Autor Wątek: Wyzwanie  (Przeczytany 1217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 167
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
  • Distance Travelled: 10175km
  • Trains Routed: 1265
Wyzwanie
« dnia: 27 Kwiecień 2017, 16:58:36 »
W innym wątku narodził się pomysł "Pokazania prawdziwej pracy kolei" dla tych co myślą o pracy maszynisty.

Proponuje Wyzwanie, kto chętny wpisywać się na listę:

Przede wszystkim potrzeba ze 2-3 DR którzy siądą na stację na 10 h - proponuje od 10-22 lub 09-21 - Obecność na TS Obowiązkowa - Podawać stację obsługiwaną.

No i mechaników którzy podejmą się wyzwania czyli 8h za kieratem - Podawać skład.

Ustalamy że mechanik może zmienić skład 1 x w trakcie tych 8h.

Wyzwanie polega na tym, że mechanik będzie kursował między stacjami - które dołączą się do zabawy (wyrażą obecność przez te 10h) - ciągle czyli przyjazd do końcowej, nowy rj i dalej  w trasę i tak przez 8h. (poznacie smak pracy jako maszynista - on nie może powiedzieć mam dość po 2 h i zamknąć loka)

Podawać też proszę przykładowe terminy (najlepiej sobota/niedziela) dotyczy DR.

Po zebraniu jakiejś partii informacji. Podam bardziej szczegółowe info w tym poscie.

Ps. Jakieś odpowiedzi noszące znamiona nabijania postów lub nic nie wnoszące do dyskusji będą lądować w koszu.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2017, 17:04:19 wysłana przez Ryszard-san »
EU06-18;gags;gags;120a;120a;609a

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 36
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
Odp: Wyzwanie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:03:12 »
No to się piszę na Towarka. Zobaczymy ile ujadę :D. Mi najlepiej pasuje sobota.
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Ryszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezesRyszard-san prezes
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:05:14 »
Ja się deklaruję na Sobotę jako DR LCS TOMASZÓW

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 37
  • gravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrz
  • Distance Travelled: 3086km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:08:13 »
Deklaruję swoją służbę jako maszynista pociągów pasażerskich w składzie lokomotywa EU07+wagony 111A i 112A, potem pomyślę jaki skład ułożyć.
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2017, 17:10:03 wysłana przez gravition »
KW Poznań

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 141
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 4313km
  • Trains Routed: 1768
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:10:38 »
1 lub 3 maja 12 godzin jako dr, przy czym TS nie jest dla mnie obowiązkowy.

Online TowarowyPL

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 45
  • TowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytorTowarowyPL dyspozytor
  • 3152 EIC Tatry
  • Distance Travelled: 908km
  • Trains Routed: 386
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:12:45 »
Sobota lub piątek,Pośpiech Na  IC EU07,a zestawienie to chyba na EIC Sobieski będzie

Online shafter

• Tester
  • Developer
  • Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 188
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5144km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:13:47 »
Jezdzilem kiedys 7h na live wiec phi ;)

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 36
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:28:11 »
Ja też osobiście chciałbym przedstawić moje kilka sugestii/propozycji.

1. Skoro już mamy tak bawić się na całego to proponuje takie coś. Powiedzmy, że na LCS Tomaszów odbieramy skład czy to samym lokiem się respimy i dyżurny podstawia skład czy jest on już gotowy to po wyjeżdżeniu tam dajmy 4 godz. To zrobić też przerwę tak jak to jest normalnie w realu. (Ma być czuć smak maszynisty, także jak symulujemy to symulujemy na całego.). Jeżeli zaczynaliśmy w Tomaszowie to i kończymy w Tomaszowie. Tak, żeby się w tych 12 godz. pracy zmieścić. Bo później trza z dyspozytorem zagadać :P lub jakim innym składem wracać. (Ale to odpada bo Symulatora pasażera to jeszcze w TD2 nie ma xD).

2. Kolejna moja propozycja to taka, że jak się respimy to nie dawaj dyżurny RJ i odjazd od razu. Tylko na spokojnie najpierw oględziny składu. Potem próba hamulca uproszczona czy to szczegółowa. Podstawienie się w perony i tam oczekiwanie na odjazd. (Tak wiem pominąłem przywitanie z drużyną konduktorską, ale takiej w TD jeszcze nie ma :D).

3. Chciałbym, żeby też dyżurni byli skomunikowani na TS, a nie jakieś mówienie, że nie mogę czy mnie to nie dotyczy. Komunikacja to podstawa.

PS: Wiem, post trochę rakotwórczy. Był wątek o licencji to jak chcemy poczuć klimat tej jazdy to trochę wyobraźni potrzeba. Praca maszynisty to nie tylko jazda.
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Offline Ryszard-san

• Global Moderator
  • Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:33:54 »
Przerw w realu też nie zawsze masz, oczywiście próba po podstawieniu składu to dobry pomysł. Towar wiadomo czasami jedzie, czasami stoi. Często masz na towarach tak że podmieniają się w biegu na pociąg zwrotny. Np. Jedzie ze stacji X do Y ma na to 8h w połowie spotyka pociąg który jedzie z Y do X. Pierwszy mech jest z X drugi z Y i się wymieniają pociągami aby wrócić do swojej miejscowości. Na pośpiechach czasami masz 5-10 minut na zmianę pociągu w peronie.

Na razie zbieramy chętnych (zwłaszcza DR). Będzie to coś w rodzaju mini sesji - szczegóły ustali się jak będzie więcej DR zdeklarowanych. Co do TS to wyraźnie napisałem obecność obowiązkowa DR. Prawdopodobnie aby było realniej (zależy ile stacji będzie to się ustali konkretne kanały radiowe dla konkretnych stacji aby było realniej)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2017, 17:39:28 wysłana przez Ryszard-san »

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 17
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 13208km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:33:59 »
28,29.04 02,03.05.
EU07+7 wag IC. Obawiam się że przy stanie zbugowania niektórych stacji i ogólnie TDka, plus do tego ze dwie mapy obsługiwane przez tzw. trolli , będą częste krasze i opuszczenia rozgrywki, ale pisze się jak najbardziej.

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 141
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 4313km
  • Trains Routed: 1768
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:34:32 »
Jest czat w grze i działa on bardzo dobrze, dlatego TS3 to jedynie dodatkowe narzędzie. Można z niego korzystać, ale też nie jest to obowiązek. Dyżurni, zwłaszcza obeznani już nieco z symulatorem, doskonale radzą sobie bez niego - wystarczy sprawna obsługa blokady oraz informowanie o odjazdach poc.

Offline MeGusta

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 92
  • MeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezesMeGusta prezes
  • A ninja is seen, only when he wants to be seen.
    • Mój Kanał na Youtube.
  • Distance Travelled: 2662km
  • Trains Routed: 660
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:34:52 »
Ja się w sumie mogę zapisać ale jeszcze nie na 100% bo możliwe że mi coś w sobotę wyskoczy ważnego. Ale można mnie wpisać jako dyżurny ruchu w Wejherowie Zakładowie to będzie +/-1 stacja. Jak coś to jeszcze dam znać na PW

A enisfer, nie mając TSa niszczysz realizm komunikacji a że to ma być jak w rzeczywistości to uważam że ten kto nie chce być na TSie nie powinien brać udziału. (Nie bez powodu jest napisane że TS jest obowiązkowy)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2017, 17:39:35 wysłana przez MeGusta »
Pozdrawiam serdecznie
Karol K. (Meguś) ;)

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 348
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4695km
  • Trains Routed: 4352
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Kwiecień 2017, 17:55:36 »
Ja oczywiscie moge zaoferowac swoje uslugi jako DR  :P Najlepiej Sobota 10h-22h na Stacji Mrozy  (R4) lub bo nie ktorzy  maja jakies ale do nich na stacji Zory 8) Na obu moga  zaczynac konczyc mechanicy na towarach :D
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 44%
Tory 97% Siec Trakcyjna 85% Otoczenie 16%
LCS Pyry 5% Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 16%

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 28
  • Shifter nastawniczyShifter nastawniczyShifter nastawniczyShifter nastawniczyShifter nastawniczy
  • Dystans do siebie przede wszystkim!
  • Distance Travelled: 3184km
  • Trains Routed: 286
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Kwiecień 2017, 18:30:45 »
No ja mogę, również w sobotę. :P

//co mogę?

//edit No pojeździć. :D
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2017, 19:12:25 wysłana przez Shifter »
Shifter S.A - Kompleksowe zmuszanie do mycia garów, ponieważ prezesowi nie chce się ich zmywać. :D

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 65
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3102km
  • Trains Routed: 1039
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Kwiecień 2017, 18:56:13 »
Wstepnie tez sie pisze, ale na DR Modernika. Sprobowalbym na maszyniste, ale niestety crashe przy wjazdach zabijaja realizm i dla mnie to by sensu i realnosci nie mialo. Najbardziej by mi odpowiadaly niedziela, wtorek lub sroda, ale postaram sie dostosowac. Bedzie jakis schemat polaczen?
Heaven Of System