Autor Wątek: Program do generowania podkładów satelitarnych  (Przeczytany 419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 57
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
  • Distance Travelled: 2360km
  • Trains Routed: 330
Program do generowania podkładów satelitarnych
« dnia: 07 Maj 2017, 12:27:27 »
Witam, w związku z tym że Google maps importer od MrDyrektora przestał ze mną współpracować, szukam alternatywnego programu do generowania podkładów satelitarnych, zależy mi przede wszystkim na w miarę dużej rozdzielczości zdjęć (próbowałem edytora rainsted ale te podkłady z geoportalu to kawał rozmazanego pixelowego kwadratu), oczywiście superby było aby podkłady były w .t3d (możliwość użycia w td2) Dziękuje za wszelakie propozycje, bardzo potrzebuje takiego porgramu by ukończyć moją scenerię.
Węzeł Łazowski - 35%
PKP Intercity. Zakład Centralny. O. Olszynka Grochowska.
Mistrz BZK - IC/4 Zdebu, Obszar Eksploatacji i Realizacji Przewozów.

Offline eM8Ka

• User
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 11
  • eM8Ka dróżnik obchodowyeM8Ka dróżnik obchodowy
  • Do zobaczenia na szlaku!
  • Distance Travelled: 1119km
  • Trains Routed: 118
Odp: Program do generowania podkładów satelitarnych
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2017, 19:31:23 »
Jak nie Rainsted, jak nie Google maps importer to zostają profesjonalne GIS-y. Chyba, że ktoś wie o jakimś programie, o  którym nie wiem ja :)  Daje to możliwość pobierania niemal dowolnych podkładów, a co ważniejsze - kompilowania własnych podkładów z różnych źródeł.

Dla jakiego rejonu pobierasz podkłady? Dla większych miast Geoportal oferuje ortofotomapy ze zdjęć lotniczych w naprawdę do dobrej rozdzielczości. Są to najlepsze darmowo dostępne zdjęcia. Właśnie te zdjęcia pobiera Rainsted. Fakt, nie wszystkie obszary są tak dobrze opracowane. Zawsze można próbować kupić zdjęcia, ceny różne, czasem czterocyfrowe.

Poczekaj kilka dni, jak się zbiorę w sobie to napiszę większa instrukcję jak przygotować podkład z użyciem darmowego QGIS-a i szablonów t3d. Jest to dość skomplikowane działanie, ale za to możliwości są nieograniczone.

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 130
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6034km
  • Trains Routed: 2325
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2017, 08:14:08 »
Można zagadać do Drzewieckiego z VFRPoland, ale nie sądzę, że cena będzie niższa niż samego kwadratu.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline ED161

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 63
  • ED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezesED161 prezes
  • Distance Travelled: 3524km
  • Trains Routed: 800
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2017, 10:35:44 »
O jeśli chodzi o Stasia to on sie ceni,ale mozesz zlapac kontakt z Drzewiecki-design.net i sie dopytać
Projekt "Siódemka" - 15%
Mińsk Mazowiecki - 55%

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Zdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektorZdebu dyrektor
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2017, 12:41:36 »
Jak nie Rainsted, jak nie Google maps importer to zostają profesjonalne GIS-y. Chyba, że ktoś wie o jakimś programie, o  którym nie wiem ja :)  Daje to możliwość pobierania niemal dowolnych podkładów, a co ważniejsze - kompilowania własnych podkładów z różnych źródeł.

Dla jakiego rejonu pobierasz podkłady? Dla większych miast Geoportal oferuje ortofotomapy ze zdjęć lotniczych w naprawdę do dobrej rozdzielczości. Są to najlepsze darmowo dostępne zdjęcia. Właśnie te zdjęcia pobiera Rainsted. Fakt, nie wszystkie obszary są tak dobrze opracowane. Zawsze można próbować kupić zdjęcia, ceny różne, czasem czterocyfrowe.

Poczekaj kilka dni, jak się zbiorę w sobie to napiszę większa instrukcję jak przygotować podkład z użyciem darmowego QGIS-a i szablonów t3d. Jest to dość skomplikowane działanie, ale za to możliwości są nieograniczone.

Aktualnie skanuje Łazy, okolice Zawiercia, i google maps mi sie nie pokrywają (różnica w wielkości kwadratów), a rainsted to jest tak rozmazany i nieczytelny ze masakra, chyba że ja coś źle robię z tym rainstedem. Myślę że poczekam na ten twój poradnik i może to mi jakoś pomoże.
Węzeł Łazowski - 35%

Offline Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 261
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
  • Distance Travelled: 4682km
  • Trains Routed: 3738
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2017, 13:20:44 »
Zdjęcia na Geoportalu  w rejonie Zawiercia są wystarczająco dobre  żeby ułożyć Semafory i Tory. Do innych obszarow sa tragiczniejsze i udalo sie otworzyc stacji z realnym ukadem. Za darmo  nie znajdziecie  tych super HD zdjec  z kosmosu.
WORK IN PROGRESS: LCS Mrozy - 43,34%(xd)
Tory 97% Siec Trakcyjna 83% Otoczenie 12%
LCS Pyry 5%Koszecin 40% Kalety 5% Pszczyna 15%

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 188
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2017, 15:51:46 »
Można zagadać do Drzewieckiego z VFRPoland, ale nie sądzę, że cena będzie niższa niż samego kwadratu.

Moze niech produkty Drzewieckiego zaczna najpierw dzialac prawidlowo w symkach do ktorych sa stworzone ;)

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 130
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 6034km
  • Trains Routed: 2325
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2017, 19:49:08 »
Co Ty od DD chcesz? Przeca działa. DO P3D nie było robione to nie masz czego oczekiwać ;P
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 188
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2017, 21:07:42 »
Nie wiem za bardzo o czym piszesz Kacper, widzialem ostatnio u Pawlusa jak narzekal na DD do P3D.
A w X-Plane jego platne produkty wygladaja gorzej od freeware/donationware i do tego maja nie pogarnianie odpowiednio meshe itd

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Maj 2017, 09:29:00 »
...widzialem ostatnio u Pawlusa jak narzekal na DD do P3D.
Drzewiecki Design ma bardzo dobre scenerie. A Pawlus to ma pecha chyba do niego. Bo miałem u siebie parę jego lotnisk i z żadnym nie miałem najmniejszych problemów, ani ze światłami ani z rękawami. Wszystko działało idealnie. A kto jak konfiguruje symulator i jak bardzo miesza w ustawieniach, shaderach itp to później mają takie kwiatki i tylko narzekają, że coś nie działa. A wszystkim narzekaczom proponuję zawszę stworzenie swojego produktu i sprzedaż, Wtedy może poczują ile to wymaga pracy. Bo narzekać jest łatwo i większość to robi, ale pewnie większość i tak nie kupuję nic tylko gdzieś ściągają po ruskich stronach bo po co wspierać produkcję żeby były ulepszane. Najlepiej wszystko za darmochę mieć i jeszcze narzekać. Oczywiście nie mówię o Michale, ale o sporej grupie polskich użytkowników symulacji czy to lotniczych czy innych.
Jestem ciekaw ile osób podziękowało DD za jego pracę ;]

Offline Zdebu

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Maj 2017, 09:44:53 »
Zdjęcia na Geoportalu  w rejonie Zawiercia są wystarczająco dobre  żeby ułożyć Semafory i Tory. Do innych obszarow sa tragiczniejsze i udalo sie otworzyc stacji z realnym ukadem. Za darmo  nie znajdziecie  tych super HD zdjec  z kosmosu.

Dziwne, u mnie sa bardzo rozmazane, mógłbyś mi 1 przykładowy kwadrat z Łaz wygenerować? Wtedy bym sprawdził jak to bd wyglądać, moze jednak ja cos źle robie.
Węzeł Łazowski - 35%

Offline genrufin

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 1
  • genrufin pracownik torowy
    • Wirtualna linia lotnicza Sioux Air
  • Distance Travelled: 1125km
  • Trains Routed: 16
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Maj 2017, 14:56:34 »
DD poprostu sceny dla Polandowa robi jako jedyny i dlatego większość ludzi je wogóle kupuje i ja też z żadnymi nie mam tylu problemów o u DD ale to zawsze wina SODE i multum innych rzeczy nie od nich , ale Guzik z tym bardzo dobre to mógłbym dyskutować bo na przykład kwadratowe światła . przez długi czas problem z ILS na stary pas itd itp. w sumie nie o tym te forum , vfr poland tu może się nada na wypatrzenie torów bo do lotów vfr to się nadają średnio , gdyż fajnie zaczynają wyglądać z 5000ft w góre .

Kiedyś foto każdy robił sobie sam do FSX darmowym FSEarthTiles , ale musiałbyś looknąć jakie on tam mapy obsługuje , efekt jak robiłem sobie foto wkoło rybnika wyglądało lepiej niż vfr poland
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2017, 14:58:06 wysłana przez genrufin »