Autor Wątek: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak  (Przeczytany 684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 15
  • Shifter zwrotniczyShifter zwrotniczyShifter zwrotniczy
  • Była twórczyni memów o bartek0107, w spoczynku
  • Distance Travelled: 302km
  • Trains Routed: 161
Odp: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj 2017, 09:46:25 »
Nie, nie każdy może wejśc w danej chwili na TS w celu nawijania, jak to się mawia.

A wejść i słuchać można w każdej chwili?

Przy większej ilości to się przysłowiony młyn robi...
Jedyny kontakt ze mną to mail: kolejapopolsce@gmail.com oraz Facebook (dla wybranych :) )

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Maj 2017, 09:55:45 »
Chyba sami dobrze widzimy co się dzieje w godzinach szczytu, w weekendy, w święta.. Po prostu, zawał....
 Ja, jako stały bywalec na TS wnioskuję o dodanie do regulaminu punktu, który będzie nakazywał przebywanie dyżurnych ruchu podczas pełnienia służby. Myślę, że zostanę poparty przez wiele osób - jak nie to nie, trudno jest to tylko propozycja.
TS obowiązkowy? serio? Do 5 pociągów na krzyż? xD Ludzie ja rozumiem jakby jeździło około 100 składów lub więcej, ale przy takiej ilości pociągów co teraz jeżdżą jak ktoś potrzebuje do tego TS-a żeby to szło płynnie to nie będę tego komentować. Nawet przy dużym ruchu TS ci nie pomoże jak inni dyżurni nie ogarniają. Lepsze by było stwierdzenie, żeby wchodzić i pogadać a nie żeby ruch prowadzić. Nie korzystam z TS-ów i innych już parę lat, bo miałem dość, ciągłego płaczu dzieciaków, wyzywania się, ośmieszania innych osób, plucia, jadu, krzyków itp. Mogę wchodzić na odsłuch ale tylko jak będzie taka potrzeba, aktualnie takiej nie widzę. I wolę sobie posłuchać dobrej muzyki po ciężkim dniu, niż użerać się z ludźmi o jakieś pierdółki za przeproszeniem. Macie te LCS-y to poczekajcie aż będzie co najmniej 3/4 stacji zapełniona i wtedy można takie wnioski składać. Oczywiście to jest moja opinia.

...Wiem, że są osoby, które naprawdę boją się wchodzić na TS, jakby nie wiadomo co się tam działo.. Dziwi mnie to i nie rozumiem tego zachowania.
To jeszcze mało korzystałeś z takich programów, jeżeli uważasz, że jak ktoś nie wchodzi na TS to się boi.

Wprowadzenie takiego punktu do regulaminu (odsłuch i nadawanie obowiązkowe) uszczupli Wam grono użytkowników, to z doświadczenia z innych produkcji w jakich brałem udział.
A teraz żebym nie był gołosłowny to podrzucę przykład jeden z tysięcy:
[CIACH BO PANIENKI JAK SZYBOWCE LATAJĄ]
Może sporo czasu jest cisza i spokój ale wystarczy jeden mały punkt zapalny i leci lawina. Temu ja się już odcinam od takich programów, bo wolę sobie na spokojnie korzystać i ulepszać, a jak się pojawi jakaś afera na TS to przynajmniej mnie to omija i nie zniechęca do dalszego udziału w rozwoju produktu.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 14:44:52 wysłana przez Coyotek »

Offline Glinek

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 197
  • Glinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezesGlinek prezes
  • Distance Travelled: 2221km
  • Trains Routed: 2176
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Maj 2017, 10:26:26 »
Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, więc i ja też tak uczynię. Do tej pory kompletnie nie był mi potrzebny TS do komunikacji. Wszystko rozchodzi się o sprawne odpowiadanie na SWDR. Jeżeli Dyżurni aktualnie okupujący swoje posterunki bacznie przyglądają się sytuacji na SWDR, to ruch odbywa się płynnie i nie trzeba naprawdę słuchać tego jazgotu na TS, którego nieraz doświadczyłem. Problem tkwi w dyżurujących, którzy w trakcie sesji wykonują "inne czynności" i nie usłyszą dźwięku czatu. Zgodzę się w tym przypadku TS jest o wiele skuteczniejszy. Ja ze swojej strony nie popieram wprowadzenia regulaminowego chociażby odsłuchu TS. Dodam, iż to jest tylko moja subiektywna opinia, z którą wiadomo nie każdy się musi zgodzić. Wspominając kolegę guzik32 i w pełni zgadzając się z jego sentencją, dopóki nie powstaną LCSy na znaczną ilość stacji nie widzę potrzeby składania takich wniosków, a ewentualny taki zapis w regulaminie godzi w moje podejście do gry. Szczerze powiedziawszy odbierze mi to chęć do pełnienia służby w roli Dyżurnego.

Offline pt4765

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 29
  • pt4765 nastawniczypt4765 nastawniczypt4765 nastawniczypt4765 nastawniczypt4765 nastawniczy
  • Distance Travelled: 2906km
  • Trains Routed: 307
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Maj 2017, 10:32:23 »
Do dziś nie korzystałem z TS-a i nie zamierzam, bo z tego co widziałem to jest porażka, na tym się nie da ruchu prowadzić jak każdy gada o czym chce. Ja doskonale sobie radzę z korzystania czatu na SWDR i jakoś nigdy nie mam problemu żeby komuś ustawić np. przelot, wystarczy wszystko odpowiednio sobie poukładać i tak jak już gdzieś kiedyś ktoś pisał po wyprawieniu poc. zatwierdzić godz. wyjazdu i wszystko jest pod zupełną kontrolą. Jeśli chodzi o mnie to czy wprowadzić obowiązek korzystania z TS-a to jestem na NIE.

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Maj 2017, 10:39:14 »
G***oburza mode activated widzę... Nie ma sensu wprowadzać tego, bo dla niektórych to nie jest możliwe.
Jedyny kontakt ze mną to mail: kolejapopolsce@gmail.com oraz Facebook (dla wybranych :) )

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 919km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Maj 2017, 11:28:07 »
Jak przez chwilkę posłuchałem tego tekstu, do którego dał link guzik, od razu sobie przypomniałem, dlaczego moje CB radio od kilku lat leży w piwnicy... I jak przez jakiegoś trolla z kompleksami musiałbym słuchać jego "wypowiedzi", to spasuję od razu.
Artur

Offline Neodokuran

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 102
  • Neodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezesNeodokuran prezes
  • Distance Travelled: 1793km
  • Trains Routed: 871
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Maj 2017, 11:48:00 »
Według mnie u nas na tsie jest full kultura. Czasem się wymsknie komuś jakaś malownicza panienka, ale wiadomo, czasem są nerwy....
Zawieszam grzebanie przy sceneriach, proszę nie podsyłać, nie pytać, inaczej - minimalny czas oczekiwania 2 tygodnie ;P

LCS Legionowo [===||======] 40%

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 103
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1734km
  • Trains Routed: 783
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Maj 2017, 12:36:23 »
Szczerze? Moim skromnym zdaniem pomysł jest nietrafiony. Komunikacja na czacie gry i w SWDR jest wystarczająca póki co. Jak już też było powiedziane - nie każdy ma też mikrofon czy warunki do komunikacji głosowej. Komunikacja, gdy jedna osoba na TS mówi, a druga pisze na czacie jest jeszcze bardziej problematyczna.

Gram zwykle bez TS - dlaczego? Bo panuje na nim zgiełk, przy kilku-kilkunastu osobach ciężko coś szybko powiedzieć i nie wejść nikomu w słowo. Osobne kanały mówicie - jak mam wchodzić na TS i zmieniać kanał szukając usera, nawet mimo skrótów klawiszowych, to widzę tylko kolejne rzeczy na głowie. Sprawniej i szybciej napiszę do maszynisty czy dyżurnego na czacie.

Już nie wspomnę o tym, że zajęty dyżurem musiałbym jeszcze całej gromadki wtedy pilnować, skakać po kanałach czy czasem XYZ na kanale N-tym nie klnie ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 19:42:46 wysłana przez UAZownik »
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Akano

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 24
  • Akano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowy
  • Stażysta
  • Distance Travelled: 1330km
  • Trains Routed: 276
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2017, 12:47:34 »
Powiem tylko tyle, to my nie musimy wam wtedy odpowiadać jak piszecie a my coś robimy :) a TS by ułatwił że moglibyśmy robić np. 2 rzeczy na raz :)

Już nie wspomnę o tym, że zajęty dyżurem musiałbym jeszcze całej gromadki wtedy pilnować, skakać po kanałach czy czasem XYZ na kanale N-tym nie klnie ;)

jak i tak ty tego nie pilnujesz i można rzucać w siebie mięsem :) w tym czasie jak Administracji na TS nie ma :)

Dodano: 10 Maj 2017, 12:58:24

G***oburza mode activated widzę... Nie ma sensu wprowadzać tego, bo dla niektórych to nie jest możliwe.

to niech nie wchodzą na DR :) bo zamęt się robi jak ogarniasz rozkład a w tym czasie się ktoś wkurza że nie odpisujesz :)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 13:16:44 wysłana przez Akano »
PKP Cargo. Zakład Centralny. Warszawa Odolany Manewrowy, ZNTK Żyrardów

Żerakowice-USRK - 95%            Żyraków - 60%

Offline Shifter

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2017, 13:00:35 »
Powiem tylko tyle, to my nie musimy wam wtedy odpowiadać jak piszecie a my coś robimy :) a TS by ułatwił że moglibyśmy robić np. 2 rzeczy na raz :)

jak i tak ty tego nie pilnujesz i można rzucać w siebie mięsem :)

to niech nie wchodzą na DR :) bo zamęt się robi jak ogarniasz rozkład a w tym czasie się ktoś wkurza że nie odpisujesz :)

Bo kilka stacji naraz chce puścic pociąg, i jak tu się nie wkurzyć? :)

Offline Akano

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Akano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowyAkano dróżnik przejazdowy
  • Stażysta
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Maj 2017, 13:15:25 »

jak i tak ty tego nie pilnujesz i można rzucać w siebie mięsem :)

Bo kilka stacji naraz chce puścic pociąg, i jak tu się nie wkurzyć? :)

powiem tak, zapinasz blokadę dla tych co byli pierwsi (Odjazdy z RJ) a resztę ignorujesz :) chyba że masz wolny tor lewy to wtedy odpisujesz :) i tu naradza się SPAM, a TS by rozwiązał to gdzie by był do regulaminu TS wprowadzony np. punkt Że jedna osoba mówi reszta słucha by  nie było chaosu :) a za przekrzykiwanie (Tym samym łamiąc regulamin) by leciały kartki :)

Offline Waffel

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • Waffel pracownik torowy
  • Distance Travelled: 513km
  • Trains Routed: 56
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Maj 2017, 13:17:39 »
Cześć Wam,

Jakaś część z Was powyżej już miała okazje dyżurować w raz ze mną - w większej części przy odpalonym TS. Pewnie, że czasem kanał jest zapchany - ale umowmy sie - przy średniej ilości stacji trudno o zgiełk. Pierwsza lepsza militarna symulacja zapewni o wiele większy jubel na komunikacji. Wczuta przy zachowaniu frazeologii jest spoko, krótkie komunikaty spełniaja swoją rolę - i zostaje mnóstwo rezerwy na czaty z "cichymi" mechanikami.

Uważam, że system głosowy zintegrowany z TD (świetnym przykładem jest oskryptowany TS dla IVAO, gdzie zmiana częstotliwości w symulatorze przerzuca kanały na TS) jest świetnym pomysłem. Klepanie na klawiaturze jest wyzute z tej nutki realizmu. Ale to tylko moje zdanie.

Argument, ze ludzie nie mają headsetu/mikrofonu/mają popsuty jest też nietrafiony, biorąc pod uwagę ceny sensownych oscylujące w granicach 20-40 złotych. Chociaż patrząc na lament o supportera, może jednak to astronomiczna kwota ;)

Moim zdaniem - warto. Wejdzie dla dyżurnych - maszyniści też podążą. Czy nastawnie komunikuja się czatem czy telefonami/radiem?

No właśnie.

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 103
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 1734km
  • Trains Routed: 783
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Maj 2017, 13:22:51 »
Akano, kto jak kto, ale Ty powinieneś dać sobie na wstrzymanie. Za te Twoje wojny na TS już dawno powinieneś wylecieć ze sromotnym banem. Ciesz się, że dowody się przedawniły, bo na YT wciąż wiszą nagrane Twoje chamskie i wulgarne odzywki.

Fakt - przy 15 osobach nie zawsze zauważysz kto aktualnie zaklnął, ale dostrzeżeni winni są na bieżąco karani. Miej się na baczności.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Akano

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Stażysta
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Maj 2017, 13:29:24 »
Akano, kto jak kto, ale Ty powinieneś dać sobie na wstrzymanie. Za te Twoje wojny na TS już dawno powinieneś wylecieć ze sromotnym banem. Ciesz się, że dowody się przedawniły, bo na YT wciąż wiszą nagrane Twoje chamskie i wulgarne odzywki.

Fakt - przy 15 osobach nie zawsze zauważysz kto aktualnie zaklnął, ale dostrzeżeni winni są na bieżąco karani. Miej się na baczności.

Nie strasz, nie strasz bo wiesz co ;) jak są 3-4 osoby i wbijasz jako Admin to się nie dziw że staje się nagle spokój ;) także wać pan bo tak nudzisz że szkoda gadać, a zachowując się jak dziecko -12 to po prostu szkoda gadać :) już ci kiedyś coś na Fb napisałem ;) pozatym, do mnie się plujesz a wbija ci jakiś ćmok co w Indentyfikatorze daje Nick a nie numer i co nic nie robisz.... a DR może tylko /k albo bawi tumok jakiś się każdym klawiszem, i w efekcie daje RS i ucieka... także skończ człowieku bo NUDZISZ ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 13:36:47 wysłana przez Akano »

Offline shafter

• Tester
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 185
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Maj 2017, 13:59:46 »
Przedrwszystkim to najpierw zajmujesz sie obsluga ruchu juz istniejacego (blokady,chat) a dopiero w drugiej kolejnosci generujesz rozklady. Nie mozna uzasadniac braku reakcji na SWDR "bo generowal recznie RJ. I kij z tym, twoim obowiazkiem jest przedewszytstkim przyjac planowy pociag ...

O patentach w stylu integracja z TS ala IVAO to bedziemy myslec najwczesniej, jak podstawy symulatora zostana wyprostowane do konca ...
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 14:01:53 wysłana przez shafter »