Autor Wątek: Nowi gracze  (Przeczytany 774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Freinz666

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 1
  • Freinz666 pracownik torowy
  • Distance Travelled: 337km
Nowi gracze
« dnia: 11 Maj 2017, 18:57:19 »
Jako że jestem nowy mogę się podzielić swoją opinią co do symulatora. Mam kilka pomysłów w związku z grą, wiadomo że nie każdy da się zrealizować chociaż postaram się przedstawić te i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ważny problem wśród nowych graczy jest niezapoznanie się z podstawowymi zasadami tego symulatora, sam byłem świadkiem wczoraj jak gościu pojechał bez rozkładu, jak i sygnału zezwalającego na manewry. I tu pojawia się mój pomysł na wysyłaniu do nowego gracza wiadomości z informacją o zapoznanie się  z instrukcją oraz poradnikami, które są dobrze napisane jak i dobrze zrobione na yt po za tym polecić impulsa do pierwszej jazdy.Druga część troszkę trudniejsza sprawa do zrealizowania, widziałem propozycję egzaminów, które może nie są takie złe jak w chwili obecnej niemożliwe  i dobrze o tym wiem i tu moja propozycja  jako że najmniej graczy jest rano, jak i późnym wieczorem można by robić nauki dla nowych graczy, gdzie dyżurny w raz z bardziej doświadczonym graczem mogli by dać troszkę podpowiedzi na początek, bo to jest społeczna a co niektórzy podchodzą zbyt poważnie . Ostatnia rzecz jaką chciałem przekazać to większa wyrozumiałość, wiadomo że nawet gdy utraci się L to i tak jeszcze jest wiele tras , które trzeba poznać by bezbłędnie przejechać trasę, więc czasem troszkę zdarzy się troszkę coś narozrabiać, ważne by nie było to celowe i z premedytacją. No to tyle to czekam na opinie :)

Offline Meril

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 68
  • Meril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezesMeril prezes
  • Distance Travelled: 761km
  • Trains Routed: 578
Odp: Nowi gracze
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2017, 19:24:47 »
Pomysł dobry :) Jako egzamin można by dać jakieś 3 szybkie pytanka abcd o podstawy przepisów typu zdjęcie semafora i co on oznacza, kiedy i jak używać radiostopu. W ten sposób nie będzie wielkiej spiny o to że egzaminy, że tylko dla zawodowców, a trolle i nygusy nie dostaną się na serwer ;) Podobnie możnaby zrobić dla DR.
A co do nieznajomych szlaków, to trzeba jeździć wolniej i ostrożniej, a nie tłumaczyć się niewiedzą.
Może by tak zrobić temat dla przemyśleń nowych graczy by każdy nie tworzył takiego tematu ;D

Offline Helikon

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Siła reputacji: 31
  • Helikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchuHelikon dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 552km
  • Trains Routed: 457
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2017, 19:29:38 »
Cześć :)

Poradniki dotyczące pracy jako maszynista w Train Driver 2 jak i wiele innych materiałów szkoleniowych, które bardzo pomogą nowym użytkownikom znajdują się na naszej TD2 Wiki - polecam tam zajrzeć. Co do pomysłu nauki przez dyżurnych - wątpię, by ktoś chciał umawiać się na jakieś zbiorowe lekcje. Możesz wpaść na serwer TS i zagadać do niektórych osób lub dogadać się podczas rozgrywki w TD - może chętnie Ci pomogą "po godzinach". Zachowanie dyżurnych względem nowych użytkowników to jedna rzecz, a przygotowanie mechanika do służby to druga rzecz, nad którą warto się zastanowić. Co do nowych szlaków - jest w rozkładzie prędkość na scenerii, są znaczniki mówiące o ograniczeniach, tarcze ostrzegawcze i powtarzacze mówiące o semaforach - wystarczy chwilę przestudiować wiki, a nawet mieć otwarte te semafory podczas jazdy (np. na telefonie) i tak się uczyć. Polecam również aplikację stworzoną przez Pitka - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.goss.sem&hl=pl

Pozdrawiam ciepło!
Pasażerze, podróżuj tylko PKP
Jeszcze nie widać, a już jedzie

Offline Freinz666

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2017, 20:15:15 »
Wiem że są poradniki i są dobrze napisane, ale miło by było dostać taką wiadomość na przywitanie typu "Witamy w Train Driver2 zapraszamy do zapoznania się z informacjami, oraz poradnikami umieszczonymi na naszym forum i życzymy miłej służby :) " lub coś w tym stylu. Wiem że są leniwce co są tak zafascynowani że wchodzą tak czy siak, oraz panujące wszędzie trolle na to jakoś rady nie ma, w każdym razie myślę że wygenerowanie takiej wiadomości nie było by zbyt trudne a zawsze może chociaż troszkę pomoże i umili początek grania :D

Offline Tomaszek_Lodz

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 19
  • Tomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczyTomaszek_Lodz zwrotniczy
  • Distance Travelled: 16954km
  • Trains Routed: 37
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Maj 2017, 20:15:20 »
Niestety, nawet najlepszymi pomysłami nie wyeliminujemy trolli.

Offline Pitek

• Pioneer
  • *
  • Moderowany
  • Zbanowany!
  • Siła reputacji: 78
  • Pitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezesPitek prezes
  • Distance Travelled: 5006km
  • Trains Routed: 1665
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Maj 2017, 20:42:12 »
Dyżurny ma opcje /k (kick) ze stacji, stąd spokojnie można trolla wyeliminować. Na czas napływu nowych, polecam zwrotki za spawnami układać na wykolejnice czy koziołki, i w razie wyjechania bez zezwolenia skutecznie eliminuje to graczy z zabawy :D

Offline Freinz666

• Supporter
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Maj 2017, 20:52:37 »
Wiem widziałem to właśnie ostatnio w akcji, ale poprawiło to humorek dyżurnego :P