Autor Wątek: SCS i dziwne przebiegi  (Przeczytany 653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 69
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
  • Distance Travelled: 2533km
  • Trains Routed: 397
SCS i dziwne przebiegi
« dnia: 02 Maj 2017, 18:32:22 »
Witajcie, jest jakiś sposób aby zapobiec podawania przebiegów takich jak na screenie (załącznik)? Chodzi mi o to że scs podaje tak jakby na około zamiast po prostu puścić prosto.
Węzeł Łazowski - Prace wstrzymane, sceneria będzie budowana od nowa.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3179km
  • Trains Routed: 1068
Odp: SCS i dziwne przebiegi
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2017, 19:36:26 »
Myślę, że można ustawić wariant przebiegu w SCS.
Heaven Of System

Offline greg86

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 65
  • greg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezesgreg86 prezes
  • SJZ
  • Distance Travelled: 2196km
  • Trains Routed: 297
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Maj 2017, 20:10:48 »
Dokładnie, w zakładce ustawienia wprowadź przebieg wariantowy.

Tm8 Tm19 205
Projekt LCS Jastrzębie - 20%
Poprawki w toku...

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2017, 14:39:42 »
Witam ponownie, dzisiaj znowu mam podobny problem do tego jaki opisywałem wcześniej, lecz nie mam żadnej zwrotnicy by poprowadzić wariant, idzie na to jakoś zaradzić? Ilustracja w załączniku.

Offline Pixel

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • Pixel pracownik torowy
  • Distance Travelled: 1599km
  • Trains Routed: 8
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2017, 15:42:55 »
Sprawdź, czy położenie zasadnicze zwrotnic masz dobrze ustawione w SCS i na scenerii. Wydaje mi się, że miałem podobny problem i dopiero ta zmiana pomogła. Próba wpisania przebiegu wariantowego nie pomagała.

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 113
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
  • Generalnie to piszę książki, teraz o Panu Buku.
  • Distance Travelled: 217km
  • Trains Routed: 1169
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2017, 16:28:20 »
To fakt, sprawdzenie położeń zasadniczych zwrotnic to pierwsza sprawa. SCS zawsze wybiera taki przebieg, w którym musi przełożyć jak najmniej zwrotnic. Na screenie w tym drugim przypadku to dziwny ten przebieg bo zielony oznacza przebieg pociągowy i podany jest od sem E a kończy się na tarczy manewrowej. Co to za cuda?
nie ma takiego Panu Buku, który wyprowadzi mnie z równowagi

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 191
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 7421km
  • Trains Routed: 2952
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2017, 17:04:41 »
ItB traktowane jest jak odstęp i tego się dalsza część przebiegu nie świeci.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2017, 20:43:39 »
To fakt, sprawdzenie położeń zasadniczych zwrotnic to pierwsza sprawa. SCS zawsze wybiera taki przebieg, w którym musi przełożyć jak najmniej zwrotnic. Na screenie w tym drugim przypadku to dziwny ten przebieg bo zielony oznacza przebieg pociągowy i podany jest od sem E a kończy się na tarczy manewrowej. Co to za cuda?
Tak jak kacper pisał ItB traktowane jest jako odstęp blokady sbl, ale zamiana kolejnosci zalatwila sprawe i teraz przebieg wyswietla się także na ItB

Dodano: 20 Sierpień 2017, 20:45:18

Sprawdź, czy położenie zasadnicze zwrotnic masz dobrze ustawione w SCS i na scenerii. Wydaje mi się, że miałem podobny problem i dopiero ta zmiana pomogła. Próba wpisania przebiegu wariantowego nie pomagała.

Nie no położenie zasadnicze zwrotnic w td jak i w scs jest dobre, zreszta gdyby bylo na odwrót to w scs był by minus a w terenie plus, chyba ze chodzi ci o coś innego.
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień 2017, 20:45:18 wysłana przez Zdebu »

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
  • trichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezestrichlor prezes
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Sierpień 2017, 20:57:50 »
Wrzuć screen pulpitu SCS bez podanych przebiegów, chce zobaczyć stan zasadniczy zwrotnic na pulpicie.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Sierpień 2017, 22:00:19 »
proszę bardzo

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2017, 23:00:26 »
Jak dla mnie to semafor, który stoi na wyjeździe przed semaforem B od strony stacji wstawiłeś samoczynny a wg mnie powinien być półsamoczynny i wtedy odcinek itB będzie podświetlony na zielono przy podaniu przebiegu.  Nie widziałęm jeszcze takiego cudu aby pierwszy semafor SBL był przed semaforem wjazdowym na posterunek patrząc od strony posterunku.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2017, 23:05:09 »
Jak dla mnie to semafor, który stoi na wyjeździe przed semaforem B od strony stacji wstawiłeś samoczynny a wg mnie powinien być półsamoczynny i wtedy odcinek itB będzie podświetlony na zielono przy podaniu przebiegu.  Nie widziałęm jeszcze takiego cudu aby pierwszy semafor SBL był przed semaforem wjazdowym na posterunek patrząc od strony posterunku.

Pisałem już ze odcinek ItB jest juz podświetlany, co do tych cudów to cudy istnieją: http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/htmlets/zawiercienew.jpg (patrz semafor 2728)

Offline trichlor

• Community Manager
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2017, 00:13:18 »
Nadal podaje takie dziwne przebiegi?

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2017, 03:29:20 »
Nadal podaje takie dziwne przebiegi?

Niestety tak, narazie zauwazyłem że problem występuje tylko przy zwrotnicach 11-14, w innych miejscach podaje normalnie, prosto.

Offline Paweł

• Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Special Guest
  • Siła reputacji: 7
  • Paweł pracownik torowy
  • Distance Travelled: 2km
  • Trains Routed: 3
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2017, 22:14:16 »
Załącz plik pulpitu, na samym screenie trudno coś sprawdzić.