Autor Wątek: Monitory  (Przeczytany 370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 986km
  • Trains Routed: 169
Monitory
« dnia: 12 Maj 2017, 17:54:30 »
Co złego możecie powiedzieć o monitorach Samsung C27F591 lub ASUS VN279QLB ? Może ktoś z was któryś z powyższych posiada i podzieliłby się opinią?
Artur

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 36
  • gravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrzgravition toromistrz
  • Distance Travelled: 3025km
  • Trains Routed: 363
Odp: Monitory
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2017, 19:52:08 »
Nie kupuj zakrzywionych monitorów bo to bzdura i po pewnym czasie wzrok się bardzo męczy, VN279QLB jest o wiele lepszy choćby ze względu na matrycę AMVA+ którą posiadam w swojej iiyamie i bardzo chwalę.
KW Poznań

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2017, 20:14:21 »
Właśnie Asus był moim pierwszym tropem. Teraz zresztą też używam Asusa, ale to TN-ka. Naczytałem się trochę o VA i dlatego tylko takie teraz biorę pod uwagę.
Dzięki za podpowiedź.
Artur

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2017, 09:30:46 »
Moim zdaniem zakrzywione ekrany nadają się tylko wtedy gdy zamierzamy pracować na 2,3 monitorach ułożonych obok siebie. A tak jako jeden podstawowy monitor to jest przereklamowany chwyt marketingowy. Wszystko zależy od rozmiaru, zakrzywione 4K na 23" nie ma kompletnie sensu. Jeśli mówimy o ekranach 30-34" to tam rozdzielczość oraz zakrzywienie mają powoli rację bytu. Trzeba również pamiętać do czego ma służyć monitor. Bo jest spora różnica w monitorze typowym do grania a takim do pracy.
Jeżeli ktoś szuka sprawdzonego, 27-calowego monitora w rozsądnej cenie, który będzie wykorzystywany głównie do grania, to może również rozważyć wybór modelu AOC G2770PF. Krótki czas reakcji i input lag, niewielkie zakłócenia tearing i ghosting, obsługuje technikę FreeSync i kosztuje nawet mniej ten Samsung C24FG70. Drobnym minusem urządzenia AOC jest zastosowanie w nim panelu LCD typu TN.
Do tego trzeba uwzględnić jaką kartę graficzną się posiada, bo układy Nvidii pracują bardzo dobrze na monitorach z obsługą techniki NVIDIA G-Sync. Nie posiadam, żadnego z wymienionych monitorów ale jakbym miał już polecać to kierował bym się bardziej w stronę ASUS-a. Ale to jest moja opinia, gdyż używam dużo sprzętu od asus-a i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • Stronka o mnie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2017, 10:02:34 »
Kiedyś częściej zdarzało mi się grać w FPS-y, teraz już prawie wcale. A do TD2, KSP i podobnych TN-ka być nie musi. Ale gdybym chciał sobie popykać, to ten Asus jest chwalony za mały input lag.
Na kartę z obsługą Gsync mnie nie stać. Musi mi wystarczyć GTX650Ti.
Zasadniczo do Asusa mam przekonanie, choć raz sfajczyła mi się ich grafika. Ale i tak korzystam z ich sprzętu: grafika, monitor i oczywiście ukochany ZE551ML 64GB :D
Dzięki za rady. Trochę źle, że nigdzie w mojej okolicy nie mogę tego monitora obejrzeć.
Teraz pozostaje tylko skutecznie podlizywać się żonie, aby na zakup pozwoliła :D
Artur

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 140
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 3500km
  • Trains Routed: 1764
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2017, 11:10:21 »
Ze swojej strony mogę polecić monitor iiyama G-master GE2488HS. Zakupiłem dwa, przede wszystkim do obsługi TD2. Nie ma z nimi żadnych problemów, jak dla mnie mają dobre właściwości. Ładnie współpracują GF GTX 1070.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • Stronka o mnie
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec 2017, 17:33:28 »
Podlizywanie się spełniło swoje zadanie. Monitor nabyłem :)

Wziąłem Asusa.
Kolory są fajne, brak uszkodzonych pikseli, jak na razie. Białe jest naprawdę białe, a, co ważniejsze, czarne jest rzeczywiście czarne. Obraz (w tym przede wszystkim tekst) jest ostry. Gdzieniegdzie słychać było straszenie pikselozą przy małej odległości od twarzy i tak niskiej rozdzielczości (1920x1080), ale wcale tego nie widzę. Trzeba będzie się trochę przyzwyczaić do wielkości, chociaż oczywiście plusem jest edycja jakiegokolwiek obrazka w Gimpie na przykład. W TD2 widzę prawie całą kabinę :) KSP to teraz gra na innym poziomie! Tutaj dopiero widzę różnicę w kolorach. Nie wspominając o zdjęciach, czy filmach o super jakości.
Na minus jest mała szybkość, ale po 1ms w TN-ce chyba każdy inny będzie bardzo wolny.
Z zakupu jestem jednak zadowolony.

Teraz będę chorował na grafikę, a - ze względu na zasobność portfela - będzie to choroba długa i wyczerpująca :)
A o takiej karcie, jak ma Ensifer, mogę jedynie pomarzyć............
Artur

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 7
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec 2017, 11:14:19 »
Podlizywanie się spełniło swoje zadanie. Monitor nabyłem :)
[...]

Teraz będę chorował na grafikę, a - ze względu na zasobność portfela - będzie to choroba długa i wyczerpująca :)
A o takiej karcie, jak ma Ensifer, mogę jedynie pomarzyć............

Na spokojnie z grafiką, wszystkie te dobre modele obecnie dostępne na rynku będą szybko spadać z ceny z uwagi na fakt, że wchodzi nowa seria, czyli GeForce 2000, ale na układy Volta jeszcze trzeba poczekać do przyszłego roku pewnie :D GeForce GTX 2000 mają być szybszym i tańszym odpowiednikiem obecnej serii GTX 1000. Planowane na przyszły rok nowe procesory grafiki to GV110, GV102 i GV104. Ostatni z nich ma posłużyć do tworzenia nowych flagowców z segmentu cenowego sięgającego około 400 dolarów. Karty z procesorami GV104, a więc przypuszczalnie GeForce GTX 3080 i GTX 3070, wyposażone mają być w 16 i 8 GB pamięci RAM typu GDDR6, podpiętej do GPU 256-bitowym interfejsem, zapewniając przepustowość 512 GB/s, a więc o 32 GB/s większą niż w karcie Titan X z 384-bitowym interfejsem RAM. Sam przymierzam się do przesiadki i czekam jak będzie z cenami. Jak już będziesz kupować GPU to bierz taką co ma minimum 8GB na pokładzie bo to jest powoli standardem przy obecnych produkcjach. Ale czekanie od końca roku może być bardzo opłacalne. Chociaż sam jak zobaczyłem ceny aktualnych flagowców sięgające od 2500-3500 tysiąca za sztukę, to uważać, że jest to totalne przegięcie i bardzo mało ludzi będzie tyle płacić za kartę graficzną, bo w tej cenie złożysz już taką maszynę, że spokojnie wystarczy na kolejne 2 lata ;)

Gratulacje z zakupu monitora, niech ci dobrze służy

Offline shafter

• Developer
  • Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 188
  • shafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezesshafter prezes
  • Distance Travelled: 5017km
  • Trains Routed: 1496
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwiec 2017, 12:04:20 »
Narazie GTX 960 2GB wystarcza mi do wszystkiego, jak już się przesiadać to tylko na 8GB. Trzeba czekać, aż spadną ceny.