Autor Wątek: Bug/Błąd: LCS Wrocław  (Przeczytany 108547 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ulfrig

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Siła reputacji: 695
  • Ulfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezesUlfrig prezes
  • :)
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #75 dnia: 15 Sierpnia 2017, 14:28:18 »
Ja za to jestem ciekaw, jak poradzi sobie z takim ogromem stacji jedna osoba :P To wręcz niemożliwe, żeby jeden dyżurny tedekowy był w stanie prowadzić ruch, manewry i załatwiać całą resztę na tak dużej scenerii. Oczywiście, pewnie znajdzie się głowa, która powie że to możliwe - w rzeczywistości ilość pociągów, które jadą w jednym momencie jest na tyle duża, że jeded dyżurny tedekowy zdecydowanie nie wystarczy. Jak niby jedna osoba w jakimś symulatorze ma zastąpić masę fachowych dyżurnych, nastawniczych i całą resztę na ich stanowiskach? Fakt, jest to możliwe: limit pociągów na scenerii ustawiony na max 20 + brak spawnów + rozkłady przelotowe i samoczynność. :P Szczerze mówiąc, czy nie łatwiej byłoby podzielić to na kilka (chociaż kilka) scenerii? Wiem, że na jednej scenerii wygląda to realniej, i ruch również prowadzi się relaniej, ale przy takiej ilości posterunków, jak wyżej wymieniono na jednej scenerii ... można się conajmniej zajechać. Jak autor ma zamiar to rozwiązać? :)
~Maciej T. (Ulfrig)

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Sierpnia 2017, 14:37:23 »
Ja za to jestem ciekaw, jak poradzi sobie z takim ogromem stacji jedna osoba :P To wręcz niemożliwe, żeby jeden dyżurny tedekowy był w stanie prowadzić ruch, manewry i załatwiać całą resztę na tak dużej scenerii. Oczywiście, pewnie znajdzie się głowa, która powie że to możliwe - w rzeczywistości ilość pociągów, które jadą w jednym momencie jest na tyle duża, że jeded dyżurny tedekowy zdecydowanie nie wystarczy. Jak niby jedna osoba w jakimś symulatorze ma zastąpić masę fachowych dyżurnych, nastawniczych i całą resztę na ich stanowiskach? Fakt, jest to możliwe: limit pociągów na scenerii ustawiony na max 20 + brak spawnów + rozkłady przelotowe i samoczynność. :P Szczerze mówiąc, czy nie łatwiej byłoby podzielić to na kilka (chociaż kilka) scenerii? Wiem, że na jednej scenerii wygląda to realniej, i ruch również prowadzi się relaniej, ale przy takiej ilości posterunków, jak wyżej wymieniono na jednej scenerii ... można się conajmniej zajechać. Jak autor ma zamiar to rozwiązać? :)

Da się zrobić to tak ze można to podzielić na rejony. Scenerie: Rejon Północny. Rejon południowy . Rejon wschodni. Rejon Zachodni. Jest 4 dyżurnych. Każdy znich odpala osobne scenerie (rejony).  Robi się stała blokadę i to wszystko. Może zawiłe, ale w realiach symulatora ma szanse się udać. Jak się chce to się uda.
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline mentorious

  • Zasłużony
  • Weteran
  • Wiadomości: 286
  • Siła reputacji: 267
  • mentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezesmentorious prezes
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Sierpnia 2017, 14:38:27 »
Nieprzychylnie na to patrzyłem, bo przypomina to przysłowiowe pójscie z motyką na słońce, ale widzę, że jednak Ci się chciało odwzorować układ torowy na tyle na ile mogłeś. Osoby, które są w biegłe w temacie na pewno Ci pomogą, podstawa jednak to faktycznie chęć zrobienia tego porządnie. Nie idź na skróty przy otoczeniu i jeśli czegoś będziesz potrzebował i miał materiałów, to na pewno z obiektami ktoś Ci pomoże, nawet i ja mogę coś wyczarować w wolnej chwili, byle nie walić na ilość, tylko jakość. I mocno kibicuję, że nie odwalisz chały jak inne osoby i Wrocław Główny będzie porządnie odwzorowany :)

Cytuj
Ja za to jestem ciekaw, jak poradzi sobie z takim ogromem stacji jedna osoba :P To wręcz niemożliwe, żeby jeden dyżurny tedekowy był w stanie prowadzić ruch, manewry i załatwiać całą resztę na tak dużej scenerii. Oczywiście, pewnie znajdzie się głowa, która powie że to możliwe - w rzeczywistości ilość pociągów, które jadą w jednym momencie jest na tyle duża, że jeded dyżurny tedekowy zdecydowanie nie wystarczy. Jak niby jedna osoba w jakimś symulatorze ma zastąpić masę fachowych dyżurnych, nastawniczych i całą resztę na ich stanowiskach?

Można dyżurować w parę osób, podzielić według siebie zadania. Jeśli znajdzie się paczka ogarniętych osób, które nie będą sobie nawzajem przeszkadzać, to uważam, że bez problemu sobie poradzą. Spójrz sobie na układ torowy posterunków, które chciałby wprowadzić. Jedyne ograniczenie to wielkość scenerii w edytorze owocujące tymi anomaliami po przekroczeniu 10.000 metrów.

Offline picia13

  • User
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 5
  • Siła reputacji: 0
  • picia13 Kaźnik
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Sierpnia 2017, 14:41:25 »
Mnie też ciekawi rozwiązanie sterowania na tej mapie, bo dla jednego dyżurnego jest to niemożliwe. Poza tym, przy tak wielkim projekcie na mapie będzie pusto (brak modeli odwzorowania miasta) plus z tego co czytałem, wszystkie pozostałe modele autorów, którzy odeszli, mają wylecieć. Stąd zanim ktoś zrobi nowe, wybierze się w to samo miejsce na zdjęcia i przygotuje model, będzie to trwało wieki.
Wielokrotnie informowaliśmy, że żadne modele nie zostaną usunięte ze scenerii a co najwyżej zastąpione odpowiednikami. Uetam

Kolejny aspekt, to ilość graczy. Jest ich teraz jak na lekarstwo, więc przy tak wielkiej mapie nawet jakby wszyscy jeżdżący i dyżurujący zgadali się na zabawę, to i tak jeździłoby się bez minięcia jakiekolwiek osoby.

Opcja podziału na inne posterunki ma sens, ale system dyżurowania w TD2 i połączenia stacji skutecznie to uniemożliwia, gdyż za krótkie będą drogi hamowania i połączenia między stacjami. Więc wtedy o realności Węzła można zapomnieć.

Jako nowy nie chce siać fermentu, ale wydaje mi się, że porwaliście się z motyką na księżyc. Nawet Węzła Wrocławskiego nie ukończyli na MaSzynie (a mieli już całe torowisko). A jeśli to ma być tylko mapa, na której są tory, a z Wrocławiem modelami nie będzie miało to odzwierciedlenia, to nie wiem jaki jest sens to robić.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2017, 15:13:27 wysłana przez uetam »

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Sierpnia 2017, 14:46:21 »
Kto nie przeczytał:

Cytuj
Da się zrobić to tak ze można to podzielić na rejony. Scenerie: Rejon Północny. Rejon południowy . Rejon wschodni. Rejon Zachodni. Jest 4 dyżurnych. Każdy znich odpala osobne scenerie (rejony).  Robi się stała blokadę i to wszystko. Może zawiłe, ale w realiach symulatora ma szanse się udać. Jak się chce to się uda.
Jak się zrobi rejony to się wszystko zmieści i drogi hamowania bedą jak w realiach. Po drugie te obiekty co wylatują to tak szybko jeszcze nie wylecą bo do następnej aktualizacji jeszcze daleko. Po trzecie obiekty nie znikną tylko zostaną podmienione na inne.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2017, 15:00:13 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline picia13

  • User
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 5
  • Siła reputacji: 0
  • picia13 Kaźnik
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:00:56 »
Może podzielisz rejony, jest to jakiś pomysł, ale chciałbym zobaczyć to fizycznie na mapie poglądowej (w miarę możliwości oczywiście), w których miejscach to dzielisz. Bo mówić, że "podzieli się", a faktycznie przeprowadzić linię cięcia w odpowiednich miejscach, to dwie różne sprawy.

No tak, podmiana na inne, to nie znaczy, że na te same, które były, a to wymaga sporego zaangażowania. No chyba, że typowo ktoś dołoży boxa, zmieni kontrast na teksturze i powie, że to jego, ale to już dosyć ryzykowne posunięcie i poniżej pasa :P

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:12:08 »
A wiec zrobilem szybko obraz tych rejonow.
- 4 dyzurnych
- 4 rejony
- stale blokday miedzy tymi rejonami i brak mozliwosci podpiecia sie pomiedzy nimi (jedynie szlaki zewnetrzne)
Moze ktos sie pogubic, ale da sie takie 4 osobne scenerie z tymi rejonami zrobic, ale jeszcze to obgadam z Mr_Bar i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :D

EDIT:
Zapomialem dodac, ze Wroclaw Swiniary tez wchodza w rejon Polnocny ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2017, 15:17:48 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline picia13

  • User
  • Zbanowany!
  • Wiadomości: 5
  • Siła reputacji: 0
  • picia13 Kaźnik
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:16:56 »
No, teraz to faktycznie ma sens :D Z tego co pamiętam na pierwszy rzut oka, to możecie mieć problem z rozłączeniem Brochowa z Głównym. Między semaforami jest za mały odstęp, żeby zrobić to jako osobne posterunki :/

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:18:36 »
No, teraz to faktycznie ma sens :D Z tego co pamiętam na pierwszy rzut oka, to możecie mieć problem z rozłączeniem Brochowa z Głównym. Między semaforami jest za mały odstęp, żeby zrobić to jako osobne posterunki :/
Mowilem ze to narazie pomysl i z Mr_Bar to jeszcze obgadam ;). Wszystko sie da tylko na to potrzebny jest czas i 4 zorganizowani dyzrurni, ktorzy umieja obslugiwac LCS'y. Jak mowilem do nie jest nawet "alfa" tak duzego projektu tylko sam plan ;), ktory da sie zrealizowac  8)
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpnia 2017, 15:24:03 wysłana przez hulek »
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline uetam

  • Zasłużony
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Siła reputacji: 115
  • uetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezesuetam prezes
  • Administrator Techniczny
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:25:48 »
Ja proponuję najpierw skupić się na Głównym i jego dobrym odwzorowaniu zamiast brać się za kolejne posterunki :)
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne dotyczące problemów, które mogą być rozwiązane na forum.

Offline hulek

  • Sponsor
  • Weteran
  • Grupa II
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Siła reputacji: 92
  • hulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezeshulek prezes
  • jak bydzie to bydzie, nie bydzie to bydzie później
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:31:11 »
Ja proponuję najpierw skupić się na Głównym i jego dobrym odwzorowaniu zamiast brać się za kolejne posterunki :)
To tez prawda, ale ja wspomnialem,ze to plan ;)
W gębie Ferrero w kieszeni ZERO

Panie to się robi samo: Nic juz nie buduję. Bo po co :*

🚑 Rafałek pił ? ... No trochę pił... To za karę PAWULONIK 💉

Offline Mr_bar

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 332
  • Siła reputacji: 305
  • Mr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezes
  • DO I LOOK LIKE I NEED YOUR POWER?
    • Mój kanał YT
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #86 dnia: 15 Sierpnia 2017, 15:59:59 »
W sumie też nie chce aby były lagi i aby komputery wybuchły

Jak planuję to zrobić :
Sceneria 1 :
-Wrocław Główny + Grabiszyn + Wr. Świebodzki   (to co teraz jest)
Sceneria 2 :
-Wrocław Zachodni + Smolec      (W budowie   ~40%)
Sceneria 3 :
-Lamowice + Smardzów wr.
Sceneria 4 :
-Wrocław Brochów (WBA i WBB) + Święta katarzyna + Siechnice
Sceneria 5 :
-Wrocław Popowice + Wr. Osobowice + Wrocław Nadodrze + Wr. Sołtysowice + Wr. Psie Pole      (W budowie ~10%)
Sceneria 6 :
-Wr. Muchobór + Wr. Gądów + Wr. Nowy Dwór + Wr. Leśnica + Wr. Żerniki + Wr. Kuźniki         (W budowie)
Sceneria 7 :
-Wr. Pracze

Sceneria 2, 3 i 7 na 100% zostaną udostępnione :)

Do scenerii 5 i 6 zgłosił się @hulek
Dziękuję za pomoc :)


Aktualizacja 01.02.2021
Wrocław Główny + Grabiszyn + Świebodzki + Popowice + Osobowice

Resztę się kiedyś dobuduje :P

« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2021, 14:55:54 wysłana przez Mr_bar »

Offline Zdebu

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Siła reputacji: 155
  • Zdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezesZdebu prezes
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #87 dnia: 19 Sierpnia 2017, 11:13:57 »
Wlasnie dlatego nie dalem pliku Bździna na public, bo takie barany by wchodziły....

Ale to nie chodzi o dodawanie pliku na public, wystarczy ze ktoś sie raz przejedzie po twojej sceneri i już może sobie spokojnie ją odpalić na dyżurce, oczywiście przy semaforach świetlnych nie jest w posiadaniu scs, gorzej jest niestety z kształtkami, ale pozostaje tylko podejść do administracji o ukaranie takiego delikwenta :)

Offline Mr_bar

  • Weteran
  • Grupa I
  • *
  • Wiadomości: 332
  • Siła reputacji: 305
  • Mr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezesMr_bar prezes
  • DO I LOOK LIKE I NEED YOUR POWER?
    • Mój kanał YT
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #88 dnia: 04 Września 2017, 10:38:48 »
Chciałbym poinformować że prace nad Wrocławiem Zachodnim rozpoczęte :)
Wkrótce zostanie założony nowy wątek poświęcony Zachodniemu :)

Offline zolwik

  • Weteran
  • Pioneer
  • *
  • Wiadomości: 140
  • Siła reputacji: 13
  • zolwik dróżnik obchodowyzolwik dróżnik obchodowy
  • Dyżurny Ruchu ISE Wr. Brochów
Odp: Wrocław Główny
« Odpowiedź #89 dnia: 06 Września 2017, 11:55:55 »
Chciałbym poinformować że prace nad Wrocławiem Zachodnim rozpoczęte :)
Wkrótce zostanie założony nowy wątek poświęcony Zachodniemu :)

Jako ISEDR z Zachodniego chciałem tylko dopowiedzieć ze rozjazdy 1/2 oraz 20/22 są zrobione na 60km/h, co za tym idzie na odpowiednich semaforach są pomarańczowe pasy.

Tor nr 7 jest fizycznie ale jest zamknięty od kilku lat. ;-)