Autor Wątek: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak  (Przeczytany 2045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
  • Distance Travelled: 761km
  • Trains Routed: 578
Odp: Obowiązkowa obecność dyżurnych na TeamSpeak
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Maj 2017, 15:10:19 »
Ja wyraże swój przeciw, nawet tylko dla obowiązkowego nasłuchu. Naprawde napisanie krótkiego zdania jest kłopotem? Z nowym swdr wejdzie ulepszony telefon. Ja potrzeby nie widzę by korzystać z TSa :)

Offline QazMati

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • QazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezes
  • Kocham burze <3
  • Distance Travelled: 1089km
  • Trains Routed: 1202
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Maj 2017, 15:30:24 »
Słuchajcie, bo zaczyna się tutaj robić zbędna dyskusja.
Przeczytałem sobie wszystkie Wasze wiadomości i stwiedzam na pewno, że:
- na TS nie wchodzi część osób, ponieważ po prostu nie mają takiej potrzeby - spoko, rozumiem to.
- na TS nie wchodzi część osób, ponieważ panuje tam "jazgot", rozmawianie na jakieś dziwne tematy, krzyki itp.. Skoro teraz ten problem wyszedł to może czas zacząć respektować regulamin tam panujący i poprosić administracje aby bardziej restrykcyjnie do niego podchodziła? Nie jedna osoba to zauważyła więc może czas się tym zająć?
- jeżeli zostanie opanowany problem z komunikacją, z tematami i kulturą to myślę, że kilka dodatkowych osób skusi się wejść na kanał do dyżurnych tylko na podsłuch, tylko czy ta kultura na TS zostanie opanowana?

Pisząc ten post chciałem tak naprawdę właśnie poruszyć jeszcze temat samego TS'a i zasad tam panujących. Regulamin jest bardzo dobrze i konkretnie napisany. Często administacja wręcza karteczki, lecz faktycznie rozmowy na kanałach R.. są czasami aż.. hmm? ohydne? okrutne? Prosiłbym aby chociaż spróbowano się tym zająć - nie wiem jaki będzie tego efekt, czy ludzie się zaczną stosować, czy po prostu zrobią się pustki, nie wiem.

Z tego co ja wiem za jakiś czas zostanie wprowadzony komunikator głosowy do samego SWDR'a. Lecz to zajmie jeszcze trochę czasu dlatego alternatywnym sposobem może być właśnie TS ;d

Nie wiem na jakich stacjach dyżurujecie, ja na swoim przykładzie wiem, że dla mnie napisanie tego jednego zdania, poproszenie o cokolwiek a później czekanie na odpowiedź jest uciążliwe i to bardzo. Sami dobrze wiecie, że nie zawsze odpowiadacie na PW na SWDR ;d Sam tak mam, bo różne inne dźwięki (chociażby rozmawianie z iunnymi dyżurnymi) może ten dźwięk zakłócić.
Nie chcę zmusić Was do udzielania się na tym TS'ie, chcę tylko żeby zdecydowana większość tam wchodziła i chociaż słuchała; ja od siebie dam tyle, że postaram się sam ogarniać tych, co zachowują się nie stosownie na kanałach, chociaż, co ja biedny użytkownik mogę sam zrobić :)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2017, 16:01:13 wysłana przez QazMati »

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Maj 2017, 16:03:03 »
Już trochę filmików oglądałem z tedeka i tych z zapisem TS-a również. Na jednym bardzo dobrze słychać jak ktoś próbuje wywołać stację żeby zapytać o szlak czy coś i nie przynosi to skutku bo w tle pogaduszki idą ostro :D Dopiero za 3 razem chyba mu się udało.
Także zdania zawsze będą podzielone, raz TS ułatwia a raz wręcz utrudnia, a co napisze na czacie zawsze dojdzie do dyżurnego bądź odwrotnie i nie trzeba się przekrzykiwać. Wiadomo jest dużo łatwiej z TS, ale według mnie takich rzeczy to można wymagać jak będzie naprawdę duży ruch nie 3 składy na krzyż, i już taka komunikacja jak w realu, czyli na radiu cisza i tylko to co ma być w kwestii symulacji, czyste i jasne polecenia bez "opowiadań przy kawie i ciastku"

No to tyle z mojej strony.

Offline Akano

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 74
  • Akano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezesAkano prezes
  • Stażysta
  • Distance Travelled: 1563km
  • Trains Routed: 607
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Maj 2017, 16:06:54 »
i już taka komunikacja jak w realu, czyli na radiu cisza i tylko to co ma być w kwestii symulacji, czyste i jasne polecenia bez "opowiadań przy kawie i ciastku"

No to tyle z mojej strony.

Zgadzam się z tobą w 100% :)
PKP Cargo. Zakład Centralny. Warszawa Odolany Manewrowy, ZNTK Żyrardów

Żerakowice-USRK - 95%            Żyraków - 60%

Offline MaciejakS

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 40
  • MaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchuMaciejakS starszy dyżurny ruchu
  • Bo mnie szlag (taka ryba) jasny trafi
    • DinnerObrus
  • Distance Travelled: 4028km
  • Trains Routed: 135
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Maj 2017, 16:59:11 »
Chciałbym jeszcze dopowiedzieć coś na temat mikrofonów i słuchawek.
Niektórzy słyszeli mnie jak brzmię z mikrofonu, ze słuchawek.
Ludzie, naprawdę takie głupie słuchawki nie kosztują fortuny!! Trudno jest wydać 20 złoty? Tu trzeba spojrzeć trochę z innej strony.
Ponieważ takie problemy jak nieodpowiadanie na chacie poprzez rozmowy to nie znaczy że TS utrudnia, bo to zależy od osób.
Jeżeli moderacja nie wie, jak tam jest, bo zazwyczaj pracują na niższym kanale albo ich nie ma, to proszę chociaż jeden wieczór tam posiedźcie.
Na kanale R1 zasiada 10 osób, z którego powodem jest JAZGOT.
Osobne kanały mówicie - jak mam wchodzić na TS i zmieniać kanał szukając usera, nawet mimo skrótów klawiszowych, to widzę tylko kolejne rzeczy na głowie. Sprawniej i szybciej napiszę do maszynisty czy dyżurnego na czacie.
Jeżeli Użytkownikowi zależy na odjeździe, a jest na Tsie, to on powinien ciebie szukać bindami. No bo to według ciebie za dużo jak dla Dyżurnego. Czy w realu to Dyżurny ma latać po kanałach jak Bocian?
Już trochę filmików oglądałem z tedeka i tych z zapisem TS-a również. Na jednym bardzo dobrze słychać jak ktoś próbuje wywołać stację żeby zapytać o szlak czy coś i nie przynosi to skutku [...]
Z powodu pewnych pogaduszek.
To ja poproszę taki apel do użytkowników.
Jeżeli ktoś zbyt często będzie poruszał tematy niezwiązane z sytuacją na SWDR, to z chęcią takiego pana pouczę.
Jeżeli ma ktoś naprawdę coś usilnie ważnego do danej osoby, to wystarczy go przez PW przywołać na kanał Nieużywany, co nie przeszkodzi w prowadzeniu ruchu lub komunikacji między użytkownikami.
Nie wierzę, że wszystkie stacje są pod R1, np. takie Starzyny czy Żory są chyba na innym kanale, co nie?
Na tą chwilę bez sensu na Dyżurce siedzieć z pełnym ekranem, bo to utrudnia rozgrywkę, a po za tym nie przeszkadza to w prowadzeniu SWDR. Jeżeli na takich większych stacjach widać wszystko na SCSie, to nie ma sensu biegania ludzikiem po torach...
Jak ktoś nie ma wyszukiwarki w komputerze, to ja mu z chęcią przypomnę kanał jego stacji, a jeśli to stacja fikcyjna, to niech użyje ciekawych wskaźników w Edytorze, i wybierze kanał najlepiej najmniej używany.
Od teraz będę się tego srogo pilnował. Ale czy innych będę pilnował to zależy czy będę już miał bana za wchodzenie w kompetencje Moderacji/Administracji...
Mój fanpage kolejowy: https://www.facebook.com/MaciejakS-1525083427549225/
...::: Mam dużo nazw dla fikcyjnych posterunków, nawet całą listę :::...

Offline !Marcin

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 37
  • !Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz!Marcin toromistrz
  • ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็ ็็็็็็
  • Distance Travelled: 2013km
  • Trains Routed: 490
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Maj 2017, 17:00:23 »
Dobra to pora na moje stanowisko w tej sprawie. Według mnie obowiązkowy TS dla wszystkich to przesada lecz warto go używać, ponieważ wielu informacji, czy można nauczyć się przepisów właśnie z rozmów. Tyle, że na kanałach, których jest takie założenie, a nie na kanałach "R". Na kanałach "R" można rozmawiać o tematach kolejowych czy to o przyziemnych sprawach, ale nie jak jest przysłowiowy młyn.

Teraz i tak z tym nic nie zrobimy, bo fizycznie nie mamy jak tego zrobić. W realu nie ma takiego czegoś, że stacje rozmawiają na radiotelefonach na sieci pociągowej i pytają się wolną drogę, itd.
Rozmawiają na innej sieci i nie na radiotelefonach tylko na centralkach telefonicznych. Tutaj mamy maszynistów i dyżurnych ruchów na jednym kanale. To jak ma nie być dymu. Do tego dochodzą bezsensowne komentarze, informacje, których nie trzeba mówić np. Wjazd podany. (No pytam się po co? Jak to maszynista ma jeździć i obserwować szlak, a nie dyżurny. Są od tego tarcze ostrzegawcze), po drugie to mechanik ma się głosić najpierw do do dyżurnego, a nie od razu "Witam!". Witać to sobie można znajomych na imprezie. Tak to mniej więcej
w telegraficznym skrócie powinno wyglądać:

1. Maszynista głosi się do dyżurnego. Po odpowiednim przygotowaniu składu do jazdy.
2. Dyżurny mu odpowiada.
3. Mechanik podaje analizę konkretną taką jaką Marcin S napisał w jednym ze swoich wątków, żeby nie było dodatkowych pytań.
4. Dyżurny przyjmuje zgłoszenie. Podaje numer zgłoszenia.

I tyle.
Po co dodatkowe informacje jakieś dodawać. Następny aspekt sprawdzanie łączności i zmiana kanałów. Jakby tak maszynista na każdej stacji miał kanał zmieniać, to by kanałów zabrakło. Kanały zmieniamy przy wskaźniku W28, a nie przy wjeździe na nową scenerie. Tak samo dyżurni powinni używać odpowiednich telefonogramów, a nie jakieś szopki odstawiać. Konkrety i tylko konkrety.

Jedyny jakie sensowne rozwiązanie widzę to wywoływać odpowiednie stacje i numery pociągów, żeby nie było dopytywań. Co do słownictwa to staramy się nie przeklinać, ale bywają sytuacje, że coś nas tak zdenerwuje, że przekroczymy swoją granice i powiemy to przekleństwo. Nie każdy z nas musi urzędowym językiem rozmawiać, ale trochę kultury i będzie wszystko "OK". Na innych kanałach wydaje mi się, że można sobie luźno porozmawiać, ale na kanałach "R" tylko rozmowy dotyczące symulatora.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2017, 14:02:02 wysłana przez !Marcin »
Autor Scenerii: Samostrzel - "Bliżej jak dalej"% LCS Bolesławiec - "Coś z tego będzie?"% Wisła Głębce - Prace wstrzymane (Po płaskim nie pojedziesz, chyba?)

Offline LisiczekPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 16
  • LisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczyLisiczekPL zwrotniczy
  • EU44
  • Distance Travelled: 1516km
  • Trains Routed: 166
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Maj 2017, 20:50:48 »
Nie boję się przebywać na TS, po prostu nie mam ochoty wchodzić na kanał + przy większej ilości dyżurnych może być naprawdę chaotycznie, zaś latanie po kanałach, w celu znalezienia kogoś, też nie jest zbyt wygodne. Napisanie godziny odjazdu na czacie jest bardzo szybkie, tak samo jak pytanie o wolny szlak. TS nie powinien być obowiązkowy, mnie akurat przebywanie wśród dużej grupy ludzi nie ułatwia pracy, a jedynie rozprasza.

Nawet jak to wszyscy siedzą na jednym kanale. Ewentualnie ktos tam sobie siedzi np. Na pokojj tworczych mysli. Tak to wszyscy na jednym kanale np. r1. Nie ma czego szukac.
Work In Progress: Gajów, Czerwonków
Gajów: 10%
Czerwonków: 15%

Offline MikolajMK

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 0
  • MikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZMikolajMK miłośnik KKZ
  • Nigdy chyba nie zostanę moderatorem x(
  • Distance Travelled: 346km
  • Trains Routed: 131
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Maj 2017, 21:14:24 »
Jestem za

Offline MAN57

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 15
  • MAN57 zwrotniczyMAN57 zwrotniczyMAN57 zwrotniczy
  • Distance Travelled: 1415km
  • Trains Routed: 198
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Maj 2017, 21:47:41 »
Przeciez dyzurny ruchu widzi w rj, czy ktos ma przelot. Nie trzeba go informowac. Przez SWDR tez mozna sie komunikowac. A jesli ktos nie ogarnia SWDR, to ogarnie jeszcze TS? Nie korzystam z TS, bo dla mnie to niewygodne i jakos radze sobie. Ewentualnie mozna zrobic jakis prosty wbudowany komunikator glosowy w TD2. Ogolnie jestem przeciw temu obowiazkowi.
[/quote]

Najbardziej zainteresowało mnie te zdanie "A jesli ktos nie ogarnia SWDR,to ogarnie jeszcze TS?",to na nim się skupię.Wystarczy że ogarnie Ts,ponieważ przez ts mogą mu inni bardziej zaawansowani dyżurni pomóc ogarnąć SWDR.Przeciez mało kto będzie pisał kilku zdaniowa instrukcje SWDR na czacie,łatwiej powiedzieć.A jeżeli chodzi o komunikator głosowy w grze to raczej go prędko nie bedzie,bo co wolisz nowe loki czy czat głosowy w TD2??

Offline QazMati

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • QazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezesQazMati prezes
  • Kocham burze <3
  • Distance Travelled: 1089km
  • Trains Routed: 1202
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Maj 2017, 11:35:48 »
Dyskutowaliśmy na ten temat z ludźmi na ts'sie, za administracją.
Jak sami widzicie zdania są bardzo ale to bardzo podzielone na ten temat.
Nikt ale to nikt nie ucieknie od komunikacj głosowej (lub od nasłuchu). Do SWDR'a będzie zaimplementowany głosowy komunikator, głosowe zapowiedzi. Więc nikt tego nie uniknie.
Wiecie na czym też polegają problemy na ts'sie. Hałas, dzieci, głupie gadanie. Tego tak mi się wydaje nie ominiemy. Możemy komuś wmawiać coś, rozdawać kartki ale ten człowiek tak czy tak się nie zmieni. Dostanie bana a za chwilę przyjdzie następny.. Niestety ja muszę to stwiedzić, bardzo duża część nowych użytkowników wykazuje totalny brak kultury. I tutaj już nie chodzi o samego TS;a ale również o grę. Każdy wie dokładnie o co chodzi.

Będą konwekwentnie wyciągane z tego czynności, administacja działa. I dla tych, którzy nie wchodzą na ts'a. Wczoraj bardzo dużo osób dostało ostrzeżenia za łamanie regulaminu. Głównie to były wulgaryzmy. Jakiś krok został podjęty. Każdy z Was może również działać na własną rękę. Można upominać, zwracać uwagę. Chociaż z drugiej strony. Jak to Helikon stwiedził podczas rozmowy. Czasami warto odejść typowo od tematów związanych z TD'kiem i posłuchać anegdotek kolejowych od maszynistów z prawdziwego zdarzenia. Są to nadal tematy kolejowe, niekoniecznie związane z grą. A jeśli rozmowa przebiega płynnie i ludzie wiedzą gdzie są to potrafią przerwać rozmowę, gdy ktoś potrzebuje się z kimś porozumieć.

A Ci co nie chcą wbijać z innych powów to cóż, pozostaje uszanować Wasze zdanie.

Online Matz32

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 452
  • Matz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezesMatz32 prezes
  • Dziadek Mroz
    • Moj kanal kolejowy na YT
  • Distance Travelled: 4866km
  • Trains Routed: 5070
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Maj 2017, 11:49:34 »
Dokladnie przy odrobinie kultury  wszystko sie da ogarnac na TS  bez jakis sztywnych regul ze musi byc stricte tylko gadka tam o symulatorze. Grunt ale ze  komunikacja dotyczaca gry ma miec priorytetet a jak ktos  jak ma cos miedzy soba do pogadania zasze moze zmienic kanal co nieraz jest robione co widac nie raz jak sa osoby pororzucane. Pozatym  w porownaniu z pisaniem w SWDR  mozna szybciej sie glosowo dogadac jako ze sytuacja ruchowa w TD dynamicznie sie zmienia. Szczegolnie przy duzym ruchu na staci latwo przeoczyc jakis komunkiat na czacie o co raczej ciezko na TS. W kazdym razie predzej  mozna nawet na niepotrzebne teksty  na czacie gry odpowiedziec slownie niz pisac oczywiste oczywistosci .
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2017, 11:52:16 wysłana przez Matz32 »
Buduje sie :  Mrozy/Matzowo/Sosnowo i inne takie

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Maj 2017, 14:54:59 »
Nikogo nie można zmusić do korzystania z TSa, tym bardziej, że często wieczorami nie jest się samemu w pokoju i nie chciałbym fundować domownikom słuchania rozmów między graczami. Poza tym nie każdy ma mikrofon i odrobinę lepszego kompa, żeby jeszcze TS w tle chodził :P

Jednak z perspektywy gracza, staram się jak najczęściej być na TSie i z niego korzystać, gdyż ułatwia to komunikację. Ten, kto z takiej opcji nie korzysta, to jego sprawa. Najwyżej będzie marnował czas na telefon/pisanie na SWDRe.

To, że na TSie jest chaos, to tylko i wyłącznie Wasza wina i sami sobie robicie problem, gadając często o tematach niezwiązanych z koleją, czy krzyczeniu do wszystkich "przerżnął mi S1", "ej Pitek kiedy będzie ET22", "ej Pitek lokomotywa się buguje". Najlepsze byłoby przełączanie automatycznie maszynistów między kanałami w zależności od tego, w jakim kanale znajduje się stacja. A dyżurni mają do komunikacji SWDRa i to naprawdę powinno wystarczyć.

Offline WindowsKillerPL

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 19
  • WindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczyWindowsKillerPL zwrotniczy
  • Neko-chan
    • Nekosoft
  • Distance Travelled: 596km
  • Trains Routed: 185
« Odpowiedź #42 dnia: 28 Czerwiec 2017, 12:14:20 »
Według mnie obowiązek używania TS dla DR (choćby obowiązek nasłuchu) nie powinien istnieć. Można dać zalecenie korzystania z teamspeaka w przypadku godzin szczytu, ale nie obowiązek. Choćby dlatego, że nie każdy ma mikrofon i słuchawki lub głośniki. Ale też z powodu, który podał Pitek, czyli nie każdy ma na tyle mocny komputer, by do TD2 i SWDR mógł uciągnąć też TS3.
Ktoś powiedział, że zestawy słuchawkowe kosztują 20-40 zł... No fajnie, cieszy mnie to, ale jakiej są jakości? Nawet jeśli dobrej, nie każdy ma w domu światłowód i ping <50 ms, by jakość rozmów była wystarczająca do zrozumienia wszystkiego jak należy.
Bałagan na kanałach R... Zgadza się, jest czasem, jak wchodzą wszyscy na jeden kanał. Trzeba czasem czekać by coś powiedzieć, bo ktoś gada nie na temat.
Więcej kanałów dla DR? Po co? Najpierw korzystajmy w 100% z tych, co mamy, a dopiero potem pomyślmy o zwiększeniu ich ilości. Jak wszyscy siedzą na jednym kanale (chociaż jest ich więcej) to dodawanie kolejnych kanałów jest bezsensowne.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 12:18:25 wysłana przez WindowsKillerPL »
Pragotron - v. 0.1.2.55
Magnolia - jednak dodaję kolejną część by mieć więcej zabawy. Teraz trzeba zrobić tak, by nie przypominała Grabu i dać do sprawdzenia, może będzie też ładna lista błędów do poprawy. I potem dorobić otoczenie.
Korzysta ktoś z bbs-ów?

Offline Kacper9

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 199
  • Kacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezesKacper9 prezes
  • Distance Travelled: 8054km
  • Trains Routed: 3018
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Czerwiec 2017, 12:43:28 »
Załatwcie osobny czat dla DR i działający SVVDR to proszę, ale dopóki tego nie ma obowiązek MUSI nie powinien, ale MUSI być.
Tworze pulpity do stacji dobrze wykonanych. Nie polecam swoich pulpity. Wypadkowa TD2.

Offline Husarz

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 304
  • Husarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezesHusarz prezes
  • Distance Travelled: 1517km
  • Trains Routed: 3822
« Odpowiedź #44 dnia: 28 Czerwiec 2017, 13:14:52 »
Według mnie obowiązek używania TS dla DR (choćby obowiązek nasłuchu) nie powinien istnieć. Można dać zalecenie korzystania z teamspeaka w przypadku godzin szczytu, ale nie obowiązek. Choćby dlatego, że nie każdy ma mikrofon i słuchawki lub głośniki. Ale też z powodu, który podał Pitek, czyli nie każdy ma na tyle mocny komputer, by do TD2 i SWDR mógł uciągnąć też TS3.
Jak wyobrażasz sobie TZP bez TS3? Gołębia pocztowego mam wysyłać, czy może na forumowym SB ugadywać wolną drogę? Nie ma obecnie innego systemu komunikacji, także ten OBOWIĄZEK jest jak najbardziej wskazany. Co do kanałów R: mimo nawet 20 użytkowników na kanale dogadać się jest bardzo prosto z prostej przyczyny: przestrzegana jest zasada, że DR w komunikacji z innym DR się nie przeszkadza. Co do wymagań: ja na 6 letnim komputerze, który woła o pomstę do nieba nie mam żadnego problemu z wydajnością. Problemy wyssane z palca.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 13:16:56 wysłana przez Husarz »
3822