Autor Wątek: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak  (Przeczytany 3059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline QazMati

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 149
  • QazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezes
  • Kocham burze <3
  • Distance Travelled: 1232km
  • Trains Routed: 1202
Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak
« dnia: 10 Maj 2017, 02:00:11 »
Witam wszystkich!
Po już dość długim czasie dyżurowania, wysłuchania wielu opinii innych dyżurnych stwierdziłem, że pora napisać ten post.

Przejdźmy do konkretów.
Wielu dyżurnych podczas sprawowania funkcji jest obecnych na TS. Niestety nie każdy wchodzi i z nie każdym komunikacja jest łatwa. Słuchajcie.. TD'ek się z dnia na dzień rozrasta. Chyba sami dobrze widzimy co się dzieje w godzinach szczytu, w weekendy, w święta.. Po prostu, zawał. Dyżurowanie jest bardzo odpowiedzialna funkcja, chyba niomu tego mówić nie trzeba. Bardzo ale to bardzo zadanie utrudniają osoby, które w zaparte mówią, że na TS;a podczas dyżuru nie wejdą. Pisanie i ogarnianie kilku pociągów na scenerii na raz to bardzo uciążliwe. O wiele lepiej jest komunikować się głosowo. O wiele szybciej można załatwić wiele spraw.
Ja, jako stały bywalec na TS wnioskuję o dodanie do regulaminu punktu, który będzie nakazywał przebywanie dyżurnych ruchu podczas pełnienia służby. Myślę, że zostanę poparty przez wiele osób - jak nie to nie, trudno jest to tylko propozycja.
PS. Wiem, że są osoby, które naprawdę boją się wchodzić na TS, jakby niewiadomo co się tam działo.. Dziwi mnie to i nie rozumiem tego zachowania.

Zapraszam do dyskusji pod postem, proszę argumentować swoje stanowiska :)
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 02:02:26 wysłana przez QazMati »

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 304
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
Odp: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2017, 02:07:57 »
Popieram. 
3822

Offline Akano

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • Akano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezes
  • Stażysta
  • Distance Travelled: 1563km
  • Trains Routed: 619
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2017, 02:10:23 »
Jestem ZA, ponieważ jest bardzo ciężko ogarniać składy i też SWDR jednocześnie odpisując na SWDR dlatego wielkie ZA :)

tym bardziej iż

http://td2.info.pl/index.php/topic,1637.msg21288.html#msg21288
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 02:51:30 wysłana przez Akano »
PKP Cargo. Zakład Centralny. Warszawa Odolany Manewrowy, ZNTK Żyrardów

Żerakowice-USRK - 95%            Żyraków - 60%

Offline Pomidor

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 3
  • Pomidor pracownik torowy
  • Distance Travelled: 482km
  • Trains Routed: 64
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2017, 02:17:20 »
Bylo by duzo latwiej w ten sposob.

Offline MAN57

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 17
  • MAN57 zwrotniczyMAN57 zwrotniczyMAN57 zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1542km
  • Trains Routed: 210
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2017, 02:19:24 »
Ja jestem osobiście za.Będąc maszynistą też dla mnie komunikacja głosowa ma znaczenie.Ponieważ:jest szybsza,mogę poinformować następną stację o moim przelocie lub postoju,daje to stacji więcjej czasu na reakcje zwłaszcza przy większych stacjach lub początkującym dyżurnym.Tym samym może delikatnie upłynnić ruch.

Offline Aderian94

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • Aderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezesAderian94 prezes
  • Heaven Of System
    • Heaven Of System
  • Distance Travelled: 3258km
  • Trains Routed: 1068
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2017, 05:17:03 »
Ja jestem osobiście za.Będąc maszynistą też dla mnie komunikacja głosowa ma znaczenie.Ponieważ:jest szybsza,mogę poinformować następną stację o moim przelocie lub postoju,daje to stacji więcjej czasu na reakcje zwłaszcza przy większych stacjach lub początkującym dyżurnym.Tym samym może delikatnie upłynnić ruch.
Przeciez dyzurny ruchu widzi w rj, czy ktos ma przelot. Nie trzeba go informowac. Przez SWDR tez mozna sie komunikowac. A jesli ktos nie ogarnia SWDR, to ogarnie jeszcze TS? Nie korzystam z TS, bo dla mnie to niewygodne i jakos radze sobie. Ewentualnie mozna zrobic jakis prosty wbudowany komunikator glosowy w TD2. Ogolnie jestem przeciw temu obowiazkowi.
Heaven Of System

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 215
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 6350km
  • Trains Routed: 2337
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2017, 05:45:22 »
Nie boję się przebywać na TS, po prostu nie mam ochoty wchodzić na kanał + przy większej ilości dyżurnych może być naprawdę chaotycznie, zaś latanie po kanałach, w celu znalezienia kogoś, też nie jest zbyt wygodne. Napisanie godziny odjazdu na czacie jest bardzo szybkie, tak samo jak pytanie o wolny szlak. TS nie powinien być obowiązkowy, mnie akurat przebywanie wśród dużej grupy ludzi nie ułatwia pracy, a jedynie rozprasza.
Mam nadzieję że pójdzie do kosza ze względu na nazwę, też nie miałeś co wymyślić tylko tego toruńskiego pedofila, nieroba i złodzieja. Na sam widok tego nazwiska otwiera mi się nóż w kieszeni.
@ICC jak zawsze w formie

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • chudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2017, 06:53:38 »
Od chwili, w której komunikacja głosowa będzie obowiazkowa, przestanę siadać do TD2. Praktycznie czas na takie hobby mam późnym wieczorem, kiedy w tym samym pokoju żonka kładzie się spać i w sytuacji, kiedy bym zaczął nawijać na TS, wyrzuciła mnie z domu.
Artur

Offline TowarowyPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 76
  • TowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezesTowarowyPL prezes
  • Dyżurny od Siedmiu boleści ~Husarz o mnie
  • Distance Travelled: 1273km
  • Trains Routed: 647
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2017, 07:19:44 »
Jestem Za.

Offline matik00

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 24
  • matik00 dróżnik przejazdowymatik00 dróżnik przejazdowymatik00 dróżnik przejazdowymatik00 dróżnik przejazdowy
  • Distance Travelled: 2223km
  • Trains Routed: 193
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2017, 08:01:59 »
Temat już któryś raz wałkowany. Obowiązkowa komunikacja głosowa ułatwiła by grę lecz nie każdy ma możliwości aby skorzystać z teamspeaka.
Po prostu nie mam ochoty wchodzić na kanał + przy większej ilości dyżurnych może być naprawdę chaotycznie, zaś latanie po kanałach, w celu znalezienia kogoś, też nie jest zbyt wygodne.

No i jeśli normalnie na ts3 jest 20 osób. To jeśli przybyło by z 10-15 osób pojawił by się haos i zdezoragnizowanie
Pozdrawiam

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4234km
  • Trains Routed: 139
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Maj 2017, 08:18:19 »
Nie boję się przebywać na TS, po prostu nie mam ochoty wchodzić na kanał + przy większej ilości dyżurnych może być naprawdę chaotycznie, zaś latanie po kanałach, w celu znalezienia kogoś, też nie jest zbyt wygodne. Napisanie godziny odjazdu na czacie jest bardzo szybkie, tak samo jak pytanie o wolny szlak. TS nie powinien być obowiązkowy, mnie akurat przebywanie wśród dużej grupy ludzi nie ułatwia pracy, a jedynie rozprasza.
Ale to z powodu nieprzestrzegania Kanałów radiowych na TSie.
Zawsze widzę, że wieczorem na jednym kanale jest 10/15 użytkowników,
A zazwyczaj mają inne kanały w grze.
Ts nie jest do luźnych rozmów, a po za tym jest taki kanał przygotowany...
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 08:59:28 wysłana przez MaciejakS »
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: To jak pan Jezus powiedział? Tak jak Jezus powiedział :::...

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • gravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchugravition starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3366km
  • Trains Routed: 363
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2017, 08:18:50 »
Problem chaosu można rozwiązać dodając więcej kanałów na teamspeaku, by każda stacja mogła mieć swój. Nie trafia do mnie argument przymusu skakania po pokojach na tsie, bo maszynista w trakcie jazdy musi na radiu przełączać kanał wg wskaźnika W28, tak w td-ku dyżurny mógłby umieścić w wiadomości powitalnej kanał tsa na którym siedzi i maszynista widząc to na tsie odrazu przełączałby się na ten kanał.
KW Poznań

Offline Helikon

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 31
  • Helikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 552km
  • Trains Routed: 457
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Maj 2017, 08:47:11 »
Nie o tyle obowiązkowa komunikacja głosowa jest rozwiązaniem, co obowiązek chociażby nasłuchu TS. Nie każdy ma możliwości, nie każdy chce rozmawiać - ale słuchać każdy może. Tylko oczywiście tutaj najważniejszym warunkiem jest przestrzeganie zapisów, które zawarte są w regulaminie TS - przede wszystkim pełna kultura wypowiedzi (można zaobserwować znaczny spadek kultury w ostatnich dniach). Nikt nie chce słuchać przekleństw, w szczególności jak ktoś nie ma słuchawek i używa głośników, które słychać w całym domu. Dodatkowo przestrzeganie tematyki kanałów - kanały kolejowe to kanały, na których możemy porozumiewać się między dyżurnymi oraz stacjami. Nie chodzi tutaj o to, by banować osoby, które powiedzą jakąś anegdotkę czy historię, która nie jest związana z tematem aktualnego prowadzenia ruchu, tylko o to, że bardzo często zdarzają się przeróżne historie, czasami zupełnie nie związane z TD2 - od tego służą inne kanały. Podsumowując - jeżeli zachowamy te dwa warunki - kulturę osobistą oraz przestrzeganie zasad tematyki danego kanału, to bez problemu możemy dodać obowiązek przynajmniej nasłuchu na TS (zgadzam się ze wszystkimi argumentami przedmówców dotyczących łatwości obsługi dzięki komunikacji głosowej, chociażby jednostronnej) - takie moje zdanie :)
Pasażerze, podróżuj tylko PKP
Jeszcze nie widać, a już jedzie

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 104
  • Shifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezesShifter prezes
  • Dystans do siebie przede wszystkim!
  • Distance Travelled: 7200km
  • Trains Routed: 1005
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj 2017, 09:14:47 »
Nie, nie każdy może wejśc w danej chwili na TS w celu nawijania, jak to się mawia.
Shifter S.A - Kompleksowe zmuszanie do mycia garów, ponieważ prezesowi nie chce się ich zmywać. :D

Offline Helikon

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 31
  • Helikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 552km
  • Trains Routed: 457
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Maj 2017, 09:44:46 »
Nie, nie każdy może wejśc w danej chwili na TS w celu nawijania, jak to się mawia.

A wejść i słuchać można w każdej chwili?
Pasażerze, podróżuj tylko PKP
Jeszcze nie widać, a już jedzie