Autor Wątek: Monitory  (Przeczytany 155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 21
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
  • Distance Travelled: 919km
  • Trains Routed: 169
Monitory
« dnia: 12 Maj 2017, 17:54:30 »
Co złego możecie powiedzieć o monitorach Samsung C27F591 lub ASUS VN279QLB ? Może ktoś z was któryś z powyższych posiada i podzieliłby się opinią?
Artur

Offline gravition

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 33
  • gravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchugravition dyżurny ruchu
  • Distance Travelled: 3010km
  • Trains Routed: 363
Odp: Monitory
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Maj 2017, 19:52:08 »
Nie kupuj zakrzywionych monitorów bo to bzdura i po pewnym czasie wzrok się bardzo męczy, VN279QLB jest o wiele lepszy choćby ze względu na matrycę AMVA+ którą posiadam w swojej iiyamie i bardzo chwalę.
KW Poznań

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • chudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowychudya dróżnik przejazdowy
    • Stronka o mnie
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2017, 20:14:21 »
Właśnie Asus był moim pierwszym tropem. Teraz zresztą też używam Asusa, ale to TN-ka. Naczytałem się trochę o VA i dlatego tylko takie teraz biorę pod uwagę.
Dzięki za podpowiedź.
Artur

Offline guzik32

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 6
  • guzik32 pracownik torowy
  • "Nie ważne kim jesteś tylko jaki jesteś."
  • Distance Travelled: 765km
  • Trains Routed: 11
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj 2017, 09:30:46 »
Moim zdaniem zakrzywione ekrany nadają się tylko wtedy gdy zamierzamy pracować na 2,3 monitorach ułożonych obok siebie. A tak jako jeden podstawowy monitor to jest przereklamowany chwyt marketingowy. Wszystko zależy od rozmiaru, zakrzywione 4K na 23" nie ma kompletnie sensu. Jeśli mówimy o ekranach 30-34" to tam rozdzielczość oraz zakrzywienie mają powoli rację bytu. Trzeba również pamiętać do czego ma służyć monitor. Bo jest spora różnica w monitorze typowym do grania a takim do pracy.
Jeżeli ktoś szuka sprawdzonego, 27-calowego monitora w rozsądnej cenie, który będzie wykorzystywany głównie do grania, to może również rozważyć wybór modelu AOC G2770PF. Krótki czas reakcji i input lag, niewielkie zakłócenia tearing i ghosting, obsługuje technikę FreeSync i kosztuje nawet mniej ten Samsung C24FG70. Drobnym minusem urządzenia AOC jest zastosowanie w nim panelu LCD typu TN.
Do tego trzeba uwzględnić jaką kartę graficzną się posiada, bo układy Nvidii pracują bardzo dobrze na monitorach z obsługą techniki NVIDIA G-Sync. Nie posiadam, żadnego z wymienionych monitorów ale jakbym miał już polecać to kierował bym się bardziej w stronę ASUS-a. Ale to jest moja opinia, gdyż używam dużo sprzętu od asus-a i nigdy nie miałem z nim żadnego problemu.

Offline chudya

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
    • Stronka o mnie
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Maj 2017, 10:02:34 »
Kiedyś częściej zdarzało mi się grać w FPS-y, teraz już prawie wcale. A do TD2, KSP i podobnych TN-ka być nie musi. Ale gdybym chciał sobie popykać, to ten Asus jest chwalony za mały input lag.
Na kartę z obsługą Gsync mnie nie stać. Musi mi wystarczyć GTX650Ti.
Zasadniczo do Asusa mam przekonanie, choć raz sfajczyła mi się ich grafika. Ale i tak korzystam z ich sprzętu: grafika, monitor i oczywiście ukochany ZE551ML 64GB :D
Dzięki za rady. Trochę źle, że nigdzie w mojej okolicy nie mogę tego monitora obejrzeć.
Teraz pozostaje tylko skutecznie podlizywać się żonie, aby na zakup pozwoliła :D
Artur

Offline Ensifer

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 140
  • Ensifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezesEnsifer prezes
  • Distance Travelled: 2979km
  • Trains Routed: 1759
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Maj 2017, 11:10:21 »
Ze swojej strony mogę polecić monitor iiyama G-master GE2488HS. Zakupiłem dwa, przede wszystkim do obsługi TD2. Nie ma z nimi żadnych problemów, jak dla mnie mają dobre właściwości. Ładnie współpracują GF GTX 1070.