Autor Wątek: Gong przejazdowy  (Przeczytany 1278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Magik

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 58
  • Magik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektor
  • Distance Travelled: 2386km
  • Trains Routed: 770
Gong przejazdowy
« dnia: 11 Maj 2017, 23:08:40 »
czeeść, mamy w edytorze gongi, sygnały dźwiękowe, czy jeżeli udostępniłbym dźwięk np dzwonka przejazdowego to dało radę by to uruchomić niedużym nakładam pracy, żeby współdziałało z przejazdami? Można np to podpiąć jako sygnalizatory drogowe albo rogatki na czas opuszczania włączałby się lub na stałe gdy sygnalizacja świetlna jest włączona, bądź jak jest w wersji rogatki z płotkiem na jakiś czas.

Pozdrawiam 

/edycja

Ewentualnie usunąć ten dźwięk spadających i obijających się rogatek z bramkami, to da się fajnie je zastosować zamiast wprowadzania gongu.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2017, 23:16:02 wysłana przez Magik »
Pociągi mnie pociągają.    Kolej - moja praca, moja pasja.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
  • Siła reputacji: 9
  • jakubg1 pracownik torowy
  • Jestem na diecie... ...postowej.
  • Distance Travelled: 1341km
  • Trains Routed: 340
Odp: Gong przejazdowy
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2017, 07:19:21 »
Gongi, jeśli istnieją, to są zintegrowane z sygnalizatorami. Sam pomysł jest ciekawy. Można by to usłyszeć np. gdy budka dyżurnego jest pod przejazdem kolejowym.

http://img.uetam.pl/image/tHwn
Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline MrKarakan

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 85
  • MrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezesMrKarakan prezes
  • Distance Travelled: 1496km
  • Trains Routed: 563
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2017, 14:33:31 »
Bardzo dobrze, bo sporo użytkowników trzyma szlabany stale zamknięte a tak to by po kilkudziesięciu minutach by się zorientowali że jakiś gong im kuje w uszy  :D :D

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 26
  • chudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczychudya nastawniczy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 1036km
  • Trains Routed: 169
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Maj 2017, 15:11:11 »
Jeżeli przejazd jest przy nastawni, nie będzie miał dzwonu. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale przy kat. A tylko obsługiwane z odległości mają dzwon. Hałas przy samej nastawni nie grozi :)
Artur

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2237km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Maj 2017, 18:46:58 »
Przejazd kategorii A nastawiany z miejsca nie musi, ale może mieć gong czy inny sygnał dźwiękowy. Przykład z mojego podwórka - przejazd kategorii A przy nastawni Zk1 w Zbąszynku, nastawiany z miejsca, zaopatrzony w buczek elektryczny. Sygnał dźwiękowy aktywny jest tylko w czasie opuszczania i podnoszenia rogatek - i tak jest najczęściej w takich przypadkach.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline Zuger_Polska

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 41
  • Zuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchuZuger_Polska starszy dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 1944km
  • Trains Routed: 89
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Maj 2017, 21:18:36 »
Przejazd kategorii A nastawiany z miejsca nie musi, ale może mieć gong czy inny sygnał dźwiękowy. Przykład z mojego podwórka - przejazd kategorii A przy nastawni Zk1 w Zbąszynku, nastawiany z miejsca, zaopatrzony w buczek elektryczny. Sygnał dźwiękowy aktywny jest tylko w czasie opuszczania i podnoszenia rogatek - i tak jest najczęściej w takich przypadkach.
Nawet w Wolsztynie jest przy nastawni WL, ale dzwoni na pewno jak jest zamykany, przy otwieraniu teraz nie jestem pewien, ale chyba nie.
LCS Koziegłowy (Linia kolejowa 395): 2%
Umultowo: 80%

Offline Magik

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 58
  • Magik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektorMagik dyrektor
  • Distance Travelled: 2386km
  • Trains Routed: 770
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Maj 2017, 22:15:56 »

No to o to dokładnie chodzi. Chciałem tylko zaznaczyć żeby zrobić jak będzie łatwiej.
Pociągi mnie pociągają.    Kolej - moja praca, moja pasja.

Offline k_wojak

• Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 49
  • k_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytork_wojak dyspozytor
  • Po prostu Wojak ;)
    • Kanał Youtube (kolejowy)
  • Distance Travelled: 748km
  • Trains Routed: 91
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Maj 2017, 17:03:25 »
Pomysł bardzo dobry bo teraz te przejazdy jakieś bezduszne. Może by skorzystać również z innych SSP, takich jakie są stworzone do Trainza?
Kudowa-Zdrój (współtworzona przez @MaciejakS) - WiP

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Maj 2017, 17:09:53 »
Trzeba by porozmawiać z autorem - RBachem.

Koniec z TD2 na zawsze. Zbyt słaby komputer, a w związku z nowymi wymogami procesor ucierpiałby 1000razy bardziej

Offline UAZownik

• Global Moderator
  • Pioneer
  • *
  • Supporter
  • *
  • Siła reputacji: 148
  • UAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezesUAZownik prezes
  • Dobry, sceneria do kontroli!
  • Distance Travelled: 2237km
  • Trains Routed: 1003
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Maj 2017, 17:28:46 »
Trzeba by porozmawiać z autorem - RBachem.

Jak zwykle siejesz ferment oraz wypisujesz głupoty.

RBach jest autorem skryptu sterującego systemem przejazdowym. Twórcami obecnie używanych w TRSie urządzeń zewnętrznych są Traxx95 oraz ja. Część z nich już jest w TD2.
„Każdy pracownik kolejowy, którego czynności związane są z ruchem pociągów i wykonywaniem manewrów, powinien znać szczegółowo
»Instrukcję o sygnalizacji«."

Automatyk, z zawodu, drogowiec i ruchowiec z zamiłowania.

Offline jakubg1

• Supporter
  • *
  • Pioneer
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Maj 2017, 17:32:55 »
W takim razie proszę o usunięcie tych postów i surową karę.