Autor Wątek: Edytor sceneri i Google Maps  (Przeczytany 313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • Bartolo pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2156km
Edytor sceneri i Google Maps
« dnia: 25 Kwiecień 2017, 13:47:02 »
Witam.
Przeczytałem to co moglem na forum i niestety dalej nie kumam jak obsłużyć edytor i jak dodać zeskanowany obraz z Google map za pomocą programu Google Map Importer.
Nie istnieje żaden film poglądowy na YT niestety.
Nie wiem w jakim przybliżeniu skanować teren, i czy mam wklejać po jednym kwadracie czy mogę więcej.
Wziąłem na warsztat stacje Główną w Kołobrzegu. W załączniku dodam to co zrobiłem.
Nie ma żadnej możliwości wklejenia tego do edytora bo gdy próbuje robi się wielki kwadrat biały i nic nie widać. Ktoś wcześniej już opisywał taka sytuacje ale nie znam rozwiązania jej.
Nie mam pojęcia jak przesuwać wygenerowane punkty łączenia z innymi sceneriami czy w ogóle da się je przesuwać, jak powiększyć zielona mapę terenu jeśli zeskanowany prostokąt wychodzi poza jej obrys, itp.

Ogólnie czy ktoś ze znawców tematu mógł by zrobić taki tutorial dla początkujących krok po kroku co i jak się wkleja i dodaje. Co oznaczają poszczególne ikonki w górnym menu.  Nigdy wcześniej nie robiłem żadnej scenerii jest to mój debiut ale muszę chociaż znać co ten edytor potrafi i jak się z niego korzysta.

Pozdrawiam
Bartek

P.S
Niestety nie jestem wstanie załączyć. Kolo.jpg nawet po spakowaniu rar wazy 9500 kb. :) Zaczynam rozumieć ze chyba zbyt duży ten teren.
Kołobrzeg zeskanowałem za jednym razem od peronów aż po lokomotywownie mniej więcej jakieś 2000 m scenerii.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2225km
  • Trains Routed: 327
Odp: Edytor sceneri i Google Maps
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Kwiecień 2017, 18:59:29 »
Jeśli masz biały kwadrat to musi być coś nie tak z plikiem .jpg sprawdz czy coś w ogóle się w nim znajduje, wygeneruj jeszcze raz pliki.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/20 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Kwiecień 2017, 19:13:30 »
Cześć .
Na podglądzie pliku widać to co zeskanowałem. W edytorze tylko biały prostokąt.

Przeglądam zasoby internety i natrafiłem na program Rainsted i ze można go wykorzystać w edytorze TD2 . Na razie oglądam jak się to robi.
Co sadzisz o tej możliwości czyli edycja przez program Rainsted i jakie są plusy a jakie minusy.

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 59
  • greg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektorgreg86 dyrektor
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Kwiecień 2017, 19:26:36 »
IMO Rainsted jest bardziej skomplikowany niż GMI. ;)
Projekt LCS Jastrzębie - 16%
Poprawki w toku...

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Kwiecień 2017, 19:32:09 »
Jak na razie jedyny problem to jak wygenerować plik td2 z tego co ściągnę z Rainsted ???

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 216
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
  • Distance Travelled: 4631km
  • Trains Routed: 3285
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Kwiecień 2017, 19:37:58 »
Kolega ma wogole pliki td3 przygotowane sam jpg to nie wszytsko  Ja mam obcykane przygotywanie tych podkladow na bazie Rainsted mmoge pomoc jesli powiesz jaka stacja ile szlaku do tego (moze byc PW)i beda w miare przyzwoitej jakosci te podklady.  Samego ulozenia w edytorze raczej ze wzgledu na problemy ze sprzetem ci nie zaoferuje ale to nie jest ciezkie tylko zajmuje troche czasu bo te kwadraty maja 100 na 100m, Samej budowy mapy  w  Rainsted  i eksportu do td niepolecam (poczatkujacym) :D
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień 2017, 19:46:51 wysłana przez Matz32 »
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 43,34%(xd)
Tory 97% Siec Trakcyjna 83% Otoczenie 12%
LCS Pyry 5%Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 15%

Offline Radmorek

• Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • Radmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowyRadmorek dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 507km
  • Trains Routed: 249
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Kwiecień 2017, 19:41:04 »
Cześć .
Na podglądzie pliku widać to co zeskanowałem. W edytorze tylko biały prostokąt.

Przeglądam zasoby internety i natrafiłem na program Rainsted i ze można go wykorzystać w edytorze TD2 . Na razie oglądam jak się to robi.
Co sadzisz o tej możliwości czyli edycja przez program Rainsted i jakie są plusy a jakie minusy.
Rainsted znacząco i wielokrotnie zwiększa realizm tworzonych tras, można odwzorować z łatwością tory do kilkunastu centymetrów, a jak ktoś się postara to i do centymetra. Dodatkowo sam oblicza i tworzy przechyłki, krzywe przejściowe (ciekawe ile osób u nas w ogóle wie co to są krzywe przejściowe...) oraz pozwala stosunkowo łatwo tworzyć profil pionowy (ponawiam pytanie ile osób wie co to jest; profil pionowy można nakładać na już istniejące tory co znacząco ułatwia tworzenie trasy). W przyszłości umożliwi półautomatyczne dodawanie hektometru i dodawanie dróg.
Dużym minusem jest zagmatwana obsługa którą trzeba rozgryźć samemu albo kontaktując się z twórcą Ra, ale coś za coś.

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Kwiecień 2017, 21:19:23 »
Dobra poszło tym Google Map Instalator. Mam to co zeskanowałem na mojej mapie. Teraz problem z samym edytorem. Punkty łączące z innymi sceneriami nie są w tych miejscach które bym chciał czy da się je przemieścić i czy aby zacząć robić tory pierwsze muszę pociągnąć od któregoś z punktów ?.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2225km
  • Trains Routed: 327
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Kwiecień 2017, 09:15:27 »
Szlaki możesz usunąć i wstawić gdzie chcesz, tor z niebieska kropka odpowiada za szlaki, jesli masz juz tory ułożone do miejsca gdzie kończy sie twoja sceneria to klikasz na ten tor z niebieska kropka w zakładkach i poprostu sklejasz je z pozostałymi torami.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/20 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • hulek dróżnik obchodowyhulek dróżnik obchodowy
  • Mistrz edytora :D, psycholog, mediator, realista.
  • Distance Travelled: 860km
  • Trains Routed: 136
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Kwiecień 2017, 11:45:10 »
Poszczegolne biale znaczki maja rysunek i ten rysunek odzwierciedla co znajdzesz w dajek zaklade.
Pracuje nad szkicem fikcyjnego wezla :D
Odważni są zawsze uparci.  ~ Paulo Coelho

Offline Bartolo

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Kwiecień 2017, 22:06:46 »
Dziubie powoli ta scenerie. Ale mam pewne problemy. Zniknęła mi zielona przestrzeń pod zdjęciem przez przypadek pewnie usunąłem. W edytorze nie ma przycisku cofnij?. Nie mogę nic zrobić poza terenem ze scanu. Walczę z drogami a dokładnie jak zrobić zakręt z drogi, bo czasem mi wyjdzie ale zawsze nie w ta stronę co chce :(. Ogólnie dramat z tym edytorem. Po 7 godz. mam dość.
A po drugie jak podnosić teren albo przestrzeń pod budynkiem, zrobić łąkę, dodać trakcje do szlaku, itp.
I tak bardzo dziękuje za zainteresowanie postem i porady :)

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 216
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
  • Distance Travelled: 4631km
  • Trains Routed: 3285
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Kwiecień 2017, 22:14:42 »
To sa podstawy ktore idzie sie domyslic po symbolach i metoda prob i bledow...nikt tu takich podstaw nie bezdie pisac wiekszosc musiala dojsc sama  :-X Myslalem sam o jakims poradniku ale ciezko sie zabrac tym bardziej ze niektore rzeczy sie zmieniaja  od czasu do czasu  8) ::)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2017, 22:16:57 wysłana przez Matz32 »
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 43,34%(xd)
Tory 97% Siec Trakcyjna 83% Otoczenie 12%
LCS Pyry 5%Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 15%