Autor Wątek: Idea/Pomysł: Sygnal S1a. Z czym to sie je w TeDe. Poradnik  (Przeczytany 265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hulek

• Supporter
  • *
  • Kartoteka
  • Siła reputacji: 20
  • hulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowyhulek dróżnik przejazdowy
  • Ekspert ds. edytora
  • Distance Travelled: 1055km
  • Trains Routed: 162
Sygnal S1a. Z czym to sie je w TeDe. Poradnik
« dnia: 30 Maj 2017, 16:56:14 »
Witam wszystkich ciekawskich  ;) To ja hulek a to mój pierwszy poradnik wiec trochę wyrozumiałości nie zaszkodzi :D

Jeśli na swojej scenerii macie tunel, nie ważne jak jest wykonany, ale chcecie aby przed wjazdem do tunelu był sygnał S1a czyli absolutny zakaz wjazdu do tunelu, to poradnik jest dla Ciebie. Ten typ SBL z sygnałem S1a możecie spotkać w Łodzi Fabrycznej czy Warszawa Powiśle i Warszawa Śródmieście czy nawet w naszych Tedekowskich Dziwnowicach. Wiec przejdźmy do konkretów. Jak zrobić/przerobić standardowy semafor SBL.

Krok 1:
Wstawiamy w edytorze zwykły semafor półsamoczynny i przerabiamy go na semafor SBL z 4 komorami, gdzie dolna komora musi być pusta, taki efekt uzyskamy dzięki takiemu wpisowi
slup-sm-y,4k-b-yny,drab-4k-y,,,,,,,,light04,light05,light01,,,,

Krok 2:
Wstawiamy w edytorze kolejny zwykły semafor półsamoczynny i przerabiamy go na semafor SBL z 4 komorami, tylko ze najniższa komora ma mieć czerwona komorę, reszta pusta, taki efekt uzyskamy dzięki takiemu wpisowi
slup-sm-y,4k-b-yny,drab-4k-y,,,,,,,light05,,,,,,,
.

Krok 3:
Pierwszy semafor nazywamy jak chcemy, lecz drugi z dolna czerwona komora nazywamy według wyznaczonych wytycznych

W1PP - nazywamy semafor SBL, który stoi przy prawym torze.
W1PL - nazywamy semafor SBL, który stoi przy lewym torze.
Jeśli chcemy więcej niz 2 semafory SBL to musimy zmieniać nazwę: W2PP, W2PL.

Krok 4:
Semafor SBL z dolna czerwona komora musi być ustawiony na tych samych współrzędnych co pierwszy.

WAŻNE ! Na jeden scenerii mogą być tylko 4 semafory SBL z sygnałem S1a o nazwach W1PP, W1PL, W2PP, W2PL. Dlaczego, a to się dowiecie czytając ten poradnik dalej.

Pierwsza część poradnika już za nami :D.

Pewnie się pytacie, a jak ma migać dolna czerwona komora ??
Do tego jest potrzebny programik: http://td2.info.pl/userfiles/1086/priv-S1a.zip
Programik nie mój, dostałem od Jallaha.
Teraz w paru krokach powiem jak go obsługiwać.

WAŻNE !! Program uruchamiamy wtedy, gdy uruchomimy stacje.

Krok 1:
Po uruchomieniu stacji, włączamy program i czekamy chwilkę. Jak program się połączy, to wszystkie semafory SBL (tylko te z czerwona komorą na dole) się zresetują.

Krok 2:
Jeśli chcesz, by na jakimś z semaforów SBL (tych które nazwałeś W1PP, W1PL itd.) pokazywał się sygnał S1a zaznaczasz ptaszek czy ma mrugać czy nie.
Ptaszków przy W1, W2, W3 Nie zaznaczamy !

UWAGA ! Ten program działa niezależnie od SCSa i ustawienia semafora. Więc proszę uważać żeby nie podawać na SBL S2 i S1 jednocześnie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to krzyczcie, pomogę :D.

Wkrótce pojawi sie ulepszona wersja poradnika w postaci filmiku.

C.D.N

« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2017, 21:05:52 wysłana przez Ulfrig »
Projekty: Wrocław Popowice, Mińsk Mazowiecki, Pabianice, LCS Łowicz <----- WSTRZYMANE WSZYSTKIE DO ODWOŁANIA !!Odważni są zawsze uparci.  ~ Paulo Coelho