Autor Wątek: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY  (Przeczytany 20761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aderian94

  • Sponsor
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Siła reputacji: 77
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System Głogów
    • Heaven Of System
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #45 dnia: 29 Czerwca 2017, 23:12:21 »
Do mnie sie nie odezwali nawet. Moze dlatego, ze nie jestem bezrobotny? Na kurs mnie stac, wiec nawet odplatnie bym u nich zrobil. Jesli nie sa zainteresowani, to nie.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwca 2017, 23:40:55 wysłana przez Aderian94 »
Na PKP PLK S.A. od października 2017
Heaven Of System

Offline Ryszard-san

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 513
  • Siła reputacji: 348
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Czerwca 2017, 13:52:53 »
Kurs zrob prywatnie i potem sie zglos to wezma z pocalowaniem d... ;) tylko lepiej dogadac sie z prywaciarzem lepiej placa
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:41:22 »
Podpisuję się pod tym co mówi Ensifer, nie będę wykładał kasy i tracił prywatnego czasu, to zadanie przewoźnika żeby wyszkolić pracownika do wykonywania tego specyficznego zawodu.

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:49:19 »
Witamy w zyciu. I nie ma sensu kierowac rozszczen w strone przewoznika, bo zadaniem IC nie jest ukladanie zycia mikolom. Nikomu łaski nie robicie i zadna mamusia za raczke prowadzic Was na etat nie bedzie. No offence, po prostu sprawy tak sie maja we wszystkich sferach zycia. Im szybciej sobie uswiadomicie tym lepiej dla Was :)

A kto byl zdeterminowany i wybral taka, a nie inna droge, ten sobie zostal.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwca 2017, 15:52:51 wysłana przez mentorious »

Offline _Marcin

  • Weteran
  • Wiadomości: 119
  • Siła reputacji: 49
  • _Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor
  • Elektryk/Ustawiacz Koleje Dolnośląskie S.A.
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:50:44 »
Podpisuję się pod tym co mówi Ensifer, nie będę wykładał kasy i tracił prywatnego czasu, to zadanie przewoźnika żeby wyszkolić pracownika do wykonywania tego specyficznego zawodu.

Takie gadanie głupie. To powiedz mi jak kierowcą ciężarówki chcesz zostać to firma ma ci prawo jazdy sama ma zrobić tak. Panowie albo się coś w życiu chcę robić albo nie proste.
Prądy błądzące, wirowe, zwarciowe....

Offline ISEDR_GCA

  • Sponsor
  • Weteran
  • Zasłużony
  • Grupa III
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Siła reputacji: 664
  • ISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezesISEDR_GCA prezes
  • WARS S.A. Oddział Północ
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Czerwca 2017, 15:59:19 »
Za 2 lata Intercity będzie odsyłać połowę, jak nie więcej swoich maszynistów na emeryturę. Zawsze można wtedy spróbować się do nich zgłosić.

Offline zaopatrzony

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Siła reputacji: 243
  • zaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezeszaopatrzony prezes
  • Szanuj mnie a też będziesz szanowany.
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Czerwca 2017, 16:25:10 »
Za 2 lata to ja maturę będę pisał. Ale to dobrze bo to będzie dla mnie lepszy czas aby sobie jakiejś pracy na kolei szukać.
I'm a master of this disaster.

Offline gravition

  • Weteran
  • Wiadomości: 324
  • Siła reputacji: 65
  • gravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezesgravition prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Czerwca 2017, 16:34:42 »
"To nie takie proste", "tak to już w życiu jest", "sprawy tak się mają wszystkich sferach życia"
jeżeli wy się godzicie na takie warunki no to ja nie mam pytań. Nie oczekuję, że będzie mnie mamusia na etat prowadziła za rączkę, oczekuję, że zatrudniając mnie na maszynistę stażystę przewoźnik zapłaci za to cholerne szkolenie tak jak było dotychczas, a nie kombinacje sracje. Co to w ogóle za argument, że bo na ciężarówki też trzeba wywalić kasę żeby nimi jeździć. I to wg was jest normalne? Bo dla mnie nie jest. A dlaczego tak jest? Bo znajdują się osoby, które się na coś takiego godzą. Tak samo tutaj widzą, że ludzie godzą się na przerzucanie coraz większych kosztów na pracownika, niedługo świadectwo maszynisty też we własnym zakresie trzeba będzie robić jak tak dalej pójdzie i co, też powiecie "takie życie, trzeba się z tym pogodzić"? Puknijta się w łeb.

Offline Matocc

  • Weteran
  • Wiadomości: 2
  • Siła reputacji: 7
  • Matocc pracownik torowy
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Czerwca 2017, 16:47:03 »
W Gdyni W Zakładach  Przewozów Regionalnych aka POLREGIO mają dwa miejsca dla konduktorów.

Offline Ryszard-san

  • Zasłużony
  • Pioneer
  • *
  • Weteran
  • Wiadomości: 513
  • Siła reputacji: 348
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Czerwca 2017, 16:55:18 »
Za 2 lata to PKP IC pewnie nie bedzie istniec ;), z takim podejsciem jak maja do pasazerow i pracownikow. Mlodzi maszynisci (po licencji) zaczynaja uciekac jak szczury z tonacego statku. Tymbardziej ze prywaciarze sa gotowi nawet zaplacic lojalki takiemu maszyniscie.
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Czerwca 2017, 16:56:45 »
Każdy przewoźnik ma swoje wymagania co do kandydatów, ma swoją procedurę szkoleń. Można prywatnie, we własnym zakresie zrobić licencję, można też jako zarejestrowany bezrobotny w UP starać się o dofinansowanie takiego kursu. Natomiast po ukończeniu prywatnie kursu nie ma gwarancji zatrudnienia. Może być również taka sytuacja, iż przewoźnik organizuje szkolenia od razu zatrudniając "młodego" na zasadzie "promesy", że po ukończeniu kursu na licencję, kontynuuje szkolenie na świadectwo już u przewoźnika.

Niestety, kiedyś było inaczej, ale Unia narzuca takie standardy i takie są dzisiejsze realia. Jeśli chce się dążyć do takiego stanowiska, iść w tym kierunku zawodowym, trzeba się do tych realiów dostosować. Żadna gównoburza nic w tym temacie nie zmieni.
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline Marcin_S

  • Zarząd
  • Global Moderator
  • Developer
  • Weteran
  • Konstruktor
  • Sponsor
  • Grupa VIII
  • *
  • Wiadomości: 474
  • Siła reputacji: 372
  • Marcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezesMarcin_S prezes
  • Albo ja ją. Albo ona mnie..
    • Domowy symulator EU07
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Czerwca 2017, 17:13:47 »
No to trzymam kciuki, zmień ten świat na lepsze.
Autoryzacje: EU06, EU07(4E,303E,303Eb), ET41, ET42, ET22(201E,201El), SM42(6D, 6Dg), SP42, SM48/TEM2, ST44, ST44/M62Ko, ST48.

- PKP Cargo S.A. ZT Warszawa Odolany -

Offline _Marcin

  • Weteran
  • Wiadomości: 119
  • Siła reputacji: 49
  • _Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor_Marcin dyspozytor
  • Elektryk/Ustawiacz Koleje Dolnośląskie S.A.
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Czerwca 2017, 17:57:58 »
Nie rozumiem wcale tej dyskusji. Jakby InterCity było jedyną spółką kolejową w Polsce. Proszę bardzo jak komuś się nie podoba IC, to tutaj ma listę licencjonowanych przewoźników kolejowych w Polsce: https://www.utk.gov.pl/pl/rejestry/licencjonowani-przewozn/11401,Wykaz-licencjonowanych-przewoznikow-kolejowych.html Do wyboru do koloru.
Prądy błądzące, wirowe, zwarciowe....

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #58 dnia: 04 Lipca 2017, 16:11:07 »
Trudno się równa do poziomu rynsztoku, jaki ta firma prezentuje. Nie godzę się na podobne praktyki i jakoś przeżyję, jeśli nie będę mógł pracować w wymarzonym zawodzie. Równie dobrze można powiedzieć, że 14-godzinny dzień pracy to są obecne realia i "żadna gównoburza tego nie zmieni". Z takim podejściem trudno rozwinąć skrzydła, ponieważ zakłada on, że realia to stała. Jest to nieprawda i proszę nie siać fermentu.

I znowu musialbym napisac "brawo chlopcze, witamy w zyciu". To moze zerknijmy jak to wyglada gdzie indziej, skoro IC takie zle - w Niemczech,Holandii i innych krajach, ktore opiera sie na systemie podwojnego ksztalcenia, zeby zostac maszynista masz dwie opcje:

a) 3,5 roku tzw. Ausbildungu (troche inny system ksztalcenia), gdzie uczeszczasz do zakladow na pelny etat 8h i szkoly partnerskiej DB. zarobki przez niemal 4 lata siegaja od 1/5 do niespelna 1/3 brutto tego, co mozesz zarobic po niej, ogolnie dosc kiepsko, 4 lata siedzenia na garnuszku rodzicow. I przewoznik decyduje o tym, co bedziesz robil, bo ksztalcenie jest dosyc ogolne i po nim i tak musisz jeszcze wyjezdzic pewien czas za stosunkowo niskie stawki, pomijajac inne papierki.

b) licencja oscylujaca wokol 5000-8500€, na ktora w dodatku potrzebujesz pieczatki z odpowiednika UTK (EVU) i zainteresowanego przewoznika u ktorego bedziesz ksztalcil sie dalej przez 0,5-1 roku za oczywiscie najnizsza mozliwa stawke, za ktora dosc ciezko sie utrzymac.

c) kurs z urzedu pracy, jezeli masz juz jakis zawod, po wyrazeniu zgody przez urzednika, EVU i przewoznika oraz spelnia kryteria, tj. jezeli faktycznie nie ma zadnej alternatywy. Dosc naginalne prawo.

A prywaciarze, jak wszedzie, szukaja gotowych, wyszkolonych osob z min. paroma latami pracy.

Cudze chwalicie, swego nie znacie.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2017, 16:12:55 wysłana przez mentorious »

Offline Masert

  • User
  • Wiadomości: 0
  • Siła reputacji: 1
  • Masert pracownik torowy
Odp: Szkolenie na licencję maszynisty PKP INTERCITY
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Grudnia 2017, 12:24:07 »
Witam,

Pracuje na kolei i wiem, że PKP Cargo Service szukają maszynistów. Głównie to Śląsk, ale jest też Warszawa, tutaj znajdziesz szczegóły i wymagania https://pkpcs.pl/kariera.html