. Brakuje mi w tej symulacji jakichś spalinowozów, wiem że, SM-03 jest w trakcie tworzenia, lecz chodzi mi o pociągi spalinowe pokroju SU-45. Wiem o tym że, programowanie jest dosyć długą drogą do zaprogramowania czegokolwiek, lecz spójrzmy w stronę realizmu, po polskich torach nadal jeździ wiele spalinowozów, w tym szynobusy. Jednak najwięcej na naszych torach (przynajmniej w  mojej okolicy) jeździ szynobusów, a ich jednak nie ma w grze o polskiej kolei. Nie wymagam od tejże gry zbyt wiele ponieważ, jest darmowa co oznacza że, jest dostępna dla wszystkich osób, jak najbardziej rozumiem że, nie studio tworzące tą grę nie ma czasu, każdy człowiek ma życie. Wiem że, jestem nowy i nie mam zbytnio reputacji u starszych wyjadaczy tej gry.

P.S. Zapomniałem wspomnieć o EN57 lecz nie jestem pewien czy to szynobus.

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2431km
  • Trains Routed: 689
Odp: Lokomotywy spalinowe i szynobusy
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Kwiecień 2017, 22:53:00 »
EN57 to Elektryczny Zespol Trakcyjny (EZT). Pojazdy spalinowe sa w fazie tworzenia, natomiast tworcom bardzo zalezy na tym, aby oprocz dobrego modelu mialy tez dzialajaca prawidlowo fizyke. Nie martwilbym sie tym. Sam projekt jak na tak krotki czas rozwija sie bardzo szybko, wiec wszystko w swoim czasie.
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!

Offline hanahmon

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • hanahmon dróżnik obchodowyhanahmon dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 1498km
  • Trains Routed: 179
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2017, 00:24:42 »
Jeśli chodzi o np. SU46 to smaczkiem może być widoczna "skorupa" w ekranie menu TD2. Z tego co kojarzę w tej wersji miał być wprowadzony sn81, ale nie został i sprawa jakoś ucichła (?). Wielu ludzi brało się za modele i ich nie zrobiło, wystarczy poprzeglądać zdjęcia na facebooku TD2 razem z komentarzami. Może kiedyś się doczekamy i budowanie stacji bez sieci trakcyjnej będzie miało jakiś logiczny sens.

Offline tommyleejones1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • tommyleejones1 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 4255km
  • Trains Routed: 25
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2017, 07:13:05 »
Cóż... w MaSzynie wysyp tekstur lokomotyw ostatnimi czasy, natomiast w TD2 wysyp scenerii :)
PKP Intercity. Zakład centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mechanik IC/21 tommyleejones1. Obszar eksploatacji i realizacji przewozów.

Offline Kacper9

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 125
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 5968km
  • Trains Routed: 2284
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2017, 07:54:37 »
JA z doświadczenia powiem tak: Niem a spalinówek, bo nie ma scenerii, a scenerii spalinowych nie ma, bo nie ma pojazdów ;P. Wystarczyło odpalić hel i już miałem wysyp SM42 :D.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpitów. NIE KUPIE SUPPORTERA. Wypadkowa TD2.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 59
  • greg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektor
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2017, 08:10:55 »
Nowe Żory będą pół na pół. Potrzebne będą spalinki do obsługi kopalni Krupiński. O Jastrzębiu nie wspomne...
Projekt LCS Jastrzębie - 16%
Poprawki w toku...

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 23
  • MaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowyMaciejakS dróżnik przejazdowy
  • STACHU!!!! NIE MACIEK!!!!!!!!!
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 3260km
  • Trains Routed: 108
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2017, 08:30:50 »
JA z doświadczenia powiem tak: Niem a spalinówek, bo nie ma scenerii, a scenerii spalinowych nie ma, bo nie ma pojazdów ;P. Wystarczyło odpalić hel i już miałem wysyp SM42 :D.
Dlatego po to się robi spalinówki xD

Ja chciałbym napisać jedno: Po za tym nie jest to oficjalna wersja tej gry, ponieważ świadczy o tym 0 w numerach początkowych.
Maszyna np. Jako gra ma uzupełnienie taboru, fizykę ma przygotowaną, dlatego jest taka rozwinięta i wwzyscy i tak jeżdżą na niej jak grę profesjonalnych twórców (ale ci mieli 15 lat xD)
My musimy po prostu nakręcać ten projekt, starając się stworzyć coś dobrego, niekoniecznie przez modelowanie.
Wszyscy mamy aparaciki, komórki, kalkulatory, więc idziemy robić zdjęcia taboru. Nie uwierzę, że niema w żadnym dużym mieście stacji, gdzie stonka nie istnieje. Samemu w porcie Centralnym mam możliwość sfocenia z 10 stonek
A więc: swoimi Huaweiami, IPhone'ami, sonami, szajsungami, kalkulatorami z biurka pani dyrektor itp. I robimy zdjęcia stonkom...
Ukończone: Dankowice Glinnik Sprowa
Ożarów Mazowiecki- Faza stawiania Infrastruktury/Potrzebny SCS
Ile mam razy mówić że jestem Stachu!

Offline Lodzik

• User
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2017, 08:42:27 »
Jak najbardziej rozumiem że, gra jest jeszcze w że tak to ujmę Early-Acces, wiem że zajmuje to wiele czasu ale jak na wersje 0.x.x.x I tak jest dobrze, gra ma wielki potencjał(według mnie nawet większy od MaSzyny).

Online LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1135km
  • Trains Routed: 107
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2017, 09:52:44 »
Czyli wychodzi na to że warto robić scenerie na spalinówki. Tylko teraz ryzyko bo zrobię taką scenerie a nikt nie będzie jeździł.

Offline Lodzik

• User
  • Kartoteka
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2017, 10:15:12 »
Tak Liseczek dobry pomysł, pamiętaj że, w tworzeniu jest manewrówka, a dokładnie SM-03.

Online LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • Tylko LCS!!!!!
  • Distance Travelled: 1135km
  • Trains Routed: 107
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2017, 10:35:13 »
No to super. Tylko że przez pierwsze 2 tygodnie wszyscy będą jeździć tylko SM-03, a potem coraz mniej będzie tym jeździć. Oby nie. Było by super jakby jeździły te spalinówki. Jeszcze jakby był spalinowy odpowiednik Impulsa (SA136 bodajże) to już byłby raj. Chodzi o zróżnicowanie tych składów, a nie że każdy weźmie EP07 w malowaniach IC, i wagony BWE albo Amnopuzy(czy coś takiego). Wtedy to jest nudne, bo każdy pociąg który w grze zobaczymy jest prawie ten sam. Jak nie dawno wyszły te nowe wagony czeskie i w malowaniu IC, to tylko one są na chodzie, a te starsze wagony   typu 113a wogóle nie widać.. Jestem ZA tym aby było więcej spalinówek.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 59
  • greg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektor
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Kwiecień 2017, 10:47:59 »
Gdybym tylko umiał coś w 3D robić to chętnie wyprodukowałbym S200, bo w mojej okolicy aż się od nich roi.
Projekt LCS Jastrzębie - 16%
Poprawki w toku...

Offline Coyotek

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 32
  • Coyotek dyżurny ruchuCoyotek dyżurny ruchuCoyotek dyżurny ruchuCoyotek dyżurny ruchuCoyotek dyżurny ruchuCoyotek dyżurny ruchu
  • Mięso musiało latać ,jakby granat w chlew trafił
  • Distance Travelled: 1594km
  • Trains Routed: 452
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Kwiecień 2017, 10:51:16 »
http://td2.info.pl/index.php/topic,2012.0.html

Pytanie nr 7.

Jeśli chodzi o np. SU46 to smaczkiem może być widoczna "skorupa" w ekranie menu TD2. Z tego co kojarzę w tej wersji miał być wprowadzony sn81, ale nie został i sprawa jakoś ucichła (?). Wielu ludzi brało się za modele i ich nie zrobiło, wystarczy poprzeglądać zdjęcia na facebooku TD2 razem z komentarzami. Może kiedyś się doczekamy i budowanie stacji bez sieci trakcyjnej będzie miało jakiś logiczny sens.

Taaak... jako autor SN81 się wypowiem dlaczego - brak rozsądnej fizyki więc model został na takim etapie wprowadzania, iż brakło kabiny. Jak sami wiecie SN81 to dość specyficzny typ SZT, gdyż ma typowe cechy autobusu, z tym, że jest on na szynach.

Wiele ludzi brało się za modele i dalej się bierze, ale zauważ, że my nie jesteśmy profesjonalnym studiem, nie mamy z tego zysku, nikt nam za tworzenie stuffu nie płaci. Działamy w zakresie naszego wolnego czasu, a brak owego skutkuje stagnacją w 3D. Moje modele nie przepadły - one są, a nawet taki SZT jak SN81 został swego czasu poprawiony ( chociaż to i tak za mało ). Jeżeli ktoś chce pomóc np. zrobić jakieś skórki ( bo u mnie co najwyżej spotkam SA105/134 i parę rumunów ), to tak naprawdę takiego SA109 czy SN81 tworzyłem wyłącznie ze źródeł które sam znalazłem. Nawet tego na oczy nie widziałem xD Dariuszek tworzy EP09, Jeż zajmuje się SM03 ( bo Impuls notabene wypadł blado, a posiadamy w łapkach lepszy model ). Po prostu Ci, którzy mają wprowadzać tabor mają ręce pełne innej roboty.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2017, 10:57:43 wysłana przez Coyotek »
The cake is a LIE!

Did somebody say MODERATOR?!

Naczelny Modulator. Bezbecja Forum. Pałuję warnami każdego, kto się opiera zasadom.

Banday, Kickday, Warnday, Timeoutday, Coyotday, Banturday i Spamday

Forumowy Wąchacz

Offline hanahmon

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • hanahmon dróżnik obchodowyhanahmon dróżnik obchodowy
  • Distance Travelled: 1498km
  • Trains Routed: 179
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Kwiecień 2017, 11:17:10 »
Ale ja w 100% rozumiem jak to wygląda, i mam świadomość tego że robota którą wykonujecie nie rzuca wam pieniędzmi po kielniach. Chciałem tylko zwrócić uwagę na "modele" ludzi którzy np brali się np za sukę i olali sprawę mimo że tam deklarowali się nie wiadomo jak bardzo (przynajmniej ja mam takie odczucie). Z resztą zrobić skórkę do SU46 będzie ciężko, ciężko je dorwać, bo nawet w moim rodzinnym Lublinie gdzie SU46 obsługiwały połączenia Lublin-Rzeszów wprowadzili te za przeproszeniem zas***e gammy spalinowe które i tak co chwilę się psują czego skutek jest taki że 1/4 przejazdów odbywa się zastępczą komunikacją autobusową.

Offline JanixPl

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • JanixPl pracownik torowy
  • Distance Travelled: 890km
  • Trains Routed: 7
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Kwiecień 2017, 19:43:32 »
Cóż... w MaSzynie wysyp tekstur lokomotyw ostatnimi czasy, natomiast w TD2 wysyp scenerii :)
Ale nie zapominaj że ta gra ma 2 lata a Maszyna 15 i w td2 możesz myszką klikać a w maszynie tylko klawiatura więc tutaj jest trudniej zrobić model lokomotywy. W maszynie nie mamy tak fajnego edytora więc każdy z td2 może sobie zrobić stację a dalej nie wiem:)
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień 2017, 19:45:56 wysłana przez JanixPl »