Autor Wątek: Stacje ON i OFF  (Przeczytany 472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • Bartolo pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2269km
Stacje ON i OFF
« dnia: 18 Kwiecień 2017, 21:31:15 »
Witam.
Grając już trochę z wami, i mając tez doświadczenie z innych symulatorów online, chciałem zapytać się czy było by możliwe wprowadzenia pewnego usprawnienia rozgrywki.
A wiec na przykładzie FSX i sieci VATSIM wyjaśnię o co chodzi.
Zaczynając lot loguje się na wybranym prze zemnie lotnisku, w wybranym kraju. Często zdarza się iż nie ma tam obstawy kontrolera ruchu lotniczego i odbywam lot zgodnie z procedurami korzystając z UNICOM czyli czatu ogólnego dla wszystkich pilotów online (taki nasz /swdr). Podczas lotu nagle zaloguje się kontrola lub nad następną strefa w która wlatuje jest już aktywny ATC. Wtedy zgłaszam się do niego i on prowadzi mnie po swojej strefie kontrolowanej. Tyle jeśli chodzi o VATSIM.
Wracamy do TD 2.
Czy była by możliwość iż dany gracz układa sonie RJ sam logując się na wybranej przez siebie stacji, gdzie automatyczny Dr decyduje o czasie odjazdu i układa mu drogę. Gdy zmienimy scenerie wynikająca z naszego RJ na taka która jest obsługiwana przez żywego Dr on przejmuje nad nami kontrole i wyznacza nam szlak do następnej scenerii i tak aż dojedziemy do końca swojego RJ. Oczywiście podczas pobytu na stacji z automatycznym Dr widzimy inne pociągi graczy którzy tam zaczynają lub przez ta scenerie przejadają.
Co by to dalo ?.
Większa przepustowość i większą liczbę graczy online i możliwość wytyczania realnych szlaków przez nieliczne ale istniejące realne stacje. Mnie osobiście marzy się żeby kiedyś móc przejechać sobie trasę z Kr do Gdańska po "realnej " trasie an tyle ile pozwala TD2. I jeśli takie stacje powstaną.

Wiadomo iż cześć graczy lubi być Dr i czapki z głów dla nich bo bycie Dr jest strasznie stresogenne i nie wdzięczne gdyż każdy inny gracz tylko stara się ponaglać Dr żeby go wypościł :). A i obsługa tych wszystkich semaforów i zwrotnic po mimo oglądnięcia filmu na YT to dla mnie dalej czarna magia.

Pozdrawiam serdecznie
Bartek

Offline ED161

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 63
  • ED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezes
  • Distance Travelled: 3524km
  • Trains Routed: 800
Odp: Stacje ON i OFF
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwiecień 2017, 21:57:40 »
O! widzę że kolega też z branży lotniczej :)

Powiem tyle: O ile w P3D i sieci Vatsim latanie na unicomie jest rzeczą normalną i nawet gdy nie ma kontroli widzimy inne samoloty,tak w TeDeku bez sensu byłoby to że AI układa nam rozkłady i sama ustawia przebiegi itp. od tego mamy MaSzyne. Dochodzi sprawa blokad. Gdy mówimy o jednotorze to raczej AI nie spyta nas czy dla pociągu xxx droga wolna,cały fun polega na tym żeby w TD2 jazda była cały czas online z pełną obstawą.
Projekt "Siódemka" - 15%
Mińsk Mazowiecki - 55%

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 18
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • ES64U
  • Distance Travelled: 1299km
  • Trains Routed: 122
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwiecień 2017, 22:05:30 »
Dobry pomysł. Według mnie nie powinno byc tak, że jal nie ma dyżurnego to sobie nie przejade przez stacje. Fajnie by było jakby nie było tak, że raz jedziemy i z Tomaszowa nagle jestesmy w Karszynku, a raz w Łęgach. Jakby train driver miał swoją "mapę" to jeździło by sie przyjemnie i realnie.
Warszawa Lisków - Układ torowy: 5%

Offline QazMati

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 146
  • QazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezes
  • Kocham burze <3
  • Distance Travelled: 636km
  • Trains Routed: 1074
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwiecień 2017, 22:16:32 »
Dobry pomysł. Według mnie nie powinno byc tak, że jal nie ma dyżurnego to sobie nie przejade przez stacje. Fajnie by było jakby nie było tak, że raz jedziemy i z Tomaszowa nagle jestesmy w Karszynku, a raz w Łęgach. Jakby train driver miał swoją "mapę" to jeździło by sie przyjemnie i realnie.

A ja się z tym nie zgodzę po części.
To tak naprawdę wszystko zależy od dyżurnych. Gdyby TD miał swoją stale określoną mapę to musiałyby funkcjonować tylko te stacje, które są położone obok siebie. A wiadomo - nie każdy dyżurny chce/potrafi dyżurować na danej scenerii. Tutaj właśnie przydałby się tipp z automatycznym dyżurnym, który przepuszczałby przez stację. Problem nadal z blokadami, postojami itd.. podejrzewam, że to jest bardzo trudne do zrobienia.
Dlatego opuszczanie dyżurnych podczas gdy mają oni aktywne rozkłady jazdy - to szczyt chamstwa, powinno to być bardziej konekwentnie karane. Tylko Ci ze stabilnym łączem powinni móc dyżurować. Wiadomo, zdarzyć się może każdemu ale bez przesady.

Ogólnie pomysł dobry lecz logowanie winno następować tylko na stacje z tymi realnymi dyżurnymi, przejazdy przez automatycznych jak najbardziej na tak. I tak naprawdę mechanik może ułożyć sobie rozkład jazdy, wystarczy poprosić dyżurnego, powiedzieć skąd dokąd i przez jakie stacje ;) I mogę tutaj powiedzieć w imieniu swoim jak i innych dyżurnych, że wystarczy trochę kultury, wyrozumiałości w godzinach szczytu i rozkład jazdy otrzymacie.

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 68
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
  • Distance Travelled: 761km
  • Trains Routed: 578
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwiecień 2017, 23:11:15 »
Zgadzamsię z Lisiczkiem, że powinna być TeDekowa "mapa". Dużo się traci na realiźmnie gdy raz dany szlak prowadzi w jedno, a raz w drugie miejsce. Ale zdaje sobie sprawę, że zorganizowanie tego jest raczej niemożliwe  :-[ A co broni automatycznym dyżurnym pytać o szlak? prosty skrypt i gotowe.
Jeszcze możnaby zrobić tak, żeby na realnych stacjach, gdy sąsiednia stacja jest online zostały ze sobą "sklejone". by np z Żor do Orzesza pociągi jeździły tylko i wyłącznie szlakiem Or/Z. I do tego by inne stacje nie mogły na ten szlak nic dawać. W ten sposób chociaż te realne stacje na czas gdy są dostępne były na sztywno ustawione. Mam nadzieje że idzie zrozumieć co mam na myśli :D

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 109
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1826km
  • Trains Routed: 783
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2017, 00:56:40 »
Ale zaraz zaraz, po co wyważać otwarte drzwi?

Jeśli chcesz startować na sceneriach offline i przemierzać mapy według własnych upodobań, to od tego są scenariusze. Układasz sobie takowy i jedziesz niezależnie do tego, czy ktoś akurat tę scenerię obsadza, czy nie.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Aseru

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • Aseru zwrotniczyAseru zwrotniczyAseru zwrotniczy
  • Byle do Piątku
  • Distance Travelled: 1856km
  • Trains Routed: 215
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Kwiecień 2017, 10:05:31 »
Od połączenia na stałe scenerii była sesja. Nowa wersja powstała, a kwestia sesji nie została jeszcze poruszona.

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 187
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Kwiecień 2017, 14:09:36 »
Dodam tylko, ze w.g. statystyk matka "mapa" stacji w Tedeku zmienia się średnio co 8 minut !
Tzn, że co 8 min jakaś stacja dochodzi/odchodzi/zmienia status na NK/dostępne itd.
Dlatego sztywno ułożony schemat stacji nie ma u nas szans zafunkcjonować poza umówionymi przypadkami które obsłuży SWDR2

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 79
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwiecień 2017, 22:59:59 »
Nie wiem czy tak to będzie wyglądać w SWDR2, ale kiedyś wspominałem o tym, aby przy wpisywaniu scenerii do SWDR2, na każdy szlak dopisać scenerię sąsiednią, która w momencie, kiedy będzie online - ułoży sztywny rozkład dla każdego pociągu przez ten sąsiedni posterunek. Czyli jak mamy dwie realne stacje online - Żory i Orzesze, to rozkłady będą układane właśnie zawsze przez te stacje dwie. Jeśli któraś wypadnie z obiegu, niech układa losowo tak jak to jest teraz. Oczywiście musiałoby to też być przez nas pilnowane, aby ktoś nie trolował i nie dopisywał sobie bez zgody autorów posterunków.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2017, 07:09:07 »
[...]ale kiedyś wspominałem o tym, aby przy wpisywaniu scenerii do SWDR2, na każdy szlak dopisać scenerię sąsiednią,[...]

Nie kojarzę tej opcji jak wpisywałem stacje :)
Projekt LCS Jastrzębie - 17%
Poprawki w toku...