Autor Wątek: Pomoc dla dyżurnego na androida?  (Przeczytany 496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 68
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
  • Distance Travelled: 761km
  • Trains Routed: 578
Pomoc dla dyżurnego na androida?
« dnia: 24 Kwiecień 2017, 12:47:24 »
Witam!
Wpadłęm na pewien pomysł, ale niestety umiejętności programistycznych nie posiadam, a w szczególności w pisaniu na androida... Ale za to mam (tak myśle) dobry pomysł. O ile jest to możliwe do stworzenia...
Część z nas nie ma 2 monitorów 4k i musi na 15calach ekranu laptopa zmieścić z SWDR, SCS i TD2. Na LCSach brakuje mi stałego wglądu co się dzieje na stacji. Bo układanie przebiegu to chwila i scs szybko znika za innymi oknami. Stąd mój pomysł na: SCS Lite na telefon/tablet.
W związku z tym, że na 5 calach (akurat mój tel tyle ma ;) ) mogłoby być niewykonalne sterowanie ruchem, ale by chociaż był podgląd zajętości i ułożonych przebiegów.
I moje pytanie do ekspertów: Czy jest możliwe by to działało? Czy byłby na to popyt wśród userów? No i najważniejsze, czy znalazłby się jakiś mistrz kodu co by się podjął takiego wyzwania?

Offline titek227

• User
  • Zbanowany!
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • titek227 pracownik torowy
  • Bum :D
  • Trains Routed: 5
Odp: Pomoc dla dyżurnego na androida?
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:13:01 »
jak masz windows 10, to tak jak ja możesz sobie zrobić wirtualne pulpity tak jak ja. nie lepiej?
A ja mam akurat na telefonie Windows phone i na razie nie zamierzam kupować nowego telefonu :P
Zapracowany fan repaintów :-)

Online nitro

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 3598km
  • Trains Routed: 441
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:21:07 »
ale technologia w win10, wirtualne pulpity XD które można mieć w każdym systemie...
a Android jest bardzo popularnym systemem... więc to już nie nasz problem... ;p
NitroSWDR [INFO NA TD2] [Github]
NitroCity: trochę tego, trochę tamtego...

Offline PatrykW

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 15
  • PatrykW zwrotniczyPatrykW zwrotniczyPatrykW zwrotniczy
  • Distance Travelled: 842km
  • Trains Routed: 360
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:42:35 »
Ja obecnie korzystam z lapka 15 cal, Tabletu 10 cal i telefonu 6 cali i robię rozszerzone ekrany z tego i narazie jest to wystarczające, Nie ma konieczności pisać scs, na andka, a rozszerzenie ekranu można zrobić nawet przez przeglądarkę.

Offline KomandosKamil

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 16
  • KomandosKamil zwrotniczyKomandosKamil zwrotniczyKomandosKamil zwrotniczy
  • Hej Kappa Hej
  • Distance Travelled: 1858km
  • Trains Routed: 203
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:52:29 »
Jestem za!

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwiecień 2017, 14:12:23 »
jak masz windows 10, to tak jak ja możesz sobie zrobić wirtualne pulpity tak jak ja. nie lepiej?
A ja mam akurat na telefonie Windows phone i na razie nie zamierzam kupować nowego telefonu :P
Wirtualny pulpit nie zrobi że okno otworze poza monitorem i będzie zawsze na wierzchu.

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwiecień 2017, 14:24:15 »
Sprawa jest prosta jak budowa młota, do gier wyścigowych potrzebna jest kierownica, do latania joystick, a do komfortowej zabawy w dyżurnego ruchu dodatkowy monitor na którym mamy odpalonego SCS'a i pełny podgląd na stacje.

Do manipulacji okienkami polecam AquaSnap który jest freeware na pierwszy monitor.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2017, 14:26:24 wysłana przez shafter »

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwiecień 2017, 15:57:46 »
I mi chodzi o stworzenie możliwości by dodatkowym monitorem był telefon ;) A w czym pomoże ten Aquasnap?

Offline mentorious

• Supporter
  • *
  • Tester
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 153
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
  • Distance Travelled: 2225km
  • Trains Routed: 1714
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwiecień 2017, 16:36:28 »
I mi chodzi o stworzenie możliwości by dodatkowym monitorem był telefon ;) A w czym pomoże ten Aquasnap?

Przyklejanie sie do siebie okien i automatyczne rozmieszczanie ich na pulpicie, skalowanie i manipulacja wielkoscia i pare innych

..czyli funkcjonalnosci ktore ma kazdy system operacyjny poza Windowsem..  ;D 
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2017, 16:39:51 wysłana przez mentorious »

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwiecień 2017, 19:09:31 »
Brzmi ciekawie, tylko że ja nie mam windowsa tylko Opensusa :D ale nie jestem zbyt przekonany czy jakbym pomniejszył SCSa to by się dobrze z niego korzystało...

Offline skorakora

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • skorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowyskorakora dróżnik przejazdowy
  • Jak skończę robić pulpit to kontrolka się zapali.
    • nieudana strona...
  • Distance Travelled: 792km
  • Trains Routed: 274
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwiecień 2017, 19:19:51 »
nieee (chyba że masz tebleta) pomysł nie ma sensu, już lepiej drugi monitor
Ps: nie wiem w czym problem ja zawsze ograniam stacje na jednym monitorze, no chyba że odpalamy 3 stacje no to się nie dziw że nie możesz ogarnąć
Fizyka rigidbody - wstrzymany  Zgierz - 52% Łódź kaliska -12%    Łódź Widzew - 0%  Łódź Fabryczna - 3% Studzionki - 0% Projekt ŁKA 2.5%
Projekty idą... idą powoli ale idą (brak czasu)...

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 104
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1734km
  • Trains Routed: 783
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwiecień 2017, 19:35:51 »
Szczerze? Myślałem, że gra na dwa ekrany będzie sprawniejsza - a stwierdzam, że tradycyjne przeskakiwanie między oknami jest wygodniejsze. Może to tylko subiektywne odczucie, ale jednak nie warto zbytnio kombinować ;)
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Simonat

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 147
  • Simonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezesSimonat prezes
  • Distance Travelled: 1054km
  • Trains Routed: 1086
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwiecień 2017, 22:43:12 »
Szczerze? Myślałem, że gra na dwa ekrany będzie sprawniejsza - a stwierdzam, że tradycyjne przeskakiwanie między oknami jest wygodniejsze. Może to tylko subiektywne odczucie, ale jednak nie warto zbytnio kombinować ;)
Dyżurowanie na dwa ekrany jest bardzo wygodne szczególnie przy LCS'ach i dużych grupach postojowych i stacja rozrządowych.
Jak już mowa o appkach na androida to fajnym rozwiązaniem był by rozkład z SWDR albo kamery poglądowe z różnych miejsc na scenerii.

Offline eM8Ka

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • eM8Ka dróżnik obchodowyeM8Ka dróżnik obchodowy
  • Do zobaczenia na szlaku!
  • Distance Travelled: 1119km
  • Trains Routed: 118
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwiecień 2017, 23:55:06 »
Zgadzam się z tym co piszą shafter i UAZownik. Dodam, że dwa monitory dają większy realizm, niż tablet. Dyżurny w nastawni też jest obstawiony kilkoma ekranami, pulpitem, dźwigniami (zależnie od typu urządzeń). Ustawianie przebiegu przez kliknięcie myszką funkcjonuje w rzeczywistości, smyranie w tym celu palcem po ekranie - jeszcze nie. Niewykluczone, że kiedyś będą dyżurni z tabletami, ale na dziś tak nie jest, a symulujemy stan aktualny.  Na początku myślałem, że podgląd na stację to podstawa, odprawiłem ledwo 6 pociągów i już stwierdzam, że właściwie nie musiałoby go w ogóle być (chyba, że przy urządzeniach mechanicznych, na takiej nastawni nie siedziałem). Z nastawni i tak niewiele widać (oczywiście nie namawiam do usuwania tego widoku). Jak ktoś nie ma monitora, można próbować z telewizorem. Tyle, że telewizor i tablet to takie trochę protezy drugiego monitora.

TD na razie nie potrafi komunikować się z SCS na innej maszynie, choć działania w kierunku umożliwienia tego są prowadzone, o czym wspomniano w tym wątku: http://td2.info.pl/index.php/topic,1975.msg25595.html#msg25595
Wobec tego z ewentualnym wdrożeniem pomysłu trzeba poczekać. Komunikacja między tabletowym SCS-em, a komputerowym TD to pole do powstawania nowych problemów: a to firewall, a to wi-fi, a to źle wpisany IP, albo też "Ja nie umiem tego skonfigurować! ratónkó" itp. I będą pytania w dziale "Zgłaszanie błędów".

Zakończę trochę filozoficznie: po co angażować aż tak złożone środki techniczne do rozwiązania prostego problemu? Te środki techniczne to pełnoprawny dodatkowy komputer w postaci tabletu (tablet to nie gadżet, a komputer właśnie), dodatkowe połączenie sieciowe, specjalistyczne oprogramowanie na tablet (SCS). To samo można zrealizować dwoma stykami elektrycznymi pod klawiszami Alt i Tab (Alt+Tab do przełączania okien). Monitor jest rozwiązaniem prostszym i skuteczniejszym (większy ekran). Z drugiej strony powszechność tabletów i telefonów jest faktem.

Natomiast rozkład, ale sam rozkład, z SWDR na tablet to dobry pomysł. W świetle moich rozważań tablet byłby odpowiednikiem kartki papieru z wydrukiem rozkładu.

PS.
SCS Szymakowszczyznic wchodzi spokojnie na 13''.
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2017, 23:59:57 wysłana przez eM8Ka »

Online nitro

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 62
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 3598km
  • Trains Routed: 441
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Kwiecień 2017, 01:11:36 »
Szczerze jakoś mi się nie widzi ten SCS Lite, bo wtedy trzeba będzie jeszcze bardziej przeskakiwać między ekranami SCS.

Ale rozkład jazdy z SWDR to dobry pomysł. Zrobić stronę, gdzie się wybiera miasto z którego chcemy podpatrzeć rozkład w postaci tabelki takiej samej jak na SWDR, i która np. co 10 sek. się odświeża (jquery ajax). Do tego CSS, gdzie była właściwość odnośnie skalowania liter w zależności od rozdzielczości i mamy piękną stronę poglądową z SWDR na tablety, komórki, PC ;)
NitroSWDR [INFO NA TD2] [Github]
NitroCity: trochę tego, trochę tamtego...