Autor Wątek: STacja bez obsługi SCS-a  (Przeczytany 587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MogatysPL

• User
  • Siła reputacji: 1
  • MogatysPL pracownik torowy
  • Distance Travelled: 322km
  • Trains Routed: 25
STacja bez obsługi SCS-a
« dnia: 09 Maj 2017, 21:16:17 »
Witam!
Mam oto pytanko ,czy da się sterować stacją KOMPLETNIE bez SCS-a?? Jeśli tak mam pytanie kolejne ,otóż jak przestawiać semafory (kształtowy bo na tsacji bez SCS-a chyba tylko takie występują z tego co widziałem w TD2)?
WYkres co umiem robić na tego typu stacjach np.Buk,Grab
Zwrotnice-Umiem
Tarcze-Umiem
Semafory-NIE

A i o co chodzi z tym ,że z szlaku jakiegoś tam na jakiś tam??

Offline MikolajMK

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • MikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZ
  • Nigdy chyba nie zostanę moderatorem x(
  • Distance Travelled: 346km
  • Trains Routed: 131
Odp: STacja bez obsługi SCS-a
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2017, 21:28:50 »
Witam!
Mam oto pytanko ,czy da się sterować stacją KOMPLETNIE bez SCS-a?? Jeśli tak mam pytanie kolejne ,otóż jak przestawiać semafory (kształtowy bo na tsacji bez SCS-a chyba tylko takie występują z tego co widziałem w TD2)?
WYkres co umiem robić na tego typu stacjach np.Buk,Grab
Zwrotnice-Umiem
Tarcze-Umiem
Semafory-NIE

A i o co chodzi z tym ,że z szlaku jakiegoś tam na jakiś tam??

Trzeba przestawić dobrą dźwignię po prawej od strony patrzenia się w drzwi następnie przytrzymać przez tyle czasu dźwignię nad aż pokaże się biała lampa zamiast czerwonej i potem przełożyć dobrą czerwoną wajchę.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2017, 21:31:38 wysłana przez MikolajMK »

Offline MogatysPL

• User
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Maj 2017, 21:44:35 »
Mikołaj troche nie rozumiem chodzi o te duże czerwone wajchy obok niebieskich??

Offline MikolajMK

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • MikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZ
  • Nigdy chyba nie zostanę moderatorem x(
  • Distance Travelled: 346km
  • Trains Routed: 131
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Maj 2017, 21:46:45 »
Mikołaj troche nie rozumiem chodzi o te duże czerwone wajchy obok niebieskich??

Po zrobieniu innych czynności tak (tylko musisz wszystko na dobry semafor ustawić) nie wiem jak ci to inaczej wytłumaczyć  :'(

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2237km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2017, 21:50:14 »
Tu masz wszystko na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=L8bSou7Tvaw&feature=youtu.be

W prostych krokach
- układasz drogę przebiegu (dźwignie zwrotnicowe - niebieskie),
- utwierdzasz drogę drążkiem przebiegowym (na środku aparatu blokowego -szara rączka),
- blokujesz blok Pu (klawisz na górze aparatu blokowego),
- podajesz sygnał na semaforze (dźwignia sygnałowa - czerwona).

Które zwrotnice musisz przełożyć, który drążek, klawisz i semafor podać musisz już wiedzieć ze schematu stacji, dlatego na początek polecam małe stacje pokroju Cisu.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj 2017, 21:54:22 wysłana przez UAZownik »
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline MogatysPL

• User
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2017, 20:21:29 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedź mam jeszcze pare pytań ,ale nie wiem czy zrobić nowy wątek!
Te pytania to:
1.Skąd będzie można wiedzieć ,z której strony (szlaku czy jak to tam :D) przyjedzie pociąg??
2.Czy po odpaleniu stacji w grze można odrazu bez problemu wejść na SWDR włączyć odpowiednią i później niech się dzieje co chce?
3.Jak zrespione przez dyzurnego (siebie) wagony można usunąć (jako dyżurny)??

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 67
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
  • Distance Travelled: 4879km
  • Trains Routed: 465
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2017, 20:40:37 »
1. z SWDR przy danym pociągu masz napisane z jakiego szlaku i kierunku przyjeżdża na jaki musisz go wysłać
Spójrz tutaj:
http://img.uetam.pl/image/8v90C

Na tym przykładowym zrzucie ekranu widzimy że pociąg 28290 przyjedzie ze szlaku naszego A [połaczonego blokada z Mikołowskim szlakiem KL] i musimy go wysłać na szlak H [połączony ze szlakiem Br Tomaszowa Mazowieckiego ]

2. Odpalasz stację, odpalasz SCS [jeżeli jest wymagany], odpalasz SWDR [o ile stacja z danym nr scenerii nie jest juz zajeta przez innego DR] i nie to że dzieje się co chce, tylko przyjmujesz i wyprawiasz pociągi

3. /rmcar nazwa_izolacji

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
  • nitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezesnitro prezes
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2017, 20:49:33 »
gdybym miał taki problem [mówię o sobie teraz] to bym po prostu wczytał mapę do edytora i ją tam sobie obejrzał, klikając na tory ostatnie pole to jest nazwa izolacji danego toru, ale nie wiem, mogę się mylić

Offline nitro

• Developer
  • Supporter
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2017, 00:23:12 »
masz rację, sam sprawdziłem, nie ma tam wpisanych izolacji, po prostu wydaje mi się że nie są one tam potrzebne, jeżeli stacja opiera się tylko ma semaforach kształtowych... nie wiem jak usunąć wówczas skład który jest zbugowany... ;(