Autor Wątek: Kerbal Space Program  (Przeczytany 246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2431km
  • Trains Routed: 689
Kerbal Space Program
« dnia: 06 Maj 2017, 14:25:20 »
Jako że nie tylko TD'kiem żyje człowiek, a Kerbali nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, to w tym wątku możemy opisywać swoje przygody, projekty i wspomnienia związane z symulatorem, od którego tak trudno sie nieraz oderwać. (Trudniej niż od Ziemi, a nawet Kerbina). Kerbonauci całego świata, łączcie się!
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!

Offline mikkeboss

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 2
  • mikkeboss pracownik torowy
  • Distance Travelled: 148km
  • Trains Routed: 14
Odp: Kerbal Space Program
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2017, 14:38:06 »
Nieodłącznym elementem podczas mojej gry w ksp jest wielokrotne powtarzanie startu, bo zapomniało się o czymś. Czasem to zbiornik na paliwo do RCSów, czasem baterie albo anteny. Oczywiście gdy rakieta już ma wszystkie elementy przychodzi czas na usztywnienia konstrukcji i kolejne wielokrotne próby - "czy da rade zrobić orbitę". Inną bolączką jest dokowanie :D ale tu polecę tylko "krótki stream" https://www.youtube.com/watch?v=FSI_C1qBBH0
Szkoda, że nie ma oficjalnego multi :(

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Retrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowyRetrato1989 dróżnik przejazdowy
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2017, 15:04:28 »
Dokowanie to akurat jedna z najprzyjemniejszych rzeczy. Problem pojawia sie gdy skomplikujesz manewr za bardzo nie dopasowujac wczesniej orbit i przestrzelisz. Tyle cennego lpg ulatnia sie wtedy w przestrzen kosmiczna...
NON VEXA ME ZBISCO! TU ALIQUANDO QUALES DENTES LUCIUM HABERE VIDISTI?! CEPIT ET MANUS SECATUR!

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 986km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2017, 15:17:23 »
Małe co nieco ode mnie: http://jpolski.nstrefa.pl/artur/m_ksp.php

Jeden z moich pierwszych lotów na orbitę: zbudowałem statek i lecę. Jestem ponad 70km. Podnoszę Pe. Cool, jest orbita! Hura! Ale tu pięknie! A jaki jestem zdolny!
Ok, wracamy. Zwrot do retrograde. Odpalamy silniki! I d... Paliwa zabrakło :D
Potem była misja ratunkowa, bo przecież Jeba tam nie zostawię!

Na Steamie mam 590h wylatanych + trochę bez Steama. A retrato chwalił się, że ma jeszcze więcej :)
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2017, 15:20:47 wysłana przez chudya »
Artur

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2017, 15:47:28 »
Nie wiem czy więcej, ja nie mam ze steama więc nie mam statystyk, ale gram od jakiejś wczesnej alfy. Pamiętam jak dziś pierwsze udane lądowanie na Münie. Wtedy jeszcze nie można było dokonywać zmian w stage'ach, planowania manewrów i dokowania, wiec jak ustawiłeś w edytorze, tak musiałeś lecieć, a Mün był jedynym obiektem poza Kerbinem i Solem który można było zwiedzać. Jak chyba wszyscy wiemy lądowanie na nim w odróżnieniu od Minmusa jest trudniejsze.  Udało mi się bardzo delikatnie posadzić Jeba na powierzchni, ale niestety przez nadmierną ostrożność wypaliłem za dużo paliwa. Udało mi się wznieść i zrobić orbite dookoła Müna, ale miałem za mało paliwa żeby zrobić orbitę dookoła Kerbinu i wrócić w kontrolowany sposob. Stwierdziłem ze raz kozie śmierć, może jakimś cudem się uda. Odpaliłem silniki i osiagnąłem predkość ucieczki. Planowana orbita była coraz bliżej. 500 km, 350 km, jestem już blisko. 120 km. Jjż jestem w domu. 110 km i stop. Zabrakło paliwa. Jakimś cudem moja nowa orbita przecieła się dwukrotnie z Münem i dzieki dwukrotnej asyście grawitacyjnej zmniejszyła się na tyle, że udało się wejść w atmosferę Karbinu. Dziś spaliłbym się w atmosferze lub rozerwał spadochron, ale wtedy nie trzeba się było tym jeszcze martwić.  Szcześliwie udało się wylądować w oceanie. Widząc ten manewr Scott Manley byłby ze mnie dumny. Zrobiłem Jebowi zdjęcie na powierzchni i ustawiłem je sobie potem na tapetę,  gdzie złotymi literami opisałem jego przygodę wraz z datą i godziną lądowania. Niestety tapeta przepadła podczas reinstalki windowsa. Aż sie łezka w się w oku kreci na wspomnienie tej misji.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 986km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2017, 15:55:36 »
Na Minumsie lądować jest łatwiej i trudniej. Rzeczywiście, trzeba mniej paliwa, ale na początku nie ma z czego budować i takie długie cygara mi zawsze wychodziły. I weź to posadź na Minmusie, jak się buja toto na wszystkie strony a stać nie chce, chociaż pochylenie terenu to ledwie 3-4 stopnie! :)
Ale na Flat'ach, oczywiście, problemu nie ma.
Artur

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Maj 2017, 16:00:12 »
Przewody paliwowe to zbawienie. Niestety odblokowują się dość późno, a budowanie szerokiego i niskiego lądownika zabiera też sporo miejsca. Ewentualnie keśli nie masz przewodów, to możesz dać małe zbiorniki z silnikami po bokach, do nich przymocować nóżki, a potem całość odrzucić, a na powrót wystarczy jeden zbiornik i jeden silnik.

Aż się chce wrócić. Teraz nawet Life of Boris robi filmiki z Kerbali.

Offline miszczu89-89

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • miszczu89-89 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 617km
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2017, 17:15:17 »
Ojjjj KSP :D jedyna gra po Diablo 2 ktora wciaga mnie do monitora na dluuuuugie godziny :D Teraz od tygodnia probuje wystrzelic, na EVE dosc ciezkiego satelite :( i ciagle sie nie udaje, dochodze do 20-25km i trace totalnie kontrole nad rakietami... ale poddawac sie nie bede :D w koncu mi sie uda  8) 8)

A tak po za tym panowie uzywacie modow? Ile ich macie? Ja uzywam programu ckan.exe ktory z automatu updatuje mody posiada baze wszystkich stworzonych do Kerbali i sam juz mam zainstalowanych 72 mody :P

Przepraszam za brak polskich znakow. Angielska klawiatura

Offline Retrato1989

• Community Manager
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2017, 17:35:18 »
Ja akurat na Vanilla. Oj EVE. Tyle razy tam byłem, a jeszcze nie udało się wrócić.

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj 2017, 17:36:38 »
Również zagrywałem ostro w Kerbale ale było to we wcześniejszej fazie alfa. Wszystko się robiło dużo trudniej niż teraz. Manewry to było wyzwanie a sama wersja była 32 bitowa. Ostatnio znowu się zainteresowałem tematem kerbali bo sporo zmian tam zaszło od kiedy ostatnio grałem. No ale niestety, na razie nie ma czasu biegać po Kerbinie :D
Co nie zmienia faktu, że dalej pamiętam zgon mojego pierwszego kerbala i jak bardzo mi on utkwił w pamięci, podczas misji ratunkowej [`] Kerman

A co do modów to oczywiście, w gry takiego typu gram tylko i wyłącznie z modami. Gra bez nich traci dużo ciekawych rzeczy. Ale też sporo modów za bardzo ułatwia rozgrywkę, dlatego korzystam tylko z takich co jeszcze utrudniają oraz dodają nowe elementy konstrukcyjne. Polecam Stock Visual Enhancements, Kerbal Attachment System, PlanetShine, Kerbal Engineer Redux, Distant Object Enhancement bis, Kerbal Joint Reinforcement, RCS Build, Scatterer-atmospheric scattering oraz TAC Fuel Balancer. Moja lista jest dłuższa ale te to jest absolutne minimum dla mnie.

Kiedyś na pewno wrócę do kerbali bo jest to kolejna świetna produkcja dla fanów takich simek.

Offline miszczu89-89

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj 2017, 19:05:23 »
Co do Eve to satelita komunikacyjny juz tam dawno orbituje. Bo lekki dziad i nie bylo problemow, ale z sonda to ja mam juz problem na Kerbinie. Co do ''utrudniajacych'' modow to ostatnio wgralem sobie USI Life Support... i zaczelo sie rodeo xD jedna stacja Kosmiczna orbitujaca przy Minmusie mi wymarla z glodu  :-X

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Maj 2017, 19:21:39 »
[...]Co do ''utrudniajacych'' modow to ostatnio wgralem sobie USI Life Support... i zaczelo sie rodeo xD jedna stacja Kosmiczna orbitujaca przy Minmusie mi wymarla z glodu  :-X
To jest akurat mod dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jak nowy użytkownik go wrzuci to zwiastuję szybki koniec programu kosmicznego :D

Offline miszczu89-89

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj 2017, 19:41:32 »
To jest akurat mod dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jak nowy użytkownik go wrzuci to zwiastuję szybki koniec programu kosmicznego :D

To jest do ogarniecia, ale krok po kroku :) nie jak juz ma sie kilka baz, stacji kosmicznych... i wgra sie tego moda  :P nie pomyslalem o tym, ale teraz jestem dzieki temu madrzejszy :)
Lecz stacja kosmiczna na Kerbinie (1 kerbal) i Munie (5 kerbali) oraz baze na Minmusie (7 Kerbali) udalo sie ''uratowac''.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2017, 19:44:03 wysłana przez miszczu89-89 »